Rooma lepete 60. aastapäeval, allkirjastasid 27 Euroopa Liidu liidrit ning EL institutsioonide juhid Rooma deklaratsiooni. Peaminister Jüri Ratase sõnul kinnitab see ühiselt, et soovitakse tugevat ühtset ja jätkusuutlikku Euroopa Liitu ka järgmistele põlvedele. 

Loe edasi

Nõmme keskerakondlased valisid esimeheks endise Nõmme linnaosa vanema, praegu Riigikogus saadiku ametit pidav Tiit Teriku. Samuti valiti juhatusse üheksa liiget. 

Loe edasi

Riigikaitsekomisjon, kuhu Keskerakonnast kuuluvad Tiit Terik, Oudekki Loone ja Toomas Paur, külastas Lõuna-Eestit. Kahe päeva sisse mahtusid kohtumised 2. Jalaväebrigaadi ja kohalike omavalitsusjuhtide ning kaitseliitlastega. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ütles Rooma lepingute 60. aastapäeval, et Rooma tippkohtumise eesmärk on kinnitada tahet ühiselt edasi minna ja seada sihti järgnevaks kümnendiks. 

Loe edasi

Eile toimunud Eesti Keskerakonna Viljandi linna aastakoosolekul valiti kahe kandidaadi seast tagasi riigikogulase ja endise Viljandi linnavolikogu liikme Helmut Hallemaa. Hallemaa sõnas, et lisaks esimehe ja juhatuse valimistele arutati ka eelseisvaid kohalike omavalitsuste valimisi ning seda, millised on Keskerakonna mõtted Viljandis. 

Loe edasi

Keskerakonna Kristiine piirkonna aastakonverentsil valiti juhatuse esimeheks riigikogulane Andrei Novikov, kes on varasemalt pidanud ka Kristiine linnaosa vanema ametit. Piirkonna esimees rõhutas, et oluline on jätkata Tallinnas tehtut ning seetõttu on võetud eesmärgiks kahtlemata ka kohalike valimiste võit oktoobris. 

Loe edasi

Riigikogu õiguskomisjoni liige, keskerakondlane Olga Ivanova sõnas, et praegu kehtiv seadus, mis ei luba omavalitsusel läbi viia uusi hankeid korraldatud prügiveoks, tuleb vastavusse viia reaalse elu vajadustega. Ivanova selgitas, et 2007. aastal oli jäätmeseaduses punkt, millega loodi kohalikele omavalitsustele võimalus korraldada jäätmevedu kohaliku omavalitsuse keskselt. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas sõidab täna Rooma, et osaleda 25. märtsil Euroopa Liidu valitsusjuhtide ja riigipeade kohtumisel tähistamaks Rooma lepingute 60. aastapäeva.  Täna osaleb peaminister Euroopa Liidu tuleviku teemalise sõnavõtuga Roma Tre ülikoolis toimuval akadeemilisel konverentsil March for Europe. 

Loe edasi

Täna valiti Riigikogu esimehe salajasel hääletamisel esimeheks uuesti Eiki Nestor. Asespiikriteks valiti Enn Eesmaa ning Taavi Rõivas. 

Loe edasi

Riigikogu asespiiker, Keskerakonna juhatuse liige Enn Eesmaa sõnas, et peaminister Jüri Ratase otsus osaleda Eestile autonoomia andmise meeleavalduse 100. aastapäeva tähistamisel Peterburis on ilus ja vajalik žest. Eesmaa sõnas, et tunnustab peaministri osalemist tänujumalateenistusel ja kontserdil Peterburis Jaani kirikus. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ning riigisekretär Heiki Loot osalevad 8. aprilli pärastlõunal Peterburi Jaani kirikus tänujumalateenistusel ja kontserdil, millega tähistatakse 100 aasta möödumist eestlaste meeleavaldusest autonoomia toetuseks. Üritused toimuvad Eesti Vabariik 100 tähistamise raames. Eestlaste meeleavalduse 100. aastapäeva tähistatakse Peterburi Jaani kirikus koos kohalike eestlastega. 

Loe edasi

Keit Pentus-Rosimannus toidab oma väljaütlemistega Venemaa narratiivi ning õõnestab Eesti usaldusväärsust meie liitlaste ja partnerite ees, leiab väliskomisjoni liige Marko Šorin. Riigikogu väliskomisjoni liige, keskerakondlane Marko Šorin sõnas, et peaminister Ratas on korduvalt rõhutanud meie välis- ja julgeolekupoliitika järjepidevust ning seda, et Eesti on Euroopa Liidu ja NATO lahutamatu osa. 

Loe edasi

Riigikogu liikmeid Mihhail Stalnuhhit ja Jaanus Karilaidu separatismis süüdistanud Keit Pentus-Rosimannus pole tõenäoliselt süvenenud ettepanekutesse ega otsustesse, mille poolt on ka tema enda partei liikmed. 

Loe edasi

Täna toimusid Riigikogus Keskerakonna fraktsiooni korralised valimised, kus valiti fraktsioonile esimees ning aseesimehed. Esimehena jätkab Kersti Sarapuu ning aseesimeestena Valeri Korb ja Erki Savisaar. Fraktsiooni esimehe valimistel seati üles Kersti Sarapuu kandidatuur, keda toetas 19 saadikut 25st kohaolnust. Sama palju poolthääli said ka mõlemad aseesimehe kandidaadid. 

Loe edasi

Keskerakonna esimees ja peaminister Jüri Ratas selgitas eile Riigikogu kõnepuldis arupärimistele vastates erakonna peamisi eesmärke valitsuses.

Loe edasi

Täna kogunenud Keskerakonna Tallinna nõukogu otsustas nimetada kohalike omavalitsuste valimiseks Põhja-Tallinna valimisringkonna esinumbriks europarlamendi saadiku Yana Toomi. Ettepaneku nimetada Yana Toom Põhja-Tallinna esinumbriks tegi erakonna esimees Jüri Ratas. 

Loe edasi

Haapsalu linna ja Ridala valla ühinemisel saab ühtseks valimisringkonnaks Haapsalu linn, kus sealse Keskerakonna nimekirjaga liitus Ridala praegune vallavanem Helen Koppa. 

Loe edasi

Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Erki Savisaar leiab, et Eestis tuleks arutada piirangut, mis lubaks alkoholi edaspidi osta ainult pangakaardiga. Savisaar sõnas, et ta toetab alkoholipoliitikas piirangut, mille kohaselt võiks alkohoolsete jookide eest maksta vaid pangakaardiga. 

Loe edasi

Keskerakonna peasekretär Jaak Aab täiendas meedias avaldatud advokaat Oliver Nääsi väiteid kohtumenetluse kohta, milles on esitatud süüdistused Edgar Savisaarele ja ühes episoodis Keskerakonnale. Erakonna peasekretär kinnitas, et erakond kokkuleppele minemist ei välista. 

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson sõnas täna alanud meremessil esinedes, et Eesti on ajalooliselt tugev mereriik, kuid kahjuks on viimaste aastate arengud seda staatust oluliselt kahandanud. Olukorra parandamiseks on uus valitsus algatanud projekti „Laevad Eesti lipu alla“, mille lõppeesmärk on Eesti lipu all sõitva kaubalaevastiku taastamine.

Loe edasi

Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas, et erakonna toetus Tallinnas ja kogu Eestis on tõusmas tänu seni tehtule ning usaldusele, et meil pole kavas loorberitele puhkama jääda. Täna avaldas Postimees Kantar Emori erakondade reitingud Tallinnas ja Eestis tervikuna. Pealinnas on toetus erakonnale kasvanud 48 protsendini ning kogu Eestis hääletaks erakonna poolt 29% inimestest. See tähendab, et erakond on võrreldes veebruariga suutnud pälvida veelgi enamate inimeste usalduse ning on tugeval liidripositsioonil. 

Loe edasi

Tallinna tegevlinnapea Taavi Aasa sõnul näitab BNSi ja Postimehe tellitud Kantar Emori küsitluste tulemus linlaste rahulolu linna juhtimisega ja näitab sügisesteks valimisteks selget võimalust linna juhtimisega jätkata, sest ligi pool tallinlastest annaks valimistel oma hääle Keskerakonnale. 

Loe edasi

Vabariigi Valitsus kinnitas täna majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni esitatud liiklusseaduse eelnõu, millega muudetakse tehnoülevaatuse korda paindlikumaks. Liiklusseaduse eelnõuga muudetakse sõidukite korralisele, korduvale ja erakorralisele tehnoülevaatusele esitamise korda ning vabastatakse ainult väikesaartel kasutatavad sõidukid tehnoülevaatuse kohustusest. 

Loe edasi

Täna kirjutati, et Edgar Savisaar kandideerib kohalike omavalitsuste valimistel. Erki Savisaar sõnas, et kandideerimise kinnitus oli arusaamatus ning Edgar Savisaare kandidatuur sõltub eelkõige tema tervisest. Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Erki Savisaar sõnas, et tema kommentaar Edgar Savisaare kandideerimisest ajakirjandusele tulenes temale öeldust, et Lasnamäe piirkonnale on Edgar Savisaar sellist soovi avaldanud. „Olen alati öelnud, et isa kandideerimine sõltub tema enda otsustest ja tervisest. Minu nii-öelda kinnitus tulenes teadmisest, et Edgar Savisaar on Lasnamäe piirkonnale oma kandideerimist kinnitanud. 

Loe edasi

Tänasel alkoholipoliitika arutelul Riigikogus leidis Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu, et uuel valitsusel peab jääma võimalus uue poliitika kujundamiseks. Riigikogus toimus arutelu õiguskantsler Ülle Madisega, kes on tõdenud, et alkoholiaktsiisi tõstmine ei olnud õiguspärane, sest eelmine valitsus kinnitas, et lahja alkoholi aktsiis teatud aastate jooksul ei kerki. Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu sõnas, et küsimus on oluline: kas uus valitsus saab muuta eelmise valitsuse otsuseid või mitte. 

Loe edasi

Keskerakonna peasekretär, endine sotsiaalminister Jaak Aab sõnas, et lahja alkoholi aktsiisitõus on vajalik, et vähendada noorte liigset alkoholi tarbimist. Täna esineb Riigikogus õiguskantsler Ülle Madise, kes on andnud hinnangu, et valitsusel polnud õigust lahja alkoholi aktsiisi tõsta. Endine sotsiaalminister Jaak Aab aga sõnas, et valitsuse eesmärk panna kangete ja lahjade alkohoolsete jookide hinnad edaspidi liikuma samas tempos, on õige. 

Loe edasi

Riigikogus ei saanud toetust Vabaerakonna esitatud eelnõu, millega sooviti anda valitsusele vabamad käed omavalitsuste liitmisel. Võimalused kohalike vajaduste ja erisustega arvestamiseks on praegugi seaduses olemas. Omavalitsuste ühinemine ja piiride muutmine läheneb lõpusirgele. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kohtus täna alkoholitootjate Carlsbergi ja Olvi esindajatega, et selgitada valitsuse aktsiisipoliitika põhimõtteid. Peaminister Ratas rõhutas, et alkoholiaktsiiside tõstmise eesmärk on eelkõige vähendada alkoholi tarbimist ning sellest tingitud õnnetuste, surmade ja haiguste arvu.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kinnitas eile Riigikogus opositsiooni arupärimisele vastates, et plaanitav reform teeb meie pensionisüsteemi solidaarsemaks, jätkusuutlikumaks ja paindlikumaks ning selle tulemusena paraneb ka meie ühiskonna sidusus.

Loe edasi

Tallinna linn saatis Keskerakonnale kirja, et erakonna käes olevad kaubamärgid Raepress, Pealinn ja Stolitsa antaks linna hoolde. Keskerakond otsustas eilsel juhatusel, et on linnavalitsuse sooviga päri. Keskerakonna peasekretär Jaak Aab sõnas, et erakond registreeris kaubamärgid enam kui kümme aastat tagasi, sest toonane linnapea Tõnis Palts nende kasutamisest loobus. 

Loe edasi

Eilsel Keskerakonna juhatuse koosolekul otsustati, et erakond toetab erakonna sisevalimistel Enn Eesmaa jätkamist asespiikrina ning Kersti Sarapuu jätkamist fraktsiooni juhina. 23. märtsil saavad Keskerakonna fraktsiooni liikmed valida asespiikri kandidaadi ning fraktsiooni esimehe ja aseesimehed. Riigikogu asespiiker on hetkel Enn Eesmaa. Keskerakonna fraktsiooni juhib Kersti Sarapuu, aseesimeesteks on Erki Savisaar ning Valeri Korb. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas külastas täna koos maaeluminister Tarmo Tamme ja rahandusminister Sven Sesteriga Tori hobusekasvandust. Kohtumisel tutvuti koos valla- ja hobusektori esindajatega kohapealse olukorraga ning arutati võimalusi ajaloolise hobusekasvanduse kaasajastamiseks. 

Loe edasi

11. märtsil kell 14.00 toimub Mustamäel kultuurikeskuses Kaja seminar „Keskerakond valitsuses,“ kus valitsuse ideedest ja eesmärkidest räägivad haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning riigihalduse minister Mihhail Korb. Keskerakonna Mustamäe piirkonna esimees Eha Võrk selgitas, et üritus toimub üle-eestilise ringsõidu raames, kus kogu Eestis kohtuvad ministrid kohalike elanikega ning räägitakse peaministrierakonna tegevusest valitsuses. Üritus on tasuta ning võimalus on ministritele ka huvipakkuvatel teemadel küsimusi esitada. 

Loe edasi

Täna toimub Euroopa Liidu 27 juhi mitteametlik kohtumine, kus valmistatakse ette Rooma lepingute 60. aastapäeva tähistamist. Peaminister Jüri Ratas ütles kohtumise eel, et Euroopa tulevikku vaadates tuleb rohkem tähelepanu pöörata meie töökohti ja eluviise muutvaletehnoloogilisele arengule, mis on järgneva kümnendi üks põhilisi väljakutseid. Ratase sõnul hoiavad digitaalsed lahendused kokku aega ja raha ning mõjutavad otseselt ka inimeste igapäevast heaolu. 

Loe edasi

Riigikogu majanduskomisjon arutas eile Sillamäel logistika- ja transiidiettevõtjatega tegevusi valdkonna toetamiseks. Täna külastab komisjon Ida-Virumaal Eesti Energiat ja Viru Keemia Gruppi, keskendudes energeetikasektori arengu küsimustele. Majanduskomisjoni esimehe Aivar Koka hinnangul ei ole võimalik logistika- ja transiidisektorit kiiresti tõusule viia, kuid väikeste ettevõtmistega võib tulevikus ka suuremat edu saavutada. 

Loe edasi

Täna kinnitas Vabariigi Valitsus indekseerimisest tuleva pensionitõusu, mis suurendab aprillist pensione keskmiselt 5,1%. Oktoobris saavad üksi elavad pensionärid pensionile lisaks ka täiendavalt 115 eurot. Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu sõnas, et riiklike pensionide indekseerimise maksumus käesoleval aastal on 65 miljonit ning pensione indekseeritakse 417 500 pensionäril. „5,1% pensionitõus aprillikuus toob keskmist vanaduspensionit saavale 44-tööstaaži omavale inimesele ligi 20 eurot lisaraha kuus ehk aastas 240 eurot,“ rääkis Sarapuu. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Brüsselis NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga, kellega arutati NATO lahinguüksuse Eestisse saabumise, mais toimuva NATO valitsusjuhtide ja riigipeade kohtumise ning päevakajalistel julgeolekupoliitilistel teemadel. Peaministri sõnul on Eesti eelseisva Euroopa Liidu nõukogu eesistumise üheks prioriteediks NATO ja Euroopa Liidu koostöö suurendamine. Rääkides Eestisse saabuvatest liitlasvägedet ütles Ratas, et liitlasvägede mõte Eestis, Norras, Saksamaal, Türgis või Rumeenias on inimeste heaolu ja meie eluviisi kaitsmine. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas osaleb neljapäeval ja reedel Brüsselis Euroopa Ülemkogu kohtumisel ja kohtub Ülemkogu eel NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga. Euroopa Liidu valitsusjuhid ja riigipead alustavad neljapäeval, 9. märtsil tippkohtumist Euroopa Ülemkogu eesistuja valimisega. Pärast arutavad nad majandus-, julgeoleku- ja rändeküsimusi ning olukorda Lääne-Balkani riikides. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid sõnas e-valimiste eelnõud kommenteerides, et nende kolme päevani lühendamine eelvalimistel on aus kõigi valijate suhtes ning lõpetab vähemalt osaliselt vastuolu seadusega. Karilaid sõnas, et Keskerakond on alati rõhutanud, et e-valimised peavad olema turvalised ning valimised peavad olema ühetaolised. 

Loe edasi

Täna andis Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Erki Savisaar sisse riigikogulaste eelnõu, mis lubaks väikestel ja aeglastel robotliikuritel liigelda koos jalakäijatega tänaval ning seda ilma saatjata. Eelnõu sisseandja Erki Savisaar sõnas, et eelnõuga muudetakse liiklusseadust ning reguleeritakse osaliselt või täielikult automaatselt ehk vahetu juhi sekkumiseta liikuvad sõidukid. Nende all ei mõisteta veel isesõitvaid autosid. 

Loe edasi

Eelmisel nädalal tegin visiidi Lõuna-Eestis, kus mitme päeva jooksul külastasin Valga-, Võru- ja Põlvamaad. Tutvusin põhikoolidega Alal ja Põlvas, samuti hiljuti renoveeritud Võru ja Põlva Gümnaasiumi hoonete ja majarahvaga.

Mis seal salata, uutes riigigümnaasiumites tuli endalegi tunne ja tahtmine uuesti koolipinki hakata nühkima - nõnda kaasaegsed, mugavad ja mõnusa keskkonnaga koolid lausa kutsuvad vaimutööga tegelema ja uusi teadmisi omandama.

Loe edasi

Täna toimunud Keskerakonna Tallinna Nõukogus valiti oktoobris toimuvate valimiste esinumbriks endine linnaosa vanem ja praeguse Riigikogu liikme Viktor Vassiljev.

„Viktor Vassiljev on tugevalt panustanud Tallinna ja Haabersti linnaosa arengusse pikaaegse linnavolikogu liikme ning linnaosavanemana. Ta on sama jõuliselt Eesti inimeste heaolu eest seisnud ka Riigikogu sotsiaalkomisjonis töötades. Haabersti inimesed hindavad Viktor Vassiljevit väga kõrgelt, mida tõestavad tema varasemad valimistulemused.

Loe edasi

Vastuseks Rainer Vakra kommentaarile Delfis, sõnas Keskerakonna peasekretär Jaak Aab, et tema andmetel Rainer Vakra Keskerakonnas veel ei ole, et ta koosolekutel kellegi vandumist kuuleks. Vakra teadmised on ekslikud. Keskerakonna peasekretär lisas, et koosolekul viibinuna võib ta kinnitada, et mingisugust erinevatesse kohtadesse saatmist ei olnud ning kõige mahlakam väljend oli tõenäoliselt kogu selle aja jooksul „Lasnamäe esinumber“. 

Loe edasi

Ministrid arutasid valitsuskabineti nõupidamisel Vabariigi Valitsuse 100 päeva plaani täitmist. Eelkõige keskenduti valitsuse neljale prioriteedile, milleks on Eesti rahvaarvu suurendamine, ühiskondliku heaolu ja sidususe suurendamine, riigi majandusseisakust väljaviimine ning Eesti julgeoleku hoidmine ja tugevdamine. 

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu sõnas, et valitsusel polnud ametisse asudes ambitsioonikusest ega ka töökusest puudu: 70 ette seatud ülesannet täideti. Osaliselt täideti 88st ülesandest seitse ning hilineb 11 tegevust. 

Sarapuu tõi välja, et igasugune valitsuse liigutus on tekitanud pahameelt, et kui enne ei tehtud midagi, siis nüüd tehakse kõike ja liiga kiiresti. 

Loe edasi

Alates tänasest on Eesti teedel ja tänavatel lubatud isejuhtivate autode testimine. Seda tingimusel, et autol on juht, kes saab vajadusel kontrolli sõiduki üle endale võtta. Ilma inimese järelevalveta ei hakka sõidukid omapead tänaval liiklema veel niipea.

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson sõnas täna Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu üldkoosolekul tervituskõnega esinedes, et majutusasutused olid valitsuse vahetumise suurimate võitjate hulgas. Minister pidas silmas uue valitsusliidu otsust tühistada eelmise valitsuse poolt vastu võetud majutusasutuste käibemaksumäära tõstmine seniselt 9-lt protsendilt 14-le protsendile. 

Loe edasi

Eile toimus Mustamäe piirkonna aastakonverents, kus valiti piirkonnale esimees ning juhatuse liikmed. Esimehena jätkab Tallinna abilinnapea Eha Võrk.

Aastakonverentsil pidasid tervituskõne majandus- ja taristuminister Kadri Simson, piirkonna esimees Eha Võrk ning riigikogu aseesimees ja piirkonna aseesimees Enn Eesmaa Lisaks tutvustas Tallinna Linnavolikogu aseesimees Lauri Laats tutvustas Tallinna positiivset programmi 2014-2018. 

Loe edasi

Peaminister Ratas kohtus Saksamaa välisministri Sigmar Gabrieliga, kellega arutati kahe riigi suhteid, julgeolekuküsimusi, olukorda Ukrainas, Euroopa Liidu tulevikku ning Eesti EL eesistumisega seonduvat. 

Loe edasi

Eile toimunud Keskerakonna Lasnamäe juhatuse valimistel valiti piirkonda taas juhtima riigikogulane Olga Ivanova. Juhatusse kandideeris 20 inimest, kellest osutus valituks 13. Piirkonna juhatusse valiti veel Maria Jufereva, Jaanus Riibe, Edgar Savisaar, Leonid Mihhailov, Ants Pilving, Sergei Ptsjolkin, Aleksandr Zdankevits, Maaris Laine, Vadim Krissan, Denis Presnetsov, Elmar-Johannes Truu, Konstantin Grigorenko ja Marika Juuse.

Täna kohtusid videosilla teel Euroopa Komisjoni transpordivolinik Violeta Bulc ning majandus- ja taristuminster Kadri Simson, et leppida Komisjoni ja Eesti kui Euroopa Nõukogu eesistujamaa vahel kokku prioriteetsed teemad Euroopa transpordisektori arengutes.

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson osaleb esmaspäeval Brüsselis Euroopa Liidu energiaministrite kohtumisel, kus peateema on puhta energia pakett, mille eesmärkideks on energiatõhususe suurendamine, rohkem võimalusi taastuvenergia kasutuselevõtuks ja uue efektiivse elektrituru mudeli kujundamine. 

Loe edasi

Kohalike omavalitsuste valimistel kandideerib Lasnamäel lisaks esinumbrile, Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvartile, Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Erki Savisaar. Savisaar sõnas, et ta on valmis Lasnamäel kandideerima, et erakonda ja esinumbrit Mihhail Kõlvartit ringkonnas abistada.

„Tallinn, nii nagu kogu Eestigi, on Keskerakonna jaoks väga oluline. Meie eesmärk on valimised pealinnas kahtlemata võita ning soovin muidugi anda selleks oma panuse,“ selgitas Savisaar. Tema sõnul on erakonna esinumbrid nii Mustamäel kui ka Lasnamäel väga tugevad kandidaadid, et seda eesmärki oktoobris täita. 

Loe edasi

Vanemuise Kontserdimaja, 23. veebruar 2017 – Peaminister Jüri Ratas kutsus tänasel Eesti Vabariigi 99. aastapäeva kontsertaktusel Eesti inimesi üles mõistmisele, et nende kodumaa saab paremaks üksnes ühte hoides ja koostöös ühiste eesmärkide nimel pingutades.

Loe edasi

Keskerakond soovib kõigile Eesti inimestele kaunist Vabariigi aastapäeva!

Palju õnne, Eesti!

Riigikogu majanduskomisjoni liige, keskerakondlane Erki Savisaar sõnas, et Rail Baltic muudab ühenduse Euroopaga paremaks, olemasolev raudtee ei kao ning loomad jäävad Eesti metsadesse ka pärast uut raudteed.

Savisaar ütles, et praeguseks on nii Läti kui ka Leedu jõudnud projektiga paberitel lõpusirgele, Eestis loodetakse planeeringud kinnitada eeldatavasti 2017. aasta teisel poolaastal. Keskerakonna juhitava valitsuse ametisse astumisel olid läbirääkimised Euroopas peetud ning paljud otsusedki tehtud, kaasa arvatud valitud Pärnut läbiv trass. 

Loe edasi

Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor Sulev Mäeltsemees leiab, et Keskerakonna Mustamäe piirkonna esinumbriks nimetatud Taavi Aas on linnaosa elanike jaoks väärikas kandidaat. Mustamäel asuva Tallinna Tehnikaülikooli endine Sotsiaalteaduskonna dekaan, emeriitprofessor Sulev Mäeltsemees sõnas, et Taavi Aasa kandidatuuri üle Mustamäel võib tunda rõõmu. 

Loe edasi

Tallinna Linnavolikogu liige, epeevehkleja Irina Embrich leidis, et Kõlvart on abilinnapea ametis suutnud korda saata palju olulisi asju. Oma poolehoidu avaldas Keskerakonna Lasnamäe esinumbrile ka endine linnavolikogu esimees Toomas Vitsut. Embrich sõnas, et Kõlvart on järjepidev ja kindlate põhimõtetega inimene, kelle jaoks on linnaelanike huvid esikohal.

Loe edasi

Keskerakonna Lasnamäe esinumbriks kohalikel valimistel valiti täna Tallinna nõukogus pealinna haridusküsimusi kureeriv abilinnapea Mihhail Kõlvart. Kõlvart sõnas, et jõudu kandideerimiseks annab Tallinna elanike rahulolu uuringu väga head tulemused, mille kohaselt koguni 95% elanikest on väga või pigem rahul Tallinna elukeskkonnaga ja 93% oma linnaosaga. Abilinnapea sõnul ei ole kõrge usaldus linna juhtide jaoks vaid kiitus ja valija kõrge usalduse näitaja, vaid ka väljakutse edasiseks tööks. „Linna areng on protsess, mis ei tohi peatuda. Selleks teeme päevast päeva südamega tööd ning kavatseme niimoodi ka jätkata – meie eesmärk on Tallinnas valimised võita,“ rõhutas Kõlvart.

Keskerakonna Tallinna nõukogu valis oktoobris toimuvate kohalike omavalitsuste valimisteks Mustamäe esinumbriks praeguse tegevlinnapea Taavi Aasa, kel tuleb antud linnaosas kandideerida esmakordselt. Tegevlinnapea Taavi Aasa sõnul on kandideerimine Mustamäe esinumbrina suur väljakutse, kuid samas ka suur au.

Loe edasi

Täna toimunud Keskerakonna Tallinna Nõukogu koosolekul nimetati Mustamäe ja Lasnamäe linnaosade esinumbrid kohalikeks valimisteks. Keskerakonna esimees Jüri Ratas tegi ettepaneku nimetada Mustamäe ringkonna esinumbriks Tallinna linnapea kohuseid täitva Taavi Aasa ning Lasnamäe ringkonna esinumbriks abilinnapea Mihhail Kõlvarti.

Loe edasi

Täna avaldatud reitinguid kommenteerides ütles maaelu minister Tarmo Tamm, et maaelu edendamiseks on erakond juba palju teinud ning sel teel jätkatakse. Tamm sõnas, et positiivne on, et eesti rahvusest inimeste toetus Keskerakonnale on oluliselt kasvanud.

Kuigi maapiirkondades ei ole Keskerakonna toetus niivõrd tugev kui linnades, rääkimata pealinnast, on erakond suuna võtnud maaelu edendamisele. Selle selgeks sammuks on põllumeestele mõeldud toetuste maksmine. 

Loe edasi

Keskerakonna omavalitsuskogu juht Anneli Ott sõnas, et hea reitingutulemus pealinnast väljaspool näitab Keskerakonna rohket tööd kogu Eestis. Valimisliitudel tuleb aga pingutada oma pikemaajaliste eesmärkide tutvustamisel.

Ajalehes Postimees avaldatud erakondade toetuse uuring kohalikel valimistel näitab Keskerakonna tugevat seisu nii pealinnas kui ka mujal suuremates linnades. Üllatuslikult järgneb pealinnas Keskerakonnale mõne erakonna asemel hoopis valimisliit. Ka muudes linnades näitab uuring suurt toetust just valimisliitudele ja üksikkandidaatidele. 

Loe edasi

Kohalike omavalitsuste eelarvete tasandusfond peaks tulevikus enam võtma arvesse keskuste koormust lähiasulate teenindamisel, leiab Keskerakonna fraktsiooni esimees.

Nädala lõpus Võru linnapea Anti Allasega kohtunud Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu sõnas, et haldusreformiga saavad kohalikud omavalitsused nii tööd kui ka raha juurde, kuid suuremad keskused vajaksid tasandusfondist riigilt enam toetust. „Võru ja teisedki suuremad linnad pakuvad erinevaid teenuseid ja võimalusi ka lähimatele naabritele, kuid kulusid kannavad eelkõige ise,“ sõnas Sarapuu. 

Loe edasi

Täna Postimehes avaldatud reitingute tulemus teeb Tallinna tegevlinnapea Taavi Aasa sõnul eelkõige rõõmu, sest ligi pool tallinlastest annaks valimistel oma hääle Keskerakonnale. Aas lisas, et Keskerakonna toetus on pealinnas jätkuvalt tugev, sest Tallinn on pidevas arengus, julgetakse otsustada ning tulevikku investeerida. „Tallinn on silma paistnud uuenduslike ideedega, näiteks tasuta ühistranspordiga, millest soovib eeskuju võtta ka uus valitsus. 

Loe edasi

Keskerakonna fraktsiooni väljasõidul Võrumaale külastati täna puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskust Tsenter. Teadustööle ja ettevõtjatele keskendumise asemel tuleb keskusel muretseda aga oma eelarve pärast.

Väimelas asuvad kompetentsikeskust külastanud riigikogulane Valeri Korb oli Tsenterist positiivselt üllatanud ning tõdes, et Lõuna-Eesti ettevõtjatele on kompetentsikeskus innovatsiooniks hädavajalik. „Kui ettevõtjatel on kõrval keegi, kes suunab, aitab, julgustab ja õpetab, on see firmadele, piirkonnale ning kokkuvõttes kogu riigile väga vajalik,“ sõnas riigikogulane. Ta lisas, et just innovaatilised ideed on need, mis meie ettevõtjaid eksporditurgudel eristaks. „Et välismaa ettevõtetega konkureerida ei piisa ainult meie töökusest, vaid vaja on ka uuenduslikke ideid. Veendusin, et Tsenter neid puidutöötlejatele ka pakub,“ leidis Korb. 

Loe edasi

17. veebruaril kell 18.00 toimub Kuressaare Ajamajas kõigile tasuta seminar, kus peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas ning Riigikogu asespiiker Enn Eesmaa tutvustavad valitsuse tegemisi.

Kohtumist modereerib Saaremaa piirkonna esimees Janne Nurmik, kelle sõnul on erakonna esimehe ja peaministri visiit Saaremaale hea võimalus kuulata saarlastel vahetult peaministri mõtteid ja sedagi, mida valitsus teeb ja miks seda tehakse. „See on kindlasti hea võimalus kohtuda meie riigi juhtidega silmast silma ja võimalusel ka uurida peaministri seisukohta huvipakkuvas teemas,“ ütles Nurmik. Üritus on kõigile tasuta. 

Loe edasi

Keskerakonna fraktsioon külastab täna ja homme Võrumaad, kohtudes kohalike elanike ja ettevõtjatega. Samuti on kavas mitmed rahvakoosolekud, millest saavad kõik osa võtta. Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu sõnas, et fraktsioon on võtnud eesmärgiks külastada erinevaid Eestimaa paiku, et kohtuda inimestega silmast-silma ja selgitada peaministrierakonna poliitikat ja otsuseid. 

Loe edasi

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas ütles Kantar Emori avaldatud erakondade toetusnumbreid kommenteerides, et Keskerakonna tõus näitab rahva ootust inimkesksema poliitika järele.

Eile avaldatud uuring tõi välja, et Keskerakond on jätkuvalt Eesti kõige populaarsem erakond, kelle poolt hääletaks valimiste korral 27% kodanikest. Peaminister tänas Eesti inimesi jätkuva usalduse ning toetuse eest erakonnale ning eesmärgipärasele poliitikale. 

Loe edasi

Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu sõnas, et kuigi riigireformi plaan on toores, võib juba praegu väita, et kasu ligi 1000 töökoha näol võib saada kogu riik. Sarapuu sõnas, et minister on käinud tutvustamas enda mõtteid ja kuigi konkreetseid otsuseid ja asukohti pole veel läbi töötatud, on võimalus, et Eestimaa peale jagatakse laiali ligi 1000 töökohta. „Riigiasutused oleksid kindlasti tulevase asukohaga mingil määral seotud ja erinevate ametite liigutamisel arvestataks piirkonna võimaluste ja soovidega,“ kinnitas Sarapuu.

Loe edasi

Asutuste välja kolimisega Tallinnast on võimalik tuua elu taas tagasi ka pealinnast väljaspoole, pakkudes inimestele töökohti, millele jaguks ka eksperte. Reform peab aga olema poliitilisest kemplusest üle.

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees, riigikogulane Jaanus Karilaid leidis, et maavalitsuste roll kohalikus elus on juba ammu marginaliseerunud ja valitsus ei peaks ootama 2018 aastani, vaid võiks riigihalduse võrku korrastada antud küsimuses juba 1. juuliks 2017. “Tänase valitsuse iseloomustavaks jooneks võikski olla selgus ja kiirus,” märkis Karilaid.

Loe edasi

Täna otsustati Riigikogus luua rahvastikukriisi lahendamiseks ning riigireformi suundade väljatöötamiseks kaks probleemkomisjoni, mis alustavad tööd veebruarikuu jooksul. Rahvastikukriisi probleemkomisjoni ülesandeks on uurida nii Eesti kui ka välismaa poliitikaid ja praktikaid antud temaatikas ja teha ettepanekuid, kuidas parandada riigis sündivust.

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson arutas täna Tallinnas Leedu energeetikaminister Žygimantas Vaičiūnasega Balti elektrisüsteemide sünkroniseerimise, LNG terminali ja Valgevenesse rajatava tuumajaama küsimusi.

Loe edasi

Kiire ministriameti tõttu ei ole Kadri Simson Pärnust kaugenenud. Vastupidi, pärnakate usaldus jätkus eile, 11. veebruaril peetud Keskerakonna piirkonna koosolekul, mil minister taas piirkonna esimeheks valiti.

Simson on Pärnu piirkonda juhtinud aastast 2011. Majandus- ja taristuminister kinnitas, et erakond ootab suvepealinnast valimistel võitu. „Pärnus on Keskerakonna eesmärgiks saada kohalikel valimistel kõige tugevam toetus pärnakatelt, nii et saame aasta pärast piirkonda juhtima valida juba Pärnu linnapea,“ ütles ta.

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson külastab täna Kesk-Eesti visiidil Järvamaa Ühistranspordikeskust, et uurida, milline on nende valmisolek üleminekuks tasuta maakonnasisesele bussiliiklusele. 

Loe edasi

Eile toimus Rakvere linna osakonna aastakoosolek, kus esimeheks valiti riigikogulane Siret Kotka. Uut esimeest toetasid rakverelased üksmeelselt ning valiti ka uus juhatus.

Kotka sõnas, et on Rakvere inimeste toetuse eest tänulik. „Kahjuks on eelmise juhatuse liikmed andnud meediale valeinfot, et olen inimeste usalduse kaotanud. Tegelikkus on vastupidine. Kohale tulnud inimesed hääletasid üksmeelselt minu esimeheks saamise poolt,“ rääkis ta.

Loe edasi

Täna Riigikogus toimunud välispoliitika arutelul sõnas Keskerakonna fraktsiooni liige Marko Šorin, et valitsuse vahetus julgeolekupoliitikas muutusi ei too, kuid senisest enam tuleb tähelepanu pöörata välisturgudele.

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Mailis Reps sõnas, et lahingtegevuse eskaleerumine Ukrainas tõstatab küsimuse, kuidas saaks Eesti sõnade asemel tegelikult aidata Ukraina inimesi. Süüria põgenike kõrval võiks tema arvates fookusesse enam tõsta hoopis ukrainlased. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas külastas eile koos siseminister Andres Anveltiga Päästeametit, kus neile anti ülevaade ameti viimaste aastate tööst ja tulevikuplaanidest ning näidati uuemat päästetehnikat. Peaminister Ratas tunnustas kõiki ameti töötajaid nende pühendumuse ja panuse eest, sest möödunud aasta oli Eestile Päästeameti haldusalas aegade edukaim. 

Loe edasi

Tallinna abilinnapea, sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda juhtiv Merike Martinson leiab, et Keskerakonna juhitava valitsuse pensionireformi plaan on tulevikku vaatav ning saanud ebaõiglase kriitika osaliseks. 

Loe edasi
Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas sõnas, et erakonna kõrge toetus Eesti inimeste seas teeb rõõmu ning annab jõudu veelgi enam pingutada ühiste eesmärkide nimel. 
Ratas kommenteeris täna avaldatud Turu-Uuringute ASi üle-eestilist küsitlust, mille järgi on Keskerakond jätkuvalt Eesti valijate esimene eelistus.
 
Loe edasi
Peaminister Jüri Ratas ütles Euroopa Liidu valitsusjuhtide ja riigipeade mitteametliku kohtumise eel Vallettas, et Euroopa liidrid peavad toetama Itaaliat, et leida lahendus Vahemere keskosa rändevoogude vähendamiseks. 
 
Ratase sõnul on just rändeteema olnud viimastel aastatel määrava poliitilise tähendusega. “Euroopa on teinud märkimisväärseid edusamme rändevoogude ohjamisel Lääne-Balkani suunalt. Kuigi olukord on erinev, loodan, et jõuame tänasel kohtumisel otsusteni, mis aitavad leevendada rasket olukorda Vahemere keskosas, eelkõige Itaalias,” ütles peaminister Ratas. 
Loe edasi
Pühapäeval, 5. veebruaril kell 14.00 toimub ametite maja (Vabaduse pst 6) teisel korrusel tasuta seminar „Keskerakond valitsuses“, kus räägitakse erakonna senisest tegevusest peaministrierakonnana.
 
Seminari peaesinejad on majandus- ja taristuminister Kadri Simson ja parlamendi asespiiker Enn Eesmaa. Päeva juhib riigikogulane, Keskerakonna Viljandimaa piirkonna esimees Helmut Hallemaa. Seminarist osavõtt on kõigile tasuta ning jutu kõrvale pakutakse kohvi ja magusat.
 
Loe edasi
Riigikogulane ja korruptsioonikomisjoni aseesimees Anneli Ott sõnas, et  president Toomas Hendrik Ilvese ajal tehtud kulutused on presidendi institutsiooni usaldusväärsust rahva silmis veelgi nõrgestamas. 
 
Ott sõnas, et presidendile on väga kõrged moraalsed ja eetilised nõudmised, mistõttu tekitab iga eksimus inimestes põhjendatult kurbust. „President on riigi peegel ja rahva enesemääramise telg. Igasugused kulutused lihtsalt ei sobi presidendile ja need tekitavad küsimusi tõsiseltvõetavusest, prioriteetidest ja väärkusest,“ tõdes Ott. 
 
Loe edasi
Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid tõdes Arsenali müügihinnast rääkides, et kui Arsenali müük oli isegi juriidiliselt korrektne, siis kahjulikke otsuseid on ilmselgelt tehtud.
 
Karilaid kommenteeris 2007. ja 2012. aasta müügihindu võrreldes, et Arsenali ümber toimuv on parimal juhul näidanud reformierakondlaste väga imelikku otsustusprotsessi, tulevikuvisioonide puudumist ja halbu otsuseid, halvimal juhul aga korruptiivseid tehinguid. „Arsenali keskus tundub olevat ainus asi, kus euro tõepoolest hinda ei tõstnud, vaid vastupidi, tegi kordades odavamaks,“ imestas riigikogulane.
 
Loe edasi
Täna Keskerakonna volikogu liikmetele esinenud erakonna esimees Jüri Ratas ütles, et valitsuse pensionisüsteemi reformi eesmärk on tagada inimestele väärikas vanaduspension ning vähendada ebavõrdsust ühiskonnas.
Loe edasi
Täna Keskerakonna volikogu ees poliitilist olukorda analüüsinud erakonna esimees Jüri Ratas rõhutas, et Keskerakonna juhtimisel viiakse valitsuses ellu kõige põhimõttelisem maksureform.
Loe edasi
Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas esines täna erakonna volikogu istungil ettekandega poliitilisest olukorrast. Ratas rõhutas, et Keskerakond seisab nagu müür oma toetajate eest ning tuleb toime ka kõige suuremate väljakutsetega.
Loe edasi
Täna kell 13.00 koguneb oma korralisele istungile Keskerakonna volikogu, istung toimub Tallinna Lauluväljaku sammassaalis. Poliitilisest olukorrast teeb ettekande Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas. Lisaks toimub volikogu istungil Keskerakonna aukohtu liikmete valimine ning erakonna ministrid annavad ülevaate valitsuse tegevusest. Volikogu istungile järgneb traditsiooniline erakonna uusaasta pidu Lauluväljaku klaassaalis.
Peaminister Jüri Ratas külastas 27. jaanuaril Tallinnas ja Harjumaal olulisi riigikaitselisi objekte ja üksuseid ning sai ülevaate, kuidas arendatakse riigi iseseisvat kaitsevõimet ja koostööd liitlastega.
Loe edasi
Peaminister Jüri Ratas külastas 24. jaanuaril Lääne-Virumaad, kus ta sai ülevaate Tapa sõjaväelinnaku arendustöödest, külastas maakonna ühe olulisem ettevõtte Estonian Celli haavapuitmassi tehast, andis Vinni-Pajusti Gümnaasiumi õpilastele ühiskonnaõpetuse tunni ja kohtus Kuremäe Pühtitsa kloostri iguumenja Filaretaga.
Loe edasi
Põhja-Tallinna vanem ja Keskerakonna juhatuse liige Raimond Kaljulaid tunnustab peaminister Jüri Ratast ettepaneku eest anda kodakondsus inimestele, kes on elanud Eestis üle 25 aasta.
Loe edasi
Keskerakonna peasekretär ja endine sotsiaalminister Jaak Aab leiab, et Vabariigi Valitsuse plaanitav pensionireform on hädavajalik ning annab olulise tõuke ühiskonna solidaarsemaks muutmise suunal.
Loe edasi

Keskerakonna Saaremaa piirkonna esimees Janne Nurmik kinnitab, et lähtudes erakonna juhatuse otsusest tullakse Saaremaal sügisestel valimistel kindlasti välja Keskerakonna valimisnimekirjaga.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas rõhutas Riigikogu tänasel istungil valitsuse teadus- ja arendustegevuse ülevaadet andes, et teadlaste ja ettevõtjate vahel on vaja parandada koostööd ning teaduse mõju majandusarengule peab suurenema.  

Loe edasi

Esmaspäeva õhtul kogunenud Keskerakonna juhatus arutas muude küsimuste hulgas ka valmistumist oktoobrikuisteks kohalikeks valimisteks. Erakonna peasekretäri Jaak Aabi sõnul otsustati konsensuslikult, et kõikides omavalitsustes minnakse valimistele Keskerakonna nimekirjadega.

Loe edasi

Täna kogunenud Keskerakonna Tallinna Nõukogu otsustas konsensuslikult, et Kesklinna vanema kandidaadiks esitatakse erakonna pressisekretär Taavi Pukk.

“Loomulikult on tegemist suure väljakutsega ning olen erakonnale selle usalduse eest väga tänulik,” ütles Pukk, “Kesklinna linnaosa on Tallinna visiitkaardiks ning kõik siin toimuv on avalikkuse erilise tähelepanu all, esmajoones see, mis puudutab heakorda ning turvalisust. Ees ootab tõsine töö, mis nõuab täit pühendumust.”  

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratase juhtimisel täna kogunenud Teadus- ja Arendusnõukogu (TAN) toetas ettepanekut viia 2018. aastal läbi riikliku teadus- ja arendustegevuse ning innovatsioonisüsteemi hindamine.  

Loe edasi

Tallinnas alustatakse tänavu kevadel töödega kolmel mahukal teeobjektil – võetakse ette Reidi tee ehitus ning Haabersti ristmiku ja Gonsiori tänava rekonstrueerimine. Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas tõdes, et Reidi tee ja Haabersti ristmik sel aastal päris valmis ei saa, küll aga saab valmis Gonsiori tänav. Aas põhjendas viivitust hangete alustamisega.

Loe edasi

Täna, 9. jaanuaril kell 12 avab haridusminister Mailis Reps Põlva Gümnaasiumi uue hoone, mis on Eesti esimene liginullenergia koolimaja, kus on õpinguteks suurepärane keskkond.

Loe edasi

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) saatis uute parvlaevade hilinemise tõttu TS Laevadele esimese 400 000 euro suuruse trahviotsuse.  „Üks uus parvlaev on küll tänaseks kohal ja lähipäevil asub teele ka järgmine, kuid lepingupartnerina vastutab vedaja ehk TS Laevad lepingu täitmise eest," selgitas majandus- ja taristuminister Kadri Simson trahvi tagamaid. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratase sõnul näitab fakt, et ligi 80% omavalitsusi otsustas omaalgatuslikult ühineda, et haldusreformi vajalikkusest ja olulisusest on üle kogu Eesti aru saadud.  

Loe edasi

Head uut aastat, palju kordaminekuid ja õnne!