Peaminister Jüri Ratas osales täna Brüsselis erakorralisel Euroopa Ülemkogu kohtumisel. Euroopa Liidu 27 liikmesriiki võtsid ühiselt vastu suunised Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumise läbirääkimisteks. Suunistes määratakse kindlaks läbirääkimiste raamistik ning kehtestatakse ELi üldised põhimõtted ja seisukohad läbirääkimisteks.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas tunnustas viimast korda Euroopa Ülemkogul osaleva Prantsusmaa president François Hollande rolli Euroopa Liidu otsustusvõimelisena hoidmisel. Ratas tänas Prantsusmaad Euroopa ja Eesti julgeoleku tagamisel, mille ilmekaks näiteks on prantsuse kaitseväelaste osalemine NATO lahingugrupis Tapal. Jüri Ratas kinkis president François Hollande´le mälestuseks Tapal tehtud prantsuse kaitseväelaste foto.

Peaminister Jüri Ratas osaleb täna Brüsselis erakorralisel Euroopa Ülemkogu kohtumisel. Ülemkogu eel arutab peaminister Eesti Euroopa Liidu eesistumist ning prioriteete Itaalia peaminister Paolo Gentiloniga, Euroopa Parlamendi Sotsiaaldemokraatide ja demokraatide (S&D) fraktsiooni juhi Gianni Pittellaga ning Euroopa Demokraatide ja Liberaalide Liidu fraktsiooni (ALDE) esimehe Guy Verhofstadtiga. 

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson külastab täna Jõgevamaa Ühistranspordikeskust, et tutvuda keskuse olukorra ning võimekusega. Teadupärast on valitsus otsustanud kaotada seni maakondlikku ühistransporti kureerinud maavalitsused ning nende ülesanded võtavad üle kas juba olemasolevad või loodavad ühistranspordikeskused.

Loe edasi

Valitsuskabinet kiitis eilsel istungil heaks Maaeluministeeriumi ettepaneku käivitada toidusektori ekspordi edendamise tegevuskava koostamine aastateks 2018–2020. Tegevuskava eesmärk on muuta Eesti tooraineid eksportivast riigist väärindatud tooteid eksportivaks riigiks. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas osaleb laupäeval, 29. aprillil Brüsselis erakorralisel Ülemkogu kohtumisel ja kohtub Ülemkogu eel Itaalia peaminister Paolo Gentiloniga.

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid sõnas Jürgen Ligi kommentaari kohta, et argumenteeritud kriitika on poliitilise kultuuri osa, kuid isiklik rünnak on kultuuritus. Karilaid sõnas, et Jürgen Ligi on varemgi silma paistnud teravate ja veidrate ütlemistega, kuid vajalik on sellisele käitumisele tõmmata piir.

Loe edasi

Valitsuses heakskiidu saanud riigi eelarvestrateegia järgi lisandub järgmise nelja aasta jooksul haridusse, teadusse, keele- ja noortevaldkonda üle 450 miljoni euro. Kokku panustab riik järgmise nelja aasta jooksul Haridus- ja Teadusministeeriumi valdkondadesse hinnanguliselt 3,87 miljardit eurot. 

Loe edasi

Valitsus kinnitas tänasel istungil riigi eelarvestrateegia 2018-2021, kus tulude ja kulude maht ületab nelja aasta jooksul 40 miljardit eurot. Eelarvestrateegia esitab riigi eelarvepoliitika põhisuunad, valitsuse prioriteedid ja ministeeriumide valitsemisalade rahastamiskava. Järgmisteks aastateks on valitsuse neli suurt eesmärki suurendada Eesti ühiskonna sidusust, edendada Eesti majanduskasvu, suurendada Eesti rahvaarvu ja tugevdada Eesti julgeolekut.

Loe edasi

Keskerakonna esimees ja Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas ning Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa teevad üle Eesti kohtumisi "Rahva nimel, maal ja linnas." 26. aprillil kohtutakse Rae Kultuurikeskuses algusega kell 18.00. Tule kuulama ja küsi otse, mida valitsuses tehakse Eesti inimeste jaoks! Tasuta kontserdi annab legendaarne Heidy Tamme!

Peaminister Jüri Ratas kohtus Hispaania välisminister Alfonso Dastis Quecedoga. Kohtumise peateemadeks olid Eesti ja Hispaania kahepoolsed suhted, Euroopa Liidu tulevik, sh Eesti EL eesistumine ja koostöö NATO-s. Peaminister Ratas nentis, et Eesti ja Hispaania omavahelised suhted on suurepärased, seda eriti kultuurikoostöös, aga ka majanduses. 

Loe edasi

Keskerakonna juhatuse liige Enn Eesmaa sõnas pronksiöö 10nda aastapäeval, et tegemist oli kurvastava sündmusega meie riigis ja ehmatusega kõigile siin elavatele inimestele. Eesmaa sõnas, et pronksiöö jääb kahtlemata meie ajaloolisesse mällu, sest sellise ulatusega rahutusi ei olnud taasiseseisvunud Eestis varem toimunud ning loodetavasti kunagi ei kordugi.

Loe edasi

Riigikogu majanduskomisjoni liikme Erki Savisaare sõnul näitavad äsja avaldatud Rail Balticu tasuvusuuringu tulemused selgelt, et antud projekt on eluvõimeline ning tuleb kokkuvõttes Eestile igati kasuks.

Loe edasi

Tallinna opositsioon on niivõrd lõhestunud, et nad ei saaks linna juhtimisega hakkama, ütles Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas pärast seda kui umbusaldusavaldus Arvo Sarapuu vastu läbi kukkus.

Loe edasi

Keskerakonna juhatuse liige Enn Eesmaa sõnas pronksiöö 10nda aastapäeva eel, et tegemist oli kurvastava sündmusega meie riigis ja ehmatusega kõigile siin elavatele inimestele.

Loe edasi

Täna kogunes majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis esmakordselt üle mitme aasta riiklik transiidikomisjon. Esimese kohtumise raames vaadati sektori ettevõtjatega ühiselt üle transiidivaldkonna üldine olukord ja peamised arenguvõimalused. Teemadena tõstatusid nii Eesti sadamate konkurentsivõime tõstmine kui ka globaalsete kaubateede parem ärakasutamine kaugemas tulevikus näiteks Rail Balticu raudtee abil. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas avas täna Tallinnas Tööinspektsiooni rahvusvahelise konverentsi „Kas aeg tapab“, mis sedakorda on pühendatud töö tegemise ajale ning muutunud praktikatele.

Loe edasi

Pühapäeval toimunud presidendi valimiste esimene voor Prantsusmaal pakkus üllatusi ennekõike prantslastele endile, kui nad valisid esmakordselt teise vooru suurte erakondade välised kandidaadid Emmanuel Macroni ja Marie Le Peni. 

Loe edasi

Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid sõnas, et politseinikud, kes peatasid kihutava mootorratta väärivad tunnustust ning kriitika politseiriigist on täiesti arusaamatu.

Loe edasi

Tokyos Eesti toitu tutvustaval õhtusöögil viibinud Jaapani poliitikud, äritegelased ja ajakirjanikud rõkatasid naerust, kui maaeluminister Tarmo Tamm viitas õhtut jaapani keeles meeleolukalt juhtinud Barutole, et vägilane on hea näide sellest, kui edukaks võib saada Jaapanis, kasvades üles Eesti piima ja lihaga. 

Loe edasi

„Saabunud on ajalooline võimalus Linnahalli kordategemiseks, sest valitsus kavandab olulise investeeringuna eraldada Linnahalli renoveerimisse 2018 ja 2019 aastal kokku 40 miljonit eurot“, ütles Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas viibis eile ringsõidul Ida-Virumaal, kus kohtus Kohtla-Järve ja Narva linnavalitsuste juhtidega, külastas Viru Keemia Gruppi ja Eesti Energia Auvere Elektrijaama ning tutvus Sisekaitseakadeemia Narva Kolledži tulevase asukohaga. Kohtumisel Kohtla-Järve linnavalitsuse ja –volikogu liikmetega oli kõne all riigi regionaalarengu poliitika. 

Loe edasi

„Täna meenutame neid, keda enam meie hulgas pole, täname neid, kes teenistuses viga saanud või täna kodust kaugel Kosovos, Iisraelis, Malis ja Afganistanis oma liitlaskohust täidavad,“ ütles Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa. „Rahvana oleme maailmas üsna omalaadsed. Eestlaste mütoloogias puudub sõjajumal, keda kõik teised rahvad tunnevad ja oluliseks peavad. 

Loe edasi

Maaeluminister Tarmo Tamme sõnul on Idamaade traditsioonis riigi tugi ettevõtlusele riikidevaheliste majandussuhete aluseks ning ministri visiiti võetakse Jaapanis signaalina, et Eesti riik ja ettevõtjad on huvitatud pikaajalisest koostööst. Jaapan on Eesti toidu välisprojektide oluline sihtriik ning suurimad ootused on seotud piimatoodete ekspordiga. 

Loe edasi

SA Elva Haigla TM nõukogu esimees, ortopeed Peeter Laasik sõnas, et tervishoiu rahastamise kasvav probleem on Eestis eakate osakaalu suurenemine, mis tõstab selgelt tervishoius raha vajadust. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas on täna ringreisil Ida-Virumaal, kus külastab erinevaid olulisi asutusi ja ettevõtteid ning kohtub kohalike elanikega. Peaminister alustab ringsõitu Kohtla-Järvelt, kus ta kohtub linnavalitsuse liikmetega.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ütles, et Tapale saabunud liitlaste lahingugrupp näitab väga selgelt NATO solidaarsust. „Liitlaste kohalolek suurendab veelgi meie kindlus- ja turvatunnet, mis loob ka Eestisse eeldused julgematele investeeringutele, majanduse elavnemisele, töökohtade arvu ja palkade kasvule, paremale taristule, elukvaliteedi tõusule,“ ütles peaminister Ratas. Peaministri sõnul on käesolev nädal ajalooline. 

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kersti Sarapuu sõnas Aasta Ema konkurssi kommenteerides, et kõige olulisem on, et meil kasvaksid õnnelikud ja tublid lapsed, mitte see, millises perekonnamudelis laps üles kasvab.

Loe edasi

Valitsus leppis eilsel kabinetinõupidamisel kokku aastateks 2018-2021 riigi eelarvestrateegia põhimõtted, mis koos koalitsioonikokkuleppest tulenevate eraldistega üleminekutoetusteks ja tõuaretustoetuseks kindlustavad maaeluministeeriumile vahendeid üle 40 miljoni euro põllumajanduse, toiduainetööstuse ja maaelu edendamiseks.

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu imestas, et üldjuhul tasakaaluka ning häid ajakirjandustavasi järgiva Aktuaalse kaamera saatejuhtide tonaalsus peaministri suhtes niivõrd ründav oli. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid sõnas, et tänane valitsus astus riigieelarve ja tervishoiu rahastamisega sammu Skandinaaviamaadele lähemale ning paanika külvamine meid edasi ei vii. Karilaid sõnas, et tervishoiu alarahastamisest on räägitud julgelt üle kümne aasta, samas kui Jüri Ratase juhitud valitsus on ametis eelmise aasta novembrikuust. 

Loe edasi

Valitsuskabinet jõudis täna kokkuleppele riigi eelarvestrateegia osas. Transpordi osas nähakse selles järgmisel aastal ette 45 miljonit eurot lisavahendeid taristuinvesteeringute tegemiseks. Kokku kasvavad transpordiinvesteeringud ja ühistranspordi dotatsioon tuleval aastal võrreldes tänavusega ligi 70 miljoni euro võrra. 

Loe edasi

Tallinna abilinnapea Merike Martinson sõnas, et haigekassa rahastuse probleem vajas ammu lahendust, sest patsiente pettumus tervishoiu suhtes oli ohuks solidaarsele arstiabile. Martinson sõnas, et ravijärjekordade pikkusest on räägitud aastaid, kuid lahendust ei tulnud, sest riigieelarvele on see suur koormus.

Loe edasi

Riigikogu sotsiaalkomisjoni ning Eesti Haigekassa nõukogu endine pikaaegne liige dr. Viktor Vassiljev sõnas, et Keskerakonna juhitud valitsus tegi esimesed tõelised sammud ravijärjekordade vähendamiseks. Vassiljev sõnas, et haigekassa rahastamisel lahendusteni jõudmine toob lõppkokkuvõttes kokkuhoiu ka tervishoiusüsteemile, sest ravida tuleb inimest enne, kui haigus on organismi täielikult laastanud.

Loe edasi

Keskerakonna peasekretär, endine sotsiaalminister Jaak Aab sõnas, et Keskerakonna juhitud valitsuse tänast otsust võib pidada märgiliseks, sest haigekassa alarahastusest on räägitud aastaid. Aabi sõnul näitab tänane otsus valitsuskoalitsiooni tugevust ja sedagi, et olulisi küsimusi teadvustatakse ning mõistetakse.

Loe edasi

Valitsus leppis tänasel kabinetinõupidamisel kokku aastate 2018–2021 riigi eelarvestrateegia põhimõtted, mis on aluseks järgmise nelja aasta riigi rahalistele plaanidele. Kokku lepiti nelja aasta eelarvepositsiooni eesmärk ja olulisemad investeeringud. Valitsus leppis kokku valitsussektori eelarvepositsiooni eesmärgiga kasutada 2018. ja 2019. aastal varasemate perioodide ülejääke strateegilisteks investeeringuteks mahus 0,5 protsenti sisemajanduse koguproduktist (SKP) ning 2020. aastal mahus 0,3 protsenti SKPst. 2021. aastaks jõuab valitsussektori eelarve struktuursesse tasakaalu.

Loe edasi

Täna läbis Riigikogus esimese lugemise seaduseelnõu, mis näeb ette riigipoolse õppelaenu kustutamise raske puudega laste vanematel. Lisaks peaks 2018. aasta algusest jõustuv eelnõu muutma õppelaenu kustutamise menetluse kiiremaks ja efektiivsemaks. 

Loe edasi

Täna külastavad TransRussia logistikamessi Riigikogu majanduskomisjoni liikmed, et toetada Eesti ettevõtjaid Venemaal. Messil osaleb ka Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler. Delegatsiooni liige, keskerakondlae Erki Savisaar sõnas, et Eestist on messil esindatud 14 ettevõtet, sealhulgas Tallinna Sadam, Eesti Raudtee, Paldiski Sadamate AS ja teised. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid ütles täna avaldatud Turu-uuringute tehtud erakondade reitingute kohta, et edu on toonud eesmärgipärane töö, mitte opositsiooni soovitud vastandumine ja hirmutamine.

Loe edasi

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles erakonna ja valitsuse toetuse tõusu kommenteerides, et tal on siiralt hea meel, et Eesti inimesed toetavad jätkuvalt valitsuse igapäevast tööd tugevama ja ühtsema ühiskonna nimel, mis arvestab ühtmoodi kõigi selle liikmetega.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Hiina Rahvavabariigi esimese ase-peaministri Zhang Gaoli´ga, kellega arutati eelkõige majandussuhteid ning võimalusi edendamaks kahe riigi transpordi -ja logistikaalast koostööd. 

Loe edasi

Tänasel metsaseaduse arutelul Riigikogus leidis keskfraktsiooni nimel kõne pidanud Jaanus Karilaid, et Eesti metsast ei tohi olla kiire raha allikas, vaid mets on eestlaste ühisvara, mille olulisus on juurdunud eestlastesse sünnist saati. 

Loe edasi

AS Tallinna Lennujaama üldkoosolek majandus- ja taristuministri isikus otsustas jätta ettevõtte 2016. aasta ca. 6 miljoni eurose tegevuskasumi lennujaamale investeeringuteks.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ütles Mihkli kirikus eestlaste asualade üheks Eestiks liitmise 100. aastapäeva tähistamisel, et kuigi tänasel päeval on ehk raske hinnata ühendamise tähtsust, sai just selle sammuga eestlaste maast Eestimaa, mida täna tunneme. 

Loe edasi

Riigikogu rahandusministeeriumi esimees Mihhail Stalnuhhin ütles reformierakondlasele Maris Laurile, et uue valitsuse soovunelm on igal juhul ilusam kui eelmise aasta novembrini kestnud Reformierakonna dirigeeritud õudusunenägu. 

Loe edasi

Täna võeti Riigikogus vastu seadus, mille eesmärgiks on muuta huviharidus ja huvitegevus noortele paremini kättesaadavaks ning laiendada tegevuste spektrit. Riik hakkab täiendavaid toetusi jagama juba selle aasta septembrist. 

Loe edasi

Keskerakonna juhatuse liige ja Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid leiab, et Reformierakonnast ja SDE-st oleks aus enne kohalikke valimisi enda valijatele selgelt välja öelda, kellega nad eelistavad Tallinnas koostööd teha ning kas ollakse valmis koostööks ka EKRE-ga, kellega seni on seda kindlalt välistatud. 

Loe edasi

Riigikogu majanduskomisjoni liige, keskerakondlane Erki Savisaar sõnas Indrek Neivelti tänast intervjuud kommenteerides, et iga ettevõtja on Eestile oluline ning riigi majandust ei tohi bürokraatiaga lämmatada. 

Loe edasi

Täna neljandat korda toimunud Tallinna innovatsioonipäeva keskmes olid inspireerivad lood, mis julgustavad muutustele. Päeva raames jagati häid kogemusi ja tulevikusuundumusi tõestades, et igas nutikas idees võib peituda võimalus raketina taevasse tõusta ning maailma muuta. 

Loe edasi

Riigikogu jätkab homme Vabaerakonna seaduseelnõu esimest lugemist, mille eesmärk on kehtestada iga-aastane rahaline toetus kohaliku omavalitsuse volikogudesse valitud saadikute ja saadikurühmade poliitilisele tegevusele. 

Loe edasi

Sel neljapäeval kohtuvad pealinna korteriühistute esimehed Tallinna jäätmekeskuse esindajatega, et arutada prügiveo tulevikku pärast BWM OÜ-ga lepingu lõpetamist. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas osutab tänasel võrdse palga päeval, et peame ühiskonnana tunnistama soolist palgaerinevust kui tõsist probleemi ning astuma selgeid samme sellega tegelemiseks. „Sooline palgaerinevus on Eesti jaoks oluline ühiskondlik probleem, mis vajab senisest enam tähelepanu ja selgeid meetmeid ebavõrdsusega võitlemiseks. 

Loe edasi

Šveitsi president Doris Leuthard ja peaminister Jüri Ratas arutasid tänasel kohtumisel Euroopa Liidu ja Šveitsi suhteid, Ühendkuningriigi EL-st lahkumisega seonduvat, kahepoolseid suhteid ning Eesti EL nõukogu eesistumist. Leuthardi ning peaminister Ratase vahelisel kohtumisel tunti rõõmu selle üle, et Euroopa Liidu ja Šveitsi vaheline koostöö saab jätkuda ning on toimunud edasiminek tööjõu vaba liikumisega seotud küsimusteste osas.

Loe edasi

Keskerakondlasest Riigikogu liige Oudekki Loone leiab, et tööandjatel, nii avalikul kui ka erasektoril, tuleks töökuulutuses avaldada vähemalt palgavahemik, mis teeks töövõtja ja tööandja positsiooni läbirääkimistel võrdsemaks. Loone sõnas, et palgalõhe probleem on laiem kui mehed-naised telg ning on tegelikult kõigi töötajate ühine mure. 

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson kohtus eile Rakveres kohalike ettevõtjatega, kellega peeti maha konstruktiivne arutelu Eesti majanduse arengusuundade ning valitsuse tegevuskava üle nii maksu- kui ka majanduspoliitika vallas. Simsoni hinnangul ei tasu poliitikutel karta ettevõtjatega suhtlemist ning parema keskkonna loomiseks tuleb kuulata erinevaid arvamusi. 

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul ei saa ta nõustuda Kaubandus-tööstuskoja juhi Toomas Lumani kriitikaga valitsuskoalitsiooni maksu- ja majanduspoliitiliste muudatuste osas. 

Loe edasi

Riigikogulane, riigireformi probleemkomisjoni liige Helmut Hallemaa peab maavalitsuste kaotamist 2018. aasta 1. jaanuarist ja nende ülesannete jaotamist realistlikuks ka haldusreformi valguses. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas osales täna Peterburi Jaani kirikus Eesti Vabariik 100 sündmuste tähistamisel ning esines kõnega. Ratas kinnitas, et eestlastel ei tule enam kunagi käia vabaduse võtmete järel mõne teise riigi pealinnas ja avaldada meelt rahva enesemääramise õiguse teostamiseks.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ning riigisekretär Heiki Loot osalevad täna pärastlõunal Peterburi Jaani kirikus tänujumalateenistusel ja kontserdil, millega tähistatakse 100 aasta möödumist eestlaste meeleavaldusest autonoomia toetuseks. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid sõnas, et erakonnakaaslase hinnang minister Sven Mikserile oli kohatu ja ebavajalik. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratase sõnul on Assadi režiimi keemiarünnak oma inimeste vastu räige rahvusvahelise õiguse rikkumine ning näitab selgelt, et senine kurss ei ole Süüria konfliktile lahendust toonud.

Loe edasi

Riigikogu majanduskomisjoni aseesimees Erki Savisaar leiab, et ühistuline ettevõtmine tuleb Eestile kasuks ning lisaks muule, on vajalik ka ühistupank, mis saaks eriti toetada väikeettevõtlust. Savisaar sõnas, et taasiseseisvumisaja esimese ühistulise lihatööstuse avamine Vastse-Kuustes on meeldiv uudis, mis tuletab taas meelde, et koos jõuab rohkem.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas läheb homme ühepäevasele töövisiidile Kiievisse, kus on plaanis koos Läti ja Leedu kolleegidega kohtuda Ukraina peaministriga. Eesti, Läti ja Leedu ning Ukraina peaministrid annavad ühise pressikonverentsi ning teevad ühisdeklaratsiooni. Peaminister Ratas kohtub Ukraina president Petro Poroshenko ja peaminister Volodymyr Groysmaniga ka kahepoolselt. 

Loe edasi

Tänases infotunnis küsis EKRE liige Jaak Madison Jüri Rataselt etteheitva küsimusena, miks läheb peaminister 8. aprillil Peterburgi tähistama 100 aasta möödumist eestlaste manifestatsioonist, mida võib lugeda Eesti iseseisvusraja alguseks. Keskerakondlast, Riigikogu väliskomisjoni liiget Marko Šorinit pani EKRE selline küsimusepüstitus imestama. 

Loe edasi

Viljandimaa piirkond valis aastakonverentsil uue juhtkonna. Esimeheks valisid viljandimaalased riigikogulase Helmut Hallemaa. Lisaks valiti kaks aseesimeest ning 14-liikmeline juhtkond. Viljandimaa piirkonna esimees Helmut Hallemaa pälvis toetuse varasemalt ka Viljandi linnas. 

Loe edasi

Tallinna abilinnapea Eha Võrk sõnas, et Kristiine esinumbril Andrei Novikovil on endise Kristiine linnaosavanemana ning Lasnamäe linnaosa vanema asetäitjana rohkelt omavalitsustöö kogemust, mida jagada. Eile Kristiine esinumbriks valiti riigikogulane Andrei Novikov. 

Loe edasi

Häädemeeste vallavolikogu esimeheks valiti Keskerakonna liige Lembit Künnapas. Senisele esimehele, valimisliidus Ühtne Koduvald kandideerinud Andrus Soopalule, avaldas volikogu umbusaldust. 

Loe edasi

Pirita linnaosa elanik, Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf sõnas, et Tõnis Mölderi seismine Sisekaitseakadeemia arengu eest Pirital ning viimaks algav Kose lasteaia ehitus teevad temast tugeva esinumbri valimisteks. Klandorf leidis, et Keskerakond tegi praeguse linnaosa vanema Tõnis Mölderi esinumbriks nimetamisega õige otsuse, mis peegeldub tõenäoliselt ka valimistulemuses. 

Loe edasi

Täna toimus Keskerakonna Tallinna nõukogu, kus valiti kohalike omavalitsuste valimisteks. Kristiine esinumbriks valiti riigikogulane Andrei Novikov ja Pirita esinumbriks linnaosa vanem Tõnis Mölder. 

Loe edasi

Keskerakonna juhatuse liige, Põhja-Tallinna linnaosavanem Raimond Kaljulaid nõustub Jürgen Ligiga, et kahe erakonna puutepunkte Tallinnas pole, sest pealinnas tehtu kustutamine pole plaan linnaelanike elu parandamiseks. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ja Ühendkuningriigi peaminister Theresa May arutasid tänaõhtuses telefonikõnes Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumist, Eesti ja ÜK koostööd ning riikide kahepoolseid suhteid. 

Loe edasi

Täna Pärnumaad külastav majandus- ja taristuminister Kadri Simson sõnas Pärnu Finantskonverentsil esinedes, et möödunud aasta lõpul tööd alustanud valitsus on tema hinnangul algatanud mitu väga vajalikku maksumuudatust, mis kokkuvõttes toovad kasu nii riigile kui ka suurele osale Eesti ühiskonnast. Muidugi toovad muudatused enda kaasa diskussiooni, kuid minister lisas, et tema eelistab tegutsemist varasemalt valitsenud paigalseisule.

Loe edasi

Narva linnapea Tarmo Tammiste nimetas valitsuskabineti eilse nõupidamise otsust luua Sisekaitseakadeemia Narva kolledž õigeks ja piirkonda toetavaks sammuks. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid ning Riigikogu EKRE fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas leiavad, et e-valimised vajavad rahvusvahelist auditit, mis kinnitaksid süsteemi turvalisust või ebaturvalisust. 

Loe edasi

Riigikogu riigireformi probleemkomisjoni liige Helmut Hallemaa sõnas, et endist riigihalduse ministrit Arto Aasa häirib tõenäoliselt fakt, et aastaid võimul olnud erakond ei suutnud vaatamata oma nimele reforme ise teha. 

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni hinnangul tuleb Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansipi poolt tänase valitsuse suunas avaldatud kriitikat võtta skepsisega ning arvestades tema pikaajalist positsiooni Reformierakonna esimehena. Simsoni sõnul on arusaadav, kui Ansipile ei meeldi värske valitsuse algatused, sest poliitikutel ja erakondadel ongi erinevad maailmavaated. 

Loe edasi

Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu leiab, et töökohtade väljaviimine Tallinnast pole asendustegevus, nagu arvab Andrus Ansip, vaid reaalne vajadus ääremaastumise pidurdamiseks. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ütles Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumise avaldust (Artikkel 50 käivitamine) kommenteerides, et Euroopa peab säilitama meelekindluse ja minema edasi. 

Loe edasi

Maaeluminister Tarmo Tamm tutvustas peaminister Jüri Ratasele Maaeluministeeriumi ja haldusala asutuste tegevust. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas külastas täna Eesti Kaitsetööstuse Liitu (EKTL), kus juhatuse esimees Ingvar Pärnamäe koos liitu kuuluvate ettevõtete esindajatega tutvustasid tegevusuundi ja sektori hetkeolukorda. 

Loe edasi

Riigikogu majanduskomisjoni liige, keskerakondlane Erki Savisaar sõnas, et turumajandus on ja jääb, kuid ainult nähtamatut kätt usaldama ei jääda. Muutusteks tuleb vahel ka riigil rusikas lauale panna.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas annetas vähiravifondile omanimelise kossusärgi, mille sai kingiks hiljuti Tallinna külastanud ja suurhallis suurejoonelise etenduse pakkunud Harlem Globetrottersi pallivõluritelt. Särgi andis Ratas üle täna Stenbocki majas. 

Loe edasi

Üritusel on hea võimalus saada ülevaade Euroopa Liidu hetkeseisust ja Eesti eesistumisest. Arutelu toimub 29. märtsil kell 15:30-17:30 Salme kultuurikeskuses (Salme 12) ja selle avab peaminister Jüri Ratas. Eesti juhib 2017. aasta teises pooles esimest korda Euroopa Liidu Nõukogu tööd ehk otsib 28 riigi erinevates huvides kokkuleppeid, mis mõjutavad enam kui 500 miljoni inimese tulevikku. 

Loe edasi

24. märtsil toimus Eesti Keskerakonna Põlvamaa aastakoosolek, kus valiti piirkonna esimees ja juhatus. Piirkonna esimeheks valiti tagasi praegune maaeluminister, endine Riigikogu liige ja kauaaegne Põlva linnapea Tarmo Tamm. „Keskerakonna positsioon Põlvamaal on hea ning teeme tööd selle nimel, et seda veelgi paremaks muuta,“ ütles Tarmo Tamm. 

Loe edasi

Rooma lepete 60. aastapäeval, allkirjastasid 27 Euroopa Liidu liidrit ning EL institutsioonide juhid Rooma deklaratsiooni. Peaminister Jüri Ratase sõnul kinnitab see ühiselt, et soovitakse tugevat ühtset ja jätkusuutlikku Euroopa Liitu ka järgmistele põlvedele. 

Loe edasi

Nõmme keskerakondlased valisid esimeheks endise Nõmme linnaosa vanema, praegu Riigikogus saadiku ametit pidav Tiit Teriku. Samuti valiti juhatusse üheksa liiget. 

Loe edasi

Riigikaitsekomisjon, kuhu Keskerakonnast kuuluvad Tiit Terik, Oudekki Loone ja Toomas Paur, külastas Lõuna-Eestit. Kahe päeva sisse mahtusid kohtumised 2. Jalaväebrigaadi ja kohalike omavalitsusjuhtide ning kaitseliitlastega. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ütles Rooma lepingute 60. aastapäeval, et Rooma tippkohtumise eesmärk on kinnitada tahet ühiselt edasi minna ja seada sihti järgnevaks kümnendiks. 

Loe edasi

Eile toimunud Eesti Keskerakonna Viljandi linna aastakoosolekul valiti kahe kandidaadi seast tagasi riigikogulase ja endise Viljandi linnavolikogu liikme Helmut Hallemaa. Hallemaa sõnas, et lisaks esimehe ja juhatuse valimistele arutati ka eelseisvaid kohalike omavalitsuste valimisi ning seda, millised on Keskerakonna mõtted Viljandis. 

Loe edasi

Keskerakonna Kristiine piirkonna aastakonverentsil valiti juhatuse esimeheks riigikogulane Andrei Novikov, kes on varasemalt pidanud ka Kristiine linnaosa vanema ametit. Piirkonna esimees rõhutas, et oluline on jätkata Tallinnas tehtut ning seetõttu on võetud eesmärgiks kahtlemata ka kohalike valimiste võit oktoobris. 

Loe edasi

Riigikogu õiguskomisjoni liige, keskerakondlane Olga Ivanova sõnas, et praegu kehtiv seadus, mis ei luba omavalitsusel läbi viia uusi hankeid korraldatud prügiveoks, tuleb vastavusse viia reaalse elu vajadustega. Ivanova selgitas, et 2007. aastal oli jäätmeseaduses punkt, millega loodi kohalikele omavalitsustele võimalus korraldada jäätmevedu kohaliku omavalitsuse keskselt. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas sõidab täna Rooma, et osaleda 25. märtsil Euroopa Liidu valitsusjuhtide ja riigipeade kohtumisel tähistamaks Rooma lepingute 60. aastapäeva.  Täna osaleb peaminister Euroopa Liidu tuleviku teemalise sõnavõtuga Roma Tre ülikoolis toimuval akadeemilisel konverentsil March for Europe. 

Loe edasi

Täna valiti Riigikogu esimehe salajasel hääletamisel esimeheks uuesti Eiki Nestor. Asespiikriteks valiti Enn Eesmaa ning Taavi Rõivas. 

Loe edasi

Riigikogu asespiiker, Keskerakonna juhatuse liige Enn Eesmaa sõnas, et peaminister Jüri Ratase otsus osaleda Eestile autonoomia andmise meeleavalduse 100. aastapäeva tähistamisel Peterburis on ilus ja vajalik žest. Eesmaa sõnas, et tunnustab peaministri osalemist tänujumalateenistusel ja kontserdil Peterburis Jaani kirikus. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ning riigisekretär Heiki Loot osalevad 8. aprilli pärastlõunal Peterburi Jaani kirikus tänujumalateenistusel ja kontserdil, millega tähistatakse 100 aasta möödumist eestlaste meeleavaldusest autonoomia toetuseks. Üritused toimuvad Eesti Vabariik 100 tähistamise raames. Eestlaste meeleavalduse 100. aastapäeva tähistatakse Peterburi Jaani kirikus koos kohalike eestlastega. 

Loe edasi

Keit Pentus-Rosimannus toidab oma väljaütlemistega Venemaa narratiivi ning õõnestab Eesti usaldusväärsust meie liitlaste ja partnerite ees, leiab väliskomisjoni liige Marko Šorin. Riigikogu väliskomisjoni liige, keskerakondlane Marko Šorin sõnas, et peaminister Ratas on korduvalt rõhutanud meie välis- ja julgeolekupoliitika järjepidevust ning seda, et Eesti on Euroopa Liidu ja NATO lahutamatu osa. 

Loe edasi

Riigikogu liikmeid Mihhail Stalnuhhit ja Jaanus Karilaidu separatismis süüdistanud Keit Pentus-Rosimannus pole tõenäoliselt süvenenud ettepanekutesse ega otsustesse, mille poolt on ka tema enda partei liikmed. 

Loe edasi

Täna toimusid Riigikogus Keskerakonna fraktsiooni korralised valimised, kus valiti fraktsioonile esimees ning aseesimehed. Esimehena jätkab Kersti Sarapuu ning aseesimeestena Valeri Korb ja Erki Savisaar. Fraktsiooni esimehe valimistel seati üles Kersti Sarapuu kandidatuur, keda toetas 19 saadikut 25st kohaolnust. Sama palju poolthääli said ka mõlemad aseesimehe kandidaadid. 

Loe edasi

Keskerakonna esimees ja peaminister Jüri Ratas selgitas eile Riigikogu kõnepuldis arupärimistele vastates erakonna peamisi eesmärke valitsuses.

Loe edasi

Täna kogunenud Keskerakonna Tallinna nõukogu otsustas nimetada kohalike omavalitsuste valimiseks Põhja-Tallinna valimisringkonna esinumbriks europarlamendi saadiku Yana Toomi. Ettepaneku nimetada Yana Toom Põhja-Tallinna esinumbriks tegi erakonna esimees Jüri Ratas. 

Loe edasi

Haapsalu linna ja Ridala valla ühinemisel saab ühtseks valimisringkonnaks Haapsalu linn, kus sealse Keskerakonna nimekirjaga liitus Ridala praegune vallavanem Helen Koppa. 

Loe edasi

Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Erki Savisaar leiab, et Eestis tuleks arutada piirangut, mis lubaks alkoholi edaspidi osta ainult pangakaardiga. Savisaar sõnas, et ta toetab alkoholipoliitikas piirangut, mille kohaselt võiks alkohoolsete jookide eest maksta vaid pangakaardiga. 

Loe edasi

Keskerakonna peasekretär Jaak Aab täiendas meedias avaldatud advokaat Oliver Nääsi väiteid kohtumenetluse kohta, milles on esitatud süüdistused Edgar Savisaarele ja ühes episoodis Keskerakonnale. Erakonna peasekretär kinnitas, et erakond kokkuleppele minemist ei välista. 

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson sõnas täna alanud meremessil esinedes, et Eesti on ajalooliselt tugev mereriik, kuid kahjuks on viimaste aastate arengud seda staatust oluliselt kahandanud. Olukorra parandamiseks on uus valitsus algatanud projekti „Laevad Eesti lipu alla“, mille lõppeesmärk on Eesti lipu all sõitva kaubalaevastiku taastamine.

Loe edasi