Riigikogu täiskogu istungil oli täna olulise tähtsusega riikliku küsimuse „Eesti keel kui riiklik taristu“ arutelu, kus käsitleti eesti keele elujõulisuse ning jätkusuutlikkuse teemat. Keskerakondlasest Riigikogu liikme Märt Sultsi sõnul on teema kindlasti oluline, kuid tema sõnul alustatakse valest otsast. 

Loe edasi

Tänasel vabariigi valitsuse istungil kinnitati riikliku pensioni indeksi väärtuseks 1,076, mille tulemusel kasvavad pensionid keskmiselt 7,6 protsenti. Pensionitõus puudutab enam kui 375 000 pensionisaajat. Endise sotsiaalministri Jaak Aabi hinnangul on tegemist positiivse saavutusega. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratase sõnul on Eesti teinud tasuta kõrghariduse süsteemi kasuks otsustades õige valiku, sest riik vajab haritud noori ja kellelgi ei tohi jääda kõrgharidus majanduslike takistuste tõttu omandamata. Ratas ütles täna Euroopa üliõpilaste konvendi avamisel, et Eesti kõrgharidussüsteemi eesmärk on tagada igale motiveeritud ja võimekale noorele ligipääs kvaliteetsele, paindlikule ning tööturu vajadusi arvestavale kõrgharidusele. 

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson kinnitas käskkirja, millega saavad kohalike omavalitsuste teed sel aastal toetust investeeringuteks kokku 9 miljonit eurot. Minister ütles, et järjest enam tuleb tähelepanu pöörata ka kohalike teede hoiule, eriti neile, mida läbib raske transiitliiklus. 

Loe edasi

Täna toimusid Keskerakonna Mustamäe ja Pirita piirkondade konverentsid. Mõlemale piirkonnale valiti uus esimees ja juhatus. Mustamäel jätkab Eha Võrk ning Pirital Enno Tamm. Mustamäe piirkonna juhiks valiti Eha Võrk.

Loe edasi

Riigihalduse minister Jaak Aab on visiidil Setomaal, kus kohtub omavalitsusjuhtide ja ettevõtjatega. „Setomaa on erineval moel eeskujuks teistele omavalitsustele ning seda ennekõike oma piirkonna kultuurilise eripära säilitamisel. Kindlasti aitab seda pärandit säilitada ka haldusreformi käigus tehtud Setomaa ühendamine.

Loe edasi

Täna valiti liikmeskonnalt ühele suurimale Keskerakonna piirkonnale – Harjumaale – uus juht ja juhatus. Esimeheks valiti Riigikogu liige Toomas Vitsut, kelle eesmärk on tuua suurimas valimisringkonnas Riigikogu valimistel erakonnale senisest rohkem mandaate.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas arutas täna Vilniuses Leedu ja Läti valitsusjuhtide Saulius Skvernelise ja Māris Kučinskisega ning Poola kolleegi Mateusz Morawieckiga kaitse- ja julgeolekuküsimusi, Euroopa Liidu päevakajalisi teemasid ning ühiseid energia- ja transpordiprojekte. Ratas märkis kohtumisel, et suuresti tänu edukale omavahelisele koostööle, sõpradele Euroopa Liidus ning liitlastele NATOs on Balti riikide ja Poola elanike elujärg on parem kui kunagi varem ja turvalisus kindel. 

Loe edasi

Süüdates küünla märtsipommitamise ohvrite mälestuseks, hindame tänast turvatunnet Eestis ja Tallinnas, ütles Tallinna linnapea Taavi Aas tänases avalduses. „Täna, 74 aastat tagasi langesid Tallinnale tuhanded pommid, tappes sadu inimesi ja hävitades suure osa meie ajaloolisest linnasüdamest. 1944. aasta märts jääb Tallinna ajalukku kui traagiline aeg, mil Nõukogude lennuväe valimatu pommitamine vigastas ja tappis paljusid tallinlasi, enamasti neid, kellel sõjategevusega mingit pistmist polnud,“ teatas linnapea Taavi Aas. 

Loe edasi

Valitsuse eilsel kabinetiistungil tegi riigihalduse minister Jaak Aab kokkuvõtte 2019. aasta märtsini planeeritud riigireformi tegevuste kohta, mille tähelepanu on avalikel teenustel. Eelmise aasta mais heaks kiidetud riigireformi kaval on kolm põhieesmärki - tasakaalus, tõhus ja avatud riik. Selle suunas liikumiseks nähakse ette tegevusi, mis aitavad tõhustada teenuste pakkumist ning riigi sisemist töökorraldust. „Nii nagu riik koosneb paljudest valdkondadest, nii on ka riigireform mitmetahuline ja paljude tegevuste tervik. Suured muutused tekivad paljude tegevuste koosmõjul,“ ütles riigihalduse minister Jaak Aab.

Loe edasi

Reformierakond ei puhka ühelgi pidupäeval, ka naistepäeval. Vastupidi, eesti-vene vastandumisega ühiskonna ja rahva lõhestamiseks ning partei toetajaskonna mobiliseerimiseks kasutatakse iga hetke ja iga võimalust. Kuidas teisiti tõlgendada järjekordset madalamotiivilist rünnakut, mille tarbeks on appi võetud lausa uudissõna “venetumine”. 

Loe edasi

Tänasel naistepäeval kingib Keskerakond naistele maakonnakeskustes ja mujalgi Eestis üle 7000 lilleõie. Ürituse koordinaatori, riigikogulase Tiit Teriku sõnul soovitakse oluline päev teha veelgi erilisemaks. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige ja aktsiooni eestvedaja Tiit Terik ütles, et tähelepanu peab olema loomulikult igapäevane, kuid ühel päeval aastas võiks ka tagasihoidlikum Eesti mees leida põhjuse naistele lilli kinkida. 

Loe edasi

Täna Tallinna Tehnikaülikooli külastanud peaminister Jüri Ratase sõnul peab tootlikkuse tõstmine ühiskonnas olema nii riigi, erasektori kui ka haridusasutuste üks oluline prioriteet. Ratase sõnul väärib TTÜ tunnustust kui ülikool, mis aitab koostöös ettevõtetega kaasa innovatsioonipõhise majanduse kasvule. 

Loe edasi

Esmaspäeval, 5. märtsil Riigikogus toimunud maaelukomisjoni istungil peeti arutelu maakondliku ühistranspordi teemal. Riigikogu majanduskomisjoni liikme Erki Savisaare sõnul tundub aga maaelukomisjon maakondliku ühistranspordi arutelude puhul lahendama probleeme, mille olemasolev koalitsioon lahendas juba selle loomise käigus. 

Loe edasi

Täna, 6. märtsil toimus Riigikogus olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu, mis keskendus eakate hakkama saamisele tänases Eestis. Keskerakondlasest Riigikogu liikme Marika Tuus-Lauli sõnul on viimase 15 aastaga paljudes sihtgruppides ära tehtud suur töö, kuid varasesemast enam peaksime keskenduma eakate probleemidele tänases Eestis. 

Loe edasi

Täna peeti Riigikogus olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu, kus arutati eakate hakkama saamist Eestis. Keskerakondlasest Riigikogu liikme Viktor Vassiljevi sõnul vajab Eesti odavat ja efektiivset hoolekandesüsteemi. „Leian, et hooldekodusid on Eestis piisavalt, kuid inimestele on peamiseks takistuseks liiga kallis teenus.

Loe edasi

Homme kell 16.00 algab Türi kultuurimajas rahvakohtumine, mille raames arutatakse erinevates laudkondades Järvamaa inimeste ettepanekuid Eesti elu parandamiseks. Rahvakohtumisel osalevad minister Jaak Aab ja Riigikogu liikmed Kersti Sarapuu, Marika Tuus-Laul, Helmut Hallemaa ja Anneli Ott. 

Loe edasi

Keskerakonna Nõmme piirkonna liikmed valisid oma juhiks riigikogulase ja endise Nõmme linnaosa vanema Tiit Teriku. Lisaks valiti Nõmme piirkonnale uus üheksaliikmeline juhatus. Nõmme piirkonda alates 2014. aastast juhtinud ja uuesti valitud Tiit Terik tänas erakonnakaaslasi usalduse eest ning rõhutas, et kohalike omavalitsuste valimistel tugev tulemus näitas, et Keskerakond suudab kõnetada kõiki tallinlasi. 

Loe edasi

Rahanduskomisjoni keskerakondlasest liige Kersti Sarapuu sõnas Kristen Michalile vastuseks, et töötavaid pensionäre ei maksustata teistest enam ning mure üle 1300 euro teenivate ning alla vaesuspiiri elavate pensionäride osas pole päris võrreldav. 

Loe edasi

Keskerakonna juhitud valitsus on olnud ametis 15 kuud. Selle aja jooksul on praegune koalitsioon läbi viinud mitu olulist reformi ning murdnud aastaid valitsenud dogmasid. Keskerakonna juhtimisel said teoks suured muudatused, mida varem ei peetud võimalikuks ega vajalikuks. Olgu selleks uus maksusüsteem, et tõsta ligi 80% Eestimaa inimeste elujärge, tervishoiule lisarahastuse leidmine, põllumeeste aitamine või kohalike omavalitsuste tugevdamine. Poliitiliste müütide fassaad heast ja halvast, õigest ja valest, mustast ning valgest on hakanud viimaks lagunema.

Loe edasi

Austatud volikogu esimees! Head erakonnakaaslased! Kallid sõbrad! Soovin teid kõiki veelkord õnnitleda Eesti Vabariigi ajaloo olulisima verstapostini jõudmise puhul. Oma teist sajandit sammuv Eesti riik on meie kõigi ja meile eelnenud põlvkondade suurim saavutus. Meil on küllaga põhjust olla õnnelik, uhke ja tänulik ning oma vaba riiki alati kõige kõrgemalt väärtustada. Olen kindel, et Maarjamaad hoiavad samasuguse hoole ja armastusega ka kõik tulevased põlved. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid sõnas, et on noortevolikogu endise juhiga suhelnud ning viimane astub Keskerakonnast välja. Samas osutas Karilaid, et Postimehe poolt 15000 inimese süüdistamine korruptsioonis on alusetu ja alatu ajalehelt, mis soovib olla objektiivse ajakirjanduse lipulaev. 

Loe edasi

Poliitiliste noortekogude esindajad Keskerakonnast, Reformierakonnast, Isamaa ja Res Publica liidust, Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast ning Roheliste erakonnast selgitasid eile õhtul välja parimate teadmistega noorpoliitikud. Poliitnoored võtsid omavahel mõõtu Eesti Vabariigi sajandale sünnipäevale pühendatud mälumängus.

Loe edasi

Veebruari alguses valminud Tallinn-Helsingi vahelise raudteetunneli tasuvusanalüüsi järel on Eesti majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning Soome majandus- ja transpordiministeerium moodustanud töörühma, mis paneb paika tunneliprojekti järgmised sammud. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas toonitas täna ettevõtte Kühne+Nagel AS esindajaga kohtudes, et ehkki Eestit teatakse kui ettevõtjasõbralikku maad, peab riik jätkuvalt pingutama atraktiivse ja konkurentsivõimelise majanduskeskkonna hoidmiseks. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratase sõnul näitab eelmise aasta 4,9-protsendiline majanduskasv Eesti inimeste ja ettevõtete head tööd ning me peame pingutama, et selle mõju jõuaks kõigi Eestimaa inimesteni. Ratas avaldas heameelt, et Eesti mullune majanduskasv oli tublisti suurem kui eelnevatel aastatel ning kiire kasv jätkus ka aasta lõpus. 

Loe edasi

27. veebruaril osalesid majandus- ja taristuminister Kadri Simson ja riigihalduse minister Jaak Aab Viljandis rahvakohtumisel. Mõtteid, kuidas Eesti peaks edasi liikuma ning millele tuleb ühiselt keskenduda, jagas kuues teemablokis ligi 60 osavõtjat. Keskerakond korraldab Eesti juubeliaastal ürituste sarja „101 rahvakohtumist“, mille eesmärk on kohtuda Eestimaa inimestega – noorte ja eakamatega, pereinimeste ja ettevõtjatega, riigiteenistujate ja kohaliku elu eestvedajatega – ja küsida, mida Eestilt oodatakse ning kuidas luua õiglasem ja parem paik, kus elada.

Loe edasi

Omavalitsed asutasid teisipäeval peetud Eest Linnade Liidu üldkoosolekul uue üleriigiline Eesti Linnade ja Valdade Liidu (ELVL) ja valisid selle juhiks Tallinna linnapea Taavi Aasa. ELVL-i kuulub praegu 72 kohalikku omavalitsust, milles elab kokku 98 protsenti Eesti elanikkonnast, teatas liidu pressiesindaja BNS-ile. ELVL-i volikogu valis juhatuse esimeheks Aasa ja aseesimeesteks Türi vallavanema Pipi-Liis Siemanni ja Rakvere volikogu esimehe Mihkel Juhkami. 

Loe edasi

Möödunud öö oli selle talve kõige külmem, kuid pealinna kodutute öömajades kohti jagus, öömajad on avatud ööpäevaringselt ning abivajajatele pakutakse ka sooja sööki. Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi arenduse asedirektor Marika Väli andmetel polnud veebruaris Põhja-Eesti kohtuarstlikus ekspertiisiosakonnas ühtegi surnut, kellel oli surma põhjuseks alajahtumine. 

Loe edasi

Tallinna Linnavolikogu esimehe Mihhail Kõlvarti Eesti Vabariigi 100. aastapäeva vastuvõtul Kultuurikatlas tunnustati Tallinna linna hallatavate asutuste kauaaegseid, pühendunud ja oma ala professionaalseid töötajaid. Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart märkis, et linnajuhtimises räägitakse sageli arvudest ja tehakse statistikat: kui palju on pealinnas elanikke, palju on lasteaiakohti või kui palju on töötajaid erinevates linnaasutustes, olgu nendeks siis administraatorid, abipersonal, bussijuhid, tehnikud, aednikud või teised. „Täna soovisime, et nende numbrite taga märgataks meie tublisid inimesi, meie töötajaid,“ sõnas Kõlvart. 

Loe edasi

Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) eesmärk keelata Tallinna linnameedial mainida linnapeakandidaati on absurd, sest sama infot edastavad ka muud meediaväljaanded, ütles Tallinna linnapea Taavi Aas. Aas vastas täna Erakondade Rahastamise Järelelevalve Komisjoni esimehe Ardo Ojasalu arupärimisele, kus Ojasalu väitis, et Stolitsas viis kuud enne valimisi ilmunud uudislood, mis teatasid Taavi Aasa kandideerimisest Tallinna linnapeaks, on valimisreklaam.

Loe edasi

Vabariigi sajandal juubeliaastal valmib Keskerakonna uus programm, mille toimkonna esimeheks on Riigikogu liige, professor Aadu Must. Uus programm valmib eeldatavasti sügiseks.

Loe edasi

Keskerakonna juhatus võttis täna erakonda vastu 40 uut liiget. Teiste seas liitusid Keskerakonnaga peaministri büroo juhataja Tanel Kiik, Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu ja Kesklinna linnaosavanem Vladimir Svet. 

Loe edasi

Valitsuse juhtiverakonna jaoks on seis positiivselt stabiilne. Keskerakonna toetus on EMORi järgi võrreldes eelmise kuuga kasvanud ning Reformierakonna toetus langenud. Usun, et see trend jätkub. Inimesed näevad oma sissetulekute tõusu tänu maksureformile ning kuigi on olnud teatavat segadust, saab iga uus asi aja jooksul siiski selgemaks.

Loe edasi

Mul on väga hea meel teid tervitada ja soovida südamest õnne meie Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul! Oleme õnnelik rahvas, sest meil on oma vaba riik ja saame siin ise oma elu seada. Soovin, et me teeksime endast kõik, hoiaksime kokku ja tunneks üksteise ning oma vaba Eesti riigi üle uhkust. 

Loe edasi

Kuna olen isegi mitmete suurte kõnede sünni juures olnud, siis tean, kui raske on kõiki oma mõtteid ühte teksti paigutada. Alati tahaks rohkemat öelda, kui selleks võimalust on. Peaminister Jüri Ratase kõne Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks suutis ühelt poolt väärtustada meie minevikku, kuid samas rõhutada oleviku ja tuleviku tähtsust. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ütles täna Tartus Eesti Vabariigi 100. aastapäeva kõnes, et Eesti tulevik on kindlatel alustel, kui mäletame, kes me oleme, kust tuleme ja milliste sündmuste läbi oleme siia jõudnud, ning tegutseme koos, et oma vaba riiki ühiselt hoida ja kasvatada.

Loe edasi

Eile toimunud Keskerakonna Lasnamäe piirkonna aastakoosolekul valiti piirkonna esimeheks Keskerakonna aseesimees ja Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart. Lasnamäe piirkonna esimehe kohusetäitja Maria Jufereva ütles oma sõnavõtus, et näeb Kõlvartit Lasnamäe piirkonna uue juhatuse eesotsas, sest juba tuleva aasta märtsis ootavad ees Riigikogu valimised ja piirkond, kuhu peale Lasnamäe kuuluvad ka Kesklinn ja Pirita, vajab tugevat liidrit. 

Loe edasi

Helsingi-Tallinna tunneli ehitamise analüüsidega ja järgmiste sammude ette valmistamisega tuleb edasi liikuda, otsustas täna kogunenud valitsuse majandusarengu komisjon. 

Loe edasi

Keskerakondlasest Riigikogu liige Jaanus Karilaid saatis Maanteeameti direktorile päringu, milles küsib, kas ja miks jäi just Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni juht Jürgen Ligi dokumentide aegumisest teavitamata, kuigi sellekohased teated inimestele tavapäraselt saadetakse. 

Loe edasi

Rakvere linna aastakoosolekul valisid keskerakondlased esimeheks tagasi senise juhi, Riigikogu liikme Siret Kotka-Repinski. Senist osakonna tööd ja juhtimist pidasid liikmed heaks ning seda näitasid ka kohaliku omavalitsuse valimised. 

Loe edasi

Riigikogus läbis teisipäeval esimese lugemise riikide vaheline kokkulepe, mis võimaldab majutada Eesti riigi olulised andmed ning kriitilised e-teenused Luksemburgi andmekeskusesse. Keskerakondlasest Riigikogu majanduskomisjoni liikme Erki Savisaare sõnul aitab andmebaaside üleviimine Luksemburgi serveritesse maandada riske. 

Loe edasi

Vabaerakonna katsed õiguskaitseorganeid poliitikasse tõmmata kukkusid läbi, sest riigiprokuratuur ei näinud nende kaebuses osutatud venekeelsete linnauudiste tellimises kuritegu, ütles Tallinna linnapea Taavi Aas.

Loe edasi

Töötukassa andmetel on Tallinnas registreeritud töötuse tase jätkuvalt tõusutrendis. Möödunud aasta detsembriga võrreldes oli töötuid tänavu jaanuaris 592 võrra rohkem. Kui detsembris registreeriti Tallinnas 7909 töötut, siis jaanuaris juba 8501. Eelmise aasta jaanuariga võrreldes on aga registreeritud töötute arv tõusnud ligi 1000 inimese võrra – 2017. aasta jaanuaris registreeriti Töötukassas 7583 töötut. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kuulutas täna avatuks Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva nädala, kutsudes kõiki eestimaalasi töötama ühiste eesmärkide nimel, mõtlema enam oma kaasmaalastele, solidaarsusele ja empaatiale ning ka sellele, mida on võimalik ilusama ja õiglasema homse jaoks ära teha. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas andis täna Rahvusooper Estonia direktor Aivar Mäele üle mälestustahvli, mis meenutab 100 aastat tagasi Estonia teatri majas tehtud Eesti Maanõukogu vanematekogu otsust koostada Eesti iseseisvumismanifest. “Just siin, Estonia maja ruumides käis Haritlaste klubi nime all koos Maanõukogu Vanematekogu ja Maavalitsuse ühine koosolek, mis täna 100 aastat tagasi kogunes Estonia seltsimaja ülakorrusel,” ütles Ratas. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ja ta Rootsi ametikaaslane Stefan Lövfen kinnitasid tänasel kohtumisel, et nii Eesti ja Rootsi kui ka piirkondlikus koostöös laiemalt tuleb senisest suuremat rõhku panna küberkaitsele. Ratase sõnul on Eesti ja Rootsi julgeoleku ja kaitsekoostöö hea ja tihe ning Rootsi panustab näiteks Balti Kaitsekolledžisse ja NATO küberkaitsekeskusesse. 

Loe edasi

Eile täitus Tallinna linnavalitsusel 100 ametisoldud päeva, mille olulisemateks teetähisteks on Haabersti, Gonsiori ja Reidi tee arendused. “Kasvav linn vajab uusi lahendusi linnatranspordile ja mul on hea meel öelda, et kõigis neis kolmes suures ja aeganõudvas projektis oleme saavutanud tuntavat edasiminekut,” ütles sada päeva linnapeaametis olnud Taavi Aas.

Loe edasi

„Eesti ärkamisaegsed suurkujud unistasid juba umbes 150 aasta eest Eesti ja Soome suuremast lähedusest ja sümboolsest sillast, mis pidi meid kahelt kaldalt kokku kandma. Nüüd oleme sellele lähemal kui ei kunagi varem,“ kinnitas peaminister Jüri Ratas täna Turu Ülikoolis Eesti 100. sünnipäevale pühendatud pidulikul aktusel vennasrahvaste tugevat sõprust. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas osaleb täna Turus ja Stockholmis toimuvatel Eesti 100. sünnipäevale pühendatud pidulikel üritustel. Pärastlõunal peab Ratas kõne Turu Ülikoolis aktusel, kus esineb lisaks Eesti peaministrile ka Soome endine president Tarja Halonen.

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon teeb 15. ja 16. veebruaril väljasõidu Läänemaale. Maakonna ringsõidul külastatakse Lihula ja Haapsalu linna, kus fraktsiooni liikmed tutvuvad kohalike ettevõtetega. Lisaks külastatakse nii kohalike omavalitsusi kui ka koole. Fraktsiooni väljasõit algab rahvakohtumistega, kui 15. veebruaril kell 18.00 kohtuvad Lihula kultuurimajas kohalike inimestega Keskerakonda kuuluvad Riigikogu esimene aseesimees Enn Eesmaa ning Riigikogu liikmed Igor Kravtšenko ja Oudekki Loone.

Loe edasi

Täna ja homme on Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed Pärnumaal, kus toimuvad kõigile avatud rahvakohtumised ning kohtutakse omavalitsustegelaste ning ettevõtjatega. Kahepäevasel külaskäigul Pärnumaale osalevad fraktsiooni juht Kersti Sarapuu, fraktsiooni aseesimees Erki Savisaar ja Riigikogu liikmed Toomas Paur, Dmitri Dmitrijev, Toomas Väinaste ja Helmut Hallemaa. 

Loe edasi

Teisipäeval, 13. veebruaril toimunud Keskerakonna Põhja-Tallinna piirkonna aastakoosolekul valiti piirkonna esimeheks Keskerakonna juhatuse liige ja Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid. Viimastel aastatel Põhja-Tallinna piirkonda juhtinud Mihhail Kõlvart teatas, et seekord ta piirkonna esimeheks ei kandideeri ja esitas Kaljulaidi kandidatuuri. 

Loe edasi

Teisipäeval Riigikogu välispoliitika arutelul sõnas Keskerakonda kuuluv Oudekki Loone, et Eesti järgmise veerandsaja aasta eesmärk peaks olema saada edukaks läbirääkijariigiks, sest see on väikeriikide suurim võimalus rahvusvahelises poliitikas. „Rahvusvahelises poliitikas on väikeriigid hädavajalikud, sest neil on suurepärane positsioon olla läbirääkimiste vahendajaks,“ leidis Oudekki Loone. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Soulis Lõuna-Korea peaministri Lee Nak-yeoniga. Ratas kinnitas kohtumisel, et Eesti on huvitatud regulaarsete küberkonsultatsioonide käivitamisest Lõuna-Koreaga ning kutsus riiki osalema novembri lõpus Tallinnas toimuval digitaalsel tippkohtumisel.

Loe edasi

Täna toimus maakondlike omavalitsusliitude ja maakondlike arenduskeskuste koostöökohtumine, kus arutati maavalitsustelt kohalikele omavalitsustele ühiseks täitmiseks antud ülesannete teostamist. Kohtumisel osalenud riigihalduse minister Jaak Aab tutvustas rahandusministeeriumi edasisi prioriteete kohalike omavalitsuste poliitika suunal ning riigimajade projekti ja riigitöökohtade pealinnast väljaviimist.

Loe edasi

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder ei toeta Sotsiaaldemokraatide ideed suunata osa Euroopa Liidu vahendeid tulevikus Tallinnast mööda ja eelisarendada välisrahatusse toel väiksemaid omavalitsusi. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas sõidab täna visiidile Lõuna-Koreasse, et kohtuda Pyeongchangi taliolümpiamängudel Eesti sportlaste, Eesti Olümpiakomitee liikmete ja olümpiadelegatsiooni suurtoetajatega. Samuti kohtub peaminister Ratas Soulis ametikaaslase Lee Nak-yeoniga ning Korea Vabariigi parlamendi Korea-Eesti sõprusgrupi liikmetega.

Loe edasi

Rahandusminister Toomas Tõniste proovis tappa vanaduspensioni erakorralise tõstmise diskussiooni enne, kui see jõudis alata. Näidates seejuures avalikult erakorralist pensionitõusu märksa suurema kuluna, kui see tegelikult oleks. Paraku läksid sellega kaasa mitmed poliitikud. Arusaadavalt valmistuvad erakonnad Riigikogu valimisteks, mistõttu ilmuvad meedias resoluutsed “jah-ei” stiilis artiklid. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ja paavst Franciscus keskendusid tänasel kohtumisel sõjategevusest tingitud humanitaarkriisidele ning sellele, kuidas neile konfliktidele rahumeelseid lahendusi leida.

Loe edasi

Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) liige Tõnis Mölder (Keskerakond) taunib komisjoni esimeest Ardo Ojasalu, kelle arvates tuleks enne panna inimene vangi ja siis leida selleks alles põhjus. Mölderi arvates ei tohiks sellise mõttemalliga isik komisjoni juhtimist jätkata. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas külastab täna Vatikani, kus kohtub paavst Franciscuse ja riigisekretär kardinal Pietro Paroliniga. Lisaks kohtub Ratas Roomas Itaalia ametikaaslase Paolo Gentiloniga, et arutada Euroopa Liidu järgmise pikaajalise eelarve prioriteete ja rände teemasid. Peaminister kõneleb paavst Franciscusega tema sügisese Eesti visiidi ettevalmistustest. 

Loe edasi

Valitsus kiitis heaks Ida-Virumaa programmi täiendavad meetmed, mis elavdavad piirkonna majandust, arendavad linnaruumi ja toetavad tööhõive kaudu sissetulekute suurendamist. Selleks eraldab valitsus 2018. aastal 3,8 miljonit eurot ning järgnevateks aastateks eraldatavad summad otsustatakse riigi eelarvestrateegia käigus. Kokku soovib valitsus Ida-Virumaale aastatel 2017–2020 investeerida ligikaudu 200 miljonit eurot. 

Loe edasi

Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni otsus vaadelda Stolitsas viis kuud enne valimisi ilmunud intervjuud Taavi Aasaga keelatud valimisreklaamina tekitab küsimuse, kas linnapea peab käima ringi, kott peas, sõnas Tallinna linnapea Taavi Aas. Järelevalvekomisjoni hinnangul oli mai keskel Stolitsas ilmunud uudis „Kandidaat on selgunud: Tallinna linnapeaks võib saada Taavi Aas“ keelatud valimisreklaam ja komisjon osutab, et tegu võis olla omavalitsuse vahendite omastamisega. 

Loe edasi

Eelmise aasta detsembrist on Euroopa Parlament kahel korral käsitlenud Baltimaade mittekodanike teemat. Esimesel korral tulid Euroopa Parlamendi liikmed välja soovitusega kiirendada Eesti ja Läti mittekodanike hääletamisõiguste petitsiooni läbivaatamist. Eile vastu võetud vähemuste õiguste ja nende mittediskrimineerimise resolutsioonis sisaldub üleskutse EL liikmesriikidele pöörata tähelepanu mittekodanike õiguslikule staatusele. 

Loe edasi

29. jaanuaril Kuku raadios kuulajate küsimustele vastates lahkasin ka valitsuse suhtumist piirikaubandusse ja edasisi plaane alkoholiaktsiisi tõusu osas. Selgitasin toona otse-eetris oma nägemust neil teemadel. Valitsuse eesmärk alkoholiaktsiisi tõstes on väga selgelt olnud alkoholitarbimise vähendamine ning seeläbi ka alkoholiga kaasnevate ulatuslike kahjude leevendamine meie inimeste riskikäitumisele ja tervisele. 

Loe edasi

Täna kohtusid Tallinnas esimest korda Helsingi linnapea Jan Pellervo Vapaavuori ja Tallinna linnapea Taavi Aas. Vapaavuori valiti Helsingi linnapeaks 1. juunil 2017, Taavi Aas valiti linnavolikogu poolt Tallinna linnapeaks teatavasti 9. novembril 2017. Linnapeade kohtumisel Poska majas osales ka Soome Vabariigi suursaadik Eestis Kirsti Narinen.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ütles täna FinEst Link projekti lõppkonverentsil, et Helsingi ja Tallinna vahele kiire püsiühenduse rajamine tooks kogu piirkonnale mitmeid eeliseid ning seetõttu on äärmiselt oluline jätkata püsiühenduse teemal laialdast ühiskondlikku arutelu. Ratas ütles konverentsi avakõnes, et ühiskondlikku dialoogi tuleb jätkata nii Eestis, Soomes kui kahe riigi vahel, et arutada püsiühenduse rajamise mõjusid, sealhulgas hinnata ka keskkonnamõju. 

Loe edasi

FinEst Link tasuvusuuringu täna avaldatud tulemuste kohaselt tooks Tallinna ja Helsingi vahele rajatav kiire püsiühendus suurt kasu nii Eestile kui Soomele, aga ka kogu Euroopale. FinEst Link projekti raames teostatud raudteetunneli tasuvusanalüüsis leiti, et tunnel aitaks kaasa kaksiklinna arengule ning 3 miljoni elanikuga metropoli tekkele, kus inimestele, kaupadele ning teenustele oleks tagatud vaba liikumine. Avardunud tööturg tooks endaga kaasa majanduskasvu, avaks uusi võimalusi ettevõtetele ning parandaks elukvaliteeti. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ning kultuuriminister Indrek Saar külastasid täna Otepää lähedal asuvat Kääriku spordikeskust, kus tutvusid spordibaasi hetkeseisu ning tulevikuplaanidega nii ehitiste kui sisu osas. Möödunud sügisel otsustas valitsus eraldada Käärikule kaasaegse spordikompleksi väljaehitamiseks ligi 12 miljonit eurot, tänavuse aasta eelarves on selleks ettenähtud 3,75 miljonit. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees, Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid sõnas, et endise siseministri Hanno Pevkuri süüdistus Politsei- ja Piirivalveameti aadressil on lapsik vastutusest kõrvalehiilimine. 

Loe edasi

Kohalikel valimistel Valgas suurima häältesaagi saanud ettevõtja Allain Karuse liitus Keskerakonnaga. Mehe sõnul soovib ta senisest enam poliitika kujundamises kaasa rääkida ning ettevõtja kogemus annab selleks hea aluse. Karuse selgitas, et kohalikel valimistel saadud rahva mandaat andis talle kindluse ja soovi panustada senisest enam poliitika kujundamisse ning erakonna kohaliku piirkonna arengusse.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ütles täna Põlva Vabadussamba juures peetud mälestusüritusel, et ainult tänu meie julgete esivanemate panusele saame tähistada Tartu rahu 98. aastapäeva ning peagi ka Eesti Vabariigi juubelit. Ratase sõnul kestab Eesti Vabariik 100 programm märgiliselt just 2. veebruarini 2020, mil möödub sajand Tartu rahulepingu allkirjastamisest. 

Loe edasi

Soovin tänada kõiki, kes viimaste arvamusuuringute järgi toetavad Keskerakonna ja meie juhitud valitsuse tegevust Eestimaa elu edasiviimisel. Koalitsiooni luues seadsime oma tegevusplaani keskmesse inimeste igapäevase heaolu, elukeskkonna ja turvatunde.

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid sõnas Turu-Uuringute reitinguid kommenteerides, et EMORi ja Turu-Uuringute tulemuste suur vahe paneb küsima, kas kardetud VEB-fond on mõju avaldamas või on tuhin Kaja Kallase vastu juba möödanik enne ta kodumaale jõudmist. 

Loe edasi

Endise Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna abilinnapea, doktor Merike Martinsoni sõnul jääb vanurite eest hoolitsemine finantsiliselt järjest enam laste kanda ning pensionitõus tuleb teha ära mitte vaid vanurite, vaid ka nende laste heaks. Martinson tõdes, et puutus abilinnapeana tihtipeale kokku olukordadega, kus hooldekodu vajadus seisis kaalukausil kõrvuti rahaliste võimalustega.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas avas täna varahommikul Londoni börsi, mis on maailma üks suurimaid ja vanimaid aktsiabörse. „Mul oli au helistada täna väärika ajalooga Londoni börsi avakella ning ärgitada kaubitsejaid ja ettevõtjaid uurima digimajanduses peituvaid investeerimisvõimalusi, sealhulgas ka Eestis,“ ütles Ratas pärast börsi avamist ja kohtumist juhtkonnaga. 

Loe edasi

Riigihalduse minister Jaak Aab sõnas rahandusminister Toomas Tõniste öeldut kommenteerides, et erakorralist pensionitõusu ei tohiks niivõrd kergelt laualt maha lüüa ning kõigil tuleks otsida võimalusi kuidas saab, mitte vaid tõdeda, et see pole võimalik. Aab meenutas, et aastatel 2005 kuni 2007 tõusis pension kahe aastaga erakorraliselt ligi 40% ajal, mil Keskerakond oli valitsuses.

Loe edasi

Reedel, 26. jaanuaril toimus Tallinnas Keskerakonna Omavalitsuskogu teine infopäev, kus arutleti haridus- ja teaduspoliitika teemade üle ning räägiti ka omavalitsuste üldisest arengust. Keskerakonna infopäevale tulid kokku erakonna linnapead, vallavanemad, volikogude esimehed ning liikmed üle kogu Eesti. 

Loe edasi

Täna avaldas Postimees erakondade toetusnumbrid Kantar Emori uuringu andmetel. Tulemused näitavad, et tõstame inimeste heaolu, kuid peame oma otsuseid paremini selgitama. Eesti Keskerakond on alati seisnud tugevama, sidusama ja võrdsema ühiskonna eest. Teame, et Eesti vajab iga inimest, sõltumata tema soost, vanusest, rahvusest või elukohast. 

Loe edasi

Austatud erakonnakaaslased! Head sõbrad!

Viimastel nädalatel toimunust on meil kõigil väga palju õppida. Üks valesti valitud sõna või lause võib kaaluda rohkem kui aastatepikkune töö ja panustamine. Mul on siiralt kahju, et üks läbimõtlemata avaldus ja sellest tekkinud debatt haavas paljusid inimesi ning lõhestas Eesti ühiskonda. Samas loodan, et laiapõhjaline arutelu muutis meid kõiki märkavamaks ja tasakaalukamaks. Naistevastane vägivald on ülitõsine probleem, mille lahendamisse peame kõik panustama – nii sõnades kui tegudes. See on kogu Eesti ühiskonda puudutav valukoht, mida ei saa ega tohi kunagi kergekäeliselt võtta. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid leiab, et justiitsminister Urmas Reinsalu umbusaldus meenutab poliitilist ühepajatoitu, mille koostisosad omavahel kuidagi kokku ei sobi.

Karilaidi sõnul on tegemist Reformierakonna esituses lühikese aja jooksul juba teise katsega Riigikogus ministrile umbusaldust avaldades ühepajatoitu keeta. “Põhjused, mis koostisosadena potti pistetakse, ei sobi aga omavahel kuidagi kokku ning seega pole ime, et keedus pärast süüa ei sünni.” - selgitas Keskerakonna aseesimees, lisades, et täna pole küsimus ka enam „kas?“, vaid „millal?“ tuleb järgmine umbusaldus.

Loe edasi

Haapsalust sai täna alguse meie 101 rahvakohtumist!

“Mõttetalgute eesmärk on kohtuda inimestega erinevates Eesti paikades, et Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal kuulata kohalike elanikke probleeme ning võimalusel leida neile lahendus,” teatas Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb pressiteate vahendusel. “Samuti arutatakse üritusele kokku tulnud inimestega ideid, mida järgneva aasta jooksul ellu viia.” 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas tutvus täna BLRT Grupi tööga. Peaminister sai ülevaate kontserni ettevõtete tegevusest ja investeerimisprojektidest. Vestluse käigus käsitleti ka tööjõu nappuse probleemi. Peaministri sõnul peegelduvad BLRT tegevuses kõik need olulisemad võimalused, raskused ja väljakutsed, millega seisavad täna silmitsi nii Eesti suured ettevõtted ja tööandjad kui ka meie majandus tervikuna. 

Loe edasi

Riigihalduse minister Jaak Aab nentis, et ainult riigi vahenditest Patarei merekindlust päästa võimalik ei ole. "Seda rahavoogu pole nii palju, et teha seda lähiaastatel ja korraga," sõnas Aab, kelle sõnul on tegemist vaid lahenduste otsimisega ning erainvestori kaasamine on üks pakutud variant. "Avaliku huviga kompleksi ei täida." 

Loe edasi

Viimasel ajal on ühiskonnas tugevalt tõusnud arutelu naistevastase vägivalla lubamatuse teemal. Loomulikult tuleb see nii füüsilisel kui vaimsel kujul üheselt hukka mõista. Siin pole ega saa olla mingit küsimust. Inimeste valuline reaktsioon justiitsminister Urmas Reinsalu ebaõnnestunud sõnakasutusele näitab, et oleme euroopalik ja tugevate alusväärtustega ühiskond. Tekkinud arutelu viitab meie tugevusele, mitte nõrkusele.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kinnitas eile Hamburgis Eestis Saksa kapitalil tegutsevate ettevõtete juhtidega kohtudes, et valitsuskabinet arutab lähiajal välistööjõu küsimusi. Ettevõtjad tõid esile vajaduse rohkema oskustööjõu järele.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ja Taani valitsusjuht Lars Løkke Rasmussen keskendusid tänasel kohtumisel kaitsekoostööle, julgeolekuolukorrale ning Eesti ja Taani digiühiskondade arengule. Euroopa Komisjon on avaliku ja erasektori koondarvestuses hinnanud Taani digitaalselt kõige arenenumaks riigiks Euroopa Liidus, Eesti on üheksandal kohal. „Ilmselgelt on nii taanlastel kui ka eestlastel digigeen,“ ütles Ratas ning lisas, et Eestit ja Taanit ühendavad elutähtsad teenused näiteks panganduses, telekommunikatsioonis ja energeetikas.

Loe edasi

Kesknoorte juhatus juhib tähelepanu asjaolule, et suuresti solidaarsuspõhimõttel toimivas Eesti ühiskonnas on vaja mõista ka kesise sissetulekuga inimesi. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas külastas täna koos Taani valitsusjuht Lars Løkke Rasmusseniga Tapa linnakut, et kohtuda NATO lahingugrupiga, millega liitus sel nädalal Taani maaväe kontingent. Taani vahetas Ühendkuningriigi juhitavas lahingugrupis välja Prantsusmaa. NATO lahingugruppi Eestis panustab Ühendkuningriigi ja Taani kõrval ka Island.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratase sõnul toetab eilne peaminister Shinzō Abe ja teda saatva esindusliku äridelegatsiooni visiit Jaapani investeeringute kasvu Eestisse. 

Loe edasi

Riigikogu Ida-Virumaa toetusrühma esimees Dmitri Dmitrijev külastas täna koos peaminister Jüri Ratase juhitud delegatsiooniga Ida-Virumaad, kus tutvustati piirkonna praegust olukorda. Samuti toimus ka mitmeid kohtumisi ettevõtjate ja kohalike omavalitsuste esindajatega. Keskerakonda kuuluva Dmitrijevi sõnul oli Ida-Virumaa ettevõtluse arendajatele tihe päev. 

Loe edasi

Peaminiser Jüri Ratas külastas täna, 12. jaanuaril Narvat ja Narva-Jõesuud. „Elu ei pea Eestis olema ainult Tallinnas ja Tartus. Eriti muret tekitav on see, et Ida-Virumaa elanikkond kahaneb just noorte arvelt. Ma väga loodan, et uus Ida-Virumaa programm saab veebruaris valitsuse heakskiidu ja annab oma panuse regiooni probleemide lahendamisse,“ ütles peaminister, tutvustades omavalitsuste ja äriringkondade esindajatele valitsuse Ida-Virumaa kava eelnõu. 

Loe edasi

Seni kui Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni eest kõneleb aktiivseimalt Kaarel Tarand, kes on end selgelt määratlenud Keskerakonna vastasena, on selle komisjoni tegevus kallutatud, ütles Tallinna linnapea Taavi Aas. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kohtub täna Eestisse visiidile saabuva Jaapani valitsusjuhi Shinzō Abega. „Shinzō Abe on esimene Eestit külastav Jaapani peaminister ning ühtlasi ka esimene välisriigi valitsusjuht, kes väisab Eesti Vabariiki meie 100. sünnipäeva aastal,“ ütles Ratas. 

Loe edasi

Meedias on olnud uudised, milles heidetakse valitsusele ette aktsiisitõusu, mis on viinud selleni, et Eestis müüdava diiselkütuse liitri hind on Soome tanklatega võrreldes ligi kümme senti kallim. 

Loe edasi

Tänavu rakendus Eesti selle sajandi olulisim maksureform, mis tõstis igakuise maksuvaba tulu 500 euroni. Positiivsete kajastuste kõrval kohtab ootamatult palju kriitikat. Seetõttu alustan taaskord kinnitusega, et üle 80% Eestimaa inimestest saavad tänu maksureformile iga kuu rohkem raha kätte.

Loe edasi

Soovin tänada Riigikogu, kes andis täna majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni senisele tööle ja ametis jätkamisele oma tugeva heakskiidu. Kuna kaalukaid ega selgeid põhjuseid opositsioon ministri umbusaldamiseks välja ei toonud, siis ei saatnud ka seekordset poliitkabetamist ootuspäraselt edu. Kadri Simson on professionaalne ja pühendunud minister, aga eelkõige siiras inimene. 

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson sõnas täna Riigikogus läbikukkunud umbusaldusavaldust kommenteerides, et umbusaldus, mis tugineb juba varasemalt ümber lükatud valeväidetele, ei saanudki toetust leida. Simsoni sõnul tehti seda vaid tähelepanu saamise nimel ning selleks, et näidata opositsiooni olemasolu. 

Loe edasi

Neil päevil täitus viis aastat hetkest, mil Tallinnas käivitus tasuta ühistransport. Vaadates praegusi vaidlusi üleriikliku tasuta ühistranspordi teemal, jälgin ma seda kerge muigega. Ma olen seda vastupanu juba näinud. Algul naeruvääristavad nad sind, pärast aga ütlevad, et teed õiget asja, ainult valesti.

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees ja Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart sõnas opositsioonierakondade poolt Kadri Simsonile avaldatud umbusaldusavaldust kommenteerides, et Reformierakonna jätkuv katse siduda minister Simsoni isikut korruptsioonikahtlustustega põhinevad valedel, mis on juba ümber lükatud. Kõlvarti hinnangul puuduvad opositsiooni umbusaldusel sisu ja legitiimsed põhjused. 

Loe edasi

Maaeluminister, keskerakondlane Tarmo Tamm sõnas, et umbusalduses kasutatakse sihilikke väljamõeldisi nii seakatkuga seotud tsoonide tingimuste kui ka aretustoetuse osas. "Umbusaldusavaldus peab demokraatlikus ühiskonnas põhinema faktidel, mitte valedel ja alusetutel süüdistustel. Täna Riigikogus esitatud umbusaldus on sihilik rünnak opositsiooni poolt, mille eesmärk on juhtida tähelepanu kõrvale oma siseheitlustelt ja mis põhineb väljamõeldud väidetel," rõhutas maaeluminister Tarmo Tamm. 

Loe edasi

Keskerakondlasest Riigikogu majanduskomisjoni liikme Erki Savisaare sõnul pole majandus- ja taristuminister Kadri Simsonile midagi ette heita ja seda näitab ka hüplik ning valeväiteid täis umbusaldustekst. Savisaar ütles, et juba eelmise aasta lõpus oli segaduses Reformierakonnal soov lisaks enda esimehele umbusaldada ükskõik millisel põhjusel valitsuse ministrit või peaministrit. Nii siis kui ka praegu ei suudetud Savisaare sõnul ühtegi tegelikku põhjust selleks sõnastada. 

Loe edasi

Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul on Riigikogu valimiste lähenemine teinud suurima opositsioonierakonna nähtavasti vägagi närviliseks. Ratas tõi välja, et möödunud aasta lõpetas Reformierakond kirglikes siselahingutes, milles said haavata mitmed nende senised juhtfiguurid. „Suurelt välja kuulutatud umbusalduste kampaania avapauguna umbusaldati teatavasti oma istuvat esimeest.“

Loe edasi