Peaminister Jüri Ratas sõnas iseseisvuse taastamise 26. aastapäeval peetud kõnes, et meie riigi lugu ei ole kaugeltki valmis. Ratas rõhutas, et kuni peame Eesti vabadust kõige kallimaks, loome iga hoolest kantud otsusega endale parema tuleviku. 

Loe edasi

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas, et Vaba Tallinna Kodaniku ja Tegusa Tallinna läbirääkimised, kus räägiti 40000 rumalast Lasnamäe valijast, tõstatab küsimusi valimisliitude eesmärkidest valimistel. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas avaldas kaastunnet Hispaania rahvale Barcelonas toimunud terrorirünnaku järel. “Mõistan selle brutaalse rünnaku karmilt hukka, see on rünnak meie kõigi ühiste väärtuste vastu,“ ütles peaminister Ratas. „Avaldan siirast kaastunne kõigile kannatanutele ja hukkunute lähedastele ning kogu Hispaania rahvale.“

Endine siseminister, sotsiaaldemokraatide varasem esimees Jüri Pihl kandideerib kohalikel valimistel Keskerakonna nimekirjas Pirita linnaosas ja soovib kohalikus poliitikas kaasa lüüa. 

Loe edasi

Keskerakond loosis Facebookis välja neli piletit Ruja kontserdile 20. augustil Tallinna Lauluväljakul. Loosimisel osalesid inimesed, kes kommenteerisid postitust ning lisasid oma sõbrad, kellega soovivad kontserti külastada. Google random number generaatorit kasutades osutus võitjaks Jagne Lillepuu. Palju õnne ja mõnusat kontserti!

Lugesin suure huviga endise Keskerakonna liikme, praegu Reformierakonna esindaja arutlusi selle üle, kuidas me peaksime Lasnamäe paremaks tegema. Tahaksin tänada teda selle eest, et jutustas ümber väga detailselt keskerakondlaste valimisprogrammi, ilmselt tehes seda vana mälu järgi.

Loe edasi

Lugedes sotsiaaldemokraat Rainer Vakra ettepanekuid kohalikeks valimisteks, tundub, et kandidaati ei kammitse kehtivad seadused ega eelarvepiir, ta oleks justkui vabanenud maa külgetõmbejõust, ütles Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas.

Loe edasi

Maaeluminister Tarmo Tamm kiitis eile, rukkimaarjapäeval Simunas pidulikul rukkilõikusel 134 põllumeest erinevatest maakondadest, kes Eesti Vabariigi 100. aastapäeva auks külvasid rukkipõllud, millelt kogutud viljast küpsetatavad pagarid riigi sünnipäevaks miljon juubelileiba.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas tutvus eile Türgis Süüria piiri lähedal asuvas Gaziantepi linnas Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni (UN/IOM) esinduse tööga ning pagulaste eluoluga Nizipi konteinerlinnakus. UN/IOM esindus keskendub vägivalla ja sõja tõttu kodud hüljanud Süüria perekondade tuvastamisele ning neile esmavajaduste tagamisele. 

Loe edasi

Reformierakonna esimees Hanno Pevkuri ettepanek mitte osta Tallinna uudiste tarbeks saateaega venekeelsest telekanalist PBK halvendaks tallinlaste informeeritust linnas toimuvast, ütles Taavi Aas. "Tallinna asjadest tuleb venelastele rääkida seal, kus nad kuulavad ja vaatavad," kommenteeris Aas.

Loe edasi

Keskerakonna Tapa esinumber Maksim Butšenkov on valmis tegema oma valijatega leppe, mis kohustab meest võidu korral oma lubadust täitma või astuma valitud kohtadelt tagasi. Butšenkov oli kolm aastat Kunda Spordikompleksi juhataja, kus tal õnnestus kaasa lüüa ujula ehitusele ja käivitamisele. 

Loe edasi

Täna külastab peaminister Süüria piiri lähedal asuvas Gaziantepi linnas Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni (UN/IOM) esindust ja Nizipi linnakus asuvat pagulaslaagrit. Peaminister kohtub ka Gaziantepi linnapea Fatma Şahiniga. Õhtul suundub peaminister Ratas edasi pealinna Ankarasse, kus homme ootavad ees kohtumised Türgi riigijuhtidega, teiste seas kolleeg Binali Yıldırımiga. 

Loe edasi

Keskerakond osales taas arvamusfestivalil Paides. Töönädala viimasel päeval toimusid erakonna telgis neli arutelu, mida juhtisid ministrid ning europarlamendi saadik. Et räägitu oleks põnev nii arutlejatele endile kui ka publikule, kaasas Keskerakond oma ala tippspetsialiste. Kadri Simsoni juhitavast arutelust võtsid osa majandusõppejõud Viktor Trasberg ja presidendi nõuandja majandusteemadel Heido Vitsur. 

Loe edasi

Keskerakonna Tapa valla osakond korraldas pühapäeval perepäeva, kus avalikustati, et erakonna esinumber Tapa vallas on Maksim Butšenkov. Meeleolukast ja sportlikust perepäevast said osa võtta kõik soovijad. Kohal oli ka erakonna juhatuse liige Siret Kotka-Repinski. Ühe olulise lubadusena on kavas ehitada Tapale ujula. Selle täideviimise kinnituseks oli Keskerakonna esinumber valmis kõigi soovijatega tegema ka koostöölepingu, et kinnitada – sõnadele järgnevad valijate usalduse puhul kahtlemata ka teod!

Eesti peaminister Jüri Ratas, Läti peaminister Māris Kučinskis ja Leedu peaminister Saulius Skvernelis külastasid Inčukalnsi, et arutada regionaalse LNG terminali rajamisega seonduvat. Tegemist oli peaministrite kolmanda gaasitaristu tuleviku alase kohtumisega, varasemalt on ühiselt külastatud Paldiskit ja Klaipėdat. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kohtus eile USA esindajatekoja väliskomisjoni esimehe Edward Royce’ga, et arutada julgeolekuolukorda Euroopas, Eesti Euroopa Liidu eesistumise võtmeteemasid ning Eesti äri- ja kaubandussuhteid Ameerika Ühendriikidega. 

Loe edasi

Põhja-Tallinna linnaosavanem Raimond Kaljulaid imestab sotsiaaldemokraatide linnapeakandidaadi Rainer Vakra üle, kes räägib korvpallivõrkudest ja romudest, mitte linna arendamisest. Kaljulaid sõnas, et kõik saavad loomulikult aru, et autode pooleks lõikamine ja korvpallivisked on valimiskampaania, kuid sedagi tuleks teha siiski sisukalt. „Vakra ei anna endale hästi aru, mis ametikohale ta kandideerib. 

Loe edasi

Keskerakonna esinumber Saaremaal on erakonna juhatuse liige, Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa. Saare-, Hiiu- ja Läänemaalt Riigikokku valitud Eesmaa lubab volikogu töös valituks osutudes kaasa lüüa. 

Loe edasi

Hea erakonnakaaslane!

Sügisel toimuvate valimiste eelhääletuse alguseni on jäänud 68 päeva. Tänavakampaania ettevalmistused toimuvad täies hoos ja ootame oma meeskonnaga liituma kõiki tublisid erakonnakaaslasi ja kesknoori Talllinnas. Kui sinul endal, sinu tuttavatel või sõpradel on soov kaasa aidata Tallinna tänavakampaanias, siis kirjuta siia: LINK

Loe edasi

Keskerakonna Viljandi linnapeakandidaadiks nimetati riigikogulane Helmut Hallemaa Täna avalikustati Keskerakonna Viljandi linnapeakandidaat, kelleks on riigikogulane ja Viljandi piirkonna juht Helmut Hallemaa. Viljandis lubab erakond tasuta ühistransporti, kaasaegset sotsiaalkeskust, tasuta lasteaiatoitu ja tööstusalade jätkuvat arendamist.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ja India peaminister Narendra Modi arutasid tänases telefonikõnes Indias kinnipeetud Eesti laevakaitsjate küsimust. Peaminister Ratas väljendas India kolleegile kahetsust, et 14 Eesti laevakaitsja osas ei ole Tamil Nadu Kõrgem Kohus kaheksa kuu jooksul kohtuistungite lõppemist veel otsust teinud. 

Loe edasi

Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip kritiseeris täna Kroonikale antud intervjuus Jüri Ratase juhitud valitsuse majanduspoliitikat kasutades seejuures väljendeid, mis ei tohiks Riigikogu asespiikri, erakonna juhatuse liikme Enn Eesmaa sõnul ühelegi juhtpoliitikule omane olla. 

Loe edasi

Eesti Keskerakond on Tallinnas pälvinud enamiku valijate usalduse neljal järjestikkusel korral. Teineteise ja meie valijate toetuseta ei ole edu võimalik. Me oleme töötanud ühtse meeskonnana ning just absoluutne võit valimistel on andnud võimaluse luua tasuta ühistransport, toetada eakaid ja noori, käivitada munitsipaalehituse programm ning pakkuda linna poolt enam tuge abivajajatele. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas külastab täna väikesaarte ringreisi raames Eesti suuruselt neljandat saart Vormsit. Ringreisi ajal külastab valitsusjuht Vormsi Püha Olavi kirikut ja kalmistut. Ennelõunal kohtub peaminister Vormsi kooli õpetajate ja õpilastega ning tutvub 2015. aastal avatud uue ja kaasaegse päästehoonega. 

Loe edasi

Keskerakonna Tallinna linnapeakandidaat, tegevlinnapea Taavi Aas sõnas, et väide, justkui Keskerakond ei pööra tähelepanu sundüürnikele, ei vasta tõele ning probleemile pööratakse tugevalt tähelepanu ka erakonna Tallinna programmis.

Loe edasi

Keskerakonna tugevus on alati olnud meie erakonna võime ühendada erinevaid inimesi ning pakkuda ideid, mis elu Eestis edasi viivad. Teeme tegusid ja viime ellu algatusi, mis toovad kasu kõigile ühiskonna liikmetele. Täpselt nii on see olnud ja nii see ka jääb. Viimasel ajal on palju arutatud, milline saab olema Keskerakonna toetus oktoobris toimuvatel kohalikel valimistel meie pealinnas. Valimiste põhiküsimus ei ole meie jaoks konkurentides ega valimisliitudes. 

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Valeri Korb rõhutab, et ta pole kunagi Keskerakonnaga konkureerivat valimisliitu moodustanud. „Edgar Savisaar eksib kui väidab, et mina olen kunagi Keskerakonnaga konkureeriva valimisliidu moodustanud,“ ütles Korb.

Loe edasi

Keskerakonna juhatuse liikme, europarlamendi saadiku Yana Toomi sõnul ei aita eraldi valimisnimekiri kaitsta valijate huve ning toob rõõmu vaid poliitilistele konkurentidele. Toom lisas, et tema otsus Keskerakonna nimekirjas kandideerida tulenes eelkõige valijate huve silmas pidades, sest vaid tugev ja ühtne erakond saab pealinlaste eluolu parandamisse panustada.

Loe edasi

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas, et ükski valimisliit ei suuda valijatele rohkem Keskerakonda pakkuda kui Eesti vanim erakond ise, millel on tugev programm ja meeskond. Peasekretäri sõnul on Edgar Savisaare soov luua valimisliitu arusaamatu, sest ka erakonna endine esimees Edgar Savisaar ise on korduvalt rõhutanud, et valijate ees saavad lubadusi täita ja vastutust kanda eelkõige erakonnad.

Loe edasi

Keskerakond algatas kampaaniamängu „Ratas viib edasi!“, kus mängijal tuleb rattaga sõita võimalikult kaugele, põigeldes eemale nii puuokstest, oravatest kui ka muust, mis edasiliikumist takistavad. 

Loe edasi

Keskerakonna juhatus otsustas eile Yana Toomi ettepanekul luua erakonna liikmetele eetikakoodeks. Samuti lisatakse Tallinna programmi enam kui 10 uut ideed linnaelu parandamiseks. Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas, et juhatuses arutati Yana Toomi ettepanekut eetikakoodeksi loomiseks ning leiti, et vastav komisjon peaks selle loomisega algust tegema. 

Loe edasi

Riigihalduse minister Jaak Aab on täna töövisiidil Lääne-Virumaal, kus kohtub maakonna omavalitsusjuhtidega, maavanemaga, Lääne-Viru Arenduskeskuse juhiga, maavalitsuse töötajatega ning külastab erinevatest programmidest toetust saanud objekte. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas külastab täna väikesaarte ringreisi raames Naissaart, Pranglit ning Aegnat. Ringreisi ajal külastab valitsusjuht Naissaare Maarja kirikut ning kohtub kohalike saare elanikega.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas, välisminister Sven Mikser ja kaitseminister Jüri Luik arutasid eile kohtumisel Ameerika Ühendriikide asepresident Mike Pence`iga koostööd julgeoleku- ja digivaldkonnas ning rõhutasid Euroopa Liidu ja USA vahelise hea koostöö jätkumist. 

Loe edasi

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas EMORi uuringuid kommenteerides, et erakonnal on suur toetus kõigi valijagruppide seas ning üheskoos sidusama Eesti loomine on paljude ootus. 

Loe edasi

Majandusministeeriumis 26. juulil kogunenud liikluskomisjon arutas võimalusi anda väiksemate liiklusrikkumiste menetlemise õigus lisaks politseile ka omavalitsustele endile. Komisjon kuulas ära Tallinna Transpordiameti nägemuse omavalitsuse territooriumil automaatse liiklusjärelevalve teostamise ja menetlemise osas õiguste laiendamiseks. 

Loe edasi

Meie kuldaväärt kandidaat Kristiines – Irina Embrich!

Eesti Keskerakond õnnitleb vehklemise MM-il kulla võitnud epeenaiskonna liikmeid. Oleme õnnelikud ja uhked teie üle!

Peaminister Jüri Ratas avaldas eile Zagrebis Horvaatia kolleegi Andrej Plenkovićiga kohtudes heameelt, et Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise plaane tutvustavad töövisiidid võtsid kokku kohtumised Horvaatias, kus on elav huvi Euroopa digiarengu vastu. 

„Üks meie eesistumise eesmärke on Euroopas jõudsalt edasi liikuda e-Tervisega ehk terviseandmete digitaliseerimisega. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas külastas eile Manija ja Kihnu saart ning arutas kohalike inimestega väikesaarte kogukondade küsimusi ning saarelise elu- ja mõtteviisi toetamist.

Manija saarel ehk Manilaiul tervitas peaministrit Mark Soosaar, kes tutvustas saare loodust ja kultuurilugu, üheskoos külastati Papinina otsal asuvat tulepaaki. Rahvamajas toimunud kohtumisel arutati kohalike elanikega peamiselt transpordiühenduse teemadel. „Elu väikelaidudel ning saartel on alati seotud tuule ja merega ning see seab mitmeid piiranguid ühenduse hoidmisele. 

Loe edasi

Juulis tõusis alkoholiaktsiisi ja seda juba teist korda sel aastal. Kuulda on pahuraid sõnavõtte kuid need on tulnud pigem tootjatelt kui tarbijatelt. Mida me siis tahame kas odavat kärakat või tervemat ühiskonda? Riigi roll on olla reguleerija ning antud juhul lähtuti sellest, et alkoholihind ei muutuks võrreldes kasvavate palkadega liiga odavaks. Hinnapoliitika on üks meede, kuidas piirata alkoholi kättesaadavust. Meie inimeste palgad, mitte küll kõigil, on olnud tõusuteel ning nii peab tõusma ka alkohoolsete jookide hind. Riik annab aktsiisitõusudega selge signaali, et lahja alkohol ei saa olla kuidagi moodi rohkem aktsepteeritav kui kange alkohol. 

Loe edasi

Majandus- ja Taristuminister Kadri Simson allkirjastas täna määruse, mille alusel saavad kuni 4,2 meetri laiused traktorid või liikurmasinad ning nende haakes olevad sõidukid teedel liikuda ilma saateautot kasutamata, kui sellega ei kaasne täiendavat ohtu kaasliiklejatele. 

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson arutas eile Tallinnas Euroopa Liidu konkurentsivõime ja infotehnoloogia ministritega, kuidas andmete vaba liikumise abil kasutada paremini ära Euroopa ühtse siseturu potentsiaali.

„Head digilahendused, mida kasutame igapäevaselt kodus näiteks riigiasutustega suheldes, peaksid olema kättesaadavad ka teistes riikides sarnaseid toiminguid tehes. Kutsusin oma kolleege üles mõtlema sellele, kuidas saaksime ühiselt siseturu kasutajakogemust parandada nii kodanike kui ka ettevõtete jaoks,“ sõnas Simson. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas arutas täna Londonis Ühendkuningriigi kolleegi Theresa Mayga Euroopa Liidu ja NATO kaitsekoostööd, mis on Eesti Euroopa Liidu eesistumise üks olulisemaid teemasid sellel poolaastal. Peaminister Ratase sõnul Ühendkuningriik on ja jääb Eestile, Euroopa Liidule ning NATO-le oluliseks liitlaseks Euroopa julgeoleku tagamisel ja võitluses terrorismiga. 

Loe edasi

Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas tutvustas täna Tallinna Pressikeskuses toimunud briifingul küsitluse „Tallinna elanike suhtumine Reidi tee projekti“ tulemusi.

28. juunist kuni 4. juulini toimunud telefoniküsitlusel osales 800 tallinlast vanuses alates 15 eluaastast. 54% vastanutest toetas Reidi tee ehitust linnavalitsuse poolt pakutud viisil. 29% ei toeta või siis on vastu Reidi tee ehitamisele. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas tänas täna Ämari lennubaasi külastanud Hispaania kolleegi Mariano Rajoyd panuse eest Eesti ja seega kogu NATO kaitsesse.

"Hispaania on tugev panustaja Balti riikide kaitsesse," ütles peaminister Ratas. "Eesti omakorda panustab vägedega ja osaleb tsiviilmissioonidel Euroopa lõunanaabruses. Ebastabiilsus Euroopa lõunanaabruses, sealhulgas äärmuslus, mõjutab kogu Euroopat. Kaitsekoostöös on hindamatu väärtusega solidaarsus ja teineteise tugevustele toetumine."

Loe edasi

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom (Keskerakond) ja Riigikogu liige Kristen Michal (Reformierakond) väitlesid Eesti Väitlusseltsi ja Postimehe koostöös korraldatud debatil teema «Haridus olgu eestikeelne juba lasteaiast» üle. Väitluse võitis kohtunike arvates Yana Toom.

Loe edasi

Sigade Aafrika katk on metssigadel jätkuvalt väga levinud ega näita taandumise märke. Maaeluminister Tarmo Tamm rõhutas, et suvi on taudi leviku kõrghooaeg ning seakasvatajatel tuleb erilise täpsusega täita kõiki kehtestatud bioohutusnõudeid. 

Loe edasi

Riigihalduse minister Jaak Aab on täna oma esimesel töövisiidil Ida-Virumaal ning kohtub sealsete ettevõtjate ja omavalitsusjuhtidega. Kohtumiste põhiteemad on piirkonna tulevik ning Ida-Virumaa programm.

Loe edasi

Seoses viimasel ajal aset leidnud mesilaste hukkumisjuhtumitega palus maaeluminister Tarmo Tamm kutsuda mesinikud ja taimekaitsevahendite kasutajad ühisele kohtumisele Maaeluministeeriumisse. Plaanis on anda ülevaade Põllumajandusametile laekunud kaebustest hukkunud mesilaste juhtumite kohta. 

Loe edasi

Head inimesed! Rõõm on teatada, et tänasest on võimalik Keskerakonna kodulehel tutvuda erakonna üle-Eestilise valimisplatvormiga. 2017. aasta valimisplatvormis on meil erakordne võimalus kajastada kõiki neid häid ja konstruktiivseid ettepanekuid, milles valitsus on kokku leppinud. 

Loe edasi

Iluvõimlemise mitmekordsed Eesti meistrid õed Olga ja Viktoria Bogdanovid otsustasid tulevastel kohalikel valimistel kandideerida Keskerakonna nimekirjas Tallinnas. Õed selgitasid, et nende soov on ühiskonnaelust aktiivsemalt osa võtta ning seepärast otsustasid nad kandideerida ka kohalikel valimistel. 

Loe edasi

Sügisestel kohalikel valimistel kandideerib Keskerakonna esinumbrina Valgas ettevõtja Allain Karuse. Mehe sõnul ajendas teda kandideerima olukord piirilinna valitsemises. Valimistel esmakordselt osalev Karuse sõnas, et kodukandi tulevik läheb talle korda ning sõnade asemel on ta otsustanud poliitikas ise osaleda ning Valga arengule käed külge panna.

Loe edasi

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb selgitas, et erakond on kinnitanud, et Edgar Savisaarele on Keskerakonna valimisnimekirjas tagatud väärikas koht juhul, kui ta seda soovib. Korb sõnas, et Edgar Savisaar ei ole erakonnale kinnitanud oma soovi kandideerida Keskerakonna nimekirjas.

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ütles Euroopa Parlamendi komisjonide ees esinedes, et ühtse siseturu arenguks soovib Eesti eesistujana anda välja määruse, mis takistaks põhjendamatut geoblokeeringut ning teisi diskrimineerimise vorme. 

Loe edasi

Riigihalduse minister Jaak Aab tutvustab täna Euroopa Parlamendi regionaalarengu komisjonile Eesti eesistumise prioriteete ja tegevusi ning keskendub selles eelkõige ühtekuuluvuspoliitikale.

Loe edasi

Maaeluminister Tarmo Tamm viibib täna Brüsselis, kus tutvustab Euroopa Parlamendi põllumajanduskomitees Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteete põllumajanduses. 

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson tutvustas täna Brüsselis Euroopa Parlamendi transpordi- ja turismikomisjonis Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteete transpordis, Eesti üheks peamiseks rolliks eesistujana saab maanteetranspordi turu toimimise ning kutseliste juhtide töötingimuste ja sotsiaaltagatiste kitsaskohtade lahendamine. 

Loe edasi

Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Erki Savisaar sõnas, et erakonna ühtseks jäämine oli arusaadavalt löök nii Reformierakonnale kui teistelegi, kes lootsid näha valimiste asemel muuga hõivatud Keskerakonda.

Loe edasi

Head erakonnakaaslased! Kõik Eesti inimesed!

Eesti vajab Keskerakonda, mis on Rahvarinde aegadest saati seisnud kõigi eestimaalaste eest, sõltumata nende elukohast, vanusest, rahvusest või sotsiaalsest staatusest. Me töötame iga päev sidusama ja õiglase Eesti nimel. Kasutame selleks kõiki võimalusi nii riigi tasandil kui ka kohalikes omavalitsustes, mis meile Eesti inimeste poolt on antud.

Loe edasi

Eilsel valitsuse istungil otsustati, et ühinemisettepanekutest nelja Lääne-Virumaa valla vahel loobutakse ning omavahel liituvad Haljala ja Vihula vald ning Rakvere ja Sõmeru vald, kes juba eelmise aasta lõpuks samasugused omapoolsed ettepanekud esitasid. 

Loe edasi

Eilsel valitsuse istungil otsustati, et Tartumaal saavad eraldiseisvate omavalitsustena jätkata nii Luunja kui Nõo vald, kes kumbki ei täida 5000 elaniku kriteeriumit. Riigikogu liikme Toomas Pauri sõnul tuli valitsus kahele Tartumaa vallale vastu ning näitas, et haldusreform ei seisne ainult elanike arvus.

Loe edasi

Keskerakonna esimees Jüri Ratas kinnitab, et Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom seisab Keskerakonna valitsuse ning meie programmiliste seisukohtade ja põhimõtete eest. Vastupidised väited on erakonna esimehe sõnul alusetud. „Yana Toom toetab Keskerakonna juhitud valitsust ja meie ühiseid programmilisi seisukohti ning on seda ka korduvalt avalikult kinnitanud. 

Loe edasi

Eesti Keskerakond on Eesti kõige vanem ja kõige kõrgema toetusega erakond. Meie valijad on meid alati valimistel usaldanud. Oleme saavutanud Tallinna Linnavolikogus absoluutse enamuse neljadel järjestikustel valimistel – 2002, 2005, 2009 ja 2013. aastal. Samamoodi oleme järjest võitnud kohalikud valimised üle terve Eestimaa. 

Loe edasi

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas, et peaministrierakonnana tunnetavad inimesed varasemast enam Keskerakonna poliitika põhimõtteid ning erakonna eesmärke. Poole aastaga on kõikidel erakondadel peale Keskerakonna ja EKRE liikmete arv vähenenud. 

Loe edasi

Viljandi Maakonna Pensionäride Ühendust vaid osade ruumide kasutamise võimalus Sakala keskuses ei rahulda ning nad leiavad, et vaja oleks hoonet, kus saavad käia kõik Viljandi seeniorid. Kohtumisel Riigikogu liikme Helmut Hallemaaga andsid ühenduse esimees Hillar Saare ja aseesimees Jaan Vuntus üle pöördumise, kus märgitakse, et praegused Viljandi päevakeskuse ruumid Sakala keskuses pole pensionäridele huvitegevuseks ja kooskäimiseks piisavad ning vaja oleks rohkem pinda.

Loe edasi

„Aafrika tohutu potentsiaal on muutumas järjest selgemaks, seda nii inimkapitali kui kaupade tooraine asjus,” lisas maaeluminister Tarmo Tamm 2. juulil Roomas toimunud Aafrika Liidu ja Euroopa Liidu põllumajandusministrite kohtumisel. „Üks Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteete on tasakaalustatud ja avatud majandus, sealhulgas ka digitaalne turg. IT-lahendused võivad panustada töö tõhustamisse ja kommunikatsiooni parandamisse igas valdkonnas,” rõhutas Tamm oma sõnavõtus.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas sõidab täna töövisiidile Strasbourgi, et tutvustada homme Euroopa Parlamendi täiskogul Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise tähtsamaid teemasid. Täna õhtul kohtub peaminister Ratas Strasbourgis Euroopa Parlamendi Eesti saadikutega. 

Loe edasi

Riigikogu Euroopa asjade komisjoni esimees Toomas Vitsut sõnas Vabaerakonna eilse avalduse peale, et võib-olla peab Vabaerakond venemeelsuseks kõigi ühiskonnagruppide eest seismist. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuskiga. Kohtumisel arutati peamiselt järgmisel poolaastal Eesti Euroopa Liidu eesistumise ajal toimuvaid kõrgetasemelisi kohtumisi. 

Loe edasi

Kohalikud omavalitsused saavad alates septembrist lisatoetust noorte huvihariduse ja huvitegevuse korraldamiseks ning lasteaiaõpetajate palkade tõstmiseks, valitsus kinnitas täna vastavad täiendused omavalitsuste toetusfondi vahendite jaotamise tingimustes. Minister Mailis Repsi sõnul on omavalitsustele lisaraha andmise eesmärk muuta lasteaiaõpetajate töötasu konkurentsivõimelisemaks. 

Loe edasi

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise programmi, mis hõlmab Eestile kui eesistujale tähtsamaid teemasid ja väärtusi järgmise poole aasta jooksul. Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine algab ülehomme, 1. juulil. 

Loe edasi

Riigihalduse minister Jaak Aab kinnitas omavalitsuste lasteaedade energiasäästu investeeringute rahajaotuse. Kokku toetab riik 42 lasteaia rekonstrueerimist summas 12,1 miljonit eurot. Toetusraha antakse Eestile laekuvatest CO2 kvoodimüügituludest.

Loe edasi

Austatud erakonnakaaslased! Head Eesti inimesed! Eesti Keskerakonna senist rolli Eesti elu kujundamisel on raske ülehinnata. Vanima erakonnana oleme Rahvarinde aegadest seisnud kõigi Eesti inimeste eest nii opositsioonis kui ka koalitsioonis, nii Tallinnas kui Narvas, Tartus ja Pärnus, Naisteväljal ja Häädemeestel – kõikjal Eestis.

Loe edasi

Riigihalduse minister Jaak Aab kohtus täna maakondlike omavalitsusliitude juhtidega, kellega arutati omavalitsusliitude ja maakondlike ülesannete ümberkorraldamist seoses maavalitsuste kaotamisega. Ministri sõnul on ajagraafik tihe ning otsuseid tuleb langetada kiiresti.

Loe edasi

Haabersti keskkonnale toob kõige rohkem kasu ummikute vähenemine Haabersti ristmikul, mitte üksik paju, ütles Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas, kutsudes aktiviste alluma politsei korraldustele. 

Loe edasi

Eile selgus kahe meie valitsusliidu saadiku otsus lahkuda oma erakonnast ja jätkata Riigikogus fraktsioonitutena, mis tähendab, et ka valitsuskoalitsioonil on kaks häält senisest vähem. Kindlasti olid Margus ja Marko oma otsust hoolikalt kaalunud ning seega ei jää meil muud üle, kui selle tõsiasjaga leppida. 

Loe edasi

Euroopa Liidu energeetikaministrid leppisid esmaspäeval Luksemburgis kokku energia säästmise eesmärkides, mille kohaselt tuleb 2030. aastaks vähendada energia tarbimist Euroopa Liidus 30 protsenti. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas tutvustas Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooni liikmetele Eesti eesistumise prioriteete ning märkis, et tema hiljutised kohtumised riigijuhtidega näitavad Euroopas valitsevat soovi ühte hoida ja koostööd teha. 

Loe edasi

Keskerakonna juhatus võttis täna vastu otsuse, et erakonna osakonna, piirkonna või erakonna juhatusel tuleb anda hinnang nende liikmete tegevusele, kes kandideerivad teistes erakondades või valimisliitudes.

Loe edasi

Eesti Keskerakond soovib kõigile ilusat Eesti Vabariigi võidupüha ja meeleolukat jaaniaega!

Riigikogu liige Mihhail Korb sõnas, et omandireform on Eesti jaoks olnud pingete allikas ning Keskerakond on alati seisnud õigluse eest. Väide 400 inimese kodust väljatõstmisest on samas eksitav. Korb sõnas, et Keskerakond on sundüürnike muredega tegelenud Eesti erakondadest alati kõige jõulisemalt ning teeb seda jätkuvalt.

Loe edasi

Riigikogu istungijärk lõppes maavalitsuste kaotamise ning nende ülesannete jagamisega. Riigikogulane Helmut Hallemaa sõnas, et otsustatud tulubaasi tõus ei jäta omavalitsusi uute ülesannetega hätta. Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Helmut Hallemaa sõnas, et esimesed olulised sammud riigireformis ja omavalitsuste tugevdamise teel said tehtud, kuid pikk tee on veel minna. 

Loe edasi

Meie, Tallinna Linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed, peame vajalikuks kinnitada, et meie jaoks on olemas vaid üks ja ainus valimisnimekiri – Keskerakonna nimekiri. Kolme viimase valimisperioodi kestel oleme saanud valdava enamiku valijate hääli, mis aitas meid valijate huve kaitsta vastavalt Keskerakonna ideoloogiale ja programmile.

Loe edasi

Head mõttekaaslased! Valijate kasvav toetus mitmetes arvamusuuringutes näitab selgelt, et inimesed soovivad valimistel oma hääle anda just ühtsele Keskerakonnale. Inimesed näevad ja teavad, et Keskerakond töötab iga inimese heaolu, parema kodukoha ning kaasava majanduskasvu nimel. Anname oma tugeva panuse nii riigi tasandil, pealinnas kui ka linnades-valdades üle kogu Eesti. Kohalike valimiste kontekstis oleme ülekaalukalt kõige kõrgema toetusega erakond nii Tallinnas kui ka terves Eestis.

Loe edasi

Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas EMORi küsitlust kommenteerides, et Keskerakonna toetuse kasv Tallinnas näitab selgelt, et valijad ei soovi näha senise hävitamist. Ratas sõnas, et Keskerakonna tõus pealinnas 28,5%lt mais 34%ni juunis näitab mitte ainult Keskerakonna juhitud Tallinna linnavalitsuse head tööd, vaid ka erakondade rõhuasetuste erinevust. 

Loe edasi

Keskerakonna juhatuse liige Raimond Kaljulaid sõnas, et Urmas Sõõrumaa tulek valimiskarussellile Tallinnas on kindlasti tervitatav, sest pakub huvitava alternatiivi Reformierakonna valijale. Kaljulaid sõnas, et suuremate opositsioonierakondade mõtted ja sõnumid Tallinnas on olnud küllalt igavad ja harjumuspärased. 

Loe edasi

Mida ühtsem on Keskerakond seesmiselt, seda rohkem toetatakse meid nii Tallinnas kui üleriigiliselt, ütles Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas kommenteerides Kantar Emori viimaseid reitinguid. Emori juunikuise arvamusuuringu kohaselt on Keskerakond Tallinnas selgelt kõige toetatum jõud ja üleriigiliselt on toetus Reformierakonnaga enam-vähem võrdne.

Loe edasi

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas EMORI reitinguid kommenteerides, et edu on toonud Keskerakonna hea töö valitsuses ning omavalitsustes, eriti Tallinnas. Korb sõnas, et Keskerakonna põhisõnumid, mis keskenduvad seni tähelepanuta jäänud valdkondadele ning murekohtadele, on inimeste jaoks olulised.

Loe edasi

Endine riigihalduse minister Mihhail Korb sõnas Riigi Kinnisvara ASi juhi Urmas Somelari väidete kohta, et riigiametnik püüab enda šovinismi alusetu ja rumala rünnakuga kaitsta. Korb sõnas, et Somelari sõnakasutus on tekitanud varasemaltki probleeme ning arusaadavalt sai tema enda organisatsiooni inimestel sellest kõrini

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas läheb täna töövisiidile Luksemburgi, kus on plaanis kohtumine Luksemburgi peaministri, suurhertsogi ja parlamendi liikmetega, samuti külastab peaminister Euroopa Kontrollikoda ning andmekeskust. 

Loe edasi

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korbi kinnitusel on Edgar Savisaar Keskerakonna nimekirja oodatud. Korb sõnas, et Keskerakonna toetus kogu Eestis ning Tallinnas on väga kõrge ning erakond läheb valimistele vastu tugevana. 

Loe edasi

Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas täna Turu-Uuringute ASi küsitlust kommenteerides, et Keskerakonna toetus on kohalike valimiste eel tugev ja see lisab kahtlemata veelgi vastutust. 

Loe edasi

Keskerakonna roheliste kogu, mis ühendab keskkonnateemade vastu huvi tundvaid keskerakondlasi, valis kogu uueks esimeheks endise riigikogulase Marko Šorini. Uueks esimeheks valitud Šorin sõnas, et ta soovib kogu aktiivsemaks muuta ning vajalik on keskkonnateemad viia paremini nii erakonnaliikmeteni kui ka suurde poliitikasse. 

Loe edasi

Täna toimus Salme kultuurikeskuses Keskerakonna Tallinna kandidaatide koosviibimine, kus tutvustati erakonna eesmärke ning valimisringkondade esinumbreid. Tallinnas kandideerib Keskerakonna nimekirjas ligi 500 inimest. 

Loe edasi

Keskerakonna täna kogunenud volikogu võttis vastu avalduse, milles toetab valitsuse senist tegevust majanduse seisakust välja toomisel. Keskerakonna volikogu esimees Kersti Sarapuu sõnas, et volikogu võttis avalduse vastu, et toetada valitsuse seniseid samme Eesti inimeste heaolu parandamisel ning majanduskasvu suurendamisel.

Loe edasi

Keskerakonna esimees Jüri Ratas rõhutas oma poliitilises ettekandes erakonna volikogu istungil, et erakond läheb valimistele vastu ühtselt ning seni tehtu kaitsmiseks tuleb valimised võita. Erakonna esimees tõi välja, et Keskerakonna hüüdlause valimisteks „Teised lubavad, meie teeme“ kajastab väga hästi ka praegu valitsuses tehtut.

Loe edasi

Keskerakond sõlmis täna erakonna volikogu istungil koostöölepingu Murtud Rukkilille ühinguga, mis koondab ja kaitseb represseeritud ja küüditatud isikute huvisid. Keskerakonna esimees Jüri Ratas, kes lepingule erakonna poolt alla kirjutas, sõnas, et 76 aasta taha jäänud sündmused olid kohutavad ja rasked ajad, mis aga ei murdnud meid.

Loe edasi

Keskerakonna Noortekogu pidas möödunud nädalavahetusel kevadseminari, mille raames toimus ka volikogu istung ning võeti vastu noortekogu uuendatud poliitiline programm. Kesknoorte poliitprogrammi uuendamist vedas noortekogu volikogu juhatus, kes korraldas ideede kogumiseks viimase poole aasta jooksul ka mitmeid poliitikakoole.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas rõhutas kohtumisel Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroniga vajadust hoida Euroopa Liit ühtsena ning keskenduda erinevuste asemel meid liitvatele väärtustele ja eesmärkidele. 

Loe edasi

Maaeluminister Tarmo Tamm ütles täna Viljandis Ugala teatris peetud põllumeeste suurkogul, et tänapäeva edukas põllumees peab tulevikku vaatavalt tegelema riskijuhtimisega, sest kliimatingimused muutuvad, otsima tasakaalu keskkonnaga ja heitlike majandusoludega ning säilitama ressursse neid säästvalt kasutades. 

Loe edasi

Keskerakond kaasajastas oma logo, mis nüüdsest kasutab enam tsentristlike erakondade ristikheina motiivis leiduvat südamekuju. Samuti on erakonnal kinnitatud valimiste hüüdlause kujundus. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ütles kohtumisel Saksa liidukantsler Angela Merkeliga, et turvaline ja edukas Euroopa on mõlema riigi huvides ning selle kindlustamisele aitab kaasa ühtne, tugev ja majanduslikult edukas Euroopa Liit. 

Loe edasi

Võrumaa saadik Riigikogus Anneli Ott leidis, et valitsuse otsus luua erisus Võrumaal Antsla ja Urvaste vallale, näitab valituse tahet kuulata inimeste arvamust ja tulla vastu kohalike kogukondade soovidele. 

Loe edasi

Keskerakondlasest maaeluminister Tarmo Tamm sõnas, et peab valitsuse otsust mitte ühendada Kanepi, Kõlleste ja Valgjärve valda Põlva vallaga positiivseks. Tamm selgitas, et Kanepi on ka ajalooliselt endine kihelkonna keskus ja seepärast on loogiline, et see vald koos Kõlleste ja Valgjärvega jäävad eraldiseisvateks. 

Loe edasi