Täna läbis esimese lugemise välismaalase rahvusvahelise kaitse andmise seaduse muutmise eelnõu, mis seaduse jõustumisel võimaldaks kehtetuks tunnistada pagulasseisundi nendel, kes on süüdi mõistetud eriti raske kuriteo eest. Riigikogu õiguskomisjoni esimees, keskerakondlane Jaanus Karilaid selgitas, et praegu võimaldab seadus tunnistada pagulasseisund kehtetuks vaid esimese astme kuriteo puhul, mis hõlmab endas vähemalt viie aastast vanglakaristust. 

Loe edasi

„Euroopa Liidu liidrid seadsid möödunud aastal Bratislava tippkohtumisel üksmeelselt eesmärgiks pakkuda noorele põlvkonnale parimaid võimalusi, võidelda liikmesriikides noorte tööpuudusega ning tõhustada neile suunatud programme. Me peame hoidma noorte jaoks olulised algatused tähelepanu keskmes, et neil oleks tähtis koht Euroopa Liidu strateegiadokumentides ja tulevastes finantsraamistikes,“ ütles peaminister Jüri Ratas täna Kultuurikatlas toimuva Euroopa Liidu noortekonverentsi avakõnes. 

Loe edasi

Riigikogu XIII koosseis valis täna erandkorras uued aseesimehed. Kandidaatidena seati üles praegune I aseesimees Enn Eesmaa, Eesti Vabaerakonna fraktsioon esitas oma kandidaadina Riigikogu liikme Krista Aru ja Eesti Reformierakonna fraktsiooni Hanno Pevkuri.

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson allkirjastas eile kohalike teede investeeringutoetuse määruse, mille alusel eraldatakse omavalitsustele kahe aasta jooksul 15 miljonit eurot. Transiitteede programmi eesmärk on toetada omavalitsusi, kelle teede lõikudel esineb täiendav olulise mõjuga liikluskoormus lisaks kohalikule liiklusele.

Loe edasi

Euroopa Liidu valitsus- ja riigijuhid arutasid eile, Euroopa Ülemkogu esimesel päeval, pikemalt Tallinna digitaalvaldkonna tippkohtumiselt välja kasvanud eesmärke ning kinnitasid soovi hoogsalt edasi liikuda digitaalse Euroopa arendamisega. 

Loe edasi

Täna kinnitas valitsus Eesti energiamajanduse arengukava aastani 2030 (ENMAK), mille põhiline eesmärk on tagada tarbijatele energiavarustuse kättesaadavus ja võimalikult soodne hind. Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ütles, et järjest enam peame keskenduma keskkonnasäästlikule tootmisele ja tarbimisele. „Taastuvenergia kasvab aastast aastasse ja on täna ligi 30 protsenti lõpptarbimisest,“ lausus minister. 

Loe edasi

Majandus- ja Taristuminister Kadri Simson esitles eile valitsusele Eesti merenduspoliitika rakendusplaani 2020. aastani, mis aitab merendusvaldkondi arendada erinevate sektorite koostoimes nii, et Eesti oleks mereriigina võimalikult edukas. „Merendusest sõltub suur osa Eesti majandusest, kuna umbes 60% Eesti ekspordist ja impordist toimub meritsi. 

Loe edasi

Täna läbis Riigikogus esimese lugemise 2018. aasta riigieelarve. Rahanduskomisjoni esimehe, keskerakondlase Mihhail Stalnuhhini sõnul ületab riigieelarve esimest korda 10 miljardi taseme ning lisaraha saavad kõik valdkonnad – haridusest põllumajanduseni. Stalnuhhin sõnas, et 2018. aasta eelarve peegeldab esmakordselt Keskerakonna juhitud koalitsiooni nägu, mille eesmärk on tõsta Eesti inimeste elukvaliteeti. 

Loe edasi

Poliitika on töö oma ideede ja programmi teostamiseks, mis saab toimuda vaid Eestimaa inimeste toetusel. Meie kapital selle töö tegemiseks on usaldus, mida me ei tohi ühelgi juhul kuritarvitada, sest muidu ei maksa ka meie ideed ja programm midagi. Täna pidas kaitsepolitsei kinni kaks Tartu abilinnapead, kellele esitati tõsised korruptsioonikahtlustused. Üks neist on Keskerakonna liige. 

Loe edasi

Sel nädalal kohtuvad maailma tsiviillennunduse võtmeisikud Tallinnas, et arutada, kuidas tagada lennuohutus kiiresti arenevas ja pidevalt uusi väljakutseid pakkuvas maailmas. „Kahtlemata pakub maailm täna lennundusvaldkonna ohutusjuhtimisele võrreldamatult rohkem väljakutseid kui kunagi varem ajaloos, ning me peame neile väljakutsetele proaktiivselt vastama.

Loe edasi

9. oktoobril väikese Morgani vanemateks saanud Riigikogu liikmed Siret Kotka-Repinski ja Martin Repinski on tänasest mõlemad Riigikogus, võttes osa istungist ning jätkates oma riigikogulase tööd. Rahvastikukriisi komisjoni juht Siret Kotka-Repinski sõnas, et tema soov on töö ja pereelu ühendada ning väike Morgan hakkab olema ema kõrval Riigikogus. 

Loe edasi

Täna kohtusid Keskerakond ja Sotsiaaldemokraatlik erakond, et vahetada mõtteid ning arutada omavahel võimalikke kokkupuutepunkte. Mõlemad pooled rõhutasid, et tegemist oli esialgse konsultatsiooniga, mitte läbirääkimistega. Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas sõnas, et tegemist oli konstruktiivse aruteluga. 

Loe edasi

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas, et korruptsioonil ei ole Keskerakonnas kohta ning esitatud korruptsioonikahtlustust Tartu abilinnapea Artjom Suvorovile võetakse väga tõsiselt. „Ootame Suvorovilt kiiremas korras selgitusi,“ rõhutas Korb. Ta lisas, et esitatud kahtlustuste tõttu ei saa Suvorov abilinnapea kohustusi kindlasti edasi täita. Samuti koguneb Keskerakonna Tartu piirkonna juhatus, et arutada Suvorovi volituste peatamist piirkonna juhatuses.

Peaminister Jüri Ratas sõidab täna hommikul Brüsselisse, et osaleda sotsiaaltippkohtumisel, kus Euroopa Liidu institutsioonide juhid ning Euroopa tööandjate ja töötajate esindajad arutavad, kuidas üheskoos majandust ja sotsiaalvaldkonda tugevdades kujundada Euroopa tulevikku. 

Loe edasi

Keskerakonna linnapeakandidaat, tegevlinnapea Taavi Aas sõnas, et IRLi otsus loobuda kohtumisest näitab, et kampaaniaretoorikast hoitakse kramplikult, kuid sama edutult kinni kui valimistel. Aasa sõnul on Raivo Aegi põhjendus korruptsiooni sallimise osas otsitud vabandus ning valijad peaksid küsima, miks keeldub IRL oma valimisprogrammi täitmise võimalust pealinnas isegi arutamast.

Loe edasi

Eile õhtul kohtunud Reformierakonna, IRL-i ja Keskerakonna esindajad leppisid kokku, et alustatakse läbirääkimisi koalitsiooni moodustamiseks Viljandi linnas. 

Loe edasi

Keskerakonna delegatsioon kohtus täna Nordic Hotel Forumis Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindajatega, et kaardistada erakondade puutepunktid ja arutada ideid Tallinna linna arengu osas. Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas sõnas, et eelkõige oli tegemist kohtumisega, kus tutvustati teineteisele vaateid Tallinna edasises arengus ning arutati võimalikke omavahelisi puutepunkte. 

Loe edasi

– Peaminister Jüri Ratas märkis täna Rootsi ettevõtlus- ja innovatsiooniminister Mikael Dambergiga kohtudes, et Eesti ja Rootsi võiksid juba lähitulevikus tihendada e-teenuste koostööd. „Eestil on Rootsiga väga head suhted. Rootsi on Eesti üks olulisimaid kaubanduspartnereid, oleme tihedalt seotud panganduse kaudu. 

Loe edasi

Eesti Keskerakond tänab kõiki oma toetajad üle kogu Eesti. Tänu teile, 159118 toetajale, võitsime kohalike omavalitsuse valimised kogu Eestis ning saavutasime taaskord absoluutse enamuse Tallinnas. 

Vaata Keskerakonna esimehe Jüri Ratase võidukõnet: http://m.delfi.ee/kov2017/article.php?id=79839384 

Keskerakonna fraktsiooni initsiatiivil toimus täna Riigikogus olulise tähtsusega küsimuse arutelu Ida-Virumaa arenguperspektiivide üle. Ida-Virumaa toetusgrupi esimees, keskerakondlae Dmitri Dmitrijev sõnas, et tänane debatt oli vajalik ning veelgi olulisem on jõuda sõnadelt tegudeni. Dmitrijev sõnas, et Keskerakond on valitsust juhtides andnud selge signaali, et Ida-Virumaa on valitsuse tegevuses tugevalt fookuses. 

Loe edasi

12. oktoobril 1991 panid 204 tublit meest ja naist aluse poliitilisele ühendusele Eesti Keskerakond. 26 aastat hiljem oleme kasvanud Eesti suurimaks parteiks, kes on võimul riigis, pealinnas ja mitmel pool üle kogu Eesti. Me saame kõik olla uhked, et kuulume just Keskerakonna võimsasse meeskonda.

Täna on meie pidupäev, täna tähistame oma erakonna sünnipäeva. Palju õnne meie meeskonnale!

Palju õnne Eesti Keskerakonnale!

Jüri Ratas
Keskerakonna esimees

Riigihalduse minister Jaak Aab andis riigikogule ülevaate Ida-Virumaa programmist, mis sisaldab vajalikke investeeringuid infrastruktuuri ja inimeste elukvaliteedi parandamiseks. Programmi rahaline maht on kokku üle 200 miljoni euro. „Ida-Virumaa on kiireima rahvaarvu kahanemisega piirkond Eestis. Sealses rahvastikus on kogu riigi väikseim laste ja noorte osatähtsus.

Loe edasi

Kaljuvee: Ida-Virumaal on rohkelt kasutamata potentsiaali Ettevõtja Lembit Kaljuvee sõnas täha Riigikogus riiklikult tähtsa küsimuse arutelul, et Ida-Virumaal tuleb enam tähelepanu pöörata seal elavatele inimestele ja ressursitasude õiglasemale jaotamisele. Samuti tuleb Ida-Virumaa asukohta enam positiivsemalt kasutada. Kaljuvee rõhutas, et kõige tähtsam on maakonnas rahvas ehk pea 150 000 inimest, kes seal elavad. 

Loe edasi

Riigikogu lõpetas täna sotsiaalkindlustuse seaduse ja matusehüvitise taastamise esimese lugemise. Keskerakonna fraktsiooni ja Riigikogu sotsiaalkomisoni liige Marika Tuus-Laul sõnas, et 250-eurone matusetoetus on oluline abi emotsionaalselt raskel ajal. Marika Tuus-Laul sõnas, et Keskerakond on aastaid rõhutanud matusetoetuse olulisust ning soovinud selle taastamist, kuid Reformierakonna jaoks polnud see paraku kunagi prioriteediks.

Loe edasi

Tallinna Asunduse lasteaia muutmine sotsiaaldemokraatide valimiskampaania tandriks on lubamatu ja manipuleeriv, ütles Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas. Aas osutas, et nädalavahetusel sattus Tallinna Asunduse lasteaed sotsiaaldemokraatide valimisvideo võttepaigaks.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ütles täna Rootsi äriauhindade jagamisel, et ettevõtlus on majandusliku edu, majanduskasvu ja töökohtade loomise ning sissetulekute ebavõrdsuse vähendamise võti. "Ettevõtjad on need, kes kujundavad tulevikuvisiooni ning muudavad ebatõenäolise hädavajalikuks," ütles Ratas ning lisas, et seepärast on oluline innustada inimesi ettevõtlusega tegelema. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas osaleb täna Tallinna linna volikogu eelhääletamisel oma kodulinnaosas, Pirita linnaosa valitsuses kell 12.20. Kõigis jaoskondades on võimalik eelhääletada veel täna ja homme kell 12-20. „See on esimene kord, kui valimised toimuvad uute piiridega omavalitsustes. Need kohalikud valimised viivad lõpuni haldusreformi ja Eesti inimeste aktiivne osavõtt on erakordselt tähtis. Mul on hea meel, et valimisaktiivsus püsib eelhääletamisel tublil tasemel. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas andis täna parimate ettevõtete auhinnagalal Hekotekile üle konkurentsivõimelisima mikro-, väike- ja keskettevõtte ning Tallinkile konkurentsivõimelisima suurettevõtte auhinna. Ratase sõnul on Eesti metsarikas riik ja seepärast võiks võtta iseenesestmõistetavana, et meil on omad puidutöötlemise tehnoloogiat arendavad ettevõtted. 

Loe edasi

Alates 2017. aasta sügisest mõnevõrra paraneb üksinda elavate pensionäride olukord, kehtima hakkab üksi elava pensionäri ühekordne toetus. Toetuse eesmärk on suurendada pensionäri sissetulekut tema majandusliku iseseisvuse parandamiseks ja vaesuse riski vähendamiseks. Uuringute kohaselt on vanaduspensioni saajate sissetulekute ebavõrdsus võrreldes teiste elanikega suhteliselt suur ning üksi elavate vanaduspensioniealiste olukord teistega võrreldes oluliselt halvem. Toetuse aastane suurus saab 2017. aastal olema 115 eurot, ning see makstakse välja 5. oktoobril, nö enne kütteperioodi algust.

Loe edasi

Täna allkirjastavad majandus- ja taristuminister Kadri Simson, Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ja Tallinna Lennujaama juhatuse esimees Piret Mürk-Dubout koostööleppe Pärnu lennujaama rekonstrueerimiseks. „Pärnu lennujaama uuendamise peamine eesmärk on taastada võimalus rahvusvahelisteks tellimuslendudeks, mis toob tulu kohalikele ettevõtjatele ja inimestele,“ ütles minister Kadri Simson. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas jätkab täna piirkondade külastamist ringsõiduga Võrumaal. Ratas ütles, et valitsusele on oluline tugevdada kohalikke omavalitsusi, kes suudaksid terviklikult suunata oma piirkonna arengut, ning toetada ka regionaalset ettevõtlust.

Loe edasi

Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid avaldab lootust, et tänane EKRE meeleavaldus Kultuurikatla juures oli esimene ja viimane kord, kus natsisümboolika tuuakse Põhja-Tallinna tänavatele ja kutsub kohalikesse volikogudesse kandideerivaid poliitilisi jõude mitte õhutama valimisedu nimel ühiskonnas pingeid ja jääma väärikaks nii teineteise kui Eesti väliskülaliste ja liitlaste suhtes. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid sõnas, et on positiivne, et Tallinna Sadamas toimunud räige korruptsioon kohtu ette jõuab ning loodetavasti saab selgeks ka Reformierakonna roll toimunus. Karilaid avaldas lootust, et kohtumenetluse käigus saavad Eesti inimesed teada ka selgemalt nelja sidruni ehk nelja miljoni euro suuruse altkäemaksu küsimise loo.

Loe edasi

„Euroopa Liidu juhtide eilne õhtusöök andis hea tõuke tänasele digitaalvaldkonna tippkohtumisele. Tundsin kolleegide toetust ja huvi digiteemade vastu, aga ka tugevat soovi säilitada ühtsus Euroopas,“ märkis Ratas ning lisas, et koosviibimine möödus avatud ja usalduslikus õhkkonnas. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas alustas oma ettekannet 18. Äriplaani konverentsil tänusõnadega Eesti ettevõtjatele: „Ettevõtja olla tähendab igapäevaselt riskide võtmist, ebakindlusega silmitsi seismist ning jäägitut tööle pühendumist. Samas on ettevõtjatel meie ühiskonnas oluline roll, vastutades paljude inimeste käekäigu eest ning ühiskond peab õppima meie ettevõtjaid ja ettevõtlikkust enam väärtustama.“

Loe edasi

Keskerakond taunib Reformierakonna valimiste eelset reklaami, milles inimestele valetatakse Keskerakonna kohta, et neid Reformierakonna poolt hääletama meelitada. Keskerakonna kampaania ühe juhi ning juhatuse liikme Raimond Kaljulaidi sõnul on Reformierakond avaldanud reklaami, milles on mitmeid otseseid valeväiteid.

Loe edasi

Valitsus esitas täna Riigikogule 2018. aasta riigieelarve, mis on esimene, mille täielikult kokku pannud Keskerakonna juhitud koalitsioon. 10-miljardilises eelarves on prioriteedid inimeste sissetulekute tõus ja parem tervishoid. Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu sõnas, et riigieelarve puudutab eelkõige mitmeid seniseid valukohti, millega eelmine valitsus ei tegelenud.

Loe edasi

Eesti Keskerakonna Noortekogu kutsub Reformierakonda üles lõpetama erakonna poolt aetavat Tallinna muukeelset elanikkonda diskrimineerivat kampaaniat, mis ei kuulu normaalse ja tulevikku vaatava ühiskonna juurde. Reformierakonna Tallinna Facebooki lehekülg postitas üleeile sotsiaalmeediasse pildi, milles väidetakse, et Reformierakond on eestlaste ülekaalukas esimene valik ja muukeelne valija eelistab Keskerakonda. 

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige, rahanduskomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin sõnas 2018. aasta riigieelarvet kommenteerides, et tegemist on unistuste eelarvega. Stalnuhhin sõnas, et eelkõige on riigieelarve positiivne, sest annab viimaks ka reaalselt inimestele märku, et majanduskriis on tõepoolest läbi. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ütles täna riigikogus, et valitsus annab järgmise aasta riigieelarvega oma panuse inimeste elukeskkonna parandamiseks, ühiskondliku võrdsuse suurendamiseks, majanduse pikaajalise ja jätkusuutliku kasvu tagamiseks ning julgeoleku kindlustamiseks. Ratas ütles riigieelarve eelnõu algatamisel, et valitsuse eelarvepoliitika on tugev ja vastutustundlik, valitsussektori võlakoormus langeb, maksukoormus ei suurene ning valitsussektori eelarvepositsioon on praeguse prognoosi järgi tasakaalulähedane.

Loe edasi

Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas leiab, et Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide viimase aja kampaania paneb kahtlema, kas kandidaadid ikka teavad, et tuleb olla kõigi linnapea. Aas viitas eelkõige sotsiaaldemokraatide linnapeakandidaadile Rainer Vakrale ja Reformierakonna linnapeakandidaadile Kristen Michalile, kes pühenduvad kogu oma energia vaid kindla sihtrühma püüdmisele. 

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni ja parlamendi sotsiaalkomisjoni liige Dmitri Dmitrijev tunnustas valitsust, kes lõpetas Eestis elavate Tšernobõli katastroofi likvideerijate diskrimineerimise passi järgi. Dmitriev ütles, et opositsioonis on Keskerakond korduvalt esitatud eelnõu, et kõik Eestimaal elavad veteranid, kes osalesid 1986. aastal tuumakatastroofi likvideerimisel, peaksid Eesti riigilt saama toetust.

Loe edasi

Valitsus kiitis täna heaks ja saadab parlamendile arutamiseks sotsiaalhoolekande seaduse muudatuse, millega kehtestatakse Tšernobõli katastroofi likvideerijate 230-eurone sotsiaaltoetus mittekodanikele. Samuti tõstetakse okupatsioonirežiimide poolt represseeritud isiku seaduse muudatusega represseeritu toetust 192-lt eurolt 230 euroni. 

Loe edasi

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb avaldas imestust, et end tulevikulinna rajajana reklaamiv Reformierakond lahterdab oma sotsiaalmeediareklaamis uhkusega eestlased ja muukeelsed valijad ning viitab seejuures eestimeelsusele. Korb sõnas, et retoorikaga, kus teisest rahvusest inimesed Eestis pole Reformierakonna arvates kindlasti eestimeelsed, ei saa mingil moel ehitada tulevikulinna ja -riiki. 

Loe edasi

Valitsus kiitis oma tänasel istungil heaks 2018. aasta riigieelarve eelnõu, mis toetab valitsuse pikaajalisi eesmärke edendada majanduskasvu, toetada rahvaarvu, tugevdada julgeolekut ja suurendada heaolu. 2018. aasta riigieelarve seaduse eelnõu järgi on eelarve kulude ja investeeringute maht 10,58 miljardit eurot ja tulude maht 10,33 miljardit eurot. 

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Tiit Terik sõnas, et loomadele pole omane sõita rattal või hüpata läbi tule ning sellist muljet ei pea lastele loomade kiusamise teel ka jätma. Täna võttis Riigikogu vastu seaduse, mis keelab loomade kasutamise tsirkuses, kellele pole trikkide tegemine loomuomane käitumine. 

Loe edasi

Ülekaalukas liidripositsioon linnapeakandidaadina Turu-Uuringute ASi arvamusuuringus annab Taavi Aasa sõnul märku, et inimesed tahavad rohkem positiivset lähenemist. Eesti Rahvusringhääling avaldas täna Turu-Uuringute ASi arvamusküsitluse, mis näitas Taavi Aasale 36-protsendist toetust, mis oli kaks ja pool korda kõrgem järgmisest konkurendist.

Loe edasi

Tallinna linnavolikogu suurimad puudujad opositsioonist peaks volikogutöö eest saadud raha tagasi maksma, leiab Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas. „IRLi ja Reformierakonna saadikute puudumine volikogu istungitelt on olnud massiline ja pidev,“ sõnas Taavi Aas. 

Loe edasi

Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas sõnas EPLi lugu kommenteerides, et spetsialistide kandideerimist tuleks tervitada, mitte neid ja erakonda seepärast süüdistada. Täna kirjutas Eesti Päevaleht, et 38% Keskerakonna nimekirjas kandideerivatest inimestest olevat linnavalitsuse või linna allasutustega seotud. 

Loe edasi

Keskerakonna kampaaniaga tegelev juhatuse liige Raimond Kaljulaid kinnitas, et erakonna venekeelsed reklaamid, milles hoiatatakse Reformierakonna ja EKRE võimule tulemise eest Tallinnas, räägivad asjadest nii, nagu on.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas arutas Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga, kuidas ta soovib edasi liikuda ambitsioonikate ideedega, mille käis välja nädala eest kõnes Euroopa Parlamendi ees. Ratase sõnul on Junckeri ideed julged. 

Loe edasi

Riigihalduse minister Jaak Aab kohtus riigireformi Radari esindajatega, et arutada riigireformi hetkeseisu ja arenguid. Kohtumisel andis minister ülevaate ka riigireformiga seotud viimase aja olulisematest tegevustest. 

Loe edasi

Valitsus leppis neljapäevasel kabinetinõupidamisel kokku 2018. aasta riigieelarves, kus tänavuse aastaga võrreldes suurenevad investeeringud 10 protsenti. Riigi strateegiliste investeeringute kõrval suunatakse raha ka väiksematele, kuid mitte vähemolulistele projektidele. Näiteks arendatakse järgneva kolme aasta jooksul välja Kääriku spordikeskus.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratase sõnul on Eesti ettevõtete ekspordivõimekuse suurendamiseks ja uute investeeringute soodustamiseks vaja, et eri organisatsioonid teeksid paremini sihitud ja järjepidevamat koostööd. Ratas ütles täna riigikogus opositsiooni arupärimisele vastates, et Eesti majanduse käekäik sõltub olulisel määral Eesti võimest edukalt hõlmata eksportturge ja meelitada siia välismaiseid investeeringuid. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid sõnas, et Jürgen Ligi ja Hanno Pevkuri hädajooks sotsiaalmeediasse, et põhjendada koostööd EKREga ja hirmutada Keskerakonnaga, on nende egost tulenev äraspidine loogika. Karilaid sõnas, et tegelik küsimus on hoopis kas EKRE teeks koostööd Reformierakonnaga, sest nagu Mart Helme tõdes, on Reformierakond võimule saamiseks kõigeks valmis. 

Loe edasi

Riik toetab Tallinna Linnateatri vanalinnas asuva teatrikompleksi arendamist. Esialgsete prognooside kohaselt on vajalike ehitustööde maksumus aastatel 2018-2020 hinnanguliselt 20 miljonit eurot, millest ligi pool katab riik ning ülejäänud Tallinna linn.

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees, rahanduskomisjoni liige Kersti Sarapuu sõnas, et sügis on Reformierakonna majanduspoliitika kriitikat kõvasti vähendanud, sest huupi hirmutamine ei lähe enam läbi.

Loe edasi

Kristen Michal teatas eilses saates Kolmeraudne, et Reformierakond on valmis tegema Tallinnas koostööd EKREga, kuid välistab kindlalt järgmiseks neljaks aastaks koostöö Keskerakonnaga. Keskerakonna juhatuse liikme Raimond Kaljulaidi sõnul ei maksa seda eriti tõsiselt võtta. Kaljulaidi sõnul oleks EKRE ja Reformierakonna liit ebatõenäoline ja suurele osale Reformierakonna liikmetest ning valijatest täiesti vastuvõetamatu. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratase sõnul on eile hilisõhtul tuleva aasta riigieelarves põhimõttelisele kokkuleppele jõudnud valitsus võidelnud ravijärjekordade lühendamise ja arstiabi kättesaadavuse parandamise eest ning teinud otsuseid tervishoiu rahastamise suurendamiseks. 

Loe edasi

Valitsus leppis kabinetinõupidamisel kokku järgmise aasta eelarves, mille maht ületab esmakordselt 10 miljardit eurot. 2018. aasta riigieelarve eelnõu on plaanis valitsuse istungile esitada 27. septembril. 

Loe edasi

Täna arutas Riigikogu Keskerakonna fraktsioon Olga Ivanova jätkamist Riigikogu keskfraktsioonis. Ivanova võib fraktsioonis jätkata, kuna lubas, et toetab valitsuse eesmärke ning järgib fraktsiooni töökorraldust. 

Loe edasi

Endine sporditegelane ja praegune Eesti Pensionäride Ühenduse Liidu tegevjuht Rein Tölp astus EKRE ridadest Keskerakonda ja kandideerib kohalikel valimistel Pirital. Tölp ütles, et Keskerakonna ideed ja mõtted Tallinna arendamisel on olnud talle koguaeg meeltmööda. 

Loe edasi

Tänasel kabinetinõupidamisel alanud eelarveläbirääkimiste käigus said valitsuse liikmed ülevaate rahandusministeeriumi äsjavalminud majandusprognoosist, personali ja palga küsimustest ning ministeeriumite plaanidest töökohtade väljaviimise kohta Tallinnast.

Loe edasi

Keskerakonna juhatuse liige Raimond Kaljulaid leiab, et Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip võtab viimasel ajal kirglikult sõna Eesti sisepoliitilistes küsimustes, kartes Reformierakonna postulaatide ununemist, kuid seejuures ununeb temal endal hea tava. 

Loe edasi

Piimalehmade ja sigade arvu vähenemine on peatunud ning piima-, sea- ja veiseliha kokkuostuhind on kõrgem kui eelmise aasta samal perioodil, selgub Maaeluministeeriumis koostatud põllumajandussektori 2017. esimese poolaasta ülevaatest.

Loe edasi

Keskerakonna volikogu avaldust ja Tallinna Nõukogu ettepanekut arvesse võttes arvas juhatus täna välja Tallinnas erakonna vastu kandideerivad 32 inimest, nende seas Olga Ivanova. Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas, et valimisliitudes kandideerijad on end ise sisuliselt erakonna nimekirjast juba välja arvanud ning erakonna juhatusel tuli vastav otsus vaid vormistada. 

Loe edasi

Arbitraažikohus tegi Keskerakonna ja OÜ Midfieldi garantiikirjade vaidluses otsuse, mille järgi peab Keskerakond ettevõttele maksma 533 000 eurot. Arbitraažikohtu otsus on lõplik. Eelmise aasta septembrikuus ilmnes, et 2014. aastal oli varasem erakonna peasekretär Priit Toobal allkirjastanud Edgar Savisaare juhtimisel garantiikirjad, mis lubasid täita Midfield OÜ rahalised kohustused kolmandate isikute ees. 

Loe edasi

Keskerakonna juhatuse liige Raimond Kaljulaid sõnas Mart Helme arvamusartiklit kommenteerides, et Eesti jääb Eestiks ka ilma EKREta. 

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Erki Savisaar sõnas, et IT-valdkonnas ei käi probleemist täpselt arusaamine ja lahendus sama kiirelt kui Hanno Pevkuri meelemuutus poliitikas. Rakendusinformaatikat õppinud ning IT-alal töötanud Savisaar sõnas, et võimaliku murekoha avalikustamine oli valitsuse ja ametkondade poolt asjakohane.

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul on Reformierakonna esimehe Hanno Pevkuri tänased süüdistused, justkui oleks peaminister Jüri Ratas ID-kaartide probleeme avalikkuse ette tuues kahjustanud Eesti mainet, absurdsed. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas tervitas eile Eestisse saabunud Euroopa Liidu kõrget esindajat Federica Mogherinit, et arutada päevakajalisi välispoliitilisi sõlmteemasid nagu koostöö Aafrika riikidega rändekriisi lahendamisel, Türgi ja ELi suhteid ning julgeolekuolukord Euroopa naabruses.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ütles täna Tallinnas Ameerika Kaubanduskoja liikmetega kohtudes, et Eesti peab kasutama kõiki võimalusi, et tihendada kaubandussuhteid Ameerika Ühendriikidega. Ratas ütles kohtumisel ettevõtjatega, et Eesti ja Ameerika Ühendriikide suhted on paremad kui kunagi varem. 

Loe edasi

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb ja linnapeakandidaat Taavi Aas andsid täna üle erakonna kandidaatide nimekirja Tallinna linna valimiskomisjonile. Erakonna nimekirjas Tallinnas kandideerib 508 inimest. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid rõhutas, et Keskerakond on alati e-valimiste osas rõhutanud, et e-valimised ei pruugi olla piisavalt turvalised ega läbipaistvad. Kuna ees on kohalike omavalitsuste valimised, on Karilaiu hinnangul vaja Vabariigi Valimiskomisjonil koostöös ekspertidega hinnata väga tõsiselt, kas antud turvariski puhul on e-valimistega edasiminek õige samm.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas rõhutas täna Ida-Virumaa ettevõtjatega kohtudes, et uus Ida-Virumaa arenguprogramm peab olema realistlik ning edu valem peitub tõhusas koostöös riigi, omavalitsuse ja erasektori vahel. 

Loe edasi

Keskerakonna fraktsiooni liige Riigikogus Toomas Vitsut on erakonna esinumber ja vallavolikogu esimehekandidaat Saue vallas. Eesmärk on pakkuda Saue elanikele võrdseid võimalusi tallinlastega. Tallinna Linnavolikogu endine esimees Toomas Vitsut sõnas, et on varasemalt kandideerinud alati Tallinnas, kuid otsustas sel korral kandideerida oma kodukohas. 

Loe edasi

Keskerakond on üle kümne aasta taas valitsuses. Veel enam – oleme valitsuse juhterakond. Meil on võimalus teha olulisi asju. Pöörata riiki iga päevaga enam rahva poole. Keskerakond on toonud mitu põhimõttelist muutust. Reformierakonna asendamatuse müüt on kildudeks purunenud.

Loe edasi

Kohalike valimisteni on jäänud vaid 42 päeva, eelvalimisteni 32 päeva. Keskerakond läheb valimistele vastu tugeval positsioonil ning meie selge eesmärk on valimisvõit. Valimisvõit – Tallinnas, paljudes maakonnakeskustes, linnades ja valdades! Meil on vajalikud eeldused parima tulemuse saavutamiseks – tugev meeskond, sisuline programm, ideed ja tahe, mida on märganud ja austavad meie valijad. 

Loe edasi

Eesti Keskerakond läheb vastu oma kaheksandatele kohalike omavalitsuste valimistele. 2017. aasta 15. oktoober tuleb meie jaoks aga mitmes mõttes erakordne. Keskerakond läheb valimistele vastu peaministrierakonnana. 

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson edastas täna Tööandjate Keskliidu esimehele Toomas Tamsarile üleskutse jõuda Eesti Ametiühingute Keskliiduga kokkuleppele ning tõsta miinimumpalka ka järgnevatel aastatel. Eesti Ametiühingute Keskliit ning Eesti Tööandjate Keskliit alustasid augusti alguses läbirääkimisi järgmise kahe aasta alampalga määrade osas, kuid seni pole läbirääkimised tulemusi andnud ning nendega jätkatakse septembris.

Loe edasi

Eesti sisemajanduse kogutoodang kasvas 2017. aasta teises kvartalis 5,7% ning keskmine palk 6,8%. Peaminister Jüri Ratase sõnul on inimeste sissetulekute tõus ning mitmendat kvartalit järjest kiirenev majanduskasv suurepärased uudised. "Meie eesmärk on jätkusuutlik ja kaasav majanduskasv, mis jõuab iga Eesti inimeseni. 

Loe edasi

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas, et sel aastal polnud suvi poliitikas kaugeltki vaikne ning peaministri reitingu kasv on seotud hea tööga peaministrina ja erakonna esimehena. Korb sõnas, et valimiste aastal pole opositsioon suvepuhkusel ning kriitikanoolte pildumisse on korduvalt kaasatud isegi Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip, kes peaks olema poliitiliselt sõltumatu.

Loe edasi

Pirita halduskogu liige Merle Kandorf kandideerib kohalike omavalitsuste valimistel Keskerakonna nimekirjas ning toetab erakonna mõtet tasuta huviringist igale lapsele. Klandorf sõnas, et Keskerakonna ideed ühtivad enim tema maailmavaatega ning tõi välja Keskerakonna lubaduse tagada igale lapsele tasuta huviringi oma kooli juures. „Keskerakonna juhitud linnavalitsus on alati huviala- ja spordiringe toetanud.

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson sõnas täna avaldatud II kvartali majandusnäitajaid kommenteerides, et möödunud aasta lõpul ametisse asunud valitsuse üheks esmaseks ülesandeks oli Eesti majanduse taaskäivitamine. Üha kiirenev majanduskasv näitab, et antud lubadusest on kinni peetud. 

Loe edasi

Ameerika Ühendriikides visiiidil viibiv peaminister Jüri Ratas kohtus eile Stanfordis teadlastega, kellega arutas teiste teemade seas tehisintellekti õigusruumi kujundamist. „Suvel said kõik huvilised Tallinna kesklinnas sõita isejuhtivate väikebussidega. Praeguseks on pilootprojekt küll lõppenud, kuid tegelikult tähistas see muutuste algust Eesti õigusruumis,“ rääkis peaminister Ratas. 

Loe edasi

Riigikogu liige Anneli Ott külastas täna koos Võru linna volikogu esimehe Andres Visnapuuga ja linnapeakandidaadi Ülo Tulikuga Võrumaa lasteaedasid, et anda EV 100 puhul kingitusena üle sini-must-valged majalipud.

Loe edasi

Keskerakonna vallavolikogu esimehe kandidaat Tõrvas on varasem Helme vallavanem ja volikogu esimees Toivo Põldma, vallavanemakandidaadiks nimetati eraettevõtluse finantsvaldkonna spetsialist Evelin Kuljus. Kuljus võtab valimistest osa esmakordselt. Ta tõdes, et kuigi ettepanekuid kandideerimiseks on tehtud varemgi, otsustas ta nendel valimistel kandideerimisest osa võtta oma aastatega omandatud raamatupidamiskogemusi kaasates vallajuhtimisse. 

Loe edasi

Keskerakonna Tartu linnapeakandidaat, erakonna juhatuse liige professor Aadu Must tõdes, et Vabakunna otsus valimistele mitte minna on valimisliitude elutsüklis paraku tavapärane etapp, millega tuleb arvestada. 

Loe edasi

Nii Eestis kui ka välismaal tuntud selgeltnägija Ilona Kaldre kandideerib kohalikel valimistel Jõhvis Keskerakonna nimekirjas. Kaldre sõnul tema jaoks on oluline Jõhvi valla arendamine, et valla elanikkond suureneks.

Loe edasi

Head kaasliiklejad! Peagi algab taas õppeaasta ning Eestimaa teedel ja tänavatel liigub kümneid tuhandeid koolilapsi. Anname üheskoos parima, et kõik nad jõuaksid igal hommikul turvaliselt kooli ja õhtul koju. 

Loe edasi

Maaeluministeerium saatis kooskõlastusringile maaelu ja põllumajandusturu korraldamise seaduse ning sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu, mis käsitleb väärtusliku põllumajandusmaa määratlemist ja selle kaitsemeetmeid. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas sõitis eile pärastlõunal visiidile Ameerika Ühendriikidesse, kus nelja päeva jooksul seisavad ees kohtumised Indianapolises, San Franciscos ja Los Angeleses. Peaministrit saadab visiidil äridelegatsioon, mis koosneb kaitsetööstuse, infotehnoloogia, energeetika ja loomemajanduse esindajatest. Äridelegatsiooni reisi korraldab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega.

Loe edasi

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb kutsus lõpetama Savisaare ja ärimeeste ühise liidu poolt valijate lollitamist ning rõhutas, et Keskerakonda saab toetada vaid erakonnas kandideerides, mitte valimisliidu tegevusega opositsioonierakondi toetades. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kutsus rahvusvahelise teedealase konverentsi teist päeva avades osalejaid üles arendama ja katsetama uusi tehnoloogilisi lahendusi ning rõhutas, et teekond digitaalsesse ühiskonda tähendab suureneva konkurentsi tingimustes kulude kokkuhoidu ja majanduskasvu. 

Loe edasi

Keskerakonna juhatuse liige Raimond Kaljulaid kutsub Reformierakonda ja oravate linnapeakandidaati Kristen Michalit üles suhtuma rahulikult valimisliitudesse. Valimisteni jäänud aega võiks Reformierakond sisustada Eesti suurima omavalitsuse tulevikku ja selle elanikele pakutavate teenuste teemalise sisulise debatiga. 

Loe edasi

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas, et Tegusa Tallinna ja Edgar Savisaare valimisliidu lähenemise tingib tõenäoliselt muuhulgas kandidaatide puudus ning toetuse vähenemine. Korb sõnas, et kahte valimisliitu saab ainsa eesmärgina ühendada Keskerakonnalt häälte võtmine ning seda on ka avalikult nii öeldud. 

Loe edasi

Keskerakonna linnapeakandidaadiks kohalikel valimistel Pärnu linnas on majandus- ja taristuminister, Keskerakonna aseesimees Kadri Simson, kes lubab edu korral asuda ametisse Pärnu linnapeana. Simson sõnas, et linn peab pakkuma paremaid lahendusi nii noortele kui ka eakamatele, peredele ja ettevõtetele. 

Loe edasi

Keskerakonna esimees Jüri Ratas kommenteeris, et erakonna reitingute tõus enne kohalikke valimisi peegeldab usaldust ja usutavust just selles, kes oktoobri keskpaigast lubadusi ka päriselt täitma hakkab. Ratas tänas erakonna toetajaid ning selgitas, et kampaanias on erakond keskendunud sellele, mida reaalselt inimeste heaks tegema hakatakse, mitte erakondadevahelisele vastandumisele ning see on ka edu toonud.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas toonitas eilsel kohtumisel Saksamaa president Frank-Walter Steinmeieriga, et Euroopa riigid peavad pidevalt pingutama inimestele turvalisuse loomisel ja tegema rohkem koostööd. „Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine algas optimismilainega. Euroopa majandus kasvab, tööpuudus väheneb, inimesed toetavad ja usaldavad Euroopa Liitu taas rohkem. Tunnen, kuidas 27 liikmesriiki soovivad üheskoos Euroopa tulevikku kujundada,“ märkis peaminister Ratas. 

Loe edasi

Keskerakonna juhatuse liikme Raimond Kaljulaidi sõnul püüab IRL-i linnapeakandidaat Raivo Aeg korrata Eerik-Niiles Krossi aastatetagust edukat kampaaniat Tallinnas, kuid nii nagu sageli - hea filmi teine osa ei pruugi olla sama hea kui originaal. 

Loe edasi

IRLIi linnapeakandidaat Raivo Aeg alustas oma kampaaniat täna linnavalitsuse ees õigusrikkumisega, kui sulges lintidega linnavalitsuse ees asuva kõnnitee, ütles Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas.

Loe edasi

Riigikogu rahanduskomisjoni liige Andrei Novikov sõnas, et Eesti Rahva Muuseumi audit tekitab arusaadavalt usaldamatust muuseumi juhtimises ning küsimuse, kas Kaarel Tarand saab ikka jätkata EJRKs. Novikov sõnas, et Eesti Rahva Muuseumi ümber toimuv on algusest peale muuseumi tegelikult hoopis rahvast kaugemale viinud.

Loe edasi

Tartu linnaga liituvat Tähtvere valda 15 aastat juhtinud vallavanem Rein Kokk liitus Keskerakonnaga ning kandideerib ka oktoobris peetavatel Tartu volikogu valimistel Keskerakonna nimekirjas. „Just Keskerakonnal on praegu kõige terviklikum nägemus, kuidas ühinevad omavalitsused – Tähtvere vald ja Tartu linn -- koos edasi eksisteerima hakkama peaksid. Seega on Keskerakonnaga liitumine asjade loomulik käik,“ selgitas Rein Kokk.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas sõnas iseseisvuse taastamise 26. aastapäeval peetud kõnes, et meie riigi lugu ei ole kaugeltki valmis. Ratas rõhutas, et kuni peame Eesti vabadust kõige kallimaks, loome iga hoolest kantud otsusega endale parema tuleviku. 

Loe edasi