Selle aasta kevadel tellis valitsuskabinet rahandusministeeriumist arvutused, milles arvestati välja eelarvele tulev kasu kui pensionid maksustada või neid vähendada. Koopia sellest dokumendist jõudis ausate riigiametnike abil ka opositsiooni kätte ning muidugi hoiatasin ma avalikult eakaid inimesi, millist suppi nende jaoks Stenbocki majas vaaritatakse. Minu hoiatuse peale reageeris peaminister Ansip talle omasel moel kõike eitades ning kinnitades, et pensionid jäävad muutumatuks.
2009. aasta riigieelarve tuludes oli algselt prognoositud sotsiaalmaksu 34,7 miljardit krooni. Pärast esimest kärpimist jäi selle suuruseks 30,69 miljardit krooni. Pärast teist kärbet prognoositi nn riskistsenaariumi järgi laekumist 29,1 miljardit krooni. Tegelikult on sotsiaalmaksu kümne kuuga laekunud 23,7 miljardit ehk 9 protsenti mullusest vähem. Oktoobris tasuti sellest kaks koma kolm miljardit krooni, mis näitab alalaekumise jätkuvat süvenemist eelarvega võrreldes.

Tegelikku olukorda pensionidega näitab aga alljärgnev tabel:

Kommentaarid postitusele “Edgar Savisaar: eks ma ju hoiatasin…”
November 29, 2009 kell 22:41
Seda ma kartsingi, et nii läheb… Ansip küll eitas järjekordselt kõike, kuid tema puhul on see juba nii tavaliseks saanud, et uskuda tuleb vastupidist. Kes veel Ansipi ja teiste oravate juttu usub, on küll kõvasti petta saanud.
Ma ei saa aru, kuidas Ansip ise aru ei saa, et tema sõnavõtud mõjuvad naeruväärselt. Ma ei tea kedagi, kes oleks meie peaministriga rahul, kuid ometi ei paista ta mõtlevatki tagasiastumise peale. Sellest on kahju, sest mida aeg edasi, seda hullemaks kõik läheb. Kusjuures eriti kriitilised on Ansipi suhtes ärimehed.
Kas siis tõesti ei ole mingit võimalust seda ebaõnnestunud peaministrit oma ametikohalt tagandada? Tal on olnud piisavalt aega näidata, et riigijuhina on ta täiesti läbikukkunud. Mis siin enam oodata??
November 29, 2009 kell 23:12
Egas kesikudki hakkama poless saand, eriti kaedes, millise mylka nad Tallinnast teind om.
Mool om ammugist selge, et meite kallis Banaanias pole vahet, kesse parasjagu võimul om. Kõik politikaanid om nii vai naa yhesugused - ainult omakasu pääl vällan.
Kaasa arvatet isand Savikas.
November 30, 2009 kell 0:08
Majanduslanguse tingimustes laekubki makse vähem ning üheks võimaluseks raha juurde saada on tõsta makse. Riiklike töökohtade loomine on kulukas ettevõtmine, mis võib valitsuse raha veelgi vähendada. Ning loota sealt läbi maksude paremale laekumisele on puhas lollus mu meelest. Seega pakutud lahendused on minu arvates kallimad, kui kaudsete maksude tõstmine. Seega jutt on jama mu meelest.
Ja veel Edgar Savisaar lubas ju ka, et 18 okt devalveeritakse Eesti kroon. Niiet veel üks hämamine ja valetamine Savisaare poolt!!!!!
December 1, 2009 kell 6:23
Kas EL-ist ei saa piisavalt raha vää?
IEE on EL eelarvest rahastatav programm, mille raames finantseeritakse energiasäästu ja taastuvenergia kasutamist http://www.mkm.ee/index.php?id=8818
Eurooopa Liidu programm “Intelligent Energy - Europe (IEE)”
EL energeetikaprogramm IEE on EL eelarvest rahastatav programm, mille raames finantseeritakse energiasäästu ja taastuvenergia kasutamist propageerivaid tegevusi ning projekte. Neid projekte võivad algatada teadusasutused, ettevõtted, mittetulundusühingud, omavalitsused jt, kes on tegevad erinevates valdkondades, nagu näiteks energiamajandus, tööstus, transport, elamumajandus, kaubandus jne.
Programmist jagatakse toetusi projektidele taotlusvoorude raames. Taotlusvoorud toimuvad igal aastal üks kord. Tavaliselt on taotluste esitamise tähtaeg iga aasta juuni viimases dekaadis. Taotlusvoor kuulutatakse välja Euroopa komisjoni poolt 3..4 kuud enne taotluste esitamise tähtaega.
Täiendav teave IEE programmi kohta on avaldatud Euroopa komisjoni transpordi ja energeetika peadirektoraadi kodulehel.
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi energeetikaosakonna säästva energia talitus on programmi Eesti kontaktpunktiks (vt ka MKM energeetikaosakonna kontaktid).
MKM osalemine IEE programmi projektides
MKM osaleb järgmistes IEE programmi projektides:
* SUPPORT_ERS (taastuvenergia kasutuselevõttu piiravate takistuste analüüs)
* CA ESD (energia lõpptarbimise tõhustamise direktiivi 2006/32/EÜ rakendamine)
* CA EPBD2 (hoonete energiatõhususe direktiivi 2002/91/EÜ rakendamine)
December 1, 2009 kell 13:22
Millal hakkab eesti riik deporteerima venemaale vene kodakondsusega kriminaale?Miks eesti riik ei julge neid istunud pätte venemaale saata?
December 1, 2009 kell 18:52
Mul on siiralt hea meel, et SINA ei ole valitsus.
Kui oleks keskerakond valitsuses oleks meie olukord isegi Läti omast 3 x suurem. PALLUN ära ärrita inimesi. Kehtesta oma maks lasnamäelastele aga ära tule muud Tallinnat ära rikkuma
December 1, 2009 kell 20:28
Edgar Savisaar, mul on sulle üks lihtne ja otsene küsimus.
Kas sa soovid, et Eesti võtaks aastal 2011 euro kasutusele?
Ole mees ja vasta kas JAH või EI. Ära hakka keerutama! Väga lihtne küsimus, millele on väga lihtne kas JAH või EI vastata.
December 1, 2009 kell 22:57
Edgar kus on sinu lubatud lisa 2000 pensionääridele? Pole midagi mu arvele laekunud. Tahan tagasi oma häält. VALEVORST JA LUBAJA
December 2, 2009 kell 11:28
Kuuldavasti pensionäärid haakavad saama seda pensionilisa juppidena kätte.Kavalast kavalam ehk surevad mõned enne ära ja kus on kahjuots kui kogu raha on korraga välja makstud.SURNUD TEATAVASTI RAHAGA EI ARVELDA.Arvan,et paljudel avanesid alles nüüd silmad.Hääli oli vaja erakonna võiduks.
Eesti rahvas peab tundma,et Eesti hoolib;et nad elavad riigis,kus neist hoolitakse.
T.H.Ilves E.V president 9.10.2006a
Millal saan tunda omal nahal sellist tunnet?
December 2, 2009 kell 12:10
Kahjuks ei hoiatanud Edgar oma valijaid Tallinna maksutõusude eest. Linnavalitsus on ebaefektiivne ja priiskav, linna rahadest teeb KE oma valimiskampaaniaid ja pärast valimisi kehtestatakse lihtsameelsete ullikeste häälte toel neile kohalik käibemaks ja ei tea mis kõik veel.
Aga tänavad on endiselt nõgised, mudased ja pimedad, ühistransport ebaefektiivne, linnamööbel kole, autoteed auklikud, rattaga liiklemine kesklinnas ohtlik…
Need linna esmased funktsioonid pole mõistagi linnapea prioriteet, sest teda ei huvita linna juhtimine vaid võim per se – mida suurem, seda parem – ning järgmisena näeme teda kandideerima presidendiks, peaministriks, jumalaks jne… Selleks on kõige lihtsam hullutada neid, keda on palju, kuid kes pole kõige terasem kogukond - vaesuses mõistuse kaotanud pensionärid, eestis toimuvast väheteadlikud venelased.
December 2, 2009 kell 20:23
Kus sa sellega!
Eesti rahvas peab tundma,et Eesti hoolib;et nad elavad riigis,kus neist hoolitakse.
T.H.Ilves E.V president 9.10.2006a
January 18, 2012 kell 5:21
Hello, i think that i saw you visited my blog so i came to ¡°return the favor¡±.I am trying to find things to enhance my web site!I suppose its ok to use a few of your ideas!!
November 29, 2009 kell 22:22
Väga kõva analüüs.
Ühesõnaga, Ansip ikka absoluutselt igas valdkonnas jätab endast maha põletatud maa.