Taavi Aas: tulevikus peaks Tallinna ühistransport olema tasuta kõigile

Jan 10

Tulevikus peaks Tallinna ühistransport olema tasuta kõigile, ütles Tallinna linnapea Taavi Aas.

„Põhimõtteline kavatsus selleks on olemas, järgnevalt tegeleme sellele rahalise katte leidmisega. Üleminek tasuta ühistranspordile kõigi jaoks eeldab riigieelarvelist panustamist Tallinna ühistransporti, sest mitte-tallinlased võidavad sellega hüvesid,“ selgitas Aas. „Harjumaa ja Tallinn on sisuliselt üks tervik, kus inimesed liiguvad sõltumata haldusüksuste piiridest. Tasuta linnas, tasuta maakonnas – sellise ühtse loogikaga süsteem suurendaks ühistranspordi populaarsust ja kasutatavust.“

Linnapea sõnul eeldab Tallinna tasuta ühistranspordi laienemine kõigile sõltumata sissekirjutusest, et riigivõimu ja linnavõimu vahel jätkub head koostöötahet. „Riigikassale tähendaks Tallinna tasuta ühistranspordi rakendamine kõigile inimestele ligikaudu 5-6 miljoni eurost kulu,“ selgitas Aas. Sõiduõiguse laiendamine sissekirjutusest sõltumatult tähendaks eeldatavasti vajadust tihendada graafikuid, et vastata suurenevale nõudlusele.

Aas ütles, et kindlasti on kogu maailmas tulevikus rohkem kohti, kus ühistransport on tasuta ja arusaamad sellest, millised avalikud teenused peavad olema võimalikult kättesaadavad, on muutumas. „Viis aastat tagasi sõdis Reformierakond tasuta ühistranspordi vastu Tallinnas, aga nüüd enam mitte. Idee võetakse omaks.“

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela