Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa osales Vilniuses Eesti juubeliüritusel

16. mail toimus Eesti Vabariik 100 raames pidulik vastuvõtt Leedu Rahvuslikus Ooperi- ja Balletiteatris, mille eestvedajaks oli Eesti Suursaatkond Vilniuses. Tegemist oli kõige olulisema Eesti juubeliüritusega Leedus. Õhtu kulminatsiooniks oli Rahvusooper Estonia poolt esitatud ballett „Kratt“, mille eel tegid omapoolsed tervituskõned Leedu Seimi spiiker Viktoras Pranckietis ning Riigikogu I aseesimees Enn Eesmaa.

 „Eesti ja Leedu suhted on tugevad paljudes valdkondades - olgu selleks kultuur, majandus, julgeolek või haridus, ning kahe riigi vaheline koostöö peab kõikidel tasanditel sama edukalt jätkuma,“ rõhutas oma kõnes Enn Eesmaa. Varasemalt toimus ühine lõuna Eesti ja Leedu delegatsioonide vahel. Eesti poolt juhtis kõnelusi Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa ja Eesti suursaadik Leedus, Jana Vanaveski. Võõrustajate esindajad olid eesotsas Leedu Seimi spiiker Viktoras Pranckietis ning asespiiker Gediminas Kirkilas. „Rail Baltic, idapartnerlus, Euroopa Liidu hetkeseis, 16+1 koostöö Hiinaga on vaid mõned teemad paljudest, mida kohtumisel arutati,“ tõdes Riigikogu aseesimees.

Külastuskäigul Leedu Seimi kohtuti ka Eesti sõprusgrupi uue esimehe Andrius Kupčinskasega. Leedu Seimi Eesti sõprusgrupp on üks suurematest rühmadest parlamendis, mis on tegutsenud juba aastaid. Andrius Kupčinskase sõnul tuuakse Eestit positiivseks näiteks igapäevaselt ning eriliselt ollakse huvitatud meie riigi e-valimistest. Lisaks rõhutasid nii Eesmaa kui ka Kupčinskas, et kahe riigi vahelisi häid suhteid saab erinevates valdkondades veel tugevamalt edasi arendada, eesotsas majandusküsimustes.