Siret Kotka: Lääne-Virumaal hakatakse tasuta ühistranspordi käivitamiseks koguma allkirju

Lääne-Virumaalt Riigikokku valitud rahvasaadik Siret Kotka leiab, et Lääne-Virumaa esindajate esialgne otsus mitte võtta vastu riigi poolt pakutud vahendeid tasuta maakondliku ühistranspordi rakendamiseks oli vale ja vajab ümbervaatamist. Kotka sõnul ei ole ühtegi põhjust, miks jätta virulased valitsuse pakutavast hüvest kõrvale. 

„Tänaseks on tasuta ühistranspordi kasuks otsustanud 11 maakonda ning kahetsusväärsel kombel on Lääne-Virumaa üks nendest neljast, kes otsustas piletita sõidu kahjuks. Minu hinnangul ei ole selline otsus kuidagi põhjendatud ja seniste argumentide nõrkus ei jää loodetavasi märkamata ka Maanteeametil, kes lõpliku hinna määrama peab. Lääne-Virumaa võib küll olla Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse liige, kuid meid ei saa võtta sama mõõdupuuga Harjumaa ja ka Raplamaaga, kus on selgelt suurem kommertsturu osakaal ning tihedam rongiliiklus. Pigem oleme nagu Läänemaa, kes otsustas tasuta sõidu kasuks. Leian, et ka virumaalased vajavad piletivaba sõitu maakonnaliinidel,“ rääkis riigikogu liige Siret Kotka.

Kotka sõnul on ta viimaste nädalate jooksul kohtunud sadade Virumaa inimestega, kes on küsinud põhjendust, miks ei saa nende kodumaakond osa tasuta maakondlikust ühistranspordist. Kotka hinnangul on tegemist puhtalt poliitilise vastuseisuga, mida Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuses on vedanud virumaalaste sealne esindaja Einar Vallbaum. „Kohalikud omavalitsusjuhid peavad enda inimeste eest häälekamalt seisma ja nõudma tasuta ühistransporti. Rahva meelsuse selgeks väljendamiseks oleme otsustanud koguda allkirju tasuta ühistranspordi toetuseks. Plaanime allkirju koguma hakata homme ja tasuta ühistranspordi toetajad leiavad meid Rakvere bussijaama juurest,“ lõpetas Siret Kotka.