Jüri Ratas: praeguse maksukoormusega ei suuda me pakkuda sarnaseid teenuseid edasi

Okt 25

"Eesti investeerib täna elaniku kohta nii palju, et oleme Euroopa tipus. Kui investeeringud maha võtta, siis näeme, et kulude mõttes oleme Euroopa paljudest riikidest paarkümmend protsenti maas. Aga samal ajal soovime siin samasugust elu nagu Soomes või Rootsis. Sellise maksukoormusega ei suuda me pakkuda sarnaseid teenuseid edasi. Arvan, et see kõik on järgmiste valimiste teema," ütles peaminister Jüri Ratas ERR-ile antud pikas intervjuus.

Ratase sõnul tuleb Keskerakond välja oma maksupoliitiliste ettepanekutega 2020 kevadel. "Kindlasti peaks see tähendama ühiskonnas suuremat solidaarsust, ka ühe väga valusa küsimuse lahendamist, milleks on hooldekodude ja hooldamise küsimus, et kuidas inimesed saavad hooldusteenuse, kui pensionist ei tule välja," lisas Ratas. "Peame avama ka eelarve revisjoni, küsides, millised tänased teenused tuleks jätta ja millised tuleks muuta. Ja muidugi peame kõige selle juures arvestama eelarve tasakaalu reegleid. Maksudebati osas tuleb mõelda kindlasti keskkonnale, tahes-tahtmata tulevad päevakorrale keskkonnaga seotud maksud."

Toomas Sildamile antud täispikka intervjuud saate lugeda siit: https://www.err.ee/995808/juri-ratas-jatab-endale-vetooiguse-uue-ministrikandidaadi-suhtes