Rukkikuningas Hans Kruusamägi valiti Väike-Maarja vallavolikogu esimeheks

Jan 30

Väike-Maarja vallavolikogu istungil valiti volikogu uueks esimeheks Keskerakonna liige Hans Kruusamägi. Senine volikogu aseesimees Kruusamägi peab oluliseks tegutseda kohaliku kogukonna huvides.

"Pikalt ettevõtluses tegutsedes olen aru saanud, et suurim vara on inimkapital," lausus põllumajandusettevõtte Simuna Ivax omanik Kruusamägi. "Vallavalitsus ja vallavolikogu peavad tegutsema eelkõige kohalike elanike huve silmas pidades. Olgu selleks siis lasteaedade renoveerimine, tee-ehitus, panustamine sotsiaalhoolekandesse või ühisürituste korraldamine. Väga tähtsaks pean ka mõnusa ja kaasaegse elukeskkonna loomist, et noored pered tuleksid Väike-Maarja valda lapsi kasvatama."

2007. aastal Eesti parimaks rukkikasvatajaks valitud Kruusamägi kuulub Keskerakonda alates 2005. aastast, 2018. aastal pälvis ta presidendilt Valgetähe IV klassi teenetemärgi. Väike-Maarja vallavolikogu senine esimees Ene Preem asus tööle vallavalitsuse arendusnõunikuna.

Keskerakonna Lääne-Virumaa piirkonna esimees Siret Kotka märkis, et maakonna kaheksast omavalitsusüksusest on Keskerakond võimul viies. "See näitab, et rahvas usaldab Keskerakonda nii kohalikul kui ka riiklikul tasemel," ütles Kotka. "Väike-Maarja vald sai ambitsioonika ja suure töövõimega volikogu esimehe, sest Hans Kruusamägi on end erasektoris tõestanud võimeka juhina."