Avo Keel pälvib Pärnu linna teenetemärgi

Mär 06

Pärnu linnavolikogu otsustas anda linna teenetemärgi 16 inimesele, kellel on silmapaistvaid teeneid Pärnu linna ees. Teenetemärkide saajate hulka kuulub ka kauaaegne Eesti võrkpallikoondise peatreener, praegu Pärnu Võrkpalliklubi juhendav ja Pärnu Linnavolikokku kuuluv Avo Keel.

Ametlikus teates on kirjas: "Võrkpallitreenerit Avo Keelt tunnustati teenetemärgiga nr 123 pikaaegse treeneritöö eest noorte juhendamisel ja võrkpalli propageerimisel. Keel on mänginud Tallinna Kalevis, mille koosseisus pääses ta 1985. aastal NSV Liidu meistrivõistluste kõrgliigasse.

Pärast sportlaseteed Soomes tuli ta Pärnusse ja mängis Pärnu klubis. Aastatel 2004-2014 oli Keel Eesti võrkpallikoondise peatreener, alates 2014/2015 hooajast juhib Pärnu esindusmeeskonda. Ta on viinud meeskonna kahel korral Eesti meistriks ja karikavõitjaks, korra on võidetud Balti liiga. Lisaks Pärnu võrkpalliklubi juhendamisele töötab Keel Läti rahvuskoondise peatreenerina."

Avo Keel on ka Valgetähe IV klassi teenetemärgi omanik ja 2010. aastal pälvis ta Eesti aasta treeneri auhinna. Teenetemärgid antakse kätte 4. aprillil Pärnu Päeval.

Palju õnne, Avo! Pall võrku!