Jul 26

Peaminister Jüri Ratas avaldas eile Zagrebis Horvaatia kolleegi Andrej Plenkovićiga kohtudes heameelt, et Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise plaane tutvustavad töövisiidid võtsid kokku kohtumised Horvaatias, kus on elav huvi Euroopa digiarengu vastu. 

„Üks meie eesistumise eesmärke on Euroopas jõudsalt edasi liikuda e-Tervisega ehk terviseandmete digitaliseerimisega. 

Loe edasi
Jul 25

Peaminister Jüri Ratas külastas eile Manija ja Kihnu saart ning arutas kohalike inimestega väikesaarte kogukondade küsimusi ning saarelise elu- ja mõtteviisi toetamist.

Manija saarel ehk Manilaiul tervitas peaministrit Mark Soosaar, kes tutvustas saare loodust ja kultuurilugu, üheskoos külastati Papinina otsal asuvat tulepaaki. Rahvamajas toimunud kohtumisel arutati kohalike elanikega peamiselt transpordiühenduse teemadel. „Elu väikelaidudel ning saartel on alati seotud tuule ja merega ning see seab mitmeid piiranguid ühenduse hoidmisele. 

Loe edasi
Jul 21

Juulis tõusis alkoholiaktsiisi ja seda juba teist korda sel aastal. Kuulda on pahuraid sõnavõtte kuid need on tulnud pigem tootjatelt kui tarbijatelt. Mida me siis tahame kas odavat kärakat või tervemat ühiskonda? Riigi roll on olla reguleerija ning antud juhul lähtuti sellest, et alkoholihind ei muutuks võrreldes kasvavate palkadega liiga odavaks. Hinnapoliitika on üks meede, kuidas piirata alkoholi kättesaadavust. Meie inimeste palgad, mitte küll kõigil, on olnud tõusuteel ning nii peab tõusma ka alkohoolsete jookide hind. Riik annab aktsiisitõusudega selge signaali, et lahja alkohol ei saa olla kuidagi moodi rohkem aktsepteeritav kui kange alkohol. 

Loe edasi

Keskerakond on Eesti suurim erakond!

Meie peamised eesmärgid

Iseseisvus ja sõltumatus

Tagame riigi iseseisvuse ja sõltumatuse, seisame põhiseadusliku korra ja rahva elujärje parandamise eest.

ÜHISKONNAKORRALDUS

Euroopaliku ühiskonnakorralduse aluseks on jõukas ja arvukas keskklass. Selle tekkimine on Keskerakonna keskne poliitiline eesmärk.

heaoluriik

Meie sihiks on turvaline euroopalik heaoluriik. Inimene töötab innuga ja armastab oma riiki siis, kui riik teda kaitseb.