Keskerakond arvas liikmeskonnast välja erakonna vastu kandideerijad

Keskerakonna volikogu avaldust ja Tallinna Nõukogu ettepanekut arvesse võttes arvas juhatus täna välja Tallinnas erakonna vastu kandideerivad 32 inimest, nende seas Olga Ivanova. Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas, et valimisliitudes kandideerijad on end ise sisuliselt erakonna nimekirjast juba välja arvanud ning erakonna juhatusel tuli vastav otsus vaid vormistada. 

„Igaühel on õigus kandideerida endale sobivas nimekirjas, kuid sel juhul tuleb teha konkreetne valik ning see ka ausalt välja öelda. Nende inimeste osas, kes kandideerivad erakonna vastu, kuid ei leidnud endas jõudu erakonnast lahkuda, tegi otsuse juhatus,“ selgitas Ratas. Ta lisas, et erakonna põhikiri ütleb selgelt, et iga Keskerakonna liige kohustub toetama erakonna valimiskampaaniat. „Paraku on Tallinnas valimisliidus kandideerijad käitunud erakonna, liikmete ja eelkõige valijate suhtes ebaausalt, näiteks väites, et kandideeritakse erakonna toetuseks. Keskerakonna programmi saab toetada vaid Keskerakonnas kandideerides või hääletades erakonna poolt ning muud väited on lihtsalt eksitavad,“ rõhutas Keskerakonna esimees. „Loodetavasti arvestab Olga Ivanova ka edaspidi, et ta on valitud Riigikogusse Keskerakonna saadikuna ning austab oma valijaid ja erakonna programmi,“ ütles Ratas.

Keskerakonna esimees lisas, et Tallinnas kandideerib Keskerakonna nimekirjas pool tuhat inimest ning see on selge märk, et erakond läheb valimistele vastu tugevana. „Keskerakonnal on pealinnas tugevaim nimekiri ning sisukas programm, mida hindavad erinevate uuringute järgi kõige kõrgemalt ka valijad. On kahetsusväärne, et meil tuleb inimesi välja arvata, kuid see on vajalik ja õiglane, et usaldust erakonna vastu hoida,“ leidis Ratas. Valimisliitudes kandideerijate osas teistes Eestimaa omavalitsustes teevad otsused piirkonna juhatused, kes esitavad oma ettepanekud kinnitamiseks erakonna juhatusele.