Jul 08

Eesti Keskerakonna esimees Mihhail Kõlvart räägib täna kell 20 otse-eetris päevakajalistest sündmustest ja vastab teie küsimustele. Vaata ülekannet Keskerakonna Facebookis või Keskerakonna TikTokis.

Jun 17

Eesti Keskerakonna volikogu võttis 15. juunil toimunud istungil vastu avalduse "Rail Balticu projekti isevoolu kulgemine tuleb lõpetada, peame moodustama Riigikogu erikomisjoni", mille siinkohal täismahus avaldame.

Loe edasi
Jun 16

Eesti Keskerakonna esindajana Euroopa Parlamendis jätkab Jana Toom, kellele see saab olema kolmas ametiaeg. Eesti Keskerakonna esimehe Mihhail Kõlvarti sõnul seadis erakonna juhatus Euroopa Parlamendi saadikule kolm prioriteeti, millega tõsiselt tegeleda: põllumajandus, sotsiaalvaldkond ja majandus.

"Minu mandaat kuulub Keskerakonnale ning sellest lähtuvalt esindan Euroopa Parlamendis Eesti riigi ja Keskerakonna huve. Näiteks põllumajandusega ei ole ma varasemalt tõsiselt kokku puutunud, kuid olen kiire õppija," lausus Jana Toom.

Loe edasi
Jun 15

Eesti Keskerakonna esimehe Mihhail Kõlvarti poliitiline avaldus erakonna volikogu istungil.

Head sõbrad! Mina jään. Jään tänutundega oma valijate ees. Kuid samas ka raske südamega teatan oma loobumisest Euroopa Parlamendi mandaadist. Te andsite mulle julgust ja jõudu, näitasite, et Keskerakonna pakutav suund on see, mida te toetate ka siis, kui erakond on elanud üle raskeid aegu. Hea on näha, et meie valijate meelekindlus on palju suurem kui mõnede meie kunagiste erakonnakaaslaste oma.

Loe edasi
Jun 10

Euroopa Parlamendi valimised on selleks korraks läbi saanud ja me täitsime oma eesmärgi - Keskerakond sai ühe mandaadi. Palju õnne meile kõigile!

Ajal, mil erakond vajas oma liikmete tuge ja aktiivsust, olite just teie need, kes selle tulemuse saavutamise võimalikuks tegid. Samuti olid tublid kõik meie nimekirja kandidaadid, kes osalesid aktiivselt debattides, suhtlesid tänavatel ja sotsiaalmeedias inimestega, jagasid ajalehti ja muud valimismaterjali.

Loe edasi
Jun 05

Eesti Keskerakond korraldab täna algusega kell 11 Riigikogu ees meeleavalduse automaksu vastu ning kutsub sellega ühinema kõiki inimesi ja organisatsioone, kelle hinnangul lööb automaksu kehtestamine kõige valusamalt suurperesid, maapiirkondi ning kõiki neid, kelle igapäevane iseseisev toimetulek sõltub liikumisvahendist.

Loe edasi
Mai 31

Meie seast on lahkunud Eesti Keskerakonna üks kandev alustala, erakonna asutajaliige Kalev Kallo. Kalev kuulus meie erakonna ridadesse 1991. aastast, olles nii erakonna juhatuse liige kui ka volikogu esimees. Pikaaegse poliitikuna andis ta oma panuse ministrina ja Riigikogu liikmena riigi hüvanguks ning Tallinna Linnavolikogu esimehena, abilinnapeana ja linnaosa vanemana ka kohaliku omavalitsuse käekäigu heaks. 
 
Igal teekonnal tuleb ette tõuse ja mõõnu, kuid neid suudavad ületada tugevad ja enesekindlad isiksused. Enesekindlus, usk paremasse homsesse ja ühiskonda motiveeris Kalevit edasi töötama ka keerulisematel aegadel.

Loe edasi
Mai 07

Eesti Keskerakond läheb Euroopa Parlamendi valimistele vastu tugeva nimekirjaga, mille esinumber on erakonna esimees Mihhail Kõlvart. Nimekirja kuuluvad veel Lauri Laats, Erki Savisaar, Anneli Ott, Andrei Korobeinik, Janek Mäggi, Monika Haukanõmm, Aivar Riisalu ja Jana Toom. Meie kandidaatide valimisnumbrid jäävad vahemikku 149-157.

Eesti Keskerakonna Euroopa Parlamendi valimisprogrammiga saate tutvuda SIIN.

Mai 02

Eesti Keskerakonna Tartu linna piirkonna esimeheks valiti Tartu Hoiu-laenuühistu juht Andro Roos, juhatusse kuuluvad veel Vladimir Šokman, Pille Linde, Olev Raju, Nikolai Põdramägi, Kirsika Paurson, Väino Land, Irina Panova, Elli Tammiste, Markus Meier ja Artjom Suvorov. Aseesimeesteks nimetati Vladimir Šokman, Pille Linde ja noortekogu poolt Kirsika Paurson.

Loe edasi
Apr 17

Eesti Keskerakonna Pirita piirkonna aastakoosolekul valiti piirkonna esimeheks tagasi Enno Tamm! Juhatuse liikmed on Toomas Loo, Svetlana Sladkova, Miroslav Berezovski, Jüri Danilov, Kairet Remmak-Grassmann, Kaido Saarniit ja Tiit Kosula. Erakonna volikogus esindab piirkonda Miroslav Berezovski ning revisjonikomisjoni liikmed on Gordei Korjak ja Toomas Siska.

Loe edasi
Apr 27

Eesti Keskerakonna Harjumaa piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks tagasi Maardu linnapea Vladimir Arhipov, juhatusse valiti Tiiu Aasa, Anu Leeduks, Ene Lill, Ailar Lyra, Albina Noorlind, Hannes Pikkel, Anna Platonov, Vitali Rõtsov, Riho Rink, Greta Silberg, Jevgeni Tamme, Raimo Tann, Oleg Tsubarov ja Annika Vaikla. Aseesimeheks nimetati Annika Vaikla ning Maardu osakonna noortekogu esimeheks valiti Anna Kotšurovskaja.

Loe edasi
Apr 15

Eesti Keskerakond andis täna Vabariigi Valimiskomisjonile üle Euroopa Parlamendi valimisnimekirja. Keskerakonna kandidaadid on Mihhail Kõlvart, Lauri Laats, Erki Savisaar, Anneli Ott, Andrei Korobeinik, Janek Mäggi, Monika Haukanõmm, Aivar Riisalu ja Jana Toom.

Vaata valimisnimekirja üleandmise videoklippi SIIN ja tutvu Keskerakonna valimisprogrammiga SIIN. Meie valimisslogan on "Selg sirgu, Eesti!".

Apr 06

Türil toimunud Eesti Keskerakonna volikogu istungil kinnitati, et Euroopa Parlamendi valimistel on erakonna esinumber Mihhail Kõlvart ja kampaaniale minnakse vastu hüüdlausega "Selg sirgu, Eesti!".

Vaata esitlust SIIT.

Loe edasi
Apr 02

Eesti Keskerakond korraldab neljapäeval, 4. aprillil kell 15 Tallinna Linnavolikogu ees (Vana-Viru 12) meeleavalduse tasuta ühistranspordi kaitseks, sest Tallinnas võimukõnelusi juhtiva Reformierakonna esindajad on teatanud, et soovivad võimule saades kaotada ka pealinnas tasuta ühistranspordi.

Loe edasi
Mär 27

Keskerakonna Järvamaa piirkonna aastakoosolekul valiti piirkonna esimeheks Järva vallavanem Toomas Tammik. Juhatuse liikmeteks valiti Alari Teppan, Kai Kimmel, Pille Reinsalu, Kaido Krause, Aira Hein, Elena Sapp, Ene Trummal, Sirje Pedius, Tiit Lumiste, Hannes Martjak, Mari-Ann Kivi, Villu Pedius, Meelis Kivi ja Merje Remmelgas.

Loe edasi
Mär 26

Head erakonnakaaslased!

Tallinna Linnavolikogu soovis teha muudatusi linnavalitsuse koosseisus - umbusaldusavaldus minule läks täna hommikul läbi napi häälteenamusega. Keskerakonna abilinnapead ja linnaosavanemad jätkavad tööd uue koalitsiooni moodustamiseni. Mina jätkan tööd Tallinna Linnavolikogus, kuhu rohkem kui 27 000 inimest on mulle mandaadi usaldanud.

Loe edasi
Mär 15

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon käis väljasõidul Lääne-Virumaal, kus toimusid kohtumised kohalike ettevõtjate ja omavalitsustegelastega. Kahepäevase ürituse raames külastati Vinni Biogaasi OÜ-d, Vinni päevakeskust, Äntu Kalakasvatust, Milworks OÜ-d, Operail Repairs OÜ-d, OG Elektra AS-i tootmiskompleksi ning kohtuti Rakvere linna, Vinni ja Tapa valla omavalitsustegelastega.

Loe edasi
Mär 18

Keskerakonna esimees Mihhail Kõlvart saatis president Alar Karisele pöördumise, milles palub mootorsõidukimaksu seadus välja kuulutamata jätta, võttes arvesse selle võimalikke vastuolusid Eesti Vabariigi põhiseaduse ja Euroopa Liidu õigusnormidega.

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon tellis mootorsõidukimaksu eelnõule õigusliku analüüsi, mis tõi välja mitmed vastuolud nii Euroopa Liidu õiguse kui ka põhiseaduse alusprintsiipidega.

Loe edasi
Mär 17

Eesti Keskerakonna korraldatud meeleavaldusest ja rongkäigust "Ei automaksule!" võttis hoolimata külmast, vihmasest ning tuulisest ilmast osa mitusada inimest. On märgilise tähendusega, et me kõik olime vabal päeval väljas, seistes ühiselt meie veendumuste eest.

Loe edasi
Mär 11

Kutsume kõiki Eesti inimesi sel pühapäeval ühiselt automaksu vastu protestima. Koguneme kell 11.00 Vabaduse väljakule, et kell 11.30 suunduda ühise rongkäiguga meeleavaldusele Suur-Ameerika tänaval superministeeriumi ette.

Loe edasi
Mär 06

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon valis esimeheks Lauri Laatsi ja aseesimeheks Vadim Belobrovtsevi.

"Keskerakonna fraktsioon on sisemistest muutustest tingitud väljakutsetega hästi hakkama saanud ja meie saadikud seisavad erakonna väärtuste ja valijatele antud lubaduste eest," lausus Lauri Laats. "Tänane valitsus on maksutõusude tuhinas ära unustanud perede toimetuleku ja ettevõtete käekäigu. Keskerakonna saadikud on nendele ja paljudele teistele murekohtadele Riigikogus tähelepanu pööranud ning seisame ühiselt võrdsema ühiskonna eest, kus kedagi ei jäeta maha."

Loe edasi
Veebr 10

Eesti Keskerakonna volikogu uueks esimeheks valiti Vinni vallavanem Erki Savisaar, aseesimeesteks nimetati Viimsi abivallavanem Annika Vaikla ja Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.

Loe edasi
Veebr 10

Tänasel Keskerakonna volikogul andis erakonna esimees Mihhail Kõlvart verbaalse vastulöögi peaministri ja Reformierakonna esimehe Kaja Kallase meedias avaldatud väitele, et inimeste vingumine teeb Eesti vaeseks. Tema hinnangul ei tohiks peaminister nõuda endale kriitikavabadust.

"Eestit ei tee vaeseks mitte inimeste õigustatud kriitika, vaid valitsuse tegevus, mis süvendab majanduslangust ega paku lahendust," ütles erakonna esimees ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Loe edasi
Jan 29

Head erakonnakaaslased! 

Keskerakonna endine esimees Jüri Ratas on teavitanud avalikkust oma lahkumisest Keskerakonnast. Soliidne oleks muidugi olnud seda esmalt öelda erakonnakaaslastele. Mõistagi jättis Jüri Ratas jälje Keskerakonna poliitikasse ning seeläbi ka pealinna ja Eesti juhtimisse. Tänan teda tehtud töö ning erakonnale pühendatud aastate eest.

Loe edasi
Jan 26

Kaja Kallase juhitav valitsus ei ole suutnud lahendada mitte ühtegi kriisi ja on neid ise juurde tekitanud ning Eesti riigi käekäiku silmas pidades toetab Keskerakond peaministri umbusaldamist, ütles Keskerakonna aseesimees Lauri Laats.

Loe edasi
Jan 22

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ütles Toompea lossi ees toimunud õpetajate meeleavaldusel, et streik on igati õigustatud. "Winston Churchill on öelnud, et õpetajatel on rohkem võimu kui peaministril. Aga Eesti õpetajad ei soovi võimu, nad soovivad palgatõusu. Õpetajad nõuavad seda, mida on neile lubatud. Nad nõuavad seda, mida nad on väärt. Mina soovin elada tugevas riigis, kus õpetajate roll on väärikalt tasustatud. Kui praegu soovib Vabariigi Valitsus hoida kokku 10 miljonit ja nelja aasta jooksul 150 miljonit eurot, siis 10-15 aasta pärast saab kokku hoida veel rohkem, sest seda palka ei ole enam kellelegi maksta," lausus Mihhail Kõlvart.

Loe edasi
Jan 24

Eesti Keskerakonna uusaastapidu toimub 10. veebruaril algusega kl 17 Tallinna Lauluväljaku klaassaalis. Peo erikülaline on Marju Länik koos tantsutüdrukutega ning lisaks esinevad Boris Lehtlaan ja Are Jaama. Õhtujuht on Andrus Tamm, pakutakse buffee-menüüd ja avatud on baar.

Loe edasi
Dets 22

Keskerakonna esindajad andsid üle Eesti inimeste poolt edastatud jõulusoovid peaminister Kaja Kallasele, mille sõnum on lühidalt: "Lahkuge peaministri ametist ja viige maksutõusud endaga!" VAATA VIDEOT

Loe edasi
Dets 19

Eesti Keskerakonna esimees Mihhail Kõlvart andis Riigikogu esimehele Lauri Hussarile üle ca 30 000 allkirja, mis olid kogutud vähem kui kuu ajaga pöördumisele "Kaja Kallas peab tagasi astuma!" VIDEO

"Loodan, et Riigikogu menetleb antud pöördumist suure vastutustundega ja demokraatlikke printsiipe järgides nii, et saadikutel oleks võimalus selle üle täiskogu istungil hääletada. On oluline, et iga Riigikogu liige saaks antud küsimuses oma seisukohta selgelt väljendada," lausus Mihhail Kõlvart.

Loe edasi
Dets 06

Kohtusin täna Vabariigi Presidendi Alar Karisega seoses ummikseisuga Riigikogus. Pean tunnistama, et praegune olukord ei sobi Eesti inimestele, Keskerakonnale ega demokraatiale, kuid sobib nii Reformierakonnale kui ka EKRE-le.


Üks saab obstruktsiooni abil rääkida erakorralistest valimistest ja olla pildis justkui vastasseisu eestvedaja. Teisele on antud roheline tuli siduda iga eelnõu valitsuse usaldamisega ning hiilida seeläbi kõrvale parlamendi ettepanekutest ja sisulisest arutelust.

Loe edasi
Dets 05

Eesti Keskerakonna poolt käivitatud kollektiivsele pöördumisele "Kaja Kallas peab tagasi astuma!" on allkirja andnud juba ligi 22 000 inimest, mis on selge märk sellest, et Eesti rahvas umbusaldab tänast Reformierakonna peaministrit.

ANNA ALLKIRI SIIN 

Loe edasi
Nov 28

Kohtla-Järve linnajuhtimine käis senisele linnapeale üle jõu ja mitmed sisulised probleemid on jätkuvalt lahenduseta ning olen veendunud, et Keskerakond suudab uues koalitsioonis inimeste huvide eest paremini seista, lausus Kohtla-Järve Keskerakonna fraktsiooni esimees Sergei Lopin.

Täna toimunud Kohtla-Järve linnavolikogu erakorralisel istungil umbusaldati linnapead Virve Linderit ning uues koalitsioonis on Keskerakonna partneriks Sotsiaaldemokraatlik Erakond. "Linnajuhtimine peab muutuma tõhusamaks ja esikohale tuleb seada elanike heaolu," ütles Sergei Lopin. "Nägime ühiselt vajadusi muutusteks, sest linnapea ei tulnud toime linnaeelarve heaperemeheliku kasutamisega ning linnaelanike ettepanekuid ei võetud arvesse."

Loe edasi
Nov 30

Keskerakonna esimees Mihhail Kõlvart sõnas, et Remmak-Grassmanni kogemused ja teadmised ei tugevda mitte ainult Tallinna Linnavolikogu fraktsiooni, vaid kogu erakonda ning seda eelkõige just haridus- ja sotsiaalvaldkonnas.


"Remmak-Grassmann on kogemustega haridusjuht, kel on magistrikraad sotsiaalvaldkonnas ning kes on täiendamas end veelgi Tartu Ülikoolis. Tema liitumine annab kindlust, et Keskerakonnal on haridus- ja sotsiaalpoliitikas, aga ka linnajuhtimises laiemalt selge suund ja tugev meeskond, kellega koostööd teha ning Tallinnat arendada," leidis Kõlvart.

Loe edasi
Nov 26

Eesti Keskerakonna Saaremaa piirkonna konverentsil valiti piirkonna esimeheks tagasi Mihkel Undrest, aseesimeheks nimetati Boris Lehtjärv. Juhatuse liikmeteks valiti Mart Märker, Merike Liiv, Kristjan Koppel, Boris Lehtjärv, Anti Leedu, Ketty Kaesel, Ene Valter ja Katrin Pihlas.

Loe edasi
Nov 28

Head erakondade esimehed!

Riigikogus kestev vastasseis on ulatuslikum ja problemaatilisem kui kunagi varem. Oleme olukorras, kus valitsus on sidumas rekordilist arvu eelnõusid usaldushääletusega ning obstruktsioonilisi muudatusettepanekuid tehakse ka eelnõudele, mis on mõistlikud ning vajalikud. Parlamendi töö on halvatud, koostöö nullilähedane. Tundub, et lahendused ja soov neid leida, on kaugemal kui kunagi varem.

Loe edasi
Nov 22

Kutsume kõiki huvilisi esmaspäeval kl 10 konverentsile "Lõpetame soolise vägivalla", mis toimub Hestia Hotel Europas (Paadi 5, Tallinn) ja mille korraldajateks on Euroopa Parlamendi fraktsioon Renew Europe ning Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi büroo.

AJAKAVA
REGISTREERI SIIN

Loe edasi
Nov 23

 Alates tänasest saab portaalis rahvaalgatus.ee anda allkirja kollektiivsele pöördumisele "Kaja Kallas peab tagasi astuma!", mille raames saavad inimesed väljendada oma meelsust Reformierakonna lühinägeliku, Eesti majandust kahjustava ja inimeste toimetulekut laastava poliitika vastu.

Anna allkiri SIIN

Loe edasi
Nov 20

Austatud Eesti Vabariigi president Alar Karis

Valitsuskoalitsioon on andnud teada, et seob seitse eelnõu usaldushääletusega. Tõenäoliselt ei ole need eelnõud viimased ning sellisel moel surutakse läbi veelgi koalitsiooni tahet, sh järgmise aasta riigieelarvet. Varasemalt erandina aktsepteeritud tegevus on muutunud reegliks, mida nägime juba kevadel ning mis jätkub tänavu sügisel. Riigikogus ette nähtud parlamentaarsete debattide asemel oleme jõudnud olukorda, kus valitsus võtab enda kanda eelnõu menetlemise ja muudatusettepanekute üle otsustamise, jättes Riigikogu sisuliselt kõrvale.

Loe edasi
Nov 20

Eesti Keskerakonna esimees Mihhail Kõlvarti sõnul näitavad nädalavahetusel toimunud Reformierakonna ja Eesti 200 üldkogud, aga ka eelnõude usaldushääletusega sidumised seda, et muutusi valitsuse poliitikas tulemas ei ole. Seetõttu hakkab Keskerakond Kaja Kallase lahkumiseks allkirju koguma ning lisaks võimaldab saata jõulukirja peaministrile.

Loe edasi
Nov 17

Täna ilmunud ajalehe Kesknädal värske number keskendub peamiselt maksutõusudega kaasnevatele mõjudele. Tähtsamad teemad: 

* Viie lapse isa Andrus Tamm: Reformierakonna maksutõusude tulemusel jääb pere aastas vähemalt 5000 euro võrra vaesemaks

* Kuue lapse isa Hardi Pikkmets: suurperede toetuse kärbete ja automaksu tõttu kaotab pere ligi 6500 eurot aastas

Loe edasi
Nov 14

Eesti Keskerakonna Põhja-Tallinna piirkond valis oma aastakonverentsil üksmeelselt piirkonna esimeheks Vadim Belobrovtsevi, kes juhib piirkonda 2019. aastast.

Loe edasi
Okt 30

Eesti Keskerakonna Lasnamäe piirkonna aastakonverentsil valiti piirkonna esimeheks Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko. VAATA GALERIID


Julianna Jurtšenko: "Tänan piirkonna liikmeid usalduse eest. Olles 15 aastat Eesti Keskerakonna aktiivne liige olen näinud Eesti poliitmaastikul erinevaid aegu. Reformierakonna juhitava valitsuse kehtestavatele maksutõusudele, päästekomando sulgemisele ning muudele ebameeldivatele üllatustele saame vaid piirkonna liikmete ja valijatega üheskoos vastu seista. Lasnamäe piirkonna lähiaja peamisteks eesmärkideks on erakonna toetamine Euroopa Parlamendi valimistel ja ettevalmistus kohalike omavalitsuste valimisteks."

Loe edasi
Nov 10

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon käis kahepäevasel väljasõidul Põlvamaal. Külastati Põlva, Räpina ja Kanepi vallas ettevõtteid, haridusasutusi ja looduskauneid paiku ning kohtuti kohalike omavalitsustegelaste ja Keskerakonna Põlvamaa piirkonna aktiivsete liikmetega.

Võtame saadud tagasiside endaga kaasa ning seisame omaltpoolt selle eest, et riik ei teeniks vaid jõukama ühiskonnakihi huve ja tähelepanu jaguks ka väiksematele omavalitsustele. VAATA GALERIID

Nov 10

Eesti Keskerakonna Jõgevamaa piirkonna aastakonverentsil valiti piirkonna esimeheks tagasi Andres Vään, juhatusse valiti veel Vello Lukk, Kalev Pikver, Riho Laanes, Heli Raevald, Peep Põdder, Angela Saksing, Heiki Post, Ljudmilla Smirnova, Marianne Kivimurd Tarelkina ja Urmas Priks. Aseesimeheks nimetati Vello Lukk. (VAATA GALERIID)

Loe edasi
Nov 10

Eesti Keskerakond toetab õpetajate streigiõigust nõudmaks Vabariigi Valitsuse poolt lubatud palgatõusu. Reformierakonna juhitav valitsus eesotsas peaminister Kaja Kallasega on õpetajaid alt vedanud. Pakkuda alternatiiviks 1,7-protsendilist töötasu tõstmist, tundub mõnitamisena.

Loe edasi
Nov 06

Laupäeval lahkus meie hulgast Eesti Keskerakonna pikaajaline liige, õigusteadlane ja Riigikogu VIII ja IX koosseisu liige Ando Leps.

Loe edasi
Okt 29

Eesti Keskerakonna Valga osakonna aastakoosolekul valiti esimeheks Endel Uppin. Juhatusse kuuluvad veel Ester Karuse, Anastasija Kikkas, Jüri  Konrad, Igor Jallai, Vilju Arna ja Kermo Küün. Revisjonikomisjoni liikmeks valiti Roman Tannenberg. (PILDID)

Okt 29

Eesti Keskerakonna Ida-Virumaa piirkonna aastakonverentsil valiti piirkonna esimeheks tagasi Eevi Paasmäe, juhatusse valiti veel Valeri Abramovits, Dmitri  Lett, Kätlin Pääro, Johannes Neiland, Vladimir Võssotski, Alevtina Jermakova, Dmitri Dmitrijev, Aleksei Naumkin ja Maarika Priske. Aseesimeesteks nimetati Kätlin Pääro, Alevtina Jermakova ja Dmitri Dmitrijev.


Volikogu liikmeteks valiti Tõnis Kalberg, Alevtina Jermakova, Aleksei Naumkin ja Dmitri Dmitrijev. Revisjonikomisjoni liikmeteks valiti Helju Männi ja Max Kaur. (PILDID)

Loe edasi
Okt 28

Eesti Keskerakonna Lääne-Virumaa piirkonna aastakonverentsil valiti piirkonna esimeheks Vinni vallavolikogu liige Toomas Väinaste, juhatusse valiti veel Maidu Aimse, Maksim Butšenkov, Andres Jaadla, Allan Jaakus, Jaan Nummert, Riho Kutsar, Ivo Lehtroos ja Jaan Meerits. Aseesimeheks nimetati Andres Jaadla.

Loe edasi
Okt 24

Eesti Keskerakonna Jõhvi osakonna aastakonverentsil valiti esimeheks tagasi Jõhvi vallavolikogu liige Aleksei Naumkin. Osakonna juhatuse liikmeteks valiti Oljesja Tatsilina, Liina Saare, Jevgeni Fedorenko, Andrei Luškin ja Marina Kalašnikova. Revisjonikomisjoni liikmeteks valiti Tatjana Krutšinkina ja Nadežda Artamonova.

Okt 22

Eesti Keskerakonna Rakvere linna osakonna esimeheks valiti Rakvere ekslinnapea  Andres Jaadla, juhatusse valiti veel Urmas Tamm, Margit Raja, Ethel Troska, Oleg Bõkov ja Jaan Nummert.


"Uude juhatusse kuuluvad endine maavanem, tegusad ettevõtjad ja aktiivsed linlased," ütleb Andres Jaadla. "Oma ala asjatundjate ning laiapõhjaliste teadmiste ja suurte kogemustega inimestega saame kindlasti ellu kutsuda ja läbi viia palju olulist Rakveres. Pean tähtsaks inimeste kaasatust. Olen kindel, et meiega on Rakveres liitumas veel toredaid ja teotahtelisi inimesi."

Loe edasi
Okt 20

 Mõistagi tekitavad muutused erakondade toetusnumbrites elavat arutelu, kuid Keskerakond peab reitingutest olulisemaks sisulist tegevust ja valijatele antud lubaduste täitmist, kinnitab Eesti Keskerakonna peasekretär Anneli Ott.

Loe edasi
Okt 14

Eesti Keskerakonna Haabersti piirkonna aastakonverentsil valiti piirkonna esimeheks tagasi Tallinna Linnavolikogu aseesimees Marek Jürgenson. (PILDID)

Piirkonna juhatuse liikmeteks valiti Eduard Toman, Juhan Hindov, Kalev Kallo, Olga Barabaner, Irina Antonjuk, Betina Beškina, Viktor Vassiljev, Maire Kurmet, Oleg Siljanov, Andre Hanimägi ja Arvi Käärd. Aseesimeheks nimetati Oleg Siljanov.

Loe edasi
Okt 14

Kloogaranna noortelaagris toimunud Keskerakonna Noortekogu kongressil valiti esimeheks tagasi Valentina Bortnovski. Juhatusse valiti Dmitriy Fadin, Kristi Rüütel, Markus Meier, Anna Lugenberg, Mark Jefimov, Georg Villenberg, Johannes-Emmanuel Allas ja Timofei Demidov. Aseesimeesteks nimetati Dmitriy Fadin, Kristi Rüütel ja Markus Meier.

Loe edasi
Okt 10

Eesti Keskerakonna Põlvamaa piirkonna aastakonverentsil valiti piirkonna esimeheks tagasi Ester Tuiksoo. (PILDID)

Piirkonna juhatuse liikmeteks valiti Georg Pelisaar, Heli Peetsmann, Anne Nook, Ene Salundi, Andu Hanson, Koit Nook, Kalle Laht, Mait Meensalu, Andre Laine ja Signe Aid.

Loe edasi
Okt 08

Eesti Keskerakonna Pärnumaa piirkonna aastakonverentsil valiti piirkonna esimeheks legendaarne võrkpallur ja võrkpallitreener ning Pärnu linnavolikogu liige Avo Keel. (PILDID)

Loe edasi
Okt 07

Eesti Keskerakonna Valgamaa piirkonna aastakonverentsil valiti piirkonna esimeheks tagasi Alar Nääme. Valga vallavolikogu liige on piirkonda juhtinud kokku rohkem kui kümme aastat.

Loe edasi
Okt 05

Narva linnavolikogu valis linnapeaks Jaan Tootsi, kelle poolt hääletas 31 istungil osalenud volikogu liikmest 19. Üks hääletas vastu ja üks sedel oli kehtetu ning kümme volikogu liiget ei hääletanud.

"Tänan volikogu usalduse eest ja luban pingutada selle nimel, et tagada linnajuhtimises sujuv koostöö," lausus Jaan Toots, kelle esitas linnapeakandidaadiks fraktsioon Narva. "Pean väga oluliseks taastada töörahu ning selleks tuleb otsustusprotsessi kaasata ka opositsioon - kõik volikogu liikmed on saanud Narva elanikelt mandaadi ja linna arengut puudutavad mõtted tuleb üheskoos läbi arutada."

Loe edasi
Sept 29

Eesti Keskerakonna Räpina osakonna aastakoosolekul valiti esimeheks tagasi Mait Meensalu. Juhatusse kuuluvad veel Margus Narusing, Marko Kajasalu, Malle Avarmaa ja Imbi Koppel.

Jõudu esimehele ja juhatusele!

Sept 24

Eesti Keskerakonna Tartumaa piirkonna aastakoosolekul valiti uueks esimeheks SA Elva Haigla juhatuse esimees ja Elva vallavolikogu liige Peeter Laasik. Aseesimeheks kinnitati Holar Sepp, juhatusse kuuluvad veel Kaare Schults, Tiiu Sarv, Jaanus Lauri, Priit Roosve, Niina Lauri, Sirje Saarejõe, Ahto Laur ja Helgi-Maie Kõiv.

Loe edasi
Sept 21

Eesti Keskerakonna Kohtla-Järve piirkonna aastakoosolekul valiti uueks esimeheks linnavolikogu Eesti Keskerakonna fraktsiooni esimees ja Forus Eesti Ida piirkonna teenistusjuht Sergei Lopin. Aseesimeheks kinnitati senine piirkonna esimees Ivetta Sakkart-Linnard.

Loe edasi
Sept 11

Mihhail Kõlvarti kõne Eesti Keskerakonna erakorralisel kongressil Paides. KUULA SIIT

Sept 12

Eesti Keskerakonna Viljandimaa piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks tagasi Riigikogu liige Jaak Aab, kes on eri aegadel piirkonda juhtinud kokku ligi kümme aastat.

Loe edasi
Sept 12

Eesti Keskerakonna juhatus kinnitas uueks peasekretäriks Anneli Oti, kes alustab tööd tuleval esmaspäeval.

Keskerakonna vastvalitud esimees Mihhail Kõlvart sõnas, et Eesti suurim erakond vajab täiskohaga tegevjuhti. "Mul on hea meel, et Anneli Ott on valmis seda vastutust kandma. Anneli saab Keskerakonna peasekretärina edukalt rakendada Riigikogu liikme, ministri ja Võrumaa piirkonna juhina hangitud kogemusi," leidis Kõlvart.

Loe edasi
Sept 11

Eesti Keskerakonna juhatus kinnitas erakonna esimehe Mihhail Kõlvarti ettepanekul aseesimeesteks Lauri Laatsi, Jaak Aabi, Yana Toomi ja Jaan Tootsi.

Keskerakonna esimees Mihhail Kõlvart sõnas, et Keskerakonna juhatusse kuulub inimesi Eestimaa eri paigust ning ka erakonna aseesimeeste valikul oli oluline laiapindne kaasatus ja kogemus.

Loe edasi
Sept 10

Paides toimunud Eesti Keskerakonna XX, erakorralisel kongressil valiti erakonna esimeheks Mihhail Kõlvart, kes pälvis 543 delegaadi toetuse. Vastaskandidaat Tanel Kiik kogus 489 häält.

Loe edasi
Sept 10

Eesti Keskerakonna esimeheks kandideeriva Tanel Kiige kõne erakorralisel kongressil.

Loe edasi
Sept 10

Eesti Keskerakonna esimehe Jüri Ratase kõne erakorralisel kongressil.

Loe edasi
Aug 25

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon otsustas erakorralisel koosolekul alustada läbirääkimisi teiste erakondadega, et umbusaldada peaminister Kaja Kallast, kelle abikaasa firma osalemine äritegevuses Venemaal on viinud Eesti valitsuskriisi. 

Loe edasi
Aug 28

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Tanel Kiik saatis peaminister Kaja Kallasele kirjalikud küsimused, et saada konkreetseid vastuseid tema abikaasa ettevõtte äritegevuse kohta Venemaal ning selgust, kas valitsusjuht on valmis võtma poliitilise vastutuse, et Eesti riik mainekriisist võimalikult kiiresti välja tuleks.

Loe edasi
Aug 31

Peaminister Kaja Kallase ja Venemaal äri ajavate ettevõtjate tõrjuv ning üleolev suhtumine Riigikogu erikomisjonide töösse on meid viinud olukorda, kus kõigi asjaolude välja selgitamiseks ei ole Riigikogul muud lahendust, kui moodustada ametlik uurimiskomisjon, ütles Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Tanel Kiik.

Loe edasi
Aug 30

Mõlemad, nii Eesti 200 kui Reformierakond, korjasid võimsalt ja oskuslikult Ukraina aitamise pealt poliitilist kapitali. Ukrainale nii palju abi kui võimalik, ikka maksimaalselt ning esireas. Venemaa tuleb Ukraina võiduni isoleerida ja paralüseerida!

Loe edasi
Aug 20

Rõõmurohket iseseisvuse taastamise aastapäeva kõigile, kelle südames elab Eesti!


Me saame olla täna ja igavesti tänulikud neile 69 naisele ja mehele, kes 1991. aasta 20. augusti õhtusel tunnil ütlesid Eesti Vabariigi Ülemnõukogus oma ajaloolise sõna Eesti riikliku iseseisvuse taastamiseks. Nad ei saanud seda otsust tehes olla sugugi kindlad, et tormimöll on raugenud ja tuuletuhin vaikinud.

Loe edasi
Jul 22

Head volinikud, erakonnakaaslased ja sõbrad, kuulajad-vaatajad! (VAATA JÜRI RATASE KÕNET)

See hetk on käes. Täna pean Keskerakonna esimehena ilmselt oma viimast kõnet volikogule. Kas mul oli mõttes, et see päev saab olema just 22. juuli 2023? Ei olnud. Kas see päev on täna aga vajalik? Head sõbrad, mõttekaaslased -  jah, on küll.

Loe edasi
Jul 20

Sügava kurbusega teatame, et meie hulgast on lahkunud XI, XII, XIII ja XIV Riigikogu liige ning pikaaegne Keskerakonna juhatuse liige, Keskerakonna Tartu piirkonna endine juht ja Tartu linnavolikogu esimees Aadu Must.

Aadu Must oli aastaid Balti Assamblee presiidiumi liige, asepresident ja president ning teda on tunnustatud muuhulgas Eesti Vabariigi Valgetähe IV klassi teenetemärgiga. Tartu Ülikooli arhiivinduse professorina on Aadu Must andnud kaaluka panuse Eesti kõrgharidusse ja tema sulest on ilmunud mitmeid ajalooteemalisi raamatuid.

Loe edasi
Jun 26

Hea erakonnakaaslane! Ootame Sind osalema Keskerakonna suvepäevadel, mis seekord toimuvad 5.–6. augustini Võrtsjärve ääres Vaibla Puhkekeskuses.

Suvepäevad on võimalus suhelda erakonnakaaslastega Eestimaa eri paigust, vahetada mõtteid ja osaleda aruteludel Eesti ja maailma poliitikast. Koos oleme tugevamad, saame uusi kogemusi ja avardame silmaringi. Omalt poolt pakume head tuju ja meeldejäävaid hetki.

Loe edasi
Jun 19

Eesti Keskerakonna Narva piirkonna aastakoosolekul valiti uueks esimeheks endine linnapea Tarmo Tammiste. Juhatuse liikmeteks valiti Tatjana Stolfat, Andrus Tamm, Heli Adamovitš, Ljudmila Žiltsova, Anastassia Kuklina, Natalja Šibalova, Mihhail Panšin ja Kirill Gussev. Aseesimeesteks nimetati Tatjana Stolfat ja Andrus Tamm.

Keskerakonna volikogu liikmeteks valiti Tatjana Stolfat, Andrus Tamm, Mihhail Panšin ja Anastassia Kuklina. Piirkonna revisjonikomisjoni liikmeteks valiti Sofja Homjakova, Jelena Pahhomova ja Svetlana Astahhova.

Loe edasi
Jun 12

Eesti Keskerakond ja Kirill Avdejev vabandavad fotograaf Tarmo Haua (Haud) ja ettevõtte TH Foto OÜ ees, kelle fotot kasutasid Keskerakonna kandidaadid Riigikogu 2023. aasta valimiste Tartu piirkonna kampaanias vastava loata. 

Jun 14

Keskerakonna Järvamaa piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks tagasi Riigikogu liige Kersti Sarapuu.

Juhatuse liikmeteks valiti: Kai Kimmel, Peeter Saldre, Valeri Ivanov, Getter Klaas, Ain Petrov, Priit Seire, Vallo Pleesi, Sirje Pedius, Toomas Tammik, Raivo Matsina, Alari Teppan, Hannes Martjak, Elena Sapp, Ahto Tempel ja Toomas Hirbaum.

Loe edasi
Jun 10

Reformierakonna juhitud Vabariigi Valitsus viskab Riigikogule analüüsita ja tooreid eelnõusi, kus opositsiooni ja sidusrühmade kaasamine on minimaalne või olematu ning see on kaasa toonud olukorra, kus usaldus mitte vaid valitsuse vastu, aga paraku ka riigi vastu, on paljudel inimestel löönud kõikuma, tõdes Eesti Keskerakonna esimees Jüri Ratas erakonna volikogu istungil peetud kõnes.

Loe edasi
Jun 02

Laupäeval kell 10:00 kogunevad Kultuurikatlasse Eesti poliitika tippeksperdid ja arvamusliidrid, et arutada Keskerakonna visioonikonverentsil „Eesti – kuidas edasi?“ Eesti ja Eesti poliitika tuleviku üle.  

Loe edasi
Mai 25

Keskerakonna Harjumaa piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks tagasi Maardu linnapea Vladimir Arhipov, juhatusse valiti Anna Platonov, Annika Vaikla, Ailar Lyra, Jaanus Kalev, Albina Noorlind, Ilja Ban, Jevgeni Tamme, Vitali Rõtšov, Greta Silberg, Robert Antropov, Ene Lill, Oleg Tšubarov ja Raimo Tann. Aseesimeesteks nimetati Jaanus Kalev ja Annika Vaikla ning Maardu osakonna noortekogu esimees, kelle valimised toimuvad lähiajal.

Loe edasi
Mai 24

Eesti Keskerakonna Kristiine piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks tagasi Jaanus Riibe. Kuus aastat Kristiine linnaosa vanema ametis olnud Jaanus Riibe sõnul on linnaosas käima lükatud mitmeid suuri projekte, mis muudavad elukeskkonda paremaks ja mille valmimist elanikud ootavad.

Loe edasi
Mai 13

Eesti Keskerakonna poolt korraldatud rongkäigul ja meeleavaldusel "Ei valedele, ei Reformierakonna maksutõusudele!" osales ca 700 inimest, kes ei ole rahul tänase Vabariigi Valitsuse tegevusega tõsta erinevaid makse ja kärpida suurperede toetusi.

Loe edasi
Mai 10

Eesti Keskerakonna Raplamaa piirkonna aastakonverentsil valiti esimeheks erakonna avalike suhete juht ja Riigikogu fraktsiooni meedianõunik Andres Kalvik. 

Loe edasi
Mai 11

Keskerakonna Tartu piirkonna aastakoosolekul valiti esimehena jätkama Jaan Toots. Piirkonna juhatusse valiti Markus Meier, Vladimir Šokman, Andro Roos, Tanel Kiik, Olev Raju, Irina Panova, Pille Linde, Kirill Avdejev ja Väino Land.


Piirkonna esindajateks Keskerakonna volikogusse valiti Ismail Mirzojev, Pille Linde, Vladimir Šokman, Olev Raju ja Igor Abarenkov. Revidentideks valiti Kaupo Panksepp ja Mirje Kikkas.

Apr 19

Eesti Keskerakond alustab pikettidega Stenbocki maja ees igal neljapäeval kell 11.30-12.30, et seista vastu Reformierakonna juhitava valitsuse kavandatavatele maksutõusudele. Pikettidesari kulmineerub mai keskel Tallinnas toimuva suure meeleavaldusega.

Loe edasi
Apr 17

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni sekretariaadijuhatajana alustas tööd Kätlin Pääro. Varasemalt on Kätlin töötanud muuhulgas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni sekretariaadijuhatajana, Jüri Ratase valitsuse ajal peaministri büroo juhi asetäitjana, tervise- ja tööminister Tanel Kiige nõunikuna ning Riigikogu valimiskampaania ajal Keskerakonna turundusjuhina.

Kätlin on pärit Toilast ja kuulub Keskerakond Ida-Virumaa piirkonna juhatusse.

Apr 15

Head erakonnakaaslased, külalised, Eestimaa inimesed!

Alustan oma ettekannet tervituse ja õnnitlusega Rahvarinde algidee äsjase tähtpäeva puhul. 35 aastat tagasi, 13. aprillil 1988 esitas meie hulgast tänaseks kahjuks lahkunud pikaaegne erakonna esimees Edgar Savisaar saates “Mõtleme veel” ettepaneku luua Rahvarinne. Just sellest sädemest tõusis ootuste, võimaluste ja arengu ning vabaduse tuli, mille leek põleb tänaseni läbi kõigi meie, läbi Keskerakonna. Soovin tänada kõiki, kes on sel teel andnud oma panuse vaba Eesti ning tugeva Keskerakonna heaks ja loomulikult eraldi Rahvarinde ja Eesti Keskerakonna asutajaliikmeid.

Loe edasi
Apr 14

Eesti Keskerakonna Võrumaa piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks erakonna kauaaegne liige, ettevõtja Arno Kirsimägi. Juhatuse liikmeteks valiti Anneli Ott, Jüri Saar, Anti Saarepuu, Taavi Tuvike, Viljar Kavant, Randu Raudvassar, Külli Land, Alla Traagel ja Andres Visnapuu.

Aastakoosolekul osalejaid tervitas Keskerakonna esimees Jüri Ratas, kes andis ülevaate ka poliitilisest olukorrast.
 

Apr 14

Laupäeval Tallinnas toimuval Eesti Keskerakonna volikogu istungil tehakse kokkuvõte Riigikogu valimistulemustest, analüüsitakse poliitilist olukorda ja antakse hinnang uue valitsuse koalitsioonilepingule. Keskerakonna volikogu esimehe Tõnis Mölderi sõnul on valimistest möödunud kuu aja jooksul piirkonnad teinud kampaaniast kokkuvõtteid ja volikogu istung annab võimaluse erakonnakaaslastega sel teemal mõtteid vahetada.

Loe edasi
Apr 10

Riigikogu juhatuse valimistel valiti esimeheks Lauri Hussar, esimeseks aseesimeheks Toomas Kivimägi ja teiseks aseesimeheks Jüri Ratas.

Apr 11

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed valisid esimeheks Tanel Kiige ning aseesimeesteks Andrei Korobeiniku ja Vadim Belobrovtsevi. Eesti Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul on sotsiaalministri, tervise- ja tööministri ning Tallinna abilinnapea ametit pidanud Tanel Kiik end tõestanud kaasava juhina, kes tunnetab hästi ühiskonnas toimuvat.

Loe edasi
Apr 10

28. aprillil kl 17 toimub Paides Wittensteini Ajakeskuses traditsiooniline aasta KENA tunnustamine - kuulutame välja üleriigilise aasta 2022 KENA ja tunnustame piirkondade KENA-sid. 


Oluline on, et nominent on olnud piirkonnas 2022. aastal aktiivne naine, kes on panustanud piirkonna KENA tegevusse nii isikliku eeskuju kui reaalsete tegudega.

Loe edasi
Mär 24

Kolmapäeval, 19. aprillil algusega kell 17.00 (kohal tuleb olla 16.45) toimub Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni ruumis valimisjärgne päevakajaline üritus. 


Meile tuleb külla Tarmo Jüristo, endine mõttekoda Praxis juhatuse esimees, praegune SALK juht ja kolumnist. Teema ikka meist, naistest. Kui kõrged on poliitikas tõkked naiste teel ja kes neid paigaldab?

Loe edasi
Mär 21

Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas, et kuigi erakorraline kongress raskendab sisulise tööga alustamist Riigikogu fraktsioonis ja piirkondades, kuid on erakonna edasi liikumiseks vajalik, teeb ta ettepaneku lisada erakorralise kongressi kokkukutsumine 15. aprillil toimuva volikogu istungi päevakorda.


Ratas tõi välja, et erakonna tulemus valimistel on toonud eri hinnanguid, miks seis selliseks kujunes ning milliseid muudatusi on vaja teha. Seda täna peetud juhatuse koosolekul ka arutati.

Loe edasi
Mär 10

Soovin südamest tänada igaüht teist erakordse ja silmapaistva pingutuse eest, millega läksime üheskoos Riigikogu valimistele vastu. Ma tänan kõiki erakonna liikmeid ja eriti neid, kes olid nõus nendel valimistel kandideerima ning panustama oma isiklikku aega ja vahendeid, et saaksime Riigikogus seista selle eest, mida usume ja õigeks peame. Samuti sügav kummardus neile, kes läksid Keskerakonda valima ja innustasid ka teisi seda tegema. Meil kõigil oli ja on kanda väga oluline roll.

Loe edasi
Jan 16

Eesti Keskerakonna volikogu kinnitas oma istungil Riigikogu valimisnimekirja, mis on segu kogenud poliitkutest ja uutest tulijatest. Noorimaks kandidaadiks on Andri Võsokovski (24, Lääne-Virumaa) ja vanimaks Nikolai Põdramägi (79, Tartu).

Loe edasi
Jan 15

EESTI KESKERAKONNA KANDIDAATIDE ÜLERIIGILINE NIMEKIRI RIIGIKOGU XV KOOSSEISU VALIMISEL

Loe edasi
Jan 14

Eesti Keskerakonna valimisplatvorm keskendub viiele sambale, mis tõstavad Eesti inimeste elukvaliteeti ja millele tänane Vabariigi Valitsus ei ole tähelepanu pööranud, ütleb erakonna volikogu esimees Tõnis Mölder.

Loe edasi
Jan 14

Lugupeetud volikogu liikmed, kandidaadid ja külalised, head Eestimaa inimesed!

Edukat jätkuvat aastat ja palju tervist ning energiat kõigile! Usun, et just seda kõike ja rohkemgi veel läheb täna siin saalis istuvatel inimestel vaja. Seda lisaks oma perekonna ja tuttavate toele, kellele ma juba täna ütlen suur aitäh, sest järgnevad 51 päeva võtavad mitte ainult kandidaatidelt, vaid ka nende lähedastelt väga palju. 

Loe edasi
Jan 09

Keskerakonna Pärnumaa nimekirjas kandideerib Riigikogu valimistel põllumajandusettevõtja, Lääneranna volikogu liige ja kuue lapse isa Hardi Pikkmets. Ta on sündinud ja kasvanud Oidremal, Mätiku Talus, koolis käis Lihula Gümnaasiumis, kõrghariduse omandas Tallinna Tehnikakõrgkoolis. Hardi Pikkmets elab Tonsi talus Oidremal ning tegeleb põllutehnika müügiga ja põllumajandusega.

Loe edasi
Jan 04

Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi direktor, Eesti Koolijuhtide Ühenduse eestseisuse ja Pärnumaa Koolijuhtide ühenduse juhatuse liige Erli Aasamets kandideerib Pärnumaa ringkonnas Eesti Keskerakonna nimekirjas Riigikokku.

Loe edasi
Jan 01

Armsad Eestimaa inimesed!


Mööduvad aastad viivad ja tulevased toovad alati midagi uut. Sammudes vaikselt uue aastaringi rajal, tahan teid, armsad Eestimaa inimesed, tänada selle eest, mida olete möödunud aasta kestel oma lähedaste, aga ka täiesti võõraste inimeste heaks teinud. Seda on olnud uskumatult palju.

Loe edasi
Dets 29

Täna lahkus Eesti Keskerakonna asutajaliige, kauaaegne esimees ning taasiseseisvumisaja üleminekuvalitsuse peaminister Edgar Savisaar.

Edgar Savisaar mängis Eesti poliitikas olulist rolli nii taasiseseisvumise ajal kui Eesti Vabariigi ülesehitamisel. 1988. aasta kevadel moodustati Edgar Savisaare eestvedamisel Rahvarinne, millest kujunes suurim massiliikumine Eestis. Rahvarindest kasvas välja Eesti Keskerakond, mida Edgar Savisaar juhtis aastani 2016.

Loe edasi
Dets 29

Eesti Keskerakonna juhatus kinnitas Riigikogu valimisnimekirja Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine valimisringkonnas, kus esinumbri vastutust kannab Tallinna abilinnapea ja kahekordne minister Tanel Kiik. Nimekirja esikolmikusse kuuluvad veel Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja Riigikogu liige Marek Jürgenson.

Loe edasi
Dets 22

Keskerakonna Riigikogu valimisteks koostatud majandusprogramm pöörab teravdatud tähelepanu kitsaskohtadele, mis on tingitud tänase Vabariigi Valitsuse passiivsusest ning seetõttu tuleb astuda otsustavaid samme, et muuta veelgi kasutajasõbralikumaks tasuta ühistransport, ehitada kiirendatud korras valmis 2+2 maanteed ja pakkuda energiakriisi tuge kõikidele tarbijatele.


"Majanduskasv ei tohi olla eesmärk iseenesest, vaid see peab jõudma iga Eestimaa pereni. Peame oluliseks, et jätkuks nii keskmise palga, alampalga kui pensionite ja erinevate toetuste tõus. Samuti ei tohi kasvada suhtelises vaesuses elavate inimeste osakaal. Majandusest saadud rikkust ja kasu tuleb ühiskonnas võrdsemalt jaotada," lausub majandusprogrammi eestvedaja Taavi Aas.

Loe edasi
Dets 21

Keskerakonna Pärnumaa nimekirjas kandideerib Riigikokku Ranna Rantšo perenaine, loomakaitse aktivist Ande Arula. Lääneranna vallas Uue-Ankru talu üles ehitanud Ande Arula sõnul on loomade päästmisest saanud tema elutöö ja just Keskerakonnas leidis ta toetuse enda mõtetele.


"Iga aasta raputab Eestit mõni loomapiinamise lugu, samal ajal on loomapidamine väikefarmides selgelt ülereguleeritud. Usun, et enda teadmiste ja kogemustega suudan Riigikogus maailma ja loomade elu paremaks muuta," lausub Ande Arula.

Loe edasi
Dets 20

Eesti Juristide Liidu juht, endine Põllumajandusministeeriumi asekantsler Krista Paal kandideerib Kesklinna-Lasnamäe-Pirita ringkonnas Riigikogusse.
 
Paal sõnas, et eelkõige on kandideerimise põhjuseks soov anda oma panus poliitika kujundamisse. “Olen pidevalt kritiseerinud valimistulemusi, kuna kõik on nii ettearvatav ja Riigikogu liikmed on ikka ühed ja samad isikud. Vali keda tahad, ikka samad näod! Kui ise ei saa seadust muuta, siis muuda olukorda ja kandideeri ise!” leidis ta.

Loe edasi
Dets 16

Eesti Keskerakonna juhatus kinnitas Riigikogu valimisnimekirja Ida-Virumaa ringkonnas. Esinumbrid Kaido Höövelson ja Yana Toom ütlevad, et kaheksaliikmelises nimekirjas on nii nooruslikku pealehakkamist kui ka väärikat kogemust.

Loe edasi
Dets 12

Eesti Keskerakonna juhatus kinnitas Riigikogu valimisnimekirja Järva- ja Viljandimaa ringkonnas. Esinumber Jaak Aab ütleb, et üheksaliikmelises nimekirjas on pikaajalise poliitilise kogemusega Riigikogu liikmeid, omavalitsustegelasi ja ettevõtjaid, kuid on ka uusi nimesid.

Loe edasi
Dets 10

Lugupeetud Eesti Keskerakonna volikogu liikmed, head eestimaalased!


2022. aasta on jõudmas lõpusirgele. Järgmisel korral kohtume juba uuel aastal ja uute päevakorrapunktidega, kuid siiski veel sama sihiga – teha tugev tulemus Riigikogu valimistel ning seista julgelt Eestimaa inimeste heaks. Pärast seda juba taas valitsuses.

Loe edasi
Dets 10

Eesti Keskerakonna volikogu võttis 10. detsembril Tobia külas peetud volikogu istungil vastu avalduse "On aeg kehtestada õiglane astmeline tulumaks!".

Keskerakonna eesmärk on ehitada sidusat ja õiglast riiki kõigile Eestimaa elanikele. Igale inimesele sõltumata sissetulekust ja elukohast tuleb tagada kättesaadav kvaliteetne arstiabi, vajalikud sotsiaalteenused, kodulähedane hea haridus, väärikas palk ning pension. Õiglane riik eeldab ka õiglasemat maksusüsteemi, mille puhul väiksema ja keskmise sissetulekuga inimestel on madalam maksukoormus ning jõukad panustavad rohkem. 

Loe edasi
Dets 13

25-aastase välispoliitilise kogemusega endine välisminister ja diplomaat Eva-Maria Liimets kandideerib Keskerakonna nimekirjas Harju- ja Raplamaal. 

Loe edasi
Dets 14

Riigikogu ja Tallinna Linnavolikogu liige Anastassia Kovalenko-Kõlvart kandideerib Eesti Keskerakonna ridades parlamenti Põhja-Tallinna, Haabersti ja Kristiine valimisringkonnas.

Loe edasi
Dets 10

Eesti Keskerakonna volikogu võttis 10. detsembril Tobia külas peetud volikogu istungil vastu avalduse "Hoiame oma inimesi – lõpetagem rahvuspõhine vastandumine!".

Loe edasi
Dets 09

Eesti Keskerakonna esinumber 2023. aasta parlamendivalimistel on Harju- ja Raplamaal erakonna esimees ja Riigikogu esimees Jüri Ratas, kelle sõnul tuleb riigi juhtimises teha otsustavaid ja põhimõttelisi muutusi. "Järjest rohkem Eesti inimesi on raskustes igapäevakulude katmisega, suureneb koondamiste hulk ja pankrottide arv. Tänane Vabariigi Valitsus ei ole pööranud piisavalt tähelepanu ettevõtete ja Eesti inimeste toimetuleku parandamisele," ütleb Jüri Ratas.

Loe edasi
Dets 08

Kodu on puutumatu. Nii sätestab Eesti Vabariigi põhiseaduse § 33. Nursipalu harjutusväljaku ümber toimuv ähvardab aga kodud ohtu seada. Riigikogu Eesti Keskerakonna fraktsioon mõistab täielikult kohalike inimeste muret toimuva suhtes. Me ei pea õigeks, et riik tuleb ja teatab 21 perele: jätke maha oma kodu ja elutöö, kolige mujale! Aastal 2022 ei tohiks Eestis asjaajamine sel moel käia. Ei saa eeldada, et Nursipalu laiendamisega on seotud ainult need 21 peret, kelle elamud planeeritava polügooni uutesse piiridesse jääksid. Mürareostus ja looduse hävitamise mõju ulatub oluliselt kaugemale.

Loe edasi
Dets 07

Riigikogu valimistel on Eesti Keskerakonna esinumber Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita valimisringkonnas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, kelle sõnul ei suhtu tänane Vabariigi Valitsus piisavalt tõsiselt Eesti inimeste toimetulekusse ega hooli sellest, kuidas kohalikud omavalitsused erinevate kriisidega hakkama saavad.

Loe edasi
Dets 05

Kambja vallavolikogu esimees Aivar Aleksejev ja Peipsiääre vallavolikogu esimees Kalev Parik kandideerivad parlamendivalimistel Tartu- ja Jõgevamaa ringkonnas Eesti Keskerakonna nimekirjas, sest just Keskerakond seisab kõige tugevamalt regionaalpoliitika ning kohalike omavalitsuste eest. Ühtlasi kinnitas Keskerakonna juhatus Tartu- ja Jõgevamaa valimisnimekirja.

Loe edasi
Dets 04

Riigikogu liige, kultuuriministri ja riigihalduse ministri portfelli hoidnud Anneli Ott kandideerib parlamendivalimistel Tartu linna nimekirjas kolmanda numbrina. 

Loe edasi
Dets 03

Eesti Keskerakonna naisteühenduse KENA poolt korraldatud konkursi Eestimaa Aasta Pere võitis üheksalapseline perekond Avarmaa Põlvamaalt. Ema Malle ja isa Alar Avarmaa on üles kasvatanud ning veel kasvatamas üheksat last - 4 tütart ja 5 poega - ning sirgumas on ka 10 lapselast.

Loe edasi
Dets 02

Eesti Keskerakonna juhatus kinnitas täna õhtul peetud koosolekul Riigikogu valimiste Pärnumaa ringkonna kolm esimest numbrit, kelleks on Andrei Korobeinik, Marko Šorin ja Enn Eesmaa.

Loe edasi
Dets 01

2023. aasta Riigikogu valimistel on Lauri Laats Eesti Keskerakonna esinumber Mustamäe ja Nõmme valimisringkonnas. Laatsi sõnul kujunevad valimistel põhiteemadeks inimeste toimetuleku tagamine ja tervishoiukriisi lahendamine. 

Loe edasi
Nov 30

Jaan Toots juhib Eesti Keskerakonna valimisnimekirja Tartus ning koos teiste kandidaatidega seistakse selle eest, et lasteaiakoht oleks tasuta, toiduainete käibemaks langetataks 5 protsendile, kodutarbijatele tagataks 130 kWh ulatuses tasuta elektrit ja riik toetaks veelgi enam teadusmahukat tootmist.

Loe edasi
Nov 26

Eesti Keskerakond teeb riigikaitse eesmärkide saavutamiseks koostööd kõikide erakondadega ja pooldab erakondade ülese kokkuleppe sõlmimist, seisab parlamendivalimiste kaitsepoliitika peatükis.

Loe edasi
Nov 25

Tallinna abilinnapea Tanel Kiik on tuleva aasta Riigikogu valimistel Eesti Keskerakonna esinumber Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine valimisringkonnas. Kahekordne minister peab esmatähtsaks, et riik toetaks inimesi ja ettevõtteid mitme samaaegse kriisiga toimetulekul ning tagaks oma elanikele vajalike teenuste kättesaadavuse.

Loe edasi
Nov 26

Järgmise aasta parlamendivalimistel on Järva- ja Viljandimaa ringkonnas Eesti Keskerakonna esinumber Riigikogu liige Jaak Aab. Mitmekordne minister rõhutab, et maakondades elu edendamiseks on oluline omavalitsuste ja piirkondade arengu toetamine riiklike toetuste ja meetmetega.

Loe edasi
Nov 23

Eelseisvatel parlamendivalimistel juhib Hiiu-, Saare- ja Läänemaal Eesti Keskerakonna nimekirja Riigikogu fraktsiooni esimees ning Haapsalu Linnavolikogu esimees Jaanus Karilaid, kelle sõnul on Reformierakonna juhitav Vabariigi Valitsus regionaalpoliitikale selja keeranud ja inimesed inflatsioonitormi kätte jätnud.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas iseloomustab Jaanus Karilaidi kui sihikindlat ja suure töövõimega poliitikut. "Rohuküla raudtee taastamise osas on Jaanus tegutsenud muljetavaldava järjekindlusega ja olen kindel, et lähiaastatel kannab tema pingutus ka vilja. Kahetsusväärsel kombel seisab rongiühenduse taastamise eest tõsiselt vaid Keskerakond, kuid Lääne-Eesti inimesed väärivad kiiret ja kaasaegset ühendust pealinnaga," lausub Jüri Ratas.

Loe edasi
Nov 20

Riigikogu valimistel on Ida-Virumaa ringkonnas Eesti Keskerakonna esinumber Riigikogu liige ja endine tippsportlane Kaido Höövelson, kelle sõnul piirkonna näol tegemist Eesti energiatagala ja riik peab hea seisma selle eest, et põlevkivi kasutamine jätkuks ning sealsetele inimestele oleks tagatud toimetulek.

Loe edasi
Nov 19

Keskerakonna meeskonna lipukiri tulevastel Riigikogu valimistel on "Julgelt inimeste heaks!", mis annab edasi nii erakonna seni tehtu kui ka uued suured eesmärgid, nagu pensioni tõstmine erakorraliselt 1000 euroni ja inimeste parem toimetulek ajal, mil hinnatõus purustab rekordeid.


Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas, et just Keskerakond on nii opositsioonis kui ka koalitsioonis seisnud otsuste eest, mida tihtipeale ei ole oponentide poolt peetud võimalikuks ega vajalikuks. "Kui Keskerakond 2016. aastal valitsusse tuli, ei pidanud hoopis meie võimalikuks jätkata peenhäälestusega, vaid teha vajalikke, aga ka julgeid otsuseid inimeste heaks. Täna on julgeid otsuseid vaja veelgi enam," rõhutas Ratas. 

Loe edasi
Nov 17

2023. aasta parlamendivalimistel on Tartu- ja Jõgevamaal Eesti Keskerakonna esinumber Riigikogu liige ning endine majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

"Taavi Aas on teinud oma valdkonnas tõsist tööd. Majandusministriks oleku ajal seisis Taavi Aas selle eest, et Eestis oleks kättesaadav vähemalt 1000 MW juhitavat tootmisvõimsust. Selle võimaluseta maksaksime täna elektri eest oluliselt kõrgemat hinda," ütleb Keskerakonna esimees Jüri Ratas. "Kui Taavi Aas kandis ministrivastutust, kehtis soomlastega kokkulepe, et LNG-laev tuleb Eestisse. Tänane Vabariigi Valitsus loovutas selle aga põhjanaabritele, seades ühtlasi ohtu Eesti energiajulgeoleku. Taavi Aasal on lisaks valitsuskogemusele ette näidata ka tulemuslik töö Tallinna linnapeana ning Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhina, omades seega head ülevaadet omavalitsuste käekäigust."

Loe edasi
Nov 16

Eesti Keskerakonna esinumber tuleva aasta parlamendivalimistel on Võru-, Valga- ja Põlvamaal Riigikogu liige ning endine keskkonnaminister Erki Savisaar.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütleb, et keskkonnaküsimustele pööratakse globaalselt järjest rohkem tähelepanu ja ka Eestis tuleb seista keskkonda väärtustavate põhimõtete eest. "Erki Savisaar on juhtinud Riigikogu keskkonnakomisjoni ja Balti Assamblee keskkonnakomisjoni ning töötanud Tallinna Linnavolikogu keskkonnakomisjonis. Saadud kogemustele tuginedes on Erki Savisaarel teadmisi, kuidas majandada metsa targalt, kaitsta viljakat põllumaad ja tagada puhta vee olemasolu. Samuti läheb Erki Savisaarele korda Eesti piirkondade tasakaalustatud areng ja kindlasti tuleb veelgi jõulisemalt panustada Kagu-Eesti tegevuskavasse," lausub Jüri Ratas.

Loe edasi
Nov 15

Narva linnavolikogu liige ja endine Narva linnapea Aleksei Jevgrafov kandideerib parlamendivalmistel Ida-Virumaa ringkonnas Keskerakonna nimekirjas. Aleksei Jevgrafovi sõnul on just Keskerakond ajalooliselt Ida-Virumaale palju tähelepanu pööranud ning eelseisvatele valimistele läheb tema hinnangul vastu tugev meeskond, kellega koos on võimalus piirkonna arengusse reaalselt panustada.

Loe edasi
Nov 13

Kui tahad Eesti arengus kaasa rääkida ja oma tegevusega panustada, siis liitu Keskerakonnaga. Meil on rohkem kui 14 000 liiget, kes peavad muuhulgas oluliseks, et kõik Eestimaal elavad inimesed oleksid hoitud ning täisväärtuslik elu oleks võimalik igas linnas ja vallas.


Täida liitumisavaldus mugavalt SIIN.
 

Nov 12

Tuleva aasta parlamendivalimistel kandideerib Võru-, Valga- ja Põlvamaal Eesti Keskerakonna nimekirjas endine tippsuusataja Anti Saarepuu. Torino olümpial kaheksanda koha pälvinud Saarepuu seisab selle eest, et tõuseks tervena elatud aastad ja Eestisse rajataks esimene suusatunnel.

Loe edasi
Nov 11

Keskerakonna aseesimees, Euroopa parlamendi liige Yana Toom kandideerib eelolevatel valimistel Ida-Virumaal. Toomi sõnul on lisaks sotsiaalmajanduslikule olukorrale vaja vaadata sisse ka ühiskonnas tekkinud lõhedele.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas tervitas Toomi otsust ning sõnas, et Yana lisandumine teeb Keskerakonna nimekirja ringkonnas tugevaimaks. "Yana Toomi teatakse kui väga tugeva sotsiaalse närviga julget poliitikut ja endist ajakirjanikku. Ka Euroopa Parlamendis töötades on Toom rääkinud kaasa ühiskonna murekohtadel ja seisnud selle eest, et inimesi koheldaks võrdselt ning et kõik tunneksid Eestis end väärtustatuna," sõnas Ratas. 

Loe edasi
Nov 09

Soovime ja eeldame, et saame Eestis hakkama riigikeelega. Asjaolu, et see alati nii ei ole, tekitab kahtlemata ühiskonnas küsimusi, pahameelt ja ootust, et olukord muutuks. Kõrge ootus toob lauale aga toored lahendused, mille taga on küll tugev emotsioon, aga nõrk faktoloogia.


Parlamendis arutluse all oleva põhikooli ja gümnaasiumi seaduse muutmise eelnõu puhul on küsimusi rohkem kui vastuseid ning väitega, et «aeg on küps» eesti keelele ülemineku murekohti paraku ei lahenda ka siis, kui seda väga soovida.

Loe edasi
Nov 07

Riiklikku pensionikindlustuse seadust tuleb muuta nii, et lisaks indekseerimisele tõstetaks pensioni baasosa ja rahvapensionimäära neljal järjestikusel aastal 50 euro võrra. Selle tulemusel suureneb keskmine vanaduspension vähemalt 1000 euroni, ütleb täna vastavasisulise eelnõu üle andnud Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Jaak Aab.

Loe edasi
Okt 27

Riigikogu liige Maria Jufereva-Skuratovski valiti Keskerakonna volikogu rahvastikupoliitika ja rahvussuhete komisjoni esinaiseks. Komisjoni esimesel istungil arutleti Keskerakonna poliitilist visiooni seoses kodakondsuspoliitika ja rahvusvähemustega.

Loe edasi
Nov 02

Eesti Keskerakonna juhatus võttis vastu 102 uut liiget, teiste seas liitus Eesti suurima ja vanima erakonnaga Pirita linnaosa vanem Kaido Saarniit.


"Olen siseturvalisuse teemadega igapäevaselt tegelenud üle kahekümne aasta. Nii riigi kui Tallinna tasandil on viimastel aastatel tehtud Keskerakonna juhtimisel palju olulisi arenguid nii valdkonda sissepoole kui ühiskonnas laiemalt," lausub Kaido Saarniit. "Seda peab tunnustama. Samas on pikk tee veel minna, et siseturvalisuse teemad oleks õiglaselt väärtustatud ja ühtemoodi mõistetud. Keskerakonnaga liitusin, kuna julgeoleku vaatest on oluline, et me ei liigitaks oma elanikke paremateks ja halvemateks, vaid seisaksime kõigi eest. Keskerakond seda teeb ning soovin ka oma panuse selle kaitseks ja arenguks anda."

Loe edasi
Nov 01

Kandideerin Riigikokku Lääne-, Hiiu- ja Saaremaal, sest tahan, et Eestit valitsevad väärtused, mis toetavad iga Eesti inimest. Eesti Keskerakond on olnud minu koduerakond peagi 5 aastat, kui peaminister Jüri Ratas mind 2018. aasta aprillis oma valitsuse riigihalduse ministriks kutsus.

Loe edasi
Okt 21

Endise Kaitseväe peastaabi ülema, kindralmajor Neeme Väli arvamuslugu


Ma tegin linna maatasa, purustasin majad alusmüürist katuseni ja põletasin maha. Ma lammutasin ja vedasin minema sisemised ja välimised linnamüürid, tellistest ehitatud templid ja tsirkuraadid ning puistasin rämpsu Arahuti kanalisse. Ja kui ma olin Babüloni ja selle jumalad purustanud ning linna elanikud tapnud siis koorisin ma linna-aluse maapinna ja viskasin Eufrati, et jõgi kannaks selle merre. 

Loe edasi
Okt 15


Täna 20 aastat tagasi liitus Tarmo Tamm Eesti Keskerakonnaga. Kaks kümnendit Eesti vanimas ja suurimas erakonnas on möödunud äärmiselt tegusalt.


Tarmo on edendanud Põlvat nii linnapea kui ka vallavanemana ning võtnud kogemused kaasa Tallinna, kus ta on saanud elutarkust rakendada maaeluministri ametis ning panustanud maaelu arengusse Riigikogu liikmena. Põlvamaa on olnud parlamendis väärikalt esindatud!


Aitäh, Tarmo, selle panuse eest!

Okt 16

Keskerakonna noortekogu kongressil valiti uueks esimeheks Valentina Bortnovski, aseesimeesteks said Ismail Mirzojev ja Eingard Tops.

Juhatusse kuuluvad veel Dmitriy Fadin, Anna Lugenberg, Artur Komissarov, Aleksandr Iro, Makar Navitski ja German Levenets. Revisjonikomisjoni liikmeteks said Milana Marmazinskaja, Georg Villenberg ja Aleks Vain.

Edu Keskerakonna noortele!
 

Okt 14


Eesti energiajulgeoleku seisukohast lähtuvalt oli LNG-laeva Eestisse jõudmine kriitilise tähtsusega küsimus ja seetõttu on väheusutav, et Riina Sikkut loovutas strateegiliselt niivõrd olulise objekti põhjanaabritele hetkeemotsiooni ajel. Olen veendunud, et otsus oli eelnevalt peaministriga kooskõlastatud. Isamaa erakonna ministrid jäeti targu otsustusprotsessist kõrvale, sest teati, et sealtpoolt ei oleks jah-sõna tulnud.

Loe edasi
Sept 10

Eesti Keskerakond kutsub 12. septembril kl 14 Toompea lossi ees meeleavaldusele hinnatõusude vastu. Ootame osalema kõiki inimesi, kes ei ole rahul peaminister Kaja Kallase tegevusetusega ja kelle hinnangul tuleks kiiremas korras välja töötada lahendused inimeste ja ettevõtete toetamiseks.

Loe edasi
Sept 10

Sügis on koputamas uksele ning uue aastaajaga kaasnevad mitmed väljakutsed. Juba sel esmaspäeval, 12. septembril kell 14 korraldab Eesti Keskerakond meeleavalduse Toompeal, Eesti Vabariigi parlamendihoone ees, et tuletada valitsusele ja parlamendisaadikutele alanud istungjärgul meelde – talv on tulemas. Ka meie siin, aga ka erakonna fookus laiemalt ja valimisplatvorm keskendub just inimeste toimetulekule ja energiahindadele. Muudmoodi ei saakski see olla.

Loe edasi
Aug 25

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon tuleb appi valitsusele, kes ei ole suutnud leida tõhusaid lahendusi energiakriisi lahendamiseks ja korraldab esmaspäeval inimeste toimetuleku parandamise nimel avaliku seminari, ütleb fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid.

Loe edasi
Aug 13

Eesti panustab tervisevaldkonda oluliselt vähem raha kui enamik Euroopa Liidu liikmesriike. Meil on küll efektiivne tervishoiusüsteem, kus häid ravitulemusi saavutatakse madalate kuludega, kuid tervishoiuteenuste kättesaadavus on ebapiisav ja ebavõrdne nii rahaliselt kui regionaalselt. Liiga pikad ootejärjekorrad, kõrge omaosalus, hambaravi kättesaamatus, tervishoiutöötajate nappus, süvenev perearstikriis ning amortiseerunud haiglahooned on olnud murekohaks juba aastakümneid.  

Loe edasi
Aug 19

Alutaguse vallavolikogu valis uueks esimeheks Keskerakonna Ida-Virumaa piirkonna juhi Marek Kullamäe, kes asub ametisse 1. septembril.

Marek Kullamägi: "Viis aastat tagasi omavalitsuste haldusreformi käigus moodustatud Alutaguse vald on kasvuraskused ületanud ja volikogus tunnetan üksmeelt piirkonna käekäigu eest hea seista. Alutaguse on kõige ürgsema metsaga piirkond Eestis ja kindlasti tuleb meil üheskoos pingutada selle säilimise eest. Viimastel aastatel on tehtud märkimisväärseid investeeringuid Peipsi järve põhjakaldale, millest on kujunemas nõutud turismipiirkond. Leian, et Alutaguse vallal on palju potentsiaali, mida tuleks veelgi paremini ära kasutada.

Loe edasi
Aug 19

Eesti Keskerakonna turundusjuhina alustas tööd Kätlin Pääro, kelle peamine vastutusvaldkond on erakonna kaubamärgi tuntuse suurendamine ja valimiskampaaniaga seonduvad tegevused.

Eelnevalt on Kätlin Pääro töötanud Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni sekretariaadijuhatajana, peaministribüroo asejuhina ning tervise- ja tööminister Tanel Kiige nõunikuna. Kätlin Pääro kuulub Keskerakonda alates 2015. aastast ja on Ida-Virumaa piirkonna juhatuse liige.
 

Aug 13

Miks alustan ajast, mil saime peaministri erakonnaks? Leian, et pärast pikka valitsusperioodi on paslik teha kokkuvõtteid ja vaadata, kas ning mil moel täitis Keskerakond oma programmi ja lubadusi, oma valijate ning liikmete ootusi. Pea kuus aastat ei ole sugugi lühikene aeg ning selle perioodi sisse on mahtunud päris palju. Kindlasti ei jõua ma kõike välja tuua, kuid mõned põhilisemad punktid väärivad äramärkimist.

Loe edasi
Aug 14

Eesti Keskerakonna uus juhatus otsustas esimehe Jüri Ratase ettepanekul pikendada lepingut peasekretär Andre Hanimäega.

"Tänan juhatust usalduse ja büroo töötajaid senise eduka koostöö eest. Töö Eesti suurima ja vanima erakonna peasekretärina on pakkunud kohati ületamatuna näivaid väljakutseid, kuid üheskoos pingutades oleme ka kõige keerulisemad olukorrad lahendanud. See annab kinnitust, et Keskerakonda kuulub rohkem kui 14 000 ühtehoidvat liiget," lausub Andre Hanimägi.

Loe edasi
Aug 13

Tartus toimunud Eesti Keskerakonna XIX kongressil valiti erakonna esimeheks tagasi Jüri Ratas. Alates 2016. aastast Keskerakonda juhtiv Jüri Ratas pälvis 470 delegaadi toetuse. Vastaskandidaat Jaan Toots kogus 201 häält.

Loe edasi
Aug 13

Keskerakond ja Eesti Ametiühingute Keskliit sõlmisid koostööleppe töötamaks ühiselt selle nimel, et Eestist saaks parim paik elamiseks, õppimiseks ja töötamiseks. Ühiselt toetatakse inimeste sissetulekute ühtlast ja elukallidusest kiiremat tõusu. 

Loe edasi
Aug 13

Keskerakonna valitsuste ajal on vanaduspension tõusnud enam kui 200 euro võrra ning kerkib järgmisel aastal prognooside kohaselt üle 650 euro, aga selleks, et me eakad saaksid hakkama, peab keskmine vanaduspension tõusma järgmise valimistsükli jooksul 1000 euroni ning moodustama edaspidi vähemalt 40% Eesti keskmisest palgast, ütles Eesti Keskerakonna esimees Jüri Ratas erakonna kongressil peetud kõnes.

Loe edasi
Jul 21

Eesti Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul ei saa Vabariigi Valitsus erakordselt kõrge inflatsiooni tingimustes piirduda vaid energiatoetuste meetmetega ning kavandatava peretoetuste tõstmise kõrval tuleb tähelepanu pöörata ka eakatele.

Loe edasi
Jun 17

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis erakorralisel istungil üle otsuse eelnõu Vabariigi Valitsusele tulla välja uue toetusmeetmete paketiga kõrgete energiahindade hüvitamiseks eesootavaks kütteperioodiks alates 2022. aasta septembrist kuni 2023. aasta maini nii kodutarbijatele kui juriidilistele isikutele.

Loe edasi
Jul 20

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon teeb Vabariigi Valitsusele ettepaneku töötada välja tegevusava, kuidas rahastada juba kohustusena võetud Tallinna Haigla ehitust, soetada hädavajalikud meditsiinikopterid ja rajada Rohuküla raudtee Turba–Risti vaheline lõik.

Loe edasi
Jul 19

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis üle eelnõu langetada toiduainete käibemaks üheksale protsendile. Riigikogu liikme Tõnis Mölderi sõnul on erakordselt kõrge ja inimeste toimetulekut mõjutava inflatsiooni tingimustes riigi kohustus oma inimestele erinevate meetmetega appi tulla.

Loe edasi
Jun 11

Eesti Keskerakonna esimehe Jüri Ratase kõne Salme kultuurikeskuses toimunud erakonna volikogu istungil.

Loe edasi
Jun 11

Eesti Keskerakonna volikogu istungil valiti esimeheks tagasi Riigikogu liige Tõnis Mölder, kelle sõnul on peamised eesmärgid anda oma panus 2023. aasta parlamendivalimiste valimisplatvormi koostamisse ja olla kiiresti muutuval ajal erakonna poliitika kujundajaks.

Loe edasi
Jun 08

Keskerakonna prioriteetideks poliitilistel konsultatsioonidel on inimeste toimetuleku eest seismine, sealhulgas energia- ja kütusehindade kiire tõusu leevendamine, kinnitavad läbirääkimiste delegatsiooni kuuluvad Jüri Ratas, Jaanus Karilaid ja Jaak Aab.

Loe edasi
Jun 03

Eesti Keskerakonna juhatus otsustas täna konsensuslikult teha ettepanek Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale ja Isamaa Erakonnale alustada poliitilisi konsultatsioone võimaliku koalitsiooni moodustamiseks.

Loe edasi
Mai 14

Keskerakonna Võrumaa piirkonna aastakoosolekul valiti piirkonna esimeheks Võru linnavolikogu liige Andres Visnapuu, aseesimeesteks nimetati Võru valla osakonna esimees Arno Kirsimägi ja Setomaa osakonna esimees Jüri Saar. Juhatuse liikmeteks valiti Alla Traagel, Viljar Kavant, Randu Raudvassar, Külli Land ja Vampula Oper.

Loe edasi
Mai 13


Täna toimus Eesti Keskerakonna Pärnumaa piirkonna esimehe ja juhatuse valimine, kus osalesid ning tervitasid piirkonna liikmeid erakonna esimees Jüri Ratas, riigihalduse minister Jaak Aab ja Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid. Keskerakonna Pärnumaa piirkonna esimeheks valiti Andrei Korobeinik, aseesimeesteks nimetati Varje Tipp ja Hillar Talvik. 

Loe edasi
Mai 22


Jõhvis toimunud Keskerakonna Ida-Virumaa piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks tagasi Marek Kullamägi. Aseesimeesteks nimetati Eevi Paasmäe ja Alevtina Jermakova. Juhatusse kuuluvad veel Kätlin Pääro, Johannes Neiland, Vitali Sevtšenko, Aleksei Naumkin, Dmitri Lett, Vladimir Võssotski, Vladislav Lazarevitš ja Valeri Abramovitš.

Loe edasi
Mai 12

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid andis üle laste- ja peretoetuse seaduseelnõu, mille eesmärk on toetada Eesti lastega perede toimetulekut. Eelnõu kohaselt suureneb lapsetoetus 100 euroni iga lapse eest, lisatakse 700 eurot igakuist lasterikaste perede toetust neile, kes kasvatavad kolme kuni kuut last ning lisatakse 900 eurot igakuist lasterikaste perede toetust neile, kes kasvatavad seitset ja enamat last.

Loe edasi
Mai 09

Keskerakonna Valgamaa piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks tagasi Alar Nääme, aseesimeesteks nimetati Ester Karuse ja Endel Uppin. Juhatusse kuuluvad veel Anastasija Kikkas, Vilju Arna, Ruth Jürgens, Arne Nõmmik, Ülle Juht, Uuno Laul, Eddi Tsirkov, Toomas Peterson, Igor Jallai ja Kermo Küün.

"Peaeesmärk on koostada Riigikogu valimisteks tugev nimekiri ja teha parim tulemus. Oleme valmis tegema koostööd kõikide poliitiliste jõududega, kellele läheb korda Valgamaa areng," ütles Valga vallavolikogu liige Alar Nääme.

Mai 01

Keskerakonna Tartumaa piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks mitme Riigikogu koosseisu liige ja endine Euroopa Parlamendi saadik Igor Gräzin, kes võtab juhi kohustused üle Marika Tuus-Laulilt.

"Otsustasin juba mõni aeg tagasi, et ei kandideeri tuleval aastal parlamendivalimistel. Pidasin oma kohuseks tagada Tartumaa piirkonnale tugeva ja aktiivse liidri näol järjepidevus ning usaldan piirkonna esimehe ülesanded Igor Gräzinile rahuliku südamega," lausus kaks kümnendit Riigikogu liikmena valijaid esindanud Marika Tuus-Laul. "Igor Gräzin on korduvalt Tartumaal Riigikogusse kandideerinud ning tunneb piirkonda läbi ja lõhki. Varasemalt oleme olnud suured konkurendid, nüüd on mul aga hea meel temaga koostööd teha."

Loe edasi
Apr 29

Eesti Keskerakonna Roheliste kogu esimeheks valiti Eesti Kalastajate Seltsi juhatuse liige Erki Tammleht, aseesimeheks nimetati keskkonnaminister Erki Savisaar. Juhatusse kuuluvad veel Gerttu Blank, Andres Kollist, Helmut Hallemaa, Ronald Ross, Jüri Martin, Kristjan Mark, Kristjan Tõnismäe, Arvo Käärd, Kalev Kask ja Andres Jaadla.

Loe edasi
Apr 28

Eesti Keskerakonna Seenioride kogu aastakoosolekul valiti uueks juhiks Aadu Jõgiaas, aseesimeesteks nimetati Maire Kurmet ja Olev Raju. Juhatusse valiti veel Tiit Merisalu, Vladimir Šokman, Lylian Altmäe, Toomas Väinaste, Heli Jazõkova, Sirje Nõmm, Aavo Vään, Karl Õmblus, Heikki Sool, Harry Paasmäe, Svetlana Skorobogatova ja Elmar-Johannes Truu.

Loe edasi
Apr 28

Keskerakonna Nõmme piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks tagasi kultuuriminister Tiit Terik, aseesimeesteks nimetati Risto Kask ja Grete Šillis. Juhatusse valiti veel Marko Männikov, Peeter Mardna, Irina Kevel, Peeter Muska, Marianne Avik, Raik Saart ja Ando Leps. 

Loe edasi
Apr 27

Keskerakonna Viljandimaa piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks tagasi erakonna juhatuse liige ja riigihalduse minister Jaak Aab. Juhatusse valiti veel Peeter Rahnel, Priit Toobal, Priit Pramann, Helmut Hallemaa, Heino Luik, Valli Veigel, Karl Õmblus, Priit Kaup, Katrin Linkov, Mare Mihkelson, Imre Jugomäe, Katrin Kivistik, Hannes Männik ja Voldemar Nikolajev.

Aseesimeesteks nimetati: Peeter Rahnel, Karl Õmblus ja Priit Pramann. Erakonna volikogu liikmeteks valiti Peeter Rahnel, Priit Pramann, Priit Toobal, Helmut Hallemaa, Karl Õmblus ja Mare Mihkelson.

Loe edasi
Apr 23

Lugupeetud Keskerakonna volikogu liikmed, head Eesti inimesed


Kaks kuud tagasi oli 23. veebruari õhtu veel vaikne ning elasime Eesti Vabariigi 104. sünnipäeva ootuses. Öösel vastu 24-ndat veebruari maailm muutus aga tundmatuseni. Putini väed alustasid täiemahulist sõda Ukraina riigi vastu. Homme on Ukraina rahvas kannatanud juba 60 päeva pommide all, vägivalla tõttu, millel ei ole ühtegi õigustust. Mälestame kõiki, kes on selles sõjas oma elu kaotanud ning toetame neid, kes on kaotanud oma kodu, oma lähedase, oma ligimese.

Loe edasi
Apr 21

Keskerakond korraldas reedel, 22. aprillil veebipõhise arutelu "Tsiviilkaitse arendamine Eestis". Arutelu saate järelevaadata SIIT.


Vabariigi Valitsuses põhimõttelise heakskiidu saanud lisaeelarves on Siseministeeriumi valitsemisalale ette nähtud üle 90 miljoni euro elanikkonnakaitse ja sisejulgeoleku tõhustamiseks. Arutelu raames keskendume tsiviilkaitse arendamisele Eestis, lisaeelarves sel teemal ette nähtule, kavandatud tegevustele ja sellele, millele tulevikus veelgi rõhku panna. Samuti räägime viimastest arengutest Ukrainas.

Loe edasi
Apr 19


Täna sai valitsuskabineti poolt põhimõttelise heakskiidu riigi lisaeelarve kogumahuga üle 730 miljoni euro. See tagab Eesti elanikele kiire hinnakasvu tingimustes parema toimetuleku, kindlustab energia varustuskindluse ja tugevdab elanikkonnakaitset, ütleb Keskerakonna valitsusdelegatsiooni juht, riigihalduse minister Jaak Aab.

Lisaeelarve näeb ette toimetulekutoetuse piiri tõstmise 150 eurolt 200 euroni esimese leibkonnaliikme kohta, edaspidi saab majandusraskustesse sattunud pere toetust ka eluasemelaenuga seotud kulude katmiseks. Kokku eraldatakse toimetulekutoetuse tõstmiseks lisaeelarves 29 miljonit eurot.

Loe edasi
Apr 18

Täna lahkus pärast pikka ja rasket haigust 83-aastasena endine Riigikogu liige ja bioloog Rein Ratas.

Rein Ratas oli Eesti Kongressi liige ja XI Riigikogu liige aastatel 2007 kuni 2011. Rein Ratas kuulus ka mitmesse Tallinna linnavolikogu koosseisu ja oli alates 1999. aastast Keskerakonna liige.

Loe edasi
Apr 16

Keskerakonna Jõgevamaa piirkonna konverentsil valiti piirkonna esimeheks tagasi Andres Vään.

Juhatuse liikmeteks valiti Riho Laanes, Vello Lukk, Taavi Aas, Väino Ling, Peep Põdder, Heli Raevald, Kalev Pikver, Angela Saksing, Heiki Post, Tarmo Tomson, Aivar Altmäe ja Aivar Võime.

Loe edasi
Apr 13

Keskerakonna Lääne-Virumaa piirkond esitab augustis kogunevale erakonna kongressile esimehe kandidaadiks Riigikogu esimehe Jüri Ratase. Lääne-Virumaa piirkonna esimees Siret Kotka ütles, et Jüri Ratas on end tõestanud võimeka juhina nii peaministri kui ka Riigikogu esimehe ametit pidades ning samal ajal kandnud hoolt Keskerakonna käekäigu eest.

Loe edasi
Apr 10

Eesti Keskerakonna XIX kongress toimub käesoleva aasta 13. augustil Tartus Vanemuise teatrimajas. Kongressi päevakorras saab olema muu hulgas erakonna esimehe ja juhatuse liikmete valimine.

Loe edasi
Apr 09

Elame pöördelisel ajastul ning esile kerkinud küsimuste lahendamiseks on vaja avarat pilku ja rahvusvahelist tunnetust, ütleb Eesti Keskerakonna Tartumaa piirkonnaga liitunud Igor Gräzin, kes on mitme Riigikogu koosseisu liige ja endine Euroopa Parlamendi saadik.

Loe edasi
Apr 02

Täna toimus Eesti Keskerakonna Harjumaa piirkonna aastakoosolek, kus valiti Keskerakonna ühe suurema piirkonna esimehena jätkama Maardu linnapea Vladimir Arhipov. 


"Hindan kõrgelt Vladimiri pühendumust ja senist aktiivsust piirkonna eestvedamisel. Tema toel on Keskerakond Harjumaal oma tegevustega kindlameelselt näidanud tugevat teotahet kodukandi arengusse panustamisel ja töötanud alati selle nimel, et Keskerakond oleks üha rohkem näoga inimese poole," ütles Keskerakonna esimees Jüri Ratas.

Loe edasi
Apr 05

Töötan selle nimel, et Kohtla-Järve linnaelanike elukvaliteet tõuseks ning inimesed leiaksid nii õpingute kui ka töökohtade näol sobivaid väljakutseid kodu lähedal, ütleb Eesti Keskerakonnaga liitunud Kohtla-Järve Linnavolikogu esimees Tiit Lillemets.


"Kandideerisin Keskerakonna nimekirjas kahtedel viimastel kohalike omavalitsuste valimistel ja erakonnaga liitumine on asjade loogiline jätk. Poliitikas saab iseseisvalt tegutsedes suuri sõnu teha, otsuste elluviimisel on erakondlik tugi äärmiselt oluline. Keskerakonna jaoks on Ida-Virumaa olnud ajalooliselt oluline piirkond ja mul on hea meel, et saan Kohtla-Järve arengusse oma panuse anda," räägib Tiit Lillemets.

Loe edasi
Mär 26

Eesti Keskerakonna Kohtla-Järve piirkonna aastakonverentsil valiti uus piirkonna juhatus. Piirkonna esimeheks sai Ivetta Sakkart-Linnard, kes on endine Kohtla-Järve Linnavolikogu Kantselei juhataja ning töötab praegu tervishoiuasutuse juhina.

"Keskerakonna Kohtla-Järve piirkonna juhtimine on minu jaoks uus väljakutse, millega saan hakkama ainult koos meie tugeva ja üksmeelse meeskonnaga. Elame väga kiiresti muutuval ajal ning peame samuti kiiresti leidma sobivamaid lahendusi ning võimalusi, et meie kodulinn areneks,” ütles Ivetta Sakkart-Linnard.

Loe edasi
Mär 25

Kersti Sarapuu jätkab Keskerakonna Järvamaa piirkonna juhina, aastakoosolekul valiti juhatusse veel Peeter Saldre, Valeri Ivanov, Kai Kimmel, Priit Seire, Getter Klaas, Ain Petrov, Karl Jakobson, Toomas Tammik, Elena Sapp, Tiit Merisalu, Vallo Pleesi, Toomas Hirbaum, Hannes Martjak, Alari Teppan ja Aadu Oherd.

Loe edasi
Mär 24

Eesti Keskerakonna Põhja-Tallinna piirkonna aastakonverentsil valiti uus piirkonna juhatus. Piirkonna esimehena jätkab Tallinna abilinnapea, Keskerakonna juhatuse liige Vadim Belobrovtsev.


"Põhja-Tallinn on väga oluline piirkond, kus Keskerakonna positsioonid on traditsiooniliselt olnud hästi tugevad. Viimaste valimiste tulemused näitasid aga, et peame aktiivsemalt oma valijate huvide eest seisma ja nende ootustele vastama," ütles Belobrovtsev. "Võttes arvesse, et Riigikogu valimised toimuvad juba vähem kui aasta pärast, tuleb selle aja jooksul teha väga palju tööd. Seega on minu jaoks piirkonna esimehe positsioon ühtviisi nii suureks auks kui ka suureks vastutuseks."

Loe edasi
Mär 23

Keskerakonna Kristiine piirkonna aastakoosolekul valiti piirkonna uueks esimeheks linnaosa vanem Jaanus Riibe, kes ütles oma kõnes, et prioriteediks on seista linnaosa arengu ja kohalike inimeste heaolu eest.

Loe edasi
Mär 19

Tunnustame erinevaid asjassepuutuvaid osapooli, kes on muutunud julgeolekuolukorras arvestanud Keskerakonna ettepanekutega tugevdada otsustaval määral riigikaitset ja teha muuhulgas täiendavaid investeeringuid Kaitseliitu, ütleb Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid.

Loe edasi
Mär 21

Keskerakonna Hiiumaa piirkonna esimeheks valiti tagasi Antti Leigri. Aseesimeheks kinnitati põllumajandusettevõtja Toomas Remmelkoor, juhatusse valiti veel Katre Pinte, Ants Vahtras, Tarmo Rajang ja Kalev Kask. 

Loe edasi
Mär 05

Eesti Keskerakonna eesmärk on majandusliku ja sotsiaalse kihistumise ohjamine, ebavõrdsuse vähendamine ning sidusa ühiskonna ehitamine. Riigi majandusnäitajad on aastaid paranenud, kuid see ei saa olla siht omaette, seda peab tundma iga Eestimaa pere. Inimeste heaolu ja sotsiaalse turvatunde toetamine on veelgi olulisem kriisiajal. 

Loe edasi
Mär 09

Eesti Linnade ja Valdade Liidu üldkoosolekul valiti juhatuse esimeheks Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Loe edasi
Mär 05

Eesti Keskerakonna volikogu kinnitas üksmeelselt üle, et 2004. aastal sõlmitud koostööprotokoll erakonnaga Ühtne Venemaa on raugenud. Otsuse poolt oli 103 volinikku, erapooletuid ja vastuhääletajaid ei olnud.

Loe edasi
Mär 05

Seisame praegu silmitsi mitme kriisiga, millest kõige ohtlikum ja kohutavaim on sõda Ukrainas. Meie vaba riigi aastapäeva varahommikul alanud Venemaa Föderatsiooni jõhker ja täieulatuslik sõda Ukraina vastu on muutnud julgeolekuolukorda kogu maailmas. See on meie kõigi ühine võitlus demokraatia eest. Kaotatud inimelusid, katki rebitud perekondi ja linnade purustamisi ei õigusta miski. Minu süda ja mõtted on Ukraina rahva ja kõigi sõjas kannatanutega.

Loe edasi
Mär 02

Laupäeval toimuva Eesti Keskerakonna volikogu istungi üheks päevakorrapunktiks on kehtivate koostöösuhete ülekinnitamine. Ühtlasi kinnitab volikogu, et koostööprotokoll Eesti Keskerakonna ja Ühtne Venemaa vahel ei kehti, toona kirja pandud ühised huvid pole täitunud ning erakondade vahel ei ole kontakte.

Loe edasi
Veebr 27

Eesti Keskerakonna juhatus otsustas abistada sõjas kannatanud Ukraina inimesi 10 000 euroga, mis annetatakse Eesti Punasele Ristile. 


Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas, et inimestel ja organisatsioonidel kogu maailmas tuleb toetada Ukraina riiki ja rahvast. “Ukraina elanikud on sõjas väga palju kannatada saanud ning vajavad kahtlemata meie kõigi abi ja toetust. Seetõttu otsustas Eesti Keskerakond anda omalt poolt täiendava panuse, et näidata erakonna ja Eesti jätkuvat toetust Ukraina rahvale sel raskel hetkel,” ütles Ratas. “Kogu maailm peab ühiselt pingutama Venemaa juhtkonna algatatud sõjategevuse lõpetamiseks ja püsiva rahu saavutamiseks.”

Loe edasi
Veebr 25

Eesti Keskerakonna fraktsioon mõistab otsustavalt ja üksmeelselt hukka Vene Föderatsiooni sõjalise agressiooni Ukraina Vabariigi vastu, mis on karmis vastuolus rahvusvahelise õigusega ning õõnestab mitte ainult Ukraina, vaid kogu Euroopa ning maailma julgeolekut.


Venemaa riigijuhtide avaldused ei jäta enam ruumi arvamusele, et enne sõjalist rünnakut toimunud suhtlust paljude maailma riikide liidritega peeti siiralt pingetele rahumeelsete ja diplomaatiliste lahenduste otsimise eesmärgil.

Loe edasi
Veebr 23

Keskerakonna Pirita piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks linnaosavanem Tõnis Liinat. Juhatuse liikmeteks valiti Enno Tamm, Toomas Loo, Miroslav Berezovski, Naum Muhhin, Jyri Danilov, Svetlana Sladkova, Jekaterina Laidinen, Tiit Kosula ja Tiit Ollin.

Loe edasi
Veebr 17

Täna toimus Keskerakonna Rakvere linna osakonna aastakoosolek. Osakonna esimees Triin Varek tegi 2021. a kokkuvõtte, kinnitati revisjoni komisjoni eelmise aasta aruanne. Sõnavõtuga esines Keskerakonna Lääne-Virumaa piirkonna esimees Siret Kotka.

Triin Varek tänas erakonnakaaslasi toetuse ning abi eest 2021. aastal, eriti seoses valimistega. Samuti tänas ta aktiivseid juhatuse liikmeid, kellega kohtuti 12 kuu jooksul 9 korda, et erakonna ning valimistega seotud tegevusi arutada.

Loe edasi
Veebr 16

Keskerakonna Tartu piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks tagasi Jaan Toots. Uues 13-liikmelises juhatuses on Tanel Kiik, Vladimir Šokman, Markus Meier, Ismail Mirzojev, Ly Michelson, Igor Abarenkov, Nikolai Põdramägi, Mirje Kikkas, Olev Raju, Andro Roos, Kirill Avdejev, Irina Panova ja Väino Land.

Loe edasi
Veebr 09

Reedel, 11. veebruaril kell 9.30 toimub Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni avalik koosolek "RMK majandussuhete läbipaistvusest". Teiste hulgas osalevad RMK juhatuse esimees Aigar Kallas ja keskkonnaminister Erki Savisaar.

Loe edasi
Veebr 09

Kõrghariduse valdkond on tugevalt alarahastatud ja asjaosaliste pahameel igati õigustatud, rahvusvahelises võrdluses on mahajäämus eriti nutune, rõhutas Riigikogu kultuurikomisjoni liige Marko Šorin täiskogu istungil peetud arutelul, mis puudutas haridusvaldkonna strateegilisi arenguid.

Loe edasi
Veebr 02

Mul on hea meel, et koalitsioon jõudis üksmeelele Keskerakonna välja käidud ettepanekutes piirangute järk-järgulises leevendamises ning koroonapassi kaotamises. Leppisime kokku, et 7. veebruaril loobutakse haridusasutustes lähikontaktsete tervete laste eneseisolatsiooni nõudest. 14. veebruaril kaob alaealistele COVID-tõendi nõue ning kui viiruse olukord ja haiglate koormus on jätkuvalt stabiilne, kaotame koroonapassi 21. veebruarist kõigile. 

Loe edasi
Veebr 01

Keskerakonna Tallinna nõukogu otsustas toetada Julianna Jurtšenko kandidatuuri Lasnamäe linnaosa vanema ametisse. Jurtšenko on endine Põhja-Tallinna linnaosa vanema asetäitja ning töötanud linnasüsteemi erinevatel ametikohtadel enam kui üheksa aastat.

Loe edasi
Jan 30

Täna kogunenud Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed ja ministrid leidsid, et elanikkonna vaktsineerituse ja läbipõdemise tase, aga ka koroonaviiruse omikroni tüve tulek, on loonud olukorra, mis võimaldab avada Eesti ühiskonna kõigile. Keskerakond teeb ettepaneku kaotada alates 7. veebruarist COVID tõendi nõue, mis ei täida enam siseriiklikult oma eesmärki ning liikuda edasi kõigi piirangute leevendamisega. 

Loe edasi
Jan 27

Keskerakonnal on neli konkreetset ettepanekut, kuidas peaksime liikuma piirangute kaotamise ja ühiskonna avamise poole, lausus Riigikogu fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid pärast avalikku koosolekut õiguskantsleri nõuniku Martin Kadaiga.

Loe edasi
Jan 23

Riigikogu maaelukomisjoni esimees Tarmo Tamm kirjutab, et käimasolev energiahindade kasv paneb kodumaised põllumehed ja toidutootjad väga suure surve alla. Kui valitsus neile konkreetsete abimeetmetega võimalikult kiiresti appi ei tule, siis ähvardab nimetatud sektori ettevõtteid pankrotilaine. Tagajärjeks on poed, mis on üle ujutatud küsitava väärtusega välismaise toidukaubaga. Ohtu saab seatud riiklik toidujulgeolek ja kodumaise toidu varustuskindlus.

Loe edasi
Jan 25

Riigikogus läbis esimese lugemise eelnõu, millega luuakse patsiendikindlustuse ja vaktsiinikahjude hüvitamise süsteemid. Sotsiaalkomisjoni esimees Siret Kotka ütleb, et vaktsiinikindlustuse eesmärk on lihtsustatud korras hüvitada inimestele vaktsineerimise tagajärjel tekkinud raske tervisekahjustus.

Loe edasi
Jan 22

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon korraldab esmaspäeval kl 16 avaliku arutelu teemal "Miks tuua kiirtestid võimalikult kiiresti tagasi?" Aruteluga liitub ka endine teadusnõukoja juht professor Irja Lutsar.

Loe edasi
Jan 18

Elektrihinna märkimisväärse tõusu põhjusteks on nimetatud näiteks ebasoodsaid ilmastikuolusid, ebapiisavat ühendust naaberriikidega ning muidugi seda, et Venemaa on oma gaasikraanid kinni keeranud ja Euroopa mahutid on tühjad. Oma osa mängib praeguses kriisis paraku ka rohepööre, millega ehk liiga rutakalt on kaasa mindud ning mille mõju ettevõtluse konkurentsivõimele ja energia varustuskindlusele on veel teadmata.

Loe edasi
Jan 18

8. jaanuari Järva Teataja vahendas statistikat selle kohta, et elanike arv Järvamaal jätkab kahanemist. 1. jaanuari seisuga elab rahvastikuregistri andmetel Järvamaal 29 599 inimest, mida on 246 inimest vähem kui eelmisel aastal samal ajal. Mida teha, et seda kurvakstegevat tendentsi kahanemiselt kasvu suunda pöörata?

Loe edasi
Jan 11

Keskerakonna juhtkonna ja fraktsiooni tänaõhtusel koosolekul otsustati tulla välja uue toetusmeetmete paketiga kõrgete energiahindade kompenseerimiseks nii kodutarbijatele kui ka juriidilistele isikutele.


"Elektri hinnatõus on juba jõudnud toiduainete hindadesse ning hakkab õige pea peegelduma vastu tarbekaupade ja teenuste hinnasiltidelt. Riigil on olemas võimalused elanikele abikäsi ulatada, seda nii lühiajaliste meetmete kui ka pikaajaliste lahenduste osas. Elekter ei saa olla luksuskaup. On vastutustundetu käed rüpes pealt vaadata, kuidas paljudel inimestel tuleb valida kommunaalkulude tasumise ja igapäevase toidukorvi vahel," lausus Riigikogu fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid.

Loe edasi
Jan 10

Tervete inimeste eemal hoidmine söögikohtadest, meelelahutusasutustest ja spordiklubidest ei ole praeguses ajalises kontekstis mõistlik ning seetõttu tuleks jaanuarikuu lõpus uuesti arvestama hakata kiirtestide tulemusi, ütleb Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid.


"Eestis on COVID-19 haiguse vastu tasuta vaktsineerimine tagatud kõikidele soovijatele ja ka tõhustusdoosi võimalust on kasutanud rohkem kui 300 000 inimest. Oleme jätkuvalt seisukohal, et vaktsineerimine annab kõige tõhusama kaitse, kuid oluline on kaasata ühiskonnaellu ka need inimesed, kes mingil põhjusel ei ole lasknud end vaktsineerida. Sidusa ja õmblusteta ühiskonna huvides peame arvestama kõikide Eestimaal elavate inimestega," lausub Jaanus Karilaid.

Loe edasi
Dets 31

Jõgeva vallavanem Angela Saksing ning Räpina abivallavanem Riho Luht liitusid Keskerakonnaga. Pärast valimisi on keskerakondlastest linnapea või vallavanema ametis kümme inimest ning abilinnapeasid või abivallavanemaid 20.


Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et Saksingu ning Luhti liitumine erakonnaga on rõõmustav ja tegemist on tublide inimestega, kes on aktiivselt panustanud kogukonda ka väljaspool poliitikat. “Angela Saksing on töötanud aastaid haridusvaldkonnas nii õpetaja kui ka Sadala kooli direktorina ning seisnud hariduse, kultuuri ja spordi valdkonna eest abivallavanemana. Riho Luht on pälvinud eelmisel aastal tähtsa tiitli – Põlvamaa aasta isa ning panustanud oma kodupaiga käekäiku nii kogukonnaaktivisti kui ka abivallavanemana,” tõi Ratas välja.

Loe edasi
Dets 23

Armsad erakonnakaaslased!

Kätte on jõudnud aeg, mida paljud meist pikisilmi oodanud on – jõulurahu. Igaüks meist ootab sellest midagi erilist. Jõuluootusega kaasneb erinevaid soove - kes ootab kingitusi, kes pidulikku jõululauda või oma lähedastega koosolemist.

Loe edasi
Dets 08

Riigikogu kiitis heaks 2022. aasta riigieelarve, mille tulude maht on 13,132 miljardit eurot, kulude maht 13,633 miljardit eurot ja investeeringute maht 724 miljonit eurot.

Loe edasi
Dets 08

Riigikogu võttis vastu eelnõu, mis näeb ette laiendada kõrgendatud piirmääras hambaravi hüvitist saavate isikute sihtrühma registreeritud töötute ja toimetulekutoetust saavate isikutega.

Loe edasi
Dets 08

Riigikogus läbis esimese lugemise 45 saadiku algatatud Eesti Vabariigi põhiseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis näeb ette seadustada Vabariigi Presidendi otsevalimine. Eelnõu kaitsnud Marko Šorini sõnul vastab presidendi otsevalimine ühiskonna ootustele ning annab rahvale täiendava võimaluse osaleda riigi jaoks oluliste otsuste langetamisel, lähendades sellega rahvast riigile.

Loe edasi
Dets 02

Valitsus toetas täna tervise- ja tööminister Tanel Kiige ettepanekuid kõiki Eestis kasutatavaid vaktsiine hõlmava vaktsiinikindlustuse loomiseks. Vastav eelnõu on plaanis koos patsiendikindlustuse süsteemiga Riigikogu saata veel tänavu.

Loe edasi
Dets 07

Maailmas tuntakse Eestit digiriigina, kuid tuleb tunnistada, et suuresti põhineb meie edu mineviku saavutustel ning seetõttu ongi praegu õige aeg meie e-riigi arengule uut hoogu anda, rõhutas Andrei Korobeinik Riigikogu suures saalis toimunud arutelul, mis käsitles Eesti digiühiskonna arengukava aastani 2030.

Loe edasi
Dets 07

Riigikogu võttis vastu meresõiduohutuse seaduse täiendamise seaduse eelnõu, millega toetatakse rahvusvahelist meretransporti Eesti sadamate kaudu ning motiveeritakse kaubasaatjaid suunama oma kaubavoogusid läbi siinsete sadamate. Eelnõuga vähendatakse 2022. aasta jaanuari kuni detsembri eest tasumisele kuuluvat veeteetasu 50 protsendi võrra.

Loe edasi
Nov 27

Eesti Keskerakonna volikogu võttis vastu majandus- ja taristuminister Taavi Aasa poolt ette kantud avalduse "Toetame lisamiljonitega elu vee peal ja sadamates". Uhke mereriigina peab Keskerakond oluliseks toetada sõnas ja teos elu vee peal ning sadamates sini-must-valge lipu all.

Loe edasi
Nov 27

Eesti Keskerakond võitis kohalike omavalitsuste valimised, kuid 15 kuu pärast ootab meid juba uus katsumus ja selleks tuleb juba praegu hakata valmistuma, ütles erakonna esimees Jüri Ratas volikogu istungil peetud kõnes.

Loe edasi
Nov 18

President Alar Karis nimetas täna hommikul keskkonnaministri ametisse Erki Savisaare, kes seejärel Riigikogus ametivande andis.

Loe edasi
Nov 19

Keskerakonna Jõhvi osakonna üldkoosolekul valiti esimeheks Aleksei Naumkin, senine juht Martin Repinski ei kandideerinud. Juhatusse kuuluvad Naumkini kõrval veel Jevgeni Fedorenko, Natalia Abel, Andrei Raudanen ja Andrei Luškin.

Loe edasi
Nov 18

Lüganuse vallavolikogu uue koosseisu esimesel istungil valiti volikogu esimeheks Riigikogu liige ja Ida-Virumaa toetusrühma esimees Dmitri Dmitrijev. Koalitsioonilepingule kirjutasid alla Keskerakonna, Isamaa ja valimisliidu "Oma Rahva Eest" esindajad ning kolmel osapoolel on 19-liikmelises volikogus 11 kohta.

Loe edasi
Nov 16

Pärnu Linnavolikogu uue koosseisu esimesel istungil valiti esimeheks Keskerakonna Pärnumaa piirkonna juht Andrei Korobeinik ning aseesimeesteks Jane Mets (Reformierakond) ja Helle Kullerkupp (EKRE).

Loe edasi
Nov 16

Eesti Keskerakond sõlmis Lääneranna vallas koalitsioonilepingu Isamaa ja Lääneranna valimisliiduga. Lääneranna volikogus on uuel koalitsioonil 16 saadikukohta 21-st.

Loe edasi
Nov 17

Keskkonnaminister Tõnis Mölder teavitas täna Eesti Keskerakonna juhatust ja Riigikogu fraktsiooni otsusest omal soovil ametist tagasi astuda.


"Tänan Keskerakonda ja erakonna esimeest Jüri Ratast usalduse ja võimaluse eest olla minister! Samuti tänan peaminister Kaja Kallast ja Reformierakonda tugeva partnerina valitsuse koostöö eest - mitmed olulised keskkonnateemad on saanud tänu heale üksteisemõistmisele valitsustasemel lahenduse," lausus Tõnis Mölder.

Loe edasi
Nov 09

Loe Eesti Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna vahel sõlmitud koalitsioonilepingut Tallinna linna juhtimiseks.

Loe edasi
Nov 07

Elva vallas moodustasid uue võimukoalitsiooni Keskerakond, Isamaa ja EKRE, volikogu aseesimeheks saab Peeter Laasik. Keskerakonna esinumber Peeter Laasik rõhutab, et koalitsioonilepingus on kirjas Elva osakonna kolm põhilubadust.

Loe edasi
Nov 04

Eesti Keskerakonna, valimisliidu Omad Inimesed ja Eesti Reformierakonna esindajad allkirjastasid koalitsioonilepingu ühiste kavatsuste elluviimiseks Jõgeva vallas aastatel 2021–2025.

Loe edasi
Nov 04

Väike-Maarja vallas kirjutasid koalitsioonilepingule alla Keskerakond, Reformierakond, Isamaa ja valimisliit Pandivere. Koalitsioonilepingu järgi kuulub vallavanema koht Reformierakonnale, volikogu hakkab aga juhtima Keskerakonda kuuluv kohalik suurpõllumees Hans Kruusamägi.

Loe edasi
Nov 05

Paljud vanad mõisted on ammu saanud uue sisu. Kuid siiski, millised on olnud Jüri viisaastaku rajajooned? Aastal 2016 oli ta 38-aastane ja kuulus juba siis Eesti tipp-poliitikute hulka. Jüri Ratase ametiaega Tallinna linnapeana meenutatakse kui tegusat ja töökat.

Hästi istusid talle ka Riigikogu aseesimehe kohustused. Ta polnud bürokraatlik ega kuhugi poole kreenis, mõnigi kord tuli ta keerulisest olukorrast välja parajal, kuid alati õigel määral huumorit kasutades. Kõik, kes Jürit tunnevad, teavad, et tegemist on viisaka härrasmehega, kes harva mõnd sünnipäeva või töist tähtpäeva unustab.

Loe edasi
Nov 03

Täna õhtul kogunenud Eesti Keskerakonna juhatus võttis vastu otsuse esitada kultuuriministri kandidaadiks Tallinna Linnavolikogu esimehe ning Eesti Linnade ja Valdade Liitu juhatuse esimehe Tiit Teriku. Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul räägib Tiit Teriku kasuks pikaajaline juhtimiskogemus ja oskus leida ühisosa ning näha lahendusi.

Loe edasi
Nov 02

Eesti Keskerakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja Eesti Reformierakond allkirjastasid Võru linnas koalitsioonileppe. Koalitsioonileppes, mis kannab pealkirja „Ühtsuses peitub jõud ja võlu – see on meie Võru!" seisab, et osapooled ühendavad aastatel 2021–2025 jõud, et maksimaalselt kõiki võimalusi ära kasutades panustada Võru linna arengusse ja Võru elanike heaolusse.

Loe edasi
Okt 29

Viljandi linnas allkirjastati koalitsioonileping, mille kohaselt võtavad järgnevaks neljaks aastaks valitsemisvastutuse Valimisliit Südamega Viljandis, Eesti Reformierakond ning Eesti Keskerakond. Moodustavaval koalitsioonil on 27-liikmelises volikogus 17 kohta.

Loe edasi
Okt 28

Pärnu linnas kirjutasid koalitsioonileppele alla Keskerakond, Reformierakond ja valimisliit "Pärnu Ühendab". Linnapea koht jäi endiselt valimisliidule ja volikogu esimehe koht Keskerakonnale. Pärnu volikogus on uuel koalitsioonil 24 saadikut 39-st.


Pärnu Linnavolikogu esimehe Andrei Korobeiniku sõnul on koalitsioonilepingu prioriteedid uue silla ehitamine, isesõitvad bussid, Munamäe pargi rekonstrueerimine, vabaajakeskuse ehitamine vana Koidula kooli ujula kohale, jäähall, rannapromenaadi uuendamise järgmine etapp, liinibusside piletihindade võrdsustamine ja valveapteek kesklinnas.

Loe edasi
Okt 20

Rakvere linnas sõlmisid koalitsioonilepingu Isamaa ja Keskerakond, kes olid linnajuhtimisse kaasatud ka kahel eelneval aastal. Koalitsioonilepingu kohaselt täidab Isamaa erakond volikogu esimehe ja kaks abilinnapea kohta ning mittekoosseisulise linnavalitsuse liikme koha. Keskerakond täidab linnapea ja abilinnapea koha ning volikogu aseesimehe koha.

Loe edasi
Okt 23

Laupäeva õhtul lõppesid edukalt Valimisliidu Ühine Tee, EKRE, Keskerakonna, Isamaa ja Eesti 200 vahel peetud läbirääkimised. Neli delegatsiooni, kuhu kuulusid volikokku valitud, alustasid koalitsiooniläbirääkimisi käesoleva nädala esmaspäeval. Teisipäeval liitusid Isamaa saadikud. Koalitsioonile kuulub 21 liikmelises volikogus 13 kohta. Nädala jooksul räägiti läbi sotsiaal-, haridus-, kultuuri-, majandus-, kogukonna-, keskkonna- ja teiste valdkondade tegevused.

Loe edasi
Okt 22

Täna sõlmisid koostöökokkuleppe Rõuge valla juhtimiseks järgneval neljaks aastaks valimisliit Loome Koos, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Eesti Keskerakond. Täname kõiki meie toetajad, kes valimistel toetasid Keskerakonna kandidaate.


Keskerakond sai valimistel volikokku ühe koha ja meie esindaja on Aigar Kalk.
 

Okt 16

Eesti Keskerakonna esimees Jüri Ratas ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart kutsuvad kõiki inimesi kindlasti valimistest osa võtma, mitte laskma end mõjutada kummalistest probleemidest valimiste korraldamisel. 


"Kutsume kõiki valijaid laupäeval ja pühapäeval aktiivselt valimistest osa võtma ning oma häält andma. Ainult nii näitavad kohalikud valimised pealinnas ja kogu Eestis inimeste tegelikku tahet," rõhutavad Jüri Ratas ja Mihhail Kõlvart. "Kummalised probleemid valimiste korraldamisel ei tohi mõjutada valimistulemusi."

Loe edasi
Okt 12

„Minu arvates on praegu ikkagi põhiline küsimus, millest tuleb lähtuda ja mis tuleb üles tõsta – see on rahvarinde loomise küsimus, ... (mõttepaus) perestroika toetuseks“ (Edgar Savisaar 13. aprillil 1988. aastal Eesti Televisiooni saates „Mõtleme veel“). Minu kümnenda sünnipäevani jäid siis veel mõned kuud. Sedaviisi tuleb päris alguse aegadest kirjutades toetuda  Keskerakonna asutajate poolt kirjapandule ja nende käest kuuldule. 


Rahvarinne oli Eesti suurim ja Eesti vabanemisel üks otsustavat rolli mänginud rahvaliikumine. Keskerakond on väljakasvanud Rahvarindest. Keskerakonnas elavad edasi Rahvarinde ideed ja mille seos Rahvarindega on ilmne.

Loe edasi
Okt 06

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon teeb majandus- ja taristuministrile ning keskkonnaministrile ettepaneku kiirendatud korras viia Vabariigi Valitsuse istungile ning töötada ühiselt välja leevendusmeetmed elektri- ja gaasihinna tõusu osas. Energiakulud on meie perekondadele ja ettevõtetele vältimatud – inimesed ei saa loobuda pesu pesemisest, toidu valmistamisest ja hoonete kütmisest. Leiame, et suurenenud rohe-eesmärkide saavutamine ei tohi toimuda tavatarbijate arvelt.

Loe edasi
Sept 29

Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid andis Riigikogule üle eelnõu "Eesti Vabariigi põhiseaduse muutmise seadus Vabariigi Presidendi valimiskorra muutmiseks", mis annab võimaluse Eesti inimestel presidenti otse valida.

Loe edasi
Sept 30

Valdav osa Eestimaa inimestest on saanud COVID-19 haiguse vastu esmase kaitse. Peame vaktsineerimisega hõlmatust veel veidi tõstma, et saaksime viiruse tõkestamise meetmeid leevendama hakata, ütlesid tervise- ja tööminister Tanel Kiik ning Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Andrei Korobeinik Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni algatatud olulise tähtsusega riikliku küsimuse "Kuidas jõuda piirangutevaba Eestini?" arutelul.

Loe edasi
Sept 24

Keskmine vanaduspension on praegu 552 eurot. 2022. aasta 1. aprillil tõuseb see indekseerimise tulemusel 38,6 euro võrra 591 euroni.


Arvestades erakorralist 20-eurost pensionitõusu 1. jaanuaril 2023 ja 43-eurost indekseerimist 1. aprillil 2023 tõuseb prognoosi kohaselt keskmine pension 654 euroni.

Loe edasi
Sept 16

Vaevalt, et meist paljud peavad koroonapandeemiat inimkonnale kasulikuks. Miljonid said surma, kümned kui mitte sajad miljonid kaotasid tööd... Kuid igast kriisist peame enda jaoks kasulikke õpetunde otsima. Näeme juba praegu, et üht-teist positiivset oli tänases pandeemias ka. Mõttetuid koosolekuid on nüüd palju vähem, töötajate tootlikkus on selgelt tõusmas. Inimesed reisivad harvem ja jätavad raha koju.


Paljude üllatuseks (ja mina pole erand) jäi suuremat sorti majanduskriis ära ja kiire majanduse langus asendus kiirema kasvuga. Tundub, et tegemist on struktuursete muutustega, mis omavad pikaajalist mõju ja on loota, et juba keskmises perspektiivis tõstab pandeemia keskmise Maa elaniku elutaset, mitte ei langeta seda.

Loe edasi
Sept 19

Keskerakond ehitab Tallinna, mitte ei lõhu pealinna, nagu seda teised erakonnad teevad, ütles Keskerakonna esimees Jüri Ratas Tallinna valimisprogrammi esitlusel.


Keskerakonna esimees sõnas Tallinna valimisplatvormi esitlusel, et oponendid plaanivad mitmekesi tulla ühe kallale, kuid tänavu 12. oktoobril oma 30. juubelit tähistavat Keskerakonda see ei heiduta.

Loe edasi
Sept 19

Ehitame Tallinna Haigla valmis igal juhul, ühendame pargid nii, et pealinnast kujuneks üks suur Euroopa Rohelise pealinna vääriline roheala ning toome ühistranspordi arendamiseks tänavatele metroobussi, ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart pealinna valimisprogrammi esitlusel.


"Tallinna Haigla on lähima 10-20 aasta kõige eksistentsiaalsem projekt pealinnas: sellest kujuneb Baltimaade moodsaim meditsiinilinnak. Oleme arvestanud, et Tallinna Haigla avab uksed 2027. aastal," lausus Keskerakonna Tallinna linnapeakandidaat Mihhail Kõlvart.

Loe edasi
Sept 15

COVID-19 vastu on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud või selle läbi põdenud kokku 71 protsenti täiskasvanutest. Kui jõuame 70% tasemele kogu elanikkonnas ja 85%-ni riskirühmade seas, saame hakata ühiskonda avama, kinnitasid Riigikogu esimees Jüri Ratas ning tervise- ja tööminister Tanel Kiik Keskerakonna fraktsiooni korraldatud seminaril "Piirangutevaba Eesti - kuidas selleni jõuda?".

Loe edasi
Sept 13

Riigikogu esimees Jüri Ratas ütles tänasel sügisistungjärgu avaistungil ametikaaslaste poole pöördudes, et Riigikogu peab kandma edasi, arendama, aga ka hoidma ja kaitsma neid demokraatliku ja parlamentaarse riigi alustalasid, mida sätestab põhiseadus.

Loe edasi
Sept 06

Oktoobrikuistel kohalikel valimistel on Keskerakonna esinumber Lasnamäel, Tallinna suurimas valimisringkonnas, linnapea Mihhail Kõlvart. Keskerakonna aseesimees rõhutas, et valimistele minnakse vastu tugeva toetuse ning suurte plaanidega, uue meetmena pakutakse välja koolialguse toetuseks kuni 100 eurot igale Tallinna kooliõpilasele.

Loe edasi
Sept 05

Eesti Keskerakond kinnitas sel nädalavahetusel oma Põhja-Tallinna valimisnimekirja, mille esikolmiku moodustavad Euroopa Parlamendi liige Yana Toom, tervise- ja tööminister Tanel Kiik ning Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.


Keskerakonna aseesimees, tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütleb, et Keskerakonna juhtimisel on pealinn väga palju arenenud ning just tervise- ja sotsiaalvaldkonda panustanud. "Riigi ja linna koostöös tuleb edasi liikuda selle sajandi olulisema terviseprojekti ehk Tallinna Haigla rajamisega ning ühtlasi tagada kodulähedane esmatasandi arstiabi kõigis linnaosades," lausub Tanel Kiik. "Sama oluline on pakkuda vajalikke sotsiaalteenuseid ja -toetusi abivajajatele ning jätkata eakate täiendavat toetamist."

Loe edasi
Sept 04

Eesti Keskerakonna esinumber Mustamäe valimisringkonnas on erakonna esimees ja Riigikogu esimees Jüri Ratas.

"Keskerakonnale on tallinlaste poolt absoluutne enamus volikogus usaldatud juba viiel järjestikusel korral. Oleme seda usaldust õigustanud ning mõistagi läheme küsima sama tugevat toetust ka nüüd,“ ütleb Jüri Ratas. "Praeguse Tallinna linnavolikogu volituste perioodil on Tallinna juhtinud kaks meeri, Taavi Aas ja Mihhail Kõlvart. Mõlemad on teinud oma tööd väga hästi, on teinud seda südamega. Tallinna edukas areng on silmaga näha, pealinnas on hea elada."

Loe edasi
Sept 04

Keskerakond on avalikustas Kesklinna valimisringkonna esinumbrid, kelleks osutusid majandus- ja taristuminister Taavi Aas, tuntud arst ja Lääne-Tallinna Keskhaigla juht Arkadi Popov ning Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. 


Kesklinna valimisringkonna esinumbri, aastatel 2015-2019 Tallinna linnapeana ja enne seda alates 2005. aastast Tallinna abilinnapea töötanud Taavi Aasa sõnul koosneb Kesklinna valimisnimekiri tugevatest ekspertidest ja kogenud poliitikutest. “Kesklinn oma oma olemuselt unikaalne linnaosa - see on Tallinna visiitkaart, kuid väga paljude tallinlaste kodu. Kesklinn vajab erinevaid teadmisi ja oskusi, mida meie nimekiri ka pakub,” lausub Taavi Aas.

Loe edasi
Sept 03

Kohalike omavalitsuste valimistel on Keskerakonna esinumber Pirita valimisringkonnas keskkonnaminister Tõnis Mölder. Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti kinnitusel on Tõnis Mölder toonud kaasa positiivseid muutuseid nii Pirita linnaosa vanema, abilinnapea, Riigikogu liikme kui keskkonnaministri ametikohal.


„Tõnis Mölder tõestas Pirita linnaosa vanemana töötades, et ta hoolib oma kodukoha elukeskkonnast ja inimeste heaolust. Usun, et Tõnis Mölder viib koos Keskerakonna Pirita piirkonna meeskonnaga ellu linnaosa elu edendavad ideed,“ ütles Kõlvart.

Loe edasi
Sept 02

Keskerakonna nimekirjas kandideerib oktoobrikuistel valimistel Tallinna Linnavolikogusse tuntud arst, Lääne-Tallinna Keskhaigla juht Arkadi Popov. 


“Minu jaoks on see esimene kord valimistel kandidaadina kaasa lüüa ning ootan saabuvat teatava põnevusega. Kohaliku omavalitsuse asjades osalemine on justkui mõnevõrra kodanikukohus, sest kes siis ei tahaks, et tema kodulinnal hästi läheb,” ütles Arkadi Popov. 

Loe edasi
Sept 01

Korteriühistute Liidu juhatuse liige ja õigusosakonna juht Urmas Mardi kandideerib Tallinna Linnavolikogusse Keskerakonna nimekirjas.


„Viimastel aastatel olen teinud väga meeldivat ja tõhusat koostööd Tallinna linnaga ning hindan väga linnapea Mihhail Kõlvarti tegutsemist,“ ütles Urmas Mardi, „näen, et pealinnas on kujunenud selge visioon, kuidas kortermaju ja ühistuid pidevalt edasi arendada ning soovin sellele omalt poolt veelgi kaasa aidata.“

Loe edasi
Aug 31

Tuntud poliitik ja õigusteadlane, vikaardiakon Igor Gräzin on otsustanud kandideerida Tallinna Linnavolikogusse Keskerakonna valimisnimekirjas. 

„Mul jagub energiat poliitikas kaasa lüüa ning ega ma ei varja, et miski kisub ikka poliitika poole tagasi. Keskerakonna nimekirjas kandideerin olles veendunud, et Mihhail Kõlvart on Tallinnale parim linnapea ja tema töö peab jätkuma,” ütles Gräzin. “Ajad ei ole hetkel kõige lihtsamad ning pealinn vajab juhti, kel on tulevikust selge nägemus ning julgus otsuseid langetada.” 

Loe edasi
Aug 30

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon alustas allkirjade kogumist Vabariigi Presidendi otsevalimiste seaduseelnõule. Eelnõu kohaselt on presidendikandidaadi ülesseadmise õigus vähemalt kümnel tuhandel hääleõiguslikul Eesti Vabariigi kodanikul.

Loe edasi
Aug 29

Eesti Keskerakonna Kadrina osakond, erakonna Isamaa Kadrina osakond ja valimisliit Koduvald jõudsid Kadrina valla tuleviku üle arutades seisukohale, et üheskoos on Kadrina inimeste huvide eest seismine tulemuslikum ning otsustasid osaleda valimistel ühise nimekirjaga. Ühiste eesmärkide kinnituseks kirjutasid osapoolte esindajad täna alla koostöökokkuleppe.

Loe edasi
Aug 20

20. augustil tähistame Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva. Keskerakonnale on laekunud mitmeid meenutusi toonastest pöördelistest sündmustest, mida järjepanu avaldame. Seekord jagab mälestusi endine ajakirjanik ja praegune Riigikogu liige Enn Eesmaa.

Loe edasi
Aug 22

Eesti Keskerakond on aastaid seisnud presidendi otsevalimiste eest. Sellist soovi on käimasolev kohati arusaamatu ja pikaleveninud valimisprotsess ainult võimendanud. Inimesed saavad aru, et jutt "rahva presidendist" pole täna veel piisavalt veenev. Muudatust on vaja, et erakonnad Riigikogus, fraktsioonid ja saadikud arvestaksid tulevikus just eelkõige rahva soovi. Presidendi otsevalimised sunnivad poliitikuid rohkem väljuma erakondlikust egoismist.

Loe edasi
Aug 22

Eesti Keskerakonna volikogu toetab presidendikandidaadina endist riigikontrolöri ja tänast Eesti Rahva Muuseumi direktorit Alar Karist. Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles volikogu istungil peetud kõnes, et nii Alar Karis kui ka Tarmo Soomere on mõlemad väärikad ja tugevate kogemuste ning teadmistega kandidaadid, kuid laiapindsem ühisosa tundub täna olevat Karisel.

Loe edasi
Aug 22

Tänavustel kohalike omavalitsuste valimistel kandideerib Keskerakonna nimekirjas Rakvere Linnavolikogusse teiste seas ka Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu esimees Sivar Irval.

Loe edasi
Aug 18

Euroopa Olümpiakomiteede Euroopa Liidu komisjoni juht, kahekordne olümpiapronks ja endine riigikogulane Jüri Tamm kandideerib oktoobris toimuvatel kohalikel valimistel Keskerakonna nimekirjas Tallinna Linnavolikogusse.

Loe edasi
Aug 18

Kohalike omavalitsuste valimistel on Keskerakonna esinumber Kristiine linnaosas Tallinna abilinnapea Andrei Novikov. Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Andrei Novikov end tõestanud võimeka juhi ja meeskonnamängijana. "Andrei Novikov vastutab linna transpordi ja planeerimise eest ning oma töös on ta alati saavutanud paremaid tulemusi, kui temalt oodatakse. Andrei Novikov on kompetentne ning teda võib usaldada linna juhtimisel," lausub Mihhail Kõlvart.

Loe edasi
Aug 17

20. augustil tähistame Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva. Keskerakonnale on laekunud mitmeid meenutusi toonastest pöördelistest sündmustest, mida järjepanu avaldame. Seekord jagab mälestusi majandusteadlane ja poliitik Ivar Raig.

Loe edasi
Aug 14

Kohalike omavalitsuste valimistel on Keskerakonna esinumber Nõmme linnaosas Tallinna Linnavolikogu esimees Tiit Terik. Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Tiit Terik lisaks edukale tööle linnaosavanemana näidanud, et suudab volikogu esimehena head koostööd teha kõikide poliitiliste jõududega ning tal on olnud laiem visioon nii Nõmme kui ka Tallinna arengu osas.

Loe edasi
Aug 12

20. augustil tähistame Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva. Keskerakonnale on laekunud mitmeid meenutusi toonastest pöördelistest sündmustest, mida järjepanu avaldame. Seekord jagab mälestusi toona piirikomissarina tegutsenud Rein Kork.

Loe edasi
Aug 12

Kohalike omavalitsuste valimistel on Keskerakonna esinumber Haabersti piirkonnas Riigikogu liige ja ettevõtja Marek Jürgenson. Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Marek Jürgenson end tõestanud võimeka juhi ja meeskonnamängijana.


"Marek Jürgensoniga on meil olnud hea koostöö. Tema eestvedamisel läbis Haabersti Päevakeskus tervikrenoveerimise ja sama hoone teises tiivas avatakse lähiajal uus noortekeskus," lausub Mihhail Kõlvart. "Samuti on Marek Jürgensoni jaoks väga oluline kogukonna kaasamine otsuste langetamisse. Ta tahab ja julgeb vastutust võtta."

Loe edasi
Aug 11

Eesti Keskerakond korraldab 24. augustil esindusliku majanduskonverentsi "Meie valik - millist Eestit tahame?", mis keskendub viiele olulisele teemale: milline on majanduslikult edukas riik, maksupoliitilised probleemid ja lahendused Eesti majanduses, Eestimaa elu väljaspool Tallinna ja Tartut, energeetika ja rohepöörde uued sammud ning uue majanduse väljakutsed.

Loe edasi
Aug 09


Keskerakonna Viimsi osakond kinnitas valimisprogrammi “Viimsikeskne”, mis seab sihid ja sõnastab tegevused järgnevaks neljaks valitsemisaastaks. Erakonna pikk plaan on luua loodussõbralik Viimsi, kus hea haridus, turvaline kodu ja vääriline töökoht on kättesaadavad kõigile viimsilastele. Programm on valminud koostöös valdkonna asjatundjatega ja kogukonna soove arvesse võttes.

Loe edasi
Aug 06

20. augustil tähistame Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva. Keskerakonnale on laekunud mitmeid meenutusi toonastest pöördelistest sündmustest, mida järjepanu avaldame. Seekord jagab mälestusi Riigikogu liige Maria Jufereva-Skuratovski.

Loe edasi
Aug 03

20. augustil tähistame Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva. Keskerakonnale on laekunud mitmeid meenutusi toonastest pöördelistest sündmustest, mida järjepanu avaldame. Seekord jagab mälestusi Rakvere linnapea Triin Varek.

Loe edasi
Aug 04


Keskerakonna Narva piirkonna juhatus tegi valiku 2021. aasta kohalike omavalitsuste valimiste esinumbrite suhtes ning linnapeakandidaadiks on Riigikogu saadik Mihhail Stalnuhhin ja linnavolikogu esimehe kandidaadiks Tatjana Stolfat.

Mihhail Stalnuhhin on olnud Narva Linnavolikogu liige aastatel 1994–1995 ja 1999–2003 ning 2003–2011 oli ta volikogu esimees. Ta on olnud mitme Riigikogu koosseisu liige, praegu on ta majanduskomisjoni liige. Mihhail Stalnuhhin ütleb, et Narva arengule tuleb kasuks stabiilne linnavõim, mida on suutnud pakkuda ainult Keskerakond.

Loe edasi
Aug 02

Kohalike omavalitsuste valimistel on Keskerakonna esinumber Keila linnas Jevgeni Tamme. Brüsselis Euroopa Parlamendis nõunikuna töötanud ja praegu Keskkonnaministeeriumis nõuniku ametit pidav Jevgeni Tamme ütleb, et kasvava elanikkonnaga linn vajab hoolivamat ning inimkesksemat juhtimist.

Loe edasi
Aug 01

20. augustil tähistame Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva. Keskerakonnale on laekunud mitmeid meenutusi toonastest pöördelistest sündmustest, mida järjepanu avaldame. Seekord jagab mälestusi kolm kümnendit tagasi Sakalamaa Rahvarinde ridades tegutsenud Valli Veigel.

Loe edasi
Jul 28

20. augustil tähistame Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva. Keskerakonnale on laekunud mitmeid meenutusi toonastest pöördelistest sündmustest, mida järjepanu avaldame. Seekord jagab mälestusi aastatel 1982-2018 Tartu linnavolikogu liikmena tegutsenud Olev Raju.

Loe edasi
Jul 27

Keskerakonna liige Irina Embrich krooniti koos Katrina Lehise, Erika Kirpu ja Julia Beljajevaga epeevehklemise naiskonnavõistluses Tokyo olümpiavõitjaks! Irina Embrich andis äärmiselt pingelises finaalmatšis Lõuna-Korea vastu suurepäraselt veheldes oma panuse.

Tiitlivõistlustel 13. medali võitnud Irina Embrich kerkis selles arvestuses ühtlasi Eesti kõige edukamaks olümpiaalade sportlasteks. Tema auhinnakapis on igat karva medaleid nii maailma- kui ka Euroopa meistrivõistlustelt.

Loe edasi
Jul 26

Keskerakonna fraktsioon on seisukohal, et vaktsineerimine annab kõige tõhusama kaitse koroonaviiruse erinevate tüvede vastu. Paneme kõikidele vaktsineerimata Eestimaa inimestele südamele lasta endale esimesel võimalusel kaitsesüst teha. Võimalusi selleks on erinevaid. Alates eelmisest nädalast saab vaktsineerida ka kaheksas apteegis ning see võimalus laieneb peatselt kokku 45 apteegini üheksas maakonnas. Eelnevalt soovitame aga perearstiga nõu pidada.

Loe edasi
Jul 26

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon valis esimeheks Jaanus Kariliaidi, aseesimeestena jätkavad Kersti Sarapuu ja Andrei Korobeinik.

"Tänan nii juhatust kui fraktsiooni usaluse eest!" lausus Jaanus Karilaid. "Õiguskomisjoni esimehe tööst on küll kurb loobuda, aga kui erakonna juhtkond on teinud ettepaneku fraktsiooni juhtida, tuleb väljakutse vastu võtta! Tänan nii juhatust kui fraktsiooni usalduse eest!"

Soovime Jaanusele uues ametis jõudu!

Jul 20

Täna kuu aja pärast tähistame Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva. Keskerakonnale on laekunud mitmeid meenutusi toonastest pöördelistest sündmustest, mida järjepanu avaldame. Otsa teeb lahti Aadu Jõgiaas, kes juhtis 1991. aasta suvel valitsuse salajast raadioside töögruppi.

Loe edasi
Jul 12

Kui saame omavalitsused paati, võib oodata juba lähiajal mugavamaid ja kiiremaid ühistranspordiühendusi! Selle aasta teises pooles algavad läbirääkimised Tallinna, Harju- ja Põhja-Raplamaa ühiseks transpordikorralduseks. Eesmärk on jõuda kokkulepeteni, kuidas piirkonna ühistransporti rahastada ning luua regiooniülene ühistranspordikeskus.

Loe edasi
Jul 09

„Liiga palju on tasuta asju,“ kurtis üks reformierakondlane kümmekond päeva tagasi Delfis, tehes ettepaneku tasuta maakondliku ühistranspordi kaotamiseks. Tema enda erakonna suur ja kandev idee eelseisvaks sügiseks Tallinnas on aga tasuta lasteaiakohad. Loogika umbes selline, et kui mina pakun tasuta asju, on see hea. Kui sina, siis halb.

Loe edasi
Jul 08

Mai viimastel päevadel käis valitsuskabinetis arutelu sundüürnikele olulisel teemal, milleks oli omandireformi sotsiaalsete ja õiguslike mõjude kohta koostatud teadusuuring. Teadupärast ei ole 30 aasta tagune omandireform veel lõppenud, sest lahenduseta on paljude nende inimeste mured, kel puudus õigus oma eluruumi erastada. Nüüdseks koostatud registri andmeil ootavad lahendust kümned tuhanded sundüürnikud ligi 22 000 eluruumi kohta.

Loe edasi
Jul 05

Kohalike omavalitsuste valimistel on Keskerakonna Väike-Maarja vallavanema kandidaat Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Siret Kotka ning vallavolikogu esimehe kandidaat kohalik suurpõllumees Hans Kruusamägi.


Vallavanema kandidaadi Siret Kotka sõnul on ta otsustanud kandideerida oma koduvallas, sest kohaliku elanikuna on ta väga hästi kursis Väike-Maarja peamiste murede ja vajadustega ning toetanud järjepidevalt piirkonna arengut.

Loe edasi
Jul 05


Keskerakonna auhinnamängu peaauhinna, Hotell L'Embitu 500€ kinkekaardi võitis Valentina Ljutenko Kehrast. Auhinna andis õnnelikule võitjale üle Keskerakonna Anija osakonna juht ja Anija vallavolikogu esimees Jaanus Kalev.

Keskerakond soovib Valentina Ljutenkole mõnusat puhkust Tallinna kõige uuemas hotellis!
 

Jun 10

Keskerakonna Kristiine piirkonna aastakoosolekul valiti juhina jätkama Tallinna abilinnapea Andrei Novikov. Juhatusse valiti Jaanus Riibe, Viktoria Nikolajeva, Oksana Jaakson, Urmo Saareoja, Helmut Koidla, Roland A. Rand, Nikolai Korb, Svetlana Baltina ja Natalja Gromovaja.


Volinikeks valiti Jaanus Riibe, Svetlana Baltina ja Urmo Saareoja.

Jun 14

Keskerakonna Harjumaa piirkonna aastakonverentsil valiti esimehena tagasi Maardu linnapea Vladimir Arhipov. Aseesimeesteks nimetati Annika Vaikla, Jaanus Kalev ja Eingard Tops.


Juhatusse valiti veel Jevgeni Tamme, Ilja Schor, Raimo Tann, Hannes Pikkel, Robert Antropov, Jaan Mölder, Anu Leeduks, Oleg Tsubarov, Raivo Kokser, Leho Rehemäe, Riina Lepp ja Ailar Lyra.

Loe edasi
Jun 12

Rõngu Rahvamajas toimunud Keskerakonna Tartumaa piirkonna aastakoosolekul valiti juhina jätkama erakonna juhatuse liige ja Riigikogu liige Marika Tuus-Laul. Aseesimeesteks nimetati Peeter Laasik ja Holar Sepp.


Juhatusse valiti veel August Õunap, Roland-Rafael Linde, Priit Roosve, Tiiu Sarv, Kersti Ernits, Pille Linde, Heli Jazõkova, Marie Pent, Kaare Schults ja Jaanus Lauri. Volinikeks valiti Priit Roosve, Kaare Schults, Jaanus Lauri, Peeter Laasik ja Kersti Ernits.
 

Jun 13

Põltsamaal Kuningamäe kardiraja saalis toimunud Keskerakonna Jõgevamaa piirkonna aastakonverentsil valiti esimeseks ka seninini organisatsiooni juhtinud Põltsamaa vallavanem Andres Vään. Tema ettepanekul kinnitati erakonna aseesimeesteks Põltsamaal elav majandus-ja tarvitusminister Taavi Aas ning Jõgeva vallavolikogu esimees ja SA Jõgeva Haigla juhataja Peep Põdder.

Loe edasi
Jun 21

Eesti riigi julgeolek on Keskerakonna jaoks olnud alati üheks olulisemaks prioriteediks, millest rääkides ei tohi unustada riigi energiajulgeolekut. Eesti on Euroopas tuntud rikkalike põlevkivivarude tõttu, mis on aastakümnete jooksul hoidnud üleval riigi elektrienergia varustuskindlust, kuid põlevkivisektor on miljardite eurodega panustanud ka Eesti SKT kasvu, kindlustanud inimestele töökohti ja heaolu, toonud lisavahendeid põlevkivipiirkondade omavalitsuste eelarvetesse ning võimaldanud arendada paremaid avalikke teenuseid ja ettevõtluskeskkonda.

Loe edasi
Jun 19

Avaldame täismahus Eesti Keskerakonna esimehe Jüri Ratase kõne Tallinna Lauluväljaku klaassaalis peetud erakonna volikogu istungil.

Loe edasi
Jun 19

Täna kogunenud Eesti Keskerakonna volikogu kinnitas lisaks toimuvate kohalike omavalitsuste valimiste valimisplatvormile ka erakonna hüüdlause, milleks on "Õige käik!".


Keskerakonna peasekretär Andre Hanimägi ütles, et erakonna valimisloosung võtab kokku Keskerakonna tehtu Eestimaa omavalitsustes, Riigikogus ja valitsuses, aga ka tulevased eesmärgid ning annab ühtlasi edasi sõnumi, et valima minek on õige käik, sest igaühe hääl võib muuta palju. 

Loe edasi
Jun 12

Keskerakonna Saaremaa piirkonna esimehena valiti tagasi ettevõtja ja Saaremaa vallavolikogu liige Mihkel Undrest. Juhatusse valiti Maire Käärid, Liina Jürisson, Aivar Aru, Nalmond Meri, Jaan Leivetegija, Mart Mäeker, Helle Sulg ja Boris Lehtjärv.

Volinikeks valiti Aivar Aru, Mart Mäeker ja Jaan Leivategija.

Jun 07

Keskerakonna Järvamaa piirkonna aastakonverentsil valiti esimeheks tagasi Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Kersti Sarapuu. Juhatuse liikmeteks valiti Valeri Ivanov, Getter Klaas, Kai Kimmel, Peeter Saldre, Toomas Hirbaum, Priit Seire, Anneli Tumanski, Toomas Tammik, Aivar Tubli, Aado Oherd, Tiit Merisalu, Pille Reinsalu, Margus Lääts ja Signe Roos.

Loe edasi
Jun 09

Keskerakonna juhatus kinnitas välisminister Eva-Maria Liimetsa ning siseminister Kristian Jaani avaldused liitumaks Keskerakonnaga. Ministrite soovitajateks erakonda on Jüri Ratas, Tanel Kiik ja Jaak Aab.


Erakonna esimees Jüri Ratas avaldas heameelt, et erakonda on ministrite näol lisandunud veelgi tugevat kompetentsi nii sisejulgeoleku kui ka välispoliitika küsimustes. "Ma tänan mõlemat ministrit, et nad võtsid vastu väljakutse ja vastutuse minna valitsusse. Kahtlemata oli see suur samm, kuid ka otsus liituda erakonnaga näitab, et mõlemad ministrid soovivad poliitikas kaasa lüüa ning toetada Eesti arengut just Keskerakonna ridades," rääkis Ratas.

Loe edasi
Jun 05

Keskerakonna Põlvamaa piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks Ester Tuiksoo, kelle ettepanekul nimetati aseesimeesteks Koit Nook, Mait Meensalu ja Heli Peetsmann. Juhatusse kuuluvad veel Kalle Laht, Inge Hirmo, Anne Nook, Georg Pelisaar, Ants Väärsi, Andre Laine ja Andu Hanson.

Volikogu liikmeteks valiti Georg Pelisaar, Mait Meensalu ja Heli Peetsmann ning revisjonikomisjoni moodustavad Maiken Meensalu, Malle Ladva ja Mati Luhamaa.

Loe edasi
Jun 02

Keskerakonna Põhja-Tallinna piirkonna aastakonverentsil valiti juhina jätkama erakonna juhatuse liige ja Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev. Aseesimeesteks valiti Julia Timerbulatova, Jevgenija Kukk ja Peeter Järvelaid.

Loe edasi
Jun 03

Keskerakonna Narva piirkond pidas oma aastakonverentsi Narva linnuse õuel. Sõnavõttudega tervitasid osalejaid Keskerakonna aseesimees Mailis Reps ning Riigikogu liikmed Mihhail Stalnuhhin ja Mihhail Korb. Video teel osales konverentsil erakonna esimees Jüri Ratas, kes kinnitas, et Keskerakond on Ida-Virumaa eest väljas ning lisas, et kohalikele valimistele minnakse võidumõtetega nii Narvas kui ka terves Eestis ja ta on isiklikult valmis sellele kaasa aitama.

Loe edasi
Jun 01

Keskerakonna Viljandimaa piirkonna aastakoosolekul valiti juhina jätkama riigihalduse minister Jaak Aab. Aseesimeesteks kinnitati Viljandi linnavalitsuse liige Karl Õmblus ja Riigikogu liige Peeter Rahnel.

Juhatusse valiti veel Priit Toobal, Priit Pramann, Helmut Hallemaa, Mare Mihkelson, Katrin Linkov, Valli Veigel, Heino Luik, Marju Grünbaum, Sirje Taalmaa, Katrin Kivistik, Tiiu Nõmm ja Priit Kaup.

Loe edasi
Mai 31

Keskerakonna Lasnamäe piirkonna aastakoosolekul valiti piirkonna esimeheks linnaosa vanem Vladimir Svet. Rohkem kui kolm aastat Tallinna linna suurimat piirkonda juhtinud Mihhail Kõlvart ütleb, et Lasnamäe piirkonna juhtimine oli talle au, aga ka suur vastutus.


"Iga viimase kolme aasta jooksul langetatud suurem või väiksem otsus vajas kaalumist, mis tihti tähendas keerulisi valikuid. Samas lähtusime alati tallinlaste huvidest ning iga inimese ootustest ja vajadustest," lausub Mihhail Kõlvart.

Loe edasi
Mai 29

Keskerakonna Hiiumaa piirkonna aastakoosolekul valiti piirkonna esimeheks tagasi Antti Leigri. "Tänan piirkonna liikmeid üksmeelse usalduse eest. Keskerakond on Hiiumaal viimastel aastatel näidanud, et isegi vallavolikogus opositsioonis olles, suudame tuua Hiiumaale investeeringuid, mida saarelisel vallal on väga vaja," lausus Antti Leigri.

Loe edasi
Mai 28

Keskerakonna Nõmme piirkonna aastakoosolekul valiti juhina jätkama Tallinna Linnavolikogu esimees ning Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse esimees Tiit Terik. Aseesimeesteks kinnitati Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis ja riigihalduse ministri Jaak Aabi nõunik Risto Kask.


Juhatusse valiti veel Peeter Mardna, Valeri Lõõnik, Raik Saart, Nikita Groznov, Ando Leps, Peeter Muska ja Kairi Jakobson. Volinikeks valiti Risto Kask, Grete Šillis ja Ülo Kotkas.
 

Mai 27

Keskerakonna Lääne-Virumaa piirkonna aastakoosolekul valiti juhina jätkama Riigikogu liige Siret Kotka. "Tänan piirkonna liikmeid usalduse eest. Keskerakond hoiab Lääne-Virumaal tugevat positsiooni ja läheme kohalike omavalitsuste valimistele vastu kõrgeimate eesmärkidega," lausus Keskerakonna juhatusse kuuluv Siret Kotka.


Lääne-Virumaa piirkonna aseesimeesteks kinnitati Tapa vallavolikogu esimees Maksim Butsenkov ja Riigikogu liige Kaido Höövelson. Juhatusse valiti veel Triin Varek, Maidu Aimse, Jelena Fjodorova, Jaan Meerits, Rauno Võrno ja Arvo Roosipuu.

Loe edasi
Mai 26

"Põlevkivi on Eesti üks peamisi maavarasid. Tuleb mõelda, kuidas saame seda meie inimeste heaks edasi kasutada. Aastaid on põlevkivi taganud meie kodudesse elektrit ja soojust ning üle maailma kütust laevadele. Nüüdseks on nii riik kui valdkonna ettevõtted jõudnud selge vajaduseni leida uusi viise ja tehnoloogiaid põlevkivi kasutamiseks," ütles Ida-Virumaal põlevkivitööstuse töötajate, ametiühingute ja ettevõtetega kohtunud Riigikogu esimees Jüri Ratas.

Loe edasi
Mai 23

Keskerakonna Pärnumaa piirkonna aastakonverents toimus pühapäeval Nooruse majas. Erakonnal on Pärnumaal 759 liiget, aastakonverentsil osales 62 inimest.

Piirkonna esimeheks kandideerisid Andrei Korobeinik ja Marko Šorin, valituks osutus Pärnu linnavolikogu esimees Andrei Korobeinik. Juhatusse pääsesid Hillar Talvik, Ants Lopsik, Merike Tuhkanen, Varje Tipp, Avo Keel, Marko Šorin, Vladimir Zemljannikov, Indrek Alekõrs, Margus Must, Anneli Uustalu, Andres Annast ja Anne Betker. Piirkonna uus juht määras aseesimeesteks Varje Tipu ja Avo Keele.

Loe edasi
Mai 25

Keskerakonna Läänemaa piirkonna juhatus otsustas, et kohalike omavalitsuste valimistel on Haapsalu linnapeakandidaat koolijuht Malle Õiglas. Haapsalu Linna Algkooli direktor ja volikogu Keskerakonna fraktsiooni liige ütleb, et neli aastat koalitsioonis on olnud väga töised.

Loe edasi
Mai 11

Keskerakond käivitas auhinnamängu, mille raames on neljal järjestikusel nädalal võimalus võita 200€ kinkekaart Eestimaa spaadesse. Peaauhinnaks on aga L'Embitu Hoteli 500€ kinkekaart.

Kampaanias osalemiseks tuleb esmalt hankida voldik "Keskerakond seisab iga Eesti inimese eest", mida Eestimaa erinevates piirkondades jaotatakse. Seejärel on vaja täita veebilehel keskerakond.ee/kampaania vajalikud väljad ning registreerida enda e-posti aadress, märkides ära osaleja ees- ja perekonnanime, telefoni, osaleja asukoha ning voldiku numbri.

Loe edasi
Mai 05

Veebruari lõpus korraldatud ja laialdast vastukaja leidnud ajakirjanduslik eksperiment nörritas paljusid Eesti inimesi, kes siiani olid korralikult pakendeid kogunud. Õigustatult tekkis küsimus, kuidas selline korralagedus üldse toimuda saab?

Aastaid on ju räägitud jäätmetest kui toorainest, mida tuleb järjest enam tagasi tootmisesse suunata. See on mõistlik seisukoht, mida jätkuvalt toetan, kuid vaja on muuta suhtumist, luua motivatsioonisüsteem ja selgelt paika panna, kes korraldab ja vastutab. 

Loe edasi
Mai 09

On kõigi Euroopa Liidu kodanike huvides, et EL-i väärtusruum ulatuks kaugemale praegustest piiridest, nii on tulevikus paremini tagatud ka meie enda julgeolek, kirjutab välisminister Eva-Maria Liimets Euroopa päeva puhul.

9. mail tähistame Euroopas rahu ja ühtsuse päeva, Euroopa päeva. Sel päeval 1950. aastal pidas Prantsusmaa välisminister Robert Schuman oma ajaloolise kõne, milles tegi ettepaneku uut liiki poliitiliseks ja majanduslikuks koostööks, mis muudaks sõja Euroopa rahvaste vahel mõeldamatuks.

Loe edasi
Mai 06

Kaugtöö ja videosuhtlus on paljudele meist uus normaalsus ja seda juba üle aasta. Pole kahtlustki, et seda võimaldavad platvormid on tulnud, et jääda. Sellised suurtegijad nagu Microsoft Teams või Zoom Meetings said mullu miljoneid uusi kasutajaid ning kuigi virtuaalne ei asenda kunagi täielikult inimkontakti, kasvab nende arv veelgi.

Tõsi, Eestist tuule tiibadesse saanud ükssarvik ja sama valdkonna pioneer Skype hakkab Microsofti valduses oma sära kaotama, ent samal ajal on Eestil ka uues võidujooksus oma edulugusid. Näiteks võitis Eesti firma Global Virtual Solutions mõni kuu tagasi ÜRO rahvusvahelise virtuaalkonverentside hanke.

Loe edasi
Mai 03

Riigikogu kultuurikomisjon otsustas teha täiskogule ettepaneku nimetada järgmisteks Kultuurkapitali vahenditest toetatavateks riiklikult tähtsateks kultuuriehitisteks vastavalt pingereale Tartu südalinna kultuurikeskus, Narva Kreenholmi kultuurikvartal „Manufaktuur“, Arvo Pärdi nimeline muusikamaja ning Rahvusooperi praeguse hoone juurdeehitus.

Loe edasi
Mai 03

Riigikogus läbis teise lugemise Nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse (NETS) eelnõu. “Tulime vastu ühiskonna ootustele ja täpsustasime vastakaid arvamusi tekitanud punkte, millega muutsime eelnõu inimlikumaks ja lihtsamini mõistetavaks. Keerulisi seadusi tuleb paremini selgitada,” lausus Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Siret Kotka.

Loe edasi
Apr 30

Meie seast on lahkunud ALDE president Johannes Cornelis "Hans" van Baalen. Keskerakond avaldab kaastunnet van Baaleni lähedastele ning kogu ALDE perekonnale.

Loe edasi
Apr 30

Keskerakonna juhatuse koosolekul võeti vastu 71 uut liiget, kellest 49 kuuluvad Narva piirkonda. Teiste hulgas liitus Keskerakonnaga endine tippsõudja Leonid Gulov, kes on teeninud Ateena olümpial neljanda koha ja võitnud maailmameistrivõistlustel pronksi.

Keskerakonna peasekretär Andre Hanimägi sõnas, et viimasel ajal on mitmed erakonnad Ida-Virumaal ja Narvas soovinud kanda kinnitada ning see on aktiviseerinud ühtlasi ka erakonna toetajaid. "Keskerakond ei ole Ida-Virumaal hooajakaup, vaid on alati seda maakonda ja Narvat oluliseks pidanud. Usun, et narvakad ka hindavad seda," ütles Andre Hanimägi. Ta tunnustas kohalikku piirkonda ja lisas, et Keskerakond on muutumas Narvas järjest tugevamaks ja see tagab ka hea valimistulemuse ja stabiilse ja edasi viiva linnajuhtimise.

Loe edasi
Apr 29

Riik jätkab panustamist töökohtadesse, pensionitõusu, töötasudesse ja võtab hoole alla metsad, tõstab Keskerakonna esimees Jüri Ratas esile olulisemaid punkte riigi eelarvestrateegiast aastateks 2022-2025.

"Järgmise aasta aprillis saavad praegused ja tulevased eakad arvestada indekseerimisest tuleneva pensionitõusuga. Alates 1. jaanuarist 2023 suureneb nende sissetulek veelgi tänu erakorralisele pensionitõusule ja keskmise pensioni tulumaksust vabastamisele. Summad sõltuvad majandustulemustest," ütleb Jüri Ratas. "Keskerakonna prioriteediks on alati olnud eakate heaolu ja väärikas toimetulek ning meie eestvedamisel on ellu viidud kaks erakorralist pensionitõusu. Jätkame seda suunda ka tulevikus."

Loe edasi
Apr 27

Tartus ja Elvas teadlaste ning ettevõtjatega kohtunud Riigikogu esimehe Jüri Ratase sõnul oleme kriisist võitnud ammusoovitud teaduspõhisuse. "Ühelt poolt muutus teadus argielu osaks. Näiteks Eestimaa teadlastest koosneva teadusnõukoja toel saime selgeks, kuidas saame ennast ja teisi maailma vallutanud uue nakkuse eest kaitsta. Teisalt said ettevõtted uue tõuke teaduspõhiseks arenguks.

Loe edasi
Apr 21

"Pidime saavutama jäätmete 50% taaskasutuse taseme möödunud aastal. Jah, saavutasime selle, raamatupidamislikult, mitte sisuliselt. Teist korda me ainult paberil oma eesmärki täita ei saa. Vaja on päriselt midagi ära teha. Päriselt jäätmed uuesti kasutusele võtta!" rõhutab Erki Savisaar, kommenteerides Riigikogus kolmanda lugemise läbinud Jäätmeseaduse ja pakendiseaduse muutmise seaduse eelnõu.

Loe edasi
Apr 23

Omavalitsustele on riigipoolne tugi kriisiolukorras suureks abiks, et olla raskustesse sattunud elanikele vajalikul määral toeks ja tagada läbi investeeringute tööd Eestimaa inimestele, tõdes täna Lääne-Virumaal töötanud Riigikogu esimees Jüri Ratas.

Loe edasi
Apr 15

Keskkonnaminister Tõnis Mölderi kõne Riigikogus keskkonnakomisjoni algatatud olulise tähtsusega riikliku küsimuse "Kliimaneutraalne Eesti aastaks 2035?" arutelul.

Loe edasi
Apr 12

Maakondlike ja linnaliinide bussiteenust tuleb osutada nii tihe- kui hajaasustuses, mistõttu peab tulemuslikkust vaatama vastavaid erisusi arvestades. Riik ja omavalitsused peavad tagama eluks vajalike teenuste kättesaadavuse üle Eesti kõigi piirkonna elanikele.

Samuti ei peaks riik viirusega võitlemisel otsima kohti, kust kokku hoida. Oleme jätkanud maakondliku bussiliikluse korraldusel juba arvestatud kuludega. Kohati isegi suunasime lisabusse Ida-Virumaale, et võimaldada inimestel tühjemates bussides sõita.

Loe edasi
Apr 06

Eesti Keskerakonna juhtkond ja Riigikogu fraktsioon on korduvalt arutanud seksuaalse enesemääramise vanusepiiri tõstmist ning toetavad ettepanekut kehtestada uueks normiks 16 eluaastat, ütlevad Keskerakonna juhatuse liikmed Anneli Ott ja Tanel Kiik.

2020. aastal justiitsministeeriumi tellitud uuringust selgus, et elu jooksul on seksuaalse ahistamise või seksuaalvägivalla ohvriks internetis või väljaspool internetti langenud 45% 16–26-aastastest Eesti noortest. Kultuuriminister Anneli Oti sõnul aitab seksuaalse enesemääramise vanusepiiri tõstmine vähendada riski, et meie lapsi ja noori ähvardab oht täiskasvanute ebaterve käitumise poolt.

Loe edasi
Apr 10

Meil ja Eestimaa külalistel võib tekkida sellel kümnendil võimalus taas rongiga Tallinnast Rohukülla sõita. Rongiühendus pealinnaga aitab Lääne-Eestis elu hoida, kinnitas reedel Läänemaal töötanud Riigikogu esimees Jüri Ratas.

"Veerand sajandit tagasi lõpetatud rongiliikluse taastamine tänapäevasel moel innustaks inimesi elama väljaspool tõmbekeskusi ja looma siin töökohti,“ rõhutas Riigikogu esimees. „Turba ja Risti vahelisel lõigul peaksime saama sõita ülejärgmisel aastal. Kui otsustame investeerida tuleval viiel aastal veel 67 miljonit eurot, siis muutub reaalseks ka raudteeühendus Tallinna ja Haapsalu vahel."

Loe edasi
Apr 08

Keskerakond on valmis alates aprilli lõpust leevendama piiranguid, kui COVID-19 nakatunute arv ja koroonapatsientide arv haiglas langeb alla kriitilise piiri ning näitab püsivat langustrendi, ütleb Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Erki Savisaar.

Loe edasi
Mär 25

Keskerakonna Rakvere osakonna juhatus kinnitas 2021. aasta kohalike omavalitsuste valimiste linnapeakandidaadiks Triin Vareki. Varasemalt abilinnapeana töötanud ja alates 2019. aastast linnapea ametis Triin Varek ütleb, et mitmed koalitsioonilepingus kajastatud projektid on valminud või lõppjärgus.

“Vallimäe arendus, Pika tänava rekonstrueerimistööde esimene etapp, tänavavalgustuse kaasajastamine, tasuta hommikusöök lasteaedades, koolimööbli hange, erinevad projektid sotsiaalvaldkonnas,” loetleb Triin Varek, kes oli Rakveres Keskerakonna esinumber ka eelmistel valimistel.

Loe edasi
Mär 25

Teisipäeval, 30. märtsil kell 17.30 on Zoomi vahendusel võimalus osa võtta virtuaalsest kohtumisest Euroopa Komisjoni voliniku Kadri Simsoniga. Teemaks on Euroopa olud, töö komisjonis ning vaade kaugemalt Eesti sisepoliitikale. Palume anda oma osavõtust teada hiljemalt 30. märtsi lõunaks aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Loe edasi
Mär 26

Keskerakonna välissekretär Enn Eesmaa õnnitleb Euroopa liberaalsete ja reformiparteide ühendust ALDE asutamise 45. aastapäeva puhul.

Loe edasi
Mär 27

Riigikogu esimehena esimese visiidi Narva teinud Jüri Ratas ütles, et kohtumiste keskmes olid lahendused, mis aitavad tervisekriisis toime tulla ja seda ületada. Mõnda aega ülirohked haigestumised suuruselt kolmandas linnas Eestis on pakkunud kuhjaga põhjuseid muretsemiseks. Nüüd nähtu-kuuldu andis kindlust, et nakatumisi jääb aina vähemaks. Enamgi veel - käib töö, et linn, kus Eestis tõuseb päike, täismääral edasi elaks. 

Loe edasi
Mär 14

Keskerakonnaga on liitunud Narva Transi jalgpallimeeskonna omanik, Narva Linnavolikogu liige ja Narva Auto AS-i direktor Nikolai Burdakov. Valgevenest pärit, kuid 17-aastaselt Narva kolinud Burdakovi nimi ei vaja piirilinna elanikele ja jalgpallirahvale lähemalt tutvustamist. Tegemist on mehega, kes elab ja hingab jalgpalli.

Loe edasi
Mär 23

Eesti inimeste toetus Jüri Ratasele on kõrge - Keskerakonna esimeest soovib peaministrina näha 32% valimisealistest kodanikest, selgub Eesti Päevalehe tellitud ja Turu-uuringute AS-i poolt läbi viidud küsitlusest.


Jüri Ratas on eelistatuim peaministrikandidaat nii eestlaste kui ka muu rahvuse esindajate ning samuti meeste ja naiste hulgas. Värskete andmete põhjal juhib Jüri Ratas kõigis valijate eagruppides ja kõikides piirkondade kaupa võrreldud tulemustes.

Loe edasi
Mär 18

Riigikogu esimehe valimistel sai Riigikogu esimeheks Jüri Ratas. Keskerakonna esimehe poolt hääletas 63 Riigikogu liiget, vastaskandidaat Henn Põlluaas sai 20 häält. Kokku osales esimehe valimistel 98 Riigikogu liiget. 15 hääletussedelit oli kehtetud. Jüri Ratase kandidatuuri seadis üles Eesti Keskerakonna fraktsiooni esimees Mailis Reps.

Loe edasi
Mär 18

Valitsus kinnitas täna pensioni 2021. aasta indeksi väärtuseks 1,016, mis tõstab 1. aprillist pensione keskmiselt 8,4 euro võrra. Koos eelmises valitsuses otsustatud erakorralise pensionitõusuga kasvab 44-aastase staažiga inimese vanaduspension 24,29 eurot (552,38 euroni), millele lisandub täiendava pensionilisa tõus +3,6 eurot iga lapse kasvatamise eest. Samuti arvutatakse ümber töövõimetoetused.


Keskerakonna esimees Jüri Ratas rõhutas, et Keskerakonna prioriteediks on alati olnud eakate heaolu ning väärikas toimetulek.

Loe edasi
Mär 10

Keskerakonnaga liitus Narva Linnavolikogu esimees ja Narva Sotsiaaltöökeskuse juhataja Tatjana Stolfat, kelle sõnul on praegu peaeesmärgiks COVID-19 kriisi lahendamine, kuid samal ajal tuleb otsustavalt tegeleda ka tulevikuküsimustega.

Loe edasi
Mär 06

Viimastel nädalatel on meedia ja avalikkuse teravdatud tähelepanu osaks saanud pakendijäätmete kogumise süsteem. Ühiskonna mure efektiivse jäätmemajanduse üle on asjakohane ning õhku visati suur hulk küsimusi, mis peavad saama põhjendatud vastuse. Probleem on, kokkulepet pole.

Loe edasi
Mär 04

Valitsus kinnitas täna Eesti seisukohad Euroopa Liidu transpordi kümne aasta tegevuskava ettepanekutele, mis seab eesmärgid digitaliseeritud ja keskkonnasäästlikule transpordile. Eesti jaoks on tähtis üleminek alternatiivsetele kütustele ning vastava taristu arendamine.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul on EL-i ettepanekud suuresti mõistlikud, kuid seoses uute bensiini- ja diiselmootoritega sõidukite heitmenormide ülevaatamisega tasub olla ettevaatlik võimalike sammudega uute sisepõlemismootoritega sõidukite müügi piiramiseks. Sealjuures ei tohiks ministri sõnutsi piirata kasutatud sõidukite edasist kasutamist ja müüki.

Loe edasi
Mär 03

Keskerakonna juhatuse liige, riigihalduse minister Jaak Aab rõhutab, et Ida-Virumaa õiglase ülemineku protsess peab looma uusi töökohti ja suurendama sissetulekute taset maakonnas. Lisaks ümberõppele ja uutele töökohtadele tuleb vajadusel läbi töötada palgatoetus nendele, kes sektori ümberkorralduste tõttu senist tööd jätkata ei saa.

Loe edasi
Veebr 27

Vabariigi Valitsuse tegevuskava aastateks 2021-2023 seab tervisevaldkonnas eesmärgiks COVID-19 pandeemiast väljumise, Eesti inimeste tervena elatud eluea tõstmise ning ebavõrdsuse vähendamise tervises, ütleb tervise- ja tööminister Tanel Kiik. COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks pikendatakse haigushüvitise maksmist alates teisest haiguspäevast kuni 2021. aasta lõpuni ning kavas on võimaldada maist alates tasuta kodulähedast COVID-19 vastast vaktsineerimist kõigile Eesti inimestele.

Loe edasi
Veebr 19

Sel aastal tõusevad pensionid oodatust rohkem. Koos täiendava pensionilisaga laste kasvatamise eest tõuseb vanaduspensionäride sissetulek alates 1. aprillist keskmiselt ligi 29 eurot.


44-aastase pensioniõigusliku staažiga inimesel on keskmine pension praegu 528 eurot, aprillikuust on see aga 552 eurot ning lisaks kasvab pensionilisa iga lapse kasvatamise eest ca 3,5 euro võrra. Taoline kasv on võimalik tänu erakorralisele pensionitõusule ning sotsiaalmaksu oodatust paremale laekumisele. Seda toetasid meie mullused ühispingutused – hoida majandus võimalikult avatuna ja pakkuda riigi kriisiabi raskustesse sattunud inimestele ning ettevõtetele.

Loe edasi
Veebr 16

Austatud Riigikogu liikmed, head kuulajad!

Eesti tegutseb välispoliitikas suveräänse riigina, et meie huvid oleksid esindatud, julgeolek kindel ning meie inimeste elujärg paraneks. Tänavu tähistame meie iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva ja täitub sada aastat diplomaatiliste suhete sõlmimisest paljude meie liitlaste ja partneritega, kes on seisnud meie kõrval heas, aga toetanud meid ka rasketel hetkedel. Kuulume koos väärtusruumi, kus lähtutakse demokraatiast, õigusriigi põhimõtetest, vabaturumajandusest, inimväärikusest, kõigi rahvaste kultuuride, identiteedi ja tavade mitmekesisusest, sõnavabadusest ning inimõiguste järgimisest.

Loe edasi
Veebr 23

President Kersti Kaljulaid tunnustab Riigivapi II klassi teenetemärgiga aastatel 2016–2021 Eesti Vabariigi peaministri ametit pidanud Jüri Ratast.

Jüri Ratase juhtimisel seisis valitsus erakorralise pensionitõusu eest, parandas arstiabi kättesaadavust, tõstis õpetajate töötasu ning teadus- ja arendustegevuse riigipoolse rahastuse 1% SKP-st. Samuti tegi valitsus teoks maksureformi, suurendas kohalike omavalitsuste tulubaasi ning eraldas lisaraha maaelu arenguks.

Loe edasi
Veebr 11

Keskerakonna Rakvere linna osakonna esimeheks valiti Triin Varek ja aseesimeheks Andres Jaadla. Juhatusse kuuluvad veel Liidia Bobkova, Viivika Roostar, Jaak Vettik, Meelis Kari, Marko Känd ja Urmas Tamm.

Loe edasi
Veebr 10

Jüri Ratase otsus astuda peaministri kohalt tagasi eesmärgiga viia Eesti poliitiline kultuur uuele tasemele on pööranud kogu poliitilise olukorra riigis pea peale. Lahkunud valitsust kriitiliste seisukohtadega tulistanud meedia jättis aga tagaplaanile need positiivsed momendid, mida valitsus on tegelikult suutnud saavutada. Neid oli üksjagu palju.

Esimene Ida-Virumaa tegevuskava oli koostatud siseminister Marko Pomerantsi eestvedamisel juba 2009. aastal. Uued mõtted tekitasid juba tookord palju elevust ja suuri lootusi, kuid paljude eesmärkide saavutamiseks ei nähtud tol korral riigieelarves ette sentigi.

Loe edasi
Veebr 08

Keskerakonna juhatus võttis täna peetud koosolekul vastu 45 uut liiget, kelle seas on ka Tartu Hoiu-laenuühistu juhatuse esimees Andro Roos. Keskerakonna Tartu piirkonna juht Jaan Toots ütles, et ootab majandusteaduses doktorikraadi omavalt Andro Roosilt suurt panust eelkõige rahandusvaldkonnas.

Loe edasi
Veebr 08

Tänasest alustas tööd Keskerakonna peasekretäri ametis senine Haabersti linnaosa vanem ning erakonna endine avalike suhete juht Andre Hanimägi. 

"Keskerakond on valitsuserakond ja meie juhtida on mitmed omavalitsused, sealhulgas ka pealinn, mistõttu meie vastutus oma valijate ja kogu Eesti inimeste ees on eriti suur. Soovin peasekretärina esmajärjekorras kasvatada usaldust erakonda nii meie valijate kui ka kõigi teiste seas, parandada suhtlust erakonnaliikmete vahel ning loomulikult viia erakond oktoobris kohalike omavalitsuste valimistele tugeva ja eduka jõuna,“ sõnas Hanimägi.

Veebr 02

Valitsuskoalitsioon on kokku leppinud, et õiglase ülemineku fondi kasutuse sihtpiirkonda ei laiendata. Sihtpiirkonnaks jääb Ida-Viru maakond ning lähiajal keskendutakse üleminekuks vajalike meetmete ja tegevuste ettevalmistamisele, mis võimaldaks anda piirkonnale arengutõuke.

Loe edasi
Veebr 05

Eesti positsiooni maailmas saab endiselt kõige paremini kindlustada liitlassuhete ja rahvusvahelise koostöö kaudu, kirjutab välisminister Eva-Maria Liimets Postimehes avaldatud arvamusloos.

Loe edasi
Jan 24

Austatud volikogu liikmed!
Lugupeetud erakonnakaaslased!
Kõik vaatajad ja kuulajad!


Alustan oma tänast sõnavõttu suure ja südamest tuleva tänuga kõigile Eestimaa inimestele. Algaval nädalal lõppevad minu volitused Eesti Vabariigi peaministrina ning ametisse astub 51. Vabariigi Valitsus. Mul on olnud väga suur au tänaseks nelja aasta, kahe kuu ja ühe päeva jooksul kahe järjestikuse valitsuse juhina Eesti rahvast ja riiki teenida. Aitäh teile kõigile selle aja ja koostöö eest.

Loe edasi
Jan 26

Tänasel Riigikogu istungil astus ametivande andmisega ametisse uus valitsus. Keskerakonna ministritest astusid ametisse keskkonnaminister Tõnis Mölder, kultuuriminister Anneli Ott, majandus- ja taristuminister Taavi Aas, riigihalduse minister Jaak Aab, siseminister Kristian Jaani, tervise- ja tööminister Tanel Kiik ning välisminister Eva-Maria Liimets.

Loe edasi
Jan 25

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ja Reformierakonna esimees Kaja Kallas allkirjastasid koalitsioonilepingu aastateks 2021-2023. Koalitsioonileping sisaldab mitmeid Keskerakonna jaoks olulisi punkte.

Loe edasi
Jan 24

Eesti Keskerakonna juhatus kinnitas loodava võimuliidu ministrikandidaadid. Keskerakond saab endale keskkonnaministri, kultuuriministri, majandus- ja taristuministri, riigihaldusministri, siseministri, tervise- ja tööministri ning välisministri portfellid. Ministrikandidaatideks on vastavalt Tõnis Mölder, Anneli Ott, Taavi Aas, Jaak Aab, Kristian Jaani, Tanel Kiik ja Eva-Maria Liimets.

Loe edasi
Jan 24

Eesti Reformierakond ja Eesti Keskerakond moodustavad valitsuse, mis jätkab tulemusliku COVID-19 kriisi lahendamisega, hoiab Eesti edasivaatavana ning arendab meie riiki kõigis selle valdkondades ja piirkondades.

Loe edasi
Jan 24

Keskerakonna juhatus kinnitas täna, et erakonna uueks peasekretäriks saab senine Haabersti linnaosa vanem ning erakonna endine avalike suhete juht Andre Hanimägi. 

Loe edasi
Dets 04

Soovin tänase pöördumise sissejuhatuseks veelkord õnne möödunud korral valitud Eesti Keskerakonna volikogu uuele juhtkonnale. Loomulikult tänan südamest ka Kerstit, Marikat ja Mihhaili, kes seni volikogu juhtimisse ja töösse tublisti panustasid ning teevad seda teistes rollides iseenesestmõistetavalt ka edaspidi. 

Loe edasi
Jan 18

Jõgeva vallavolikogu esimeheks valiti Keskerakonna fraktsiooni liige, SA Jõgeva Haigla juhataja Peep Põdder. Uueks vallavanemaks valiti samuti Keskerakonda kuuluv Aare Olgo.

Loe edasi
Jan 14

Eesti Reformierakond ja Eesti Keskerakond alustavad täna koalitsiooniläbirääkimisi eesmärgiga panna kokku valitsus, mis jätkab COVID-19 kriisi tulemusliku lahendamisega, hoiab Eesti edasivaatavana ning arendab meie riiki kõigis selle valdkondades ja piirkondades.

Loe edasi
Jan 01

Eesti Perearstide Selts tunnustas sotsiaalminister Tanel Kiike Mesilasemärgiga, mis on ühingu ülim tunnustus, mida antakse vaid oma inimlikke võimeid ja tavakohustusi märkimisväärselt ületanud koostööpartneritele.

Loe edasi
Dets 30

Narva linna uue koalitsiooni eesmärk on langetada ühiseid otsuseid, lähtudes linnaelanike huvidest, mitte isikliku heaolu tagamisest, ütleb Narva Linnavolikogu esimeheks valitud Keskerakonna fraktsiooni liige Tatjana Stolfat.


"Keskerakonna ja valimisliidu Meie Narva koalitsiooni töö põhineb austusel, vastastikusel mõistmisel ja küsimuste avatud arutelul, võttes arvesse iga meeskonnaliikme arvamust. Igaühel on võimalus olla ära kuulatud ja valimistel esitletud programmi ellu viia," rõhutab Tatjana Stolfat, lisades, et tegevuses lähtutakse novembri lõpus sõlmitud koalitsioonilepingust.

Loe edasi
Jan 01

Keskerakond soovib kõikidele Eestimaa inimestele ilusat ja tegusat 2021. aastat! Hoolivus liidab!

Keskerakonna esimees Jüri Ratas: "Soovin südamest, et eelseisva aastavahetuse paiku leiab igaüks meist midagi, millele möödunud aasta puhul tänutundega tagasi mõelda. Samuti loodan, et meil kõigil on häid soove ja usku uue aasta suhtes."

Dets 16

Riigikogu liige Maria Jufereva-Skuratovski taasvaliti Eesti Keskerakonna volikogu rahvastikupoliitika ja rahvussuhete komisjoni esinaiseks. Komisjoni istungil arutleti järgmise aasta töökava üle, milles on peegeldatud meie ühiskonna kõige päevakajalisemad teemad.


"Koroonapandeemia on Eestis tugevasti mõjutanud tuhandete perede elu nii majanduslikult kui ka psühholoogiliselt. Sagenenud on perevägivalla juhtumid. Mõistagi kannatavad perevägivalla all kõige rohkem naised ja lapsed. Komisjoni tasemel kavatseme koostada ettepanekuid valitsusele, mis on suunatud probleemi lahendamisele," lausus Jufereva-Skuratovski. 

Loe edasi
Dets 10

Riigikogus oli täna Eesti Keskerakonna fraktsiooni algatatud olulise tähtsusega riikliku küsimuse „Rohepööre – nii väljakutse kui võimalus Eesti jaoks“ arutelu.
Ettekande tegid keskkonnakomisjoni esimees Erki Savisaar, Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson ning Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu õiglase ülemineku platvormi koordinaator Hardi Murula.


Erki Savisaare sõnul on rohepööre Eestile suur väljakutse, kuid ka ainulaadne võimalus vabaneda vanadest sõltuvustest ning saavutada täielik energeetiline sõltumatus. „Oma sisult on rohepööre strateegia majanduse ja ühiskonnakorralduse struktuurseks muutmiseks,“ rääkis ta. „See strateegia peaks muutma Euroopa energeetiliselt sõltumatuks ning keskkonnaalaselt säästvaks.“

Loe edasi
Dets 08

Riigikogu võttsis vastu seaduseelnõu, mille tulemusel kasvab keskmine vanaduspension erakorraliselt järgmise aasta aprillis rohkem kui 20 eurot. Tegemist on Keskerakonna ühe olulisema valimislubadusega. 

Eelnõu kohaselt suurendatakse riikliku I samba pensioni baasosa täiendavalt 1. aprillil 2021. aastal 16 euro võrra ning samal ajal suurendatakse pensionilisa laste kasvatamise eest ühelt aastahindelt 1,5 aastahindeni, mis lisab pensionile 3,55 eurot ühe lapse kohta ühele vanemale. Samuti suureneb rahvapensioni määr 30 euro võrra, mis puudutab veidi enam kui 3000 inimest.

Loe edasi
Dets 09

Riigikogu võttis vastu 2021. aasta riigieelarve, mille kulutuste maht on 13,1 ning tulude maht 11,2 miljardit eurot. 2021. aasta riigieelarvel on neli peamist suurt sihti: aidata rahval terve püsida, panustades tervishoidu, aidata enim abi vajajaid sotsiaalkaitse kaudu, kiirendada nutikat arendust teaduse toel ja jätkata investeeringuid tulevikku rohe- ja digipöördega.

Loe edasi
Dets 02

Keskerakonna volikogu maaelukomisjon valis juhiks Ester Tuiksoo ning aseesimeesteks põllumajandusettevõtja Kristjan Roosve ja Riigikogu maaelukomisjoni liikme Kaido Höövelsoni.

Ester Tuiksool on pikaajaline kogemus põllumajanduse valdkonnas. Aastatel 2004-2007 oli Ester Tuiksoo kahes valitsuses põllumajandusminister ning ta on kuulunud Riigikogu XI ja XII koosseisu. Lisaks on Ester Tuiksoo töötanud Põllumajandus-Kaubanduskojas juhatuse esimehe ja aseesimehena. Praegu teostab ta end Paldiski Ettevõtjate Liidu tegevjuhina.

Loe edasi
Dets 04

Koroonaviiruse SARS-CoV-2 levik Eestis on kriitiliselt kõrge ning tervishoiusüsteemi ähvardab ülekoormus. Meie eesmärk on peatada viiruse leviku kasv ning viia nakatunute arv langustrendi tagades samal ajal ühiskonna maksimaalne toimimine. Selleks peavad pingutama valitsus ja riigiasutused, kohalikud omavalitsused, erasektor ning kõik Eestimaa elanikud. COVID-19 viirushaiguse pidurdamisel kasutame tõendus- ja teaduspõhiseid meetmeid – riik on otsuste langetamisel arvestanud ekspertide, teadlaste ja teadusnõukoja prognooside ning ettepanekutega.

Loe edasi
Nov 27

Keskerakond, valimisliit Meie Narva ja Narva Linnavolikogu saadik Mihhail Stalnuhhin (Keskerakond) allkirjastasid 25 punktist koosneva koalitsioonilepingu, mille prioriteetideks on töökohtade loomine ning lastele kaasaegse elukeskkonna ning kvaliteetse hariduse kindlustamine.

Loe edasi
Nov 14

Pärnus toimunud põllumeeste ja talunike tänusündmusel tunnustati Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja aumärgiga „EestiMAA Heaks“ inimesi, kes on oma silmapaistva tegevusega andnud olulise panuse Eesti maamajanduse edendamisse.


Koja aumärk anti pidulikult üle Eesti Vabariigi peaministrile Jüri Ratasele, keda tunnustati järjepideva ja väga eduka töö eest Eesti põllumajanduse ja maaelu eest seismisel 🇪🇺 Euroopa Liidu pikaajalise eelarve läbirääkimistel aastateks 2021-2027.

Loe edasi
Nov 25

President Kersti Kaljulaid nimetas peaministri ettepanekul uueks haridus- ja teadusministriks Jaak Aabi ning riigihalduse ministriks Anneli Oti.

Jaak Aab märgib, et koroonaviiruse levikust tingitud keerulisel perioodil tuleb tagada hariduasutuste sujuv töökorraldus, et õpetajate töökoormus jääks mõistlikule tasemele ja õppetöö sujuks võimalikult hästi.

Loe edasi
Nov 23

Täna neli aastat tagasi hakkas Keskerakond kandma valitsusvastutust ja Jüri Ratasest sai peaminister. Keskerakond on selle aja jooksul koos heade partneritega suutnud palju ära teha.


Oleme seisnud erakorralise pensionitõusu ja tervishoiu rahastuse reformi eest, tõstnud õpetajate töötasu ning teadus- ja arendustegevuse riigipoolse rahastuse 1% SKP-st, viinud ellu maksureformi, suurendanud kohalike omavalitsuste tulubaasi ning eraldanud lisaraha maaelu arenguks.

Loe edasi
Nov 11

Narva Linnavolikogu liikme Tarmo Tammiste kommentaar seoses Narva linnapea ja linnavolikogu esimehe umbusaldamisega.

Loe edasi
Nov 06

Balti Assamblee virtuaalsel 39. istungjärgul pälvisid medali sotsiaalminister Tanel Kiik ja Eesti Haigekassa peaspetsialist Eveli Bauer. Tanel Kiigele omistati Toompea lossi Valges saalis autasu pühendumise ja teaduspõhise lähenemisviisi eest teravate tervishoiu- ja sotsiaalküsimuste lahendamisel ning suutmise eest tulla toime viimaste aastakümnete suurima tervishoiukriisiga (COVID-19) koostöös oma Balti kolleegidega.

Loe edasi
Nov 06

Täna on väärikas tähtpäev Keskerakonna volikogu liikmel Ando Lepsil. Võib kindlalt öelda, et üle 20 aasta Keskerakonda kuulunud endine Riigikogu liige Ando Leps on erakonna üks tunnustatumaid õiguseksperte.
Ta on olnud Eesti Vabariigi põhiseaduse ühe eelnõu autor ning osalenud paljude seaduseelnõude koostamisel. Põhjalikult uurinud ja arendanud kuritegevuse võrdlevat käsitlust. Uurinud Eesti, Balti riikide, endise NSV Liidu, Euroopa, eri maailmajagude ja kogu maailma kuritegevust.

Loe edasi
Nov 05

Palju õnne Jüri Ratasele ning kõigile Eesti Keskerakonna liikmetele ja toetajatele! Täna möödub neli aastat Keskerakonna XVI kongressist, mil valiti erakonnale uus esimees ja uus suund. Toona ennustasid konkurendid meile kiiret langust ja erakonna lõhenemist.

Midagi sellist pole juhtunud! Tegelikult oleme pea neli aastat juhtinud edukalt riiki, Tallinna linna ja kümneid omavalitsusi, võitnud veenvalt kohalikud valimised 2017. aastal ning teinud tugeva tulemuse Riigikogu ja Euroopa Parlamendi valimistel 2019. aastal. Samuti on selgelt paranenud erakonna majanduslik olukord ning tugevnenud sisemine kaasatus ja demokraatia.

Loe edasi
Okt 29

Äsja lõppenud parlamendivalimised tõestasid ilmekalt, et leedulased tahavad muudatusi oma riigi poliitikas. Kui nimetada valimiste võitjaid, siis ennekõike peab märkima liberaalsete vaadete edu.


On ju valimiste suurvõtja Gabrielius Landsbergise juhitav Isamaaliit-Kristlikud demokraadid viimasel ajal tuntavalt omi kunagisi jäiku seisukohti liberaalsemaks muutnud. Nende valimisnimekirja esinumber ja tõenäoline Leedu tulevane peaminister Ingrida Šimonyte on õppinud mitmes välisriigis, liberaalne Rootsi teiste seas. Ta on majanduse ja rahanduse asjatundja, töötanud mõned aastad Leedu panga asejuhi ning Leedu rahandusministrina. Eelmises Seimis oli Šimonyte revisjonikomisjoni esinaine. Peab ütlema, et Šimonyte on tervenisti pühendunud oma karjäärile, ta pole abielus ega laste ema.

Loe edasi
Okt 31

Keskerakonna Roheliste kogu aastakoosolekul valiti esimeheks kasvatusteaduste doktor ja jätkusuutliku arengu asjatundja Rea Raus.


"Keskkonna ning jätkusuutlikkusega seotud küsimused on juba muutunud ja muutuvad tulevikus veelgi olulisemaks filtriks läbi mille hinnata ja suunata ühiskonna arenguid ning plaane. Vajadus jätkusuutlikku tulevikku luua on kriitiline, toetudes nii maailma kui Eesti teadlaste uuringutele ja suurele hulgale rahvusvahelistele strateegiatele. Potentsiaal selliseks tulevikukujunduseks on Keskerakonnas olemas, koostöö teeb sellest reaalsuse," ütleb Rea Raus, rõhutades vajadust suurema koostöö järele nii erakonnasiseselt kui laiemalt ühiskonnas, et leida vastuseid keerukatele küsimustele üleminekul kestlikuma ühiskonnakorralduse poole.

Loe edasi
Okt 24

Tulevik on meie laual. Valitsus esitas Riigikogule riigi pikaajalise arengustrateegia „Eesti 2035“, mis hakkab suunama riigi järgmise 15 aasta otsuseid. Me teame, kuhu tahame jõuda. Soovime elada riigis, kus inimesed on tegusad, ühiskond hooliv ja elukeskkond kõigi vajadusi arvestav ning majandus uuendusmeelne ja riigivalitsemine inimesekeskne.

Arengustrateegia peamisteks sihiks on meie inimeste tervis, valmisolek muutusteks ja suhe elukeskkonnaga. Strateegia hakkab suunama kogu Eesti ühiskonna arengut ja suuremaid muudatusi lähima paarikümne aasta jooksul. See on tihedalt seotud riigieelarve protsessiga ning aluseks järgmise perioodi eurorahade planeerimisel.

Loe edasi
Okt 28

Vabariigi valitsuse riigikogule esitatud 2021. aasta riigieelarve on oma fookuselt eelnevatest erinev. Eelarve koostamisel on lähtutud eelkõige tervishoiusüsteemi tugevdamise eesmärgist ja kriisidega toimetulekust laiemalt. Kriisist tingitud erandeid arvestades ning vajadusega teha investeeringuid majanduse kasvu taastamisse on kulutuste maht 13,1 miljardi eurot. Seda on ligikaudu miljard rohkem kui tänavu.

Maailmas toimuv ei loo just kerget alust riigieelarve kokkupanekuks, kuid praegune Keskerakonna, EKRE ja Isamaa valitsuskoalitsioon on näidatud väga tugevat tahet leida kompromisse ning arvestada võimalikult paljude huvigruppide soovidega.

Loe edasi
Okt 27

Siin ja seal Eestis ringi sõites ei jää märkamata meile nõukogude ajast pärandatud paneelmajad, mis oma elu sisuliselt ära elanud. Massehituse ajastust pärit elamud pole küll ümber kukkumas, kuid pudenev fassaad ja sammaldunud eterniitkatused annavad märku, et ehitiste "parim enne" on möödas või lähenevas hirmuäratava kiirusega.

Elamufondi kasin seis ei ole jäänud märkamatuks riigivalitsejate jaoks, kes mõistavad väga hästi, et see on kui tiksuv pomm. Kui probleemi eirata või edasi lükata, siis kasvab see kergesti üle pea.

Loe edasi
Okt 22

Kriisieelsesse olukorda naasvad riigid on laiemas kontekstis kaotajad, kirjutab Balti Assamblee president ja Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Aadu Must ajalehes Postimees avaldatud arvamusloos. Avaldame selle täismahus.

Loe edasi
Okt 21

32 protsenti valijatest soovib peaministrina näha Jüri Ratast, selgub Eesti Päevalehe tellitud ja Turu-uuringute AS-i poolt läbi viidud peaministriuuringust.


Jüri Ratas edestab Reformierakonna juhti Kaja Kallast koguni 9 protsendiga. Teiste pingereas olevate erakondade esimeeste toetus on väiksem kui 10 protsenti. Jüri Ratase toetus on kõrgeim nii eestlaste kui muust rahvusest elanike ning samuti meeste ja naiste hulgas.

Loe edasi
Okt 22

Eesti Vabariigi põhiseaduse § 12 sätestab, et kedagi ei tohi diskrimineerida rahvuse, rassi, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste või muude veendumuste, samuti varalise ja sotsiaalse seisundi või muude asjaolude tõttu. 

Eesti Vabariigi põhiseaduse § 45 kohaselt on igaühel õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil. See õigus lõpeb seal, kus algavad teiste inimeste õigused ja vabadused, nende tervis, au ning hea nimi.

Loe edasi
Okt 20

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimehe Tõnis Mölderi sõnul vajab Riigikohtu lahend koalitsiooni sees arutamist, aga vastavalt kokkulepitule ja Riigikogu enamuse tahtele liigume II samba reformiga lõpuni esimesel võimalusel, kui analüüsid ja muudatused on ettevalmistatud.


„Minu arvates oli igal juhul mõistlik, et nii suurt tähelepanu pälvinud seaduse osas kujundas lisaks Riigikogule ja presidendile seisukoha ka Riigikohus, mille liikmed on vabad poliitilistest allhoovustest,“ ütles Keskerakonda kuuluv Tõnis Mölder. "Riigikohtu otsuses pole samas midagi üllatavat. Tegemist ongi keerulise õigusliku küsimusega ja igasugune selgus on positiivne. Oluline on märkida, et Riigikohtu otsuse kohaselt ei ole presidendi poolt tõstatatud negatiivsed mõjud piisavalt tõsikindlad."

Loe edasi
Okt 12

2020. aasta tõi uue globaalse väljakutse – koroonaviirus SARS-CoV-2 leviku. Eesti riik reageeris kevadel kiirelt ja otsustavalt, mille tulemusena tulime viiruse esimesest lainest edukalt välja. Eriolukorra ajal eraldasime üle 200 miljoni euro tervishoiu täiendavate kulude ja hüvitiste katmiseks. Seeläbi toetasime haiglate, arstide, kiirabitöötajate, õdede ja teiste tervishoiutöötajate tööd ning tagasime laialdase testimisvõimekuse. Samuti hüvitasime ligi 100 000 haiguslehe puhul ka 1.-3. haiguspäeva, mis toetas haigestunute isolatsiooni jäämist.

Loe edasi
Okt 11

Keskerakond on alati väärtustanud haridust ja teadust. Oleme täitnud ühiskonna ootuse ning esmakordselt kasvab teadus- ja arendustegevuse riigipoolne rahastus 1 protsendini SKP-st. Selleks kinnitas Vabariigi Valitsus teadus- ja arendustegevuseks 286,4 miljonit eurot, mille eesmärgiks on luua soodsad tingimused tootlikkuse ja elatustaseme kasvuks, heaks hariduseks ja kultuuriks ning Eesti osaluse ja nähtavuse suurendamiseks teadus- ja arendustegevuse alases koostöös.

Loe edasi
Okt 10

Eesti Keskerakonna volikogu istungil valiti esimeheks Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees ja Pirita piirkonda juhtiv Tõnis Mölder. Ainsa kandidaadina volikogu esimeheks pürginud Tõnis Mölder sai 103 poolthäält 120-st võimalikust.


"Tänan eelmist volikogu juhatust tehtud töö ja panuse eest. Samuti olen tänulik volikogu liikmetele usalduse eest ja luban teha kõik endast oleneva, et komisjonides toimuvate arutelude tulemusel sünniksid Keskerakonna poliitilised seisukohad," lausus Tõnis Mölder. "Meil seisavad ees pikad ja olulised arutelud. Keskerakonnal on vaja kujundada mitmes olulises küsimuses ühtne positsioon. Olgu selleks kasvõi meie ühine presidendikandidaat."

Loe edasi
Okt 10

Austatud volikogu liikmed!
Lugupeetud erakonnakaaslased!
Kõik vaatajad ja kuulajad!


Alustan oma tänast pöördumist teie poole tänusõnadega heale Kerstile. Aitäh Sulle selle töö eest, mida oled viimase nelja aasta jooksul Eesti Keskerakonna volikogu esimehena teinud. Võtsid selle vastutuse enda kanda rasketel hetkedel 2016. aasta oktoobris ning täitsid seda väärikalt ja toimekalt nii toona opositsioonierakonna volikogu juhtides kui ka hiljem kahe valitsuse ajal. VIDEO

Loe edasi
Okt 09

Laupäeval toimuval Keskerakonna volikogu istungil kandideerib esimeheks Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees ja Pirita piirkonna juht Tõnis Mölder. Neli aastat volikogu esimehe ametit pidanud Kersti Sarapuu seati kandidaadina küll üles, kuid Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees otsustas kandideerimisest loobuda.


"Môtlesin tôsiselt oma jätkamisest. Tänaseks olen teinud otsuse, et ma siiski ei kandideeri seekordsetel valimistel volikogu esimeheks ning juhin volikogu sel laupäeval viimast korda," lausus Kersti Sarapuu.

Loe edasi
Okt 04

Riigikogu kultuurikomisjoni esimehe Aadu Musta sõnul on teadus- ja arendustegevuse riigipoolne rahastus 1% SKPst võimas ja rahulolu pakkuv vahefiniš ning aitab viia edasi viia nii ühiskonda kui riiki tervikuna.

„Minu jaoks on teadus ja haridus rahva püsimise alussammas ning salarelv, mis taganud nii väikese rahva ellujäämise kui eduloo,“ ütles Must. „Valitsuse poolt eraldatud 56 miljonit eurot lisaraha ja 1% protsendi täitmine ning selle kinnitamine eelarvestrateegiasse on kahtlemata märgiline.“

Loe edasi
Okt 04

Keskerakonna naiskogu KENA andis kolmandat korda välja Eestimaa aasta pere tiitli. Seekord pälvis tunnustuse perekond Tarkin Saaremaalt Kotlandi külast Vesikonna talust. Tegemist on perega, kus on palju rikkust – lapsi ja töid-tegemisi ning andeid, millega pereema ja -isa on lahkelt õnnistatud.

KENA hindab ja tunnustab perekonda (ka üksikvanemat või lapselast kasvatavat vanavanemat), kus on lastel turvaline kasvada ning väärtustatakse õnnelikku lapsepõlve. Täname oma toetajaid ja sponsoreid!

Loe edasi
Okt 06

Keskerakonna Omavalitsuskogu infopäev toimus seekord videosilla vahendusel. Omavalitsuskogu esimees Anneli Ott rõhutas, et 2021. aasta riigieelarve menetlemisel Riigikogus on ka omavalitsuste esindajate kaasamine oluline ja seetõttu on kavas lähiajal veel sarnaseid mõttevahetusi korraldada.


Riigihalduse minister Jaak Aab andis ülevaate 2021. aasta riigieelarve prioriteetidest ja vastas osalejate küsimustele. Jaak Aab rõhutas, et vaatamata koroonakriisile läheb meie omavalitsustel täna hästi ning järgmisele aastale minnakse vastu tugevas finantsseisus. Omavalitsused lõpetavad käesoleva aasta 90 miljoni euro suuruse eelarve ülejäägiga ning 2021. aastal küündivad tulud 2,3 miljardi euroni.

Loe edasi
Sept 30

Austatud Riigikogu aseesimees! Väga austatud Riigikogu liikmed! Head Eestimaa inimesed! Tänan selle võimaluse eest, Riigikogu!

Mul on hea meel anda Riigikogule üle 2021. aasta riigieelarve eelnõu, mille koostas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna, Isamaa erakonna ja Eesti Keskerakonna valitsus. Koroonakriisis kujunenud majandusolukorras on palju määramatust ning tulevikuprognoose üsna keerukas teha, aga eelarve sisu eest võlgneme tänu eeskätt just meie inimestele ja meie tublidele ettevõtetele. Kõik nad on aastate jooksul oma töö ja pingutusega Eesti majanduse arengusse väga tublisti panustanud. Aitäh!

Loe edasi
Sept 29

Kurbusega peame tõdema, et traagilise liiklusõnnetuse tagajärjel on meie hulgast lahkunud Lääneranna vallavanem Mikk Pikkmets.

Aastatel 2006-2009 töötas Mikk Pikkmets Riigikogus Keskfraktsiooni nõunikuna ning seejärel viis aastat Euroopa Parlamendis Vilja Savisaar-Toomasti nõunikuna. Aastatel 2015-2017 töötas Mikk Pikkmets Koonga vallavanemana ja alates 2017. aastast Lääneranna vallavanemana.

Keskerakond avaldab Mikk Pikkmetsa lähedastele sügavat kaastunnet.

Sept 19

Eesti Linnade ja Valdade Liit tunnustas teenetemärgiga inimesi, kellel on olnud hindamatu panus Eesti omavalitsusüsteemi arengusse. Keskerakonna liikmetest pälvisid teenetemärgi Jüri Võigemast ja Taavi Aas.

"Tegemist on kindlasti väärikate inimestega, kelle hulka kuulub omavalitsustegelasi meilt ja Soomest, häid kolleege ministeeriumitest kui ka teaduse esindajad. Igaüks neist on andnud väga olulise panuse nii omavalitsuste kui ka Eesti Linnade ja Valdade Liidu taasloomisse ja kestmisse. Suuresti tänu neile on meie omavalitsused ja omavalitsuste koostöö niivõrd kõrgel tasemel," sõnab Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse esimees Tiit Terik.

Loe edasi
Sept 17

„Kas poleks mõistlik suunata valdav osa Euroopa Liidu vahenditest järgmises perioodis Tallinnast minema,“ lausus president, viidates Tallinna liigsele jõukusele.

Seda kuulates tekkis déjà vu tunne, just nagu Reformierakonna valitsemisaastatel. Ka toona püüti meetmeid sõnastada nõnda, et Tallinna linn ei saaks üldse või kui, siis minimaalselt toetusrahasid. Näiteks spordirajatised tekkisid toona nö. eurorahadega üle Eesti, välja arvatud Tallinnas. Laste, noorte ja rahva tervise hüvanguks panustas pealinn oma vahenditest, nii nagu teistessegi valdkondade arengusse.

Loe edasi
Sept 24

33 protsenti valijatest soovib peaministrina näha Keskerakonna esimeest Jüri Ratast, selgub Eesti Päevalehe tellitud ja Turu-uuringute AS-i poolt läbi viidud peaministriuuringust.

Loe edasi
Sept 15

Oli sümpaatne, et president Kersti Kaljulaid pööras Riigikogu avaistungil peetud kõnes tähelepanu kohalikele omavalitsustele, kuid kripeldama jäi meie riigipea puudulik kodutöö, ütleb Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni ja Mulgi vallavolikogu liige Peeter Rahnel.

Loe edasi
Sept 13

Eakate igapäevase toimetuleku ja vajalike teenuste kättesaadavuse parandamiseks on väga oluline minna edasi erakorralise pensionitõusuga ning selle eest Keskerakond ka riigieelarve läbirääkimistel seisab, kinnitab Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder.

Loe edasi
Aug 31

Eesti Keskerakonna XVIII kongressil pälvisid tänukirja 25 inimest, kes on andnud suure panuse Eesti suurima liikmeskonnaga erakonna tegemistesse. Tänu teile oleme saanud edukalt korraldada üritusi ja viia ellu poliitilist programmi.

Tänukirja pälvisid: Andrei Birov, Kaire Bubnis, Maksim Butšenkov, Dmitriy Fadin, Natalja Gromovaja, Asta Jõgi, Kalev Kallo, Jüri Kiik, Pavel Kornev, Siret Kotka, Ille Laal-Hinrikus, Jüri Lang, Ants Lopsik, Natalia Malleus, Peeter Mardna, Mare Mihkelson, Marje Pent, Marina Riisalu, Helle Saarsoo, Külliki Siilak, Enno Tamm, Julia Timerbulatova, Alla Traagel, Enn Viidu ja Jüri Võigemast.

Loe edasi
Aug 28

36 protsenti valijatest soovib peaministrina näha Keskerakonna esimeest Jüri Ratast, selgub Eesti Päevalehe tellitud ja Turu-uuringute AS-i poolt läbi viidud peaministriuuringust.


Kui Jüri Ratase toetus on võrreldes juulikuuga tõusnud 2 protsendi võrra, siis Reformierakonna juht Kaja Kallas on teinud suure vähikäigu ja kukkunud 7 protsendi võrra. Teised pingereas olevad erakondade esimehed jäävad kaugele maha. Eriti muljetavaldav on Jüri Ratase ülekaal Põhja-Eestis, kus tema ning Kaja Kallase toetus on vastavalt 40% ja 20%.

Loe edasi
Aug 26

Keskerakonna Viimsi osakonna erakorralisel koosolekul valiti esimeheks Annika Vaikla. Viimsi abivallavanemana töötav Annika Vaikla peab esmatähtsaks tugevale meeskonnale panustamist ja Keskerakonna toetuse suurendamist.

"Hea meeskonnatöö ja tahe koostöös Viimsi elu edendada, on märksõnad, mis mind tegutsema kannustavad," ütleb Annika Vaikla. "Olen valmis panustama oma aega ning energiat osakonna arengusse, eesmärgiga leida Keskerakonnale Viimsis enam toetajaid ja kõlapinda. Panustame oma programmiliste lubaduste elluviimisele ja võtame üheks prioriteediks koostöö Tallinna linnaga - seda eriti transpordi valdkonnas."

Loe edasi
Aug 23

Laupäeval Tallinnas toimunud Eesti Keskerakonna XVIII kongressil võeti vastu avaldus keskkonnapoliitika valdkonnas. Avalduses seisab, et Eesti riik peaks seadma keskkonnapoliitikas esikohale ülemineku taastuvenergiale ja aastaks 2050 kliimaneutraalsele majandusele, et hoida ära tervet planeeti ja meie kõigi tulevikku ähvardav keskkonnakatastroof. Samas peab Eesti kliimaneutraalsusele üleminek olema läbimõeldud, kuid mitte rutakas. Alljärgnevalt saate lugeda avalduse teksti täismahus.

Loe edasi
Aug 23

Laupäeval Tallinnas toimunud Eesti Keskerakonna XVIII kongressil võeti vastu avaldus sotsiaalpoliitika valdkonnas, milles rõhutatakse pikaajalise hoolduse inimväärse korraldamise vajalikkust. Alljärgnevalt saate lugeda avalduse teksti täismahus.

Loe edasi
Aug 22

Eesti Keskerakonna XVIII kongressi delegaadid andsid Jüri Ratasele mandaadi jätkata erakonna esimehena. Jüri Ratas juhib Keskerakonda alates 5. novembrist 2016. Vahetult pärast kongressi kogunenud juhatus otsustas heaks kiita Jüri Ratase ettepaneku nimetada aseesimeesteks Mailis Reps, Mihhail Kõlvart, Jaanus Karilaid ja Tanel Kiik.

Loe edasi
Aug 22

Sel neljapäeval tähistasime pidulikult oma armsa Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise 29. aastapäeva. Homme saame samas märkida ära väga olulise sündmuse meie taas vabaks saamise rajal, kui möödub 31 aastat Balti ketist. Toonasest meelsusest, vabadusihast ja Eesti hingelaadist sündis ka Rahvarinne, millest sai omakorda alguse Eesti Keskerakonna sünd ja asutamine. Täna oleme seda teed meeles kandes kogunenud Keskerakonna 18. kongressile.


Rahvarinde üldprogrammi ja hartasse sai toona kirja mitmeid olulisi põhimõtteid, mis väljendasid meie rahva siirast soovi ise oma asju otsustada ja tulevikku seada. Paljud neist ideedest on ajaproovile hästi vastu pidanud ning väga aktuaalsed ka praegusel ajal. 

Loe edasi
Aug 22

Keskerakonna peasekratäri Mihhail Korbi pöördumine erakonnaliikmetele.

Loe edasi
Aug 22

Meie eesmärk on ka seekord kohalikud valimised võita. Soovime parandada oma tulemust kõigis omavalitsustes ja ringkondades, rõhutas Keskerakonna esimees Jüri Ratas Tallinnas alanud kongressi kõnes.


„Loomulikult taotleme valijate toel taas, kuuendat korda, absoluutset enamust ka pealinna Tallinna volikogus, mis on avalikkuse jaoks kindlasti üks Keskerakonna valimisedu mõõdupuudest,“ ütles Ratas. „Peame suutma pingutada, näidata sisu ja teha palju rohkem tööd kui meie konkurendid. Me peame oma liikmete, toetajate, avalikkuse ja kõigi Eestimaa inimeste kõrgeid ootusi iga oma sõna ja teoga õigustama ning andma neile kõigile kindlust, et meie peale saab loota, et Keskerakonda saab usaldada.“

Loe edasi
Aug 19

Laupäeval Kalevi spordihallis peetaval Eesti Keskerakonna XVIII kongressil kandideerib esimeheks praegune juht Jüri Ratas. Liikmed valitakse ka teistesse juhtorganitesse.


Keskerakonna juhatuse liikmekandidaate on 32 (tähestiku järjekorras): Jaak Aab, Taavi Aas, Vadim Belobrovtsev, Enn Eesmaa, Helmut Hallemaa, Vsevolod Jürgenson, Jaanus Karilaid, Tanel Kiik, Andrei Korobeinik, Siret Kotka, Marek Kullamägi, Mihhail Kõlvart, Lauri Laats, Ando Leps, Oliver Liidemann, Valeri Lõõnik, Aadu Must, Kersti Männik, Alar Nääme, Anneli Ott, Ivar Raig, Mailis Reps, Kersti Sarapuu, Vladimir Svet, Tiit Terik, Yana Toom, Jaan Toots, Ester Tuiksoo, Marika Tuus-Laul, Janika Usin, Eha Võrk ja Gert Üprus.

Loe edasi
Aug 13

Keskerakonna koordinaatorid said seekord kokku Sindis, kus võõrustaja rollis oli Pärnumaa piirkonna esimehe kt Marko Šorin. Juttu tuli päevapoliitikast, 22. augustil Tallinnas toimuvast Keskerakonna XVIII kongressist ja 2021. aastal peetavatest kohalikest valimistest.

Tegusa päeva lõpetas ringkäik vastavatud Sindi kärestiku juures koos Marko Šorini asjatundlike kommentaaridega. Aitäh kõigile osalejatele mõttevahetusel kaasalöömise ning Helmondi peo - ja toidutare töökale perele maitsva kõhutäie eest!

Loe edasi
Aug 16

Astun oma tegemiste kajastamisel sammu edasi ja taasalustan uudiskirja väljaandmist. Kui tahate olla kursis oluliste teemadega ning saada põhjalikumat taustainfot langetatud otsuste kohta, siis jätke oma e-mail mulle Facebooki sõnumitesse. Minu Facebooki lehe leiate siit: https://www.facebook.com/ratasjuri
Aitäh!

Jul 06

Keskerakond seisis eelmises ja seisab ka praeguses valitsuses jätkusuutliku maaelu eest ning peaminister Jüri Ratase juhtimisel saavutatud kokkulepe töörände osas annab kindlustunde, et marjad saavad korjatud, köögivili koristatud ja lehmad lüpstud, lausub Riigikogu maaelukomisjoni esimees Tarmo Tamm.


"Välistööjõu kasutamine on saanud normiks, praktiliselt kõik arenenud riigid kasutavad aktiivselt seda võimalust. Kui tahame globaalsel turul konkurentsivõimet säilitada, ei tohi Eesti jääda kõrvaltvaatajaks," rõhutab Tarmo Tamm. "Keskerakond pingutas selle nimel, et saavutada konsensus, mis annab põllumeestele kindlustunde, et hooajatööde kõrgperioodil saab saak koristatud ja loomi ei ole vaja sundkorras tapamajja viia."

Loe edasi
Jun 30

Hiiumaa põllumajandusettevõtja Toomas Remmelkoor liitus Keskerakonnaga, et anda oma panus kodusaare ja Eesti põllumajanduse arengusse. Remmelkoor ütleb, et on viimaste aastate jooksul erinevate Keskerakonna poliitikutega suhelnud ja koostööd teinud ning saanud positiivset tagasisidet.


"Mulle on jätnud sümpaatse mulje peaminister Jüri Ratase aetav tasakaalustatud ja kohalikke omavalitsusi toetav poliitika. Eelistan mängida lahtiste kaartidega ja Keskerakonna avatus on mulle südamelähedane," lausub Remmelkoor. "Meenutan siiani heade sõnadega endise maaeluministri Tarmo Tamme visiiti Hiiumaale, samuti tunnustan Keskerakonna aseesimeest Jaanus Karilaidi suure pühendumuse ja kiire tegutsemise eest."

Loe edasi
Jul 03

Haapsalu aselinnapea Helen Rammu liitus Keskerakonnaga ja kandideerib 2021. aasta kohalikel valimistel. Endine Ridala vallavanem ütleb, et tema seisab eelkõige jätkusuutliku arengu, maapiirkondade elujõulisuse ja vabatahtlike päästjate tegevuse väärtustamise eest.


"Minu pikemaajalisem eesmärk poliitikasse tulemisel on liikuda selles suunas, et riik näeks loodusressursside kasutamisel laiemat pilti. Riik, see on meie kõigi ühine omand, mille käsutamisel ja kasutamisel tuleb lähtuda erinevalt eraomanikust eelkõige avalikust huvist ning alles seejärel majanduslikust kasumlikkusest," lausub Helen Rammu. "Kõige südamelähedasemad teemad on seotud metsade säästva majandamise ja metsaelustiku mitmekesisuse kaitsega ka väljaspool kaitsealasid."

Loe edasi
Jun 18

Keskerakonnaga liitus kasvatusteadlane ja jätkusuutliku arengu asjatundja Rea Raus, kes soovib anda oma panuse Euroopa Liidu roheleppe rakendamisse ning kestlikku arengut toetava poliitika väljatöötamisse.

"Euroopa Liit on edastanud selge sõnumi, et senisest rohkem tuleb tähelepanu pöörata bioloogilise mitmekesisuse taastamisele. See on meie elu alus ja eeldus," ütleb Tampere Ülikooli kasvatusteaduste doktor Rea Raus. "Elame praegu murrangulisel ajal - võtmeküsimus on, kuidas samaaegselt taastada ja hoida loodust, arendada majandust ning parandada elukvaliteeti."

Loe edasi
Jun 12

Keskerakonna esimehe Jüri Ratase poliitiline avaldus erakonna volikogu istungil Tallinnas.

Loe edasi
Jun 05

Keskerakonnaga on liitunud majandusteadlane ja Saku vallavolikogu liige Ivar Raig. Eesti Maa-Keskerakonna asutaja ja kauaaegne esimees ning Riigikogu VII koosseisu liige Ivar Raig on andnud muuhulgas panuse Eesti iseseisvuse taastamisse ka Molotovi-Ribbentropi pakti kehtetuks tunnistamisele kaasaaitamise kaudu Moskvas. Lisaks osales ta valitsuskomisjoni esimehe ja hiljem liitumisläbirääkijana Eesti liitumise protsessis Euroopa Liiduga.

"Pärast koroonaviiruse levikust tingitud kriisi seisavad Eestil ees uued väljakutsed ning tahan innovatiivsete ideede väljatöötamisel ja teostamisel oma panuse anda. Üksikisikuna ja kohaliku omavalitsuse tasandil on jäänud minu käed mõningate mõtete elluviimisel lühikeseks. Keskerakonna kaudu on mul võimalus anda suurem panus Eesti riigi arengusse," ütleb Ivar Raig.

Loe edasi
Jun 03

Keskerakonnaga liitus Tallinna Perearstikeskuse juhatuse esimees ja Riigikogu XIII koosseisu liige Monika Haukanõmm.


"Olles aktiivselt tegev tervishoiuvaldkonnas tunnetan vajadust panustada sotsiaalhoolekandesse ja tervishoidu, sest valdkond vajab mõningaid muutusi ning nende elluviimiseks peab ise aktiivselt kaasa lööma," ütleb Monika Haukanõmm. "Eestis on vaja julgeid otsuseid, et hooldekoduteenus oleks inimlikult soe ja hooliv, samas kaasaegne ja  inimestele taskukohase hinnaga, mis aitab inimestel väärikalt vananeda. Samuti olen valmis pingutama, et omastehooldus oleks laiapõhjalisem ning tugisüsteem puuetega inimestele tõhusam."

Loe edasi
Mai 29

Pärnu Linnavolikogu esimeheks valitud Andrei Korobeiniku sõnul tuleb suvepealinnas senisest rohkem tähelepanu pöörata kolmele valdkonnale: kaasamisele, demokraatlikumale töökorraldusele ja silla ehitusele.

"Volikogu on linna kõige tähtsam juhtimisorgan, kuid Pärnus on selle roll ja maine on viimastel aastatel oluliselt vähenenud. Kodulinn Pärnu väärib paremat," kinnitab Pärnust pärit ja praegugi seal sissekirjutust omav Korobeinik, kes oli Pärnu linnavolikogu esimees aastatel 2015–2017.

Loe edasi
Mai 27

Selleks, et meie inimestel oleks tööd, ettevõtlus edeneks ja riik tugevneks, vajab Eesti majandus uuenduskuuri, ütleb peaminister Jüri Ratas.

"Taastume targalt," rõhutab Ratas. "Tervisekriis mõjus Eesti majandusele kui torm kodumajapidamisele. Selle ajal tegime kõik, et tormi kahjud oleksid võimalikult väikesed. Nüüd on aeg vaadata kodus ringi pilguga, mida täiustada ja uuendada, et see oleks tugevam, mugavam ning uhkem kui enne tormi."

Loe edasi
Mai 26

Keskerakonnaga on liitunud tippkorvpallur Kristo Saage, kes lööb kaasa ka 2021. aasta kohalike omavalitsuste valimistel. Lõppenud hooajal Rakvere Tarva meeskonda esindanud Kristo Saage soovib omapoolse panuse anda eelkõige spordivaldkonnas.


"Esiteks tahan igakülgselt kaasa aidata sellele, et iga Rakvere noor tegeleks regulaarselt spordiga. Teiseks tuleb luua veel paremad tingimused selleks, et Rakvere elanikel oleks võimalus vaba aega sportlikult veeta. Rakvere inimesed on spordilembesed ja näen selles valdkonnas suurt potentsiaali," ütleb Kristo Saage.

Loe edasi
Mai 18

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kersti Sarapuu kõne parlamendi täiskogu istungil seoses eriolukorra lõppemisega.

Loe edasi
Mai 13

Turvaline ja lapsesõbralik Eesti on iga lapse õigus ning meie kõigi kohustus ja võimalus. Lisaks on laste kõrval väga oluline pidada meeles ka vanavanemaid, ütles Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Andrei Korobeinik Riigikogus esimese lugemise läbinud pühade ja tähtpäevade seaduse ning Eesti lipu seaduse muutmise seaduse eelnõu (172 SE) kohta. Eelnõu näeb ette lisada lipupäevana riiklike tähtpäevade hulka 1. juunil tähistatav lastekaitsepäev ning samuti muudetakse lipupäevaks vanavanemate päev, mida tähistatakse septembrikuu teisel pühapäeval.

Loe edasi
Mai 12

Ida-Virumaa on ajalooliselt olnud Eesti peamisi tööstuspiirkondi, mis on toonud inimestele leiva lauale ja kujundanud ühtse identiteedi. Selle üle tasub uhkust tunda. On meeldiv tõdeda, et seda seisukohta jagab ka valitsus, kes otsustas kriisiolukorras toetada põlevkivisektorit kahe aasta jooksul rohkem kui 19 miljoni euroga, ütleb Riigikogu Ida-Virumaa toetusrühma esimees Dmitri Dmitrijev.

Abinõude pakett hõlmab tuha ladestamise keskkonnatasu alandamist ning karjääridest ja kaevandustest väljapumbatava vee erikasutustasu ajutist kompenseerimist. Samuti lubatakse ajutiselt kasutada ka erimärgistusega kütust põlevkivi karjääritehnikale ja seadmetele.

Loe edasi
Mai 08

Saarte ja mandri vahel kehtestatud liikumispiirangud olid rasked otsused, kuid valikut ei olnud - vastasel juhul olnuksid tagajärjed veel karmimad, ütleb Saare vallavolikogu liige ja Keskerakonna Saaremaa piirkonna esimees Mihkel Undrest.


"Koroonaviirusega seonduvas oli ja on ka praegu palju tundmatuid. Meil on südamest kahju nendest tublidest inimestest, kes on viiruse tagajärjel meie hulgast lahkunud. Samas saan kinnitada, et Kuressaare haiglas töötanud arstid ja vabatahtlikud on andnud võitluses nähtamatu vaenlasega endast parima ja enamgi veel," räägib Mihkel Undrest, kes ka ise koroonaviirust põdes.

Loe edasi
Mai 05

Viimsi abivallavanem Annika Vaikla ja vallavolikogu liige Raimo Tann on otsustanud liituda Keskerakonnaga. "Sotsiaaldemokraadid on mulle olnud heaks perekonnaks ning mind poliitilisel teel hoidnud ja toetanud. Viimase aasta jooksul on aga toimunud paigalseis, kuid Viimsi vald vajab tulevikku vaatavat ja elujõulist erakonda," lausub Annika Vaikla, kes on endine Pärnamäe külavanem. "Keskerakonnaga liitudes saan paremini rakendada oma teadmisi ja oskusi nii Viimsi kui ka Eesti ühiskonna arengusse laiemalt. Motivatsiooni ja ideid mul selleks jagub. Pealegi on sotsiaaldemokraatide ja Keskerakonna väärtused ning põhimõtted üsna sarnased."

Loe edasi
Mai 04

Peaminister Jüri Ratase tööga on rahul 66 protsenti inimestest ehk kaks kolmandikku vastanutest andis valitsusjuhi tegevusele positiivse hinnangu, selgub Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel läbi viidud küsitlusest.

Kiirküsitlus viidi läbi 29.-30. aprillini 18-aastaste ning vanemate Eesti kodanike seas ja sellel osales kokku 500 vastajat. Tegemist on esindusliku veebiküsitlusega, mis viidi läbi mõne päeva jooksul ning see selgitab välja avaliku arvamuse hetkeseisu päevakajalistes küsimustes minimaalse ajaga.
 

Mai 04

EKRE liidrid Mart ja Martin Helme astusid nädalavahetusel taas kord üles erakonna kinnimakstud reklaamsaates, kus rääkisid, et Rail Balticu rajamine ei lähe edasi, sest nemad on selle "suures osas seisma pannud". Näen EKRE tegevuses paralleele omaaegsete ludiitide-masinapurustajatega ning juhin tähelepanu, et rahandusminister Martin Helme on, just vastupidi, kõigiti Rail Balticu rajamisele kaasa aidanud.

Loe edasi
Mai 04

Riigikogus läbis esimese lugemise Tsiviilseadustiku üldosa seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (180 SE). Õiguskomisjoni liige Marek Jürgenson selgitab eelnõu olemust.

Peab tõdema, et pandeemiakriisil on ka positiivseid külgi. Üheks selliseks võib kahtlemata lugeda e-lahenduste julgemat kasutamist. Olude sunnil omandatud kogemusi ei tohiks hüljata ka tulevikus ning näiteks e-kool võiks eriolukorra lõppemise järel jääda kättesaadavaks vähemalt hõreasustusega maapiirkondades ning videosilla kaudu korraldatud koosolekud aitaksid edaspidigi aega kokku hoida.

Loe edasi
Apr 27

Keskerakonna Harjumaa piirkonna koordinaatorina alustas tööd Jevgeni Tamme. Alates 2013. aastast Keskerakonda kuuluv Jevgeni on kuulunud Kristiine piirkonna juhatusse ja töötas viimati Euroopa Parlamendis nõunikuna.

Soovime Jevgenile särtsakaid ideid ja head vastupidavust!

Apr 15

Riigikogu võttis vastu 2020. aasta riigi lisaeelarve seaduse eelnõu. Valitsuse poolt loodud 2,6 miljardi  eurone abimeetmete pakett toob leevendust nii majandusele kui ka ühiskonnale tervikuna.

Eesti majandus on saanud tugeva hoobi ning erinevate ekspertide hinnangul võib meie majanduslangus ulatuda kaheksa või enama protsendini. Valitsuse poolt loodud meetmete pakett aitab kahtlemata seda lööki pehmendada, andes eelduse kriisist oluliselt kiiremini välja tulla kui kümnend tagasi.

Loe edasi
Apr 20

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder ütleb, et ta mõistab Teenusmajanduse Koja poolt valitsusele saadetud ettepanekut peatada sotsiaalmaksukohustus vähemalt kolmeks kuuks, kuid antud olukorras oleksid sellel karmid tagajärjed.

"Sotsiaalmaks on sihtotstarbeline maks, millest laekuv raha läheb tervishoidu ja pensionite maksmiseks," lausub Keskerakonda kuuluv Tõnis Mölder. "Praeguses eriolukorras on märkimisväärselt suurenenud kulutused tervishoiu valdkonnas ja rahastuse vähendamine ei tule kõne allagi. Samuti oleks vastutustundetu hakata kärpima pensione, mis alates 1. aprillist erakorraliselt tõusid."

Loe edasi
Apr 21

Iga kriis toob esile kitsaskohti, kuid annab samas võimalusi töötada välja innovatiivseid lahendusi, ütleb Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Marek Jürgenson parlamendis esimese lugemise läbinud seaduse eelnõu kohta, mis võimaldab parlamendil viia läbi kaugosalusega istungeid.

"Eriolukord lõi Riigikogu töörütmi pisut segamini," nendib Marek Jürgenson. "Üheltpoolt oli saadikutel vaja käia komisjonides ja istungite saalis tavapärast tööd tegemas. Teisalt oli mõistetav ka nende inimeste otsus, kes soovisid lähikontakte vältida. Seetõttu oli ladusa tööprotsessi tagamiseks vaja sõlmida fraktsioonidesiseseid ja fraktsioonidevahelisi erikokkuleppeid."

Loe edasi
Apr 06

Keskerakonna Tartu piirkonna juhina jätkav Jaan Toots ütles, et suutis esimese seitsme kuuga täita püstitatud eesmärgid: leida osakonna kontorile uued ruumid, tõsta noorte liikmete arvu Keskerakonnas ja korraldada regulaarselt infokoosolekuid.

"Alates oktoobrist on liitunud meie piirkonnaga 36 inimest ja veel ootab üle kümne avalduse kinnitamist. Tartu piirkonnas on 14 aktiivset noort ja 42 liikmel on vanust alla 30 aasta," lausus Jaan Toots. "Oleme saanud tuule purjedesse, et veelgi võimsamalt edasi seilata! Selle edu taga on olnud põhjalik meeskonnatöö, millel on olnud paljude piirkonna liikmete panus."

Loe edasi
Apr 02

Valitsus kinnitas lisaeelarve seaduse ja esitas selle Riigikogule. Lisaeelarve fookus on Eesti töötajate ja ettevõtjate kiire toetamine ja koroonaviirusest tingitud majanduslanguse leevendamine.

"Toetame lisaeelarve ning selles sisalduvate meetmetega praegu raskustest kõige enam mõjutatud inimesi ja ettevõtteid. Samuti panustame otseselt tervishoiukriisi lahendamisse ning eriolukorras riigi valmisoleku tagamisse. Meie kindel eesmärk on säilitada meie inimestele töökohad, vältida ettevõtete raskustesse sattumist ning panna majandust elavdades alus selle võimalikult kiireks taastumiseks," ütles peaminister Jüri Ratas.

Loe edasi
Apr 01

Tänasest jõustub pensionitõus, millega kasvavad pensionid üle 9 protsendi, mis on ühtlasi viimase 12 aasta suurim pensionitõus. Koos erakorralise tõstmisega kasvab keskmine vanaduspension 45 eurot. Samuti tõusevad ümber arvutamisega ka töövõimetoetused.

„Alustasime sel aastal pensionite erakorralise tõstmisega, et vähendada vanaduspensionäride vaesusriski ja parandada nende heaolu," ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. "Pensionite indekseerimise ja erakorralise tõstmisega suureneb keskmine vanaduspension 45 euro võrra. Oluline on ka see, et käesoleva aasta erakorraline pensionitõus aitab kiirendada pensionitõusu indekseerimise abil ka järgmistel aastatel."

Loe edasi
Mär 27

Valga Vallavolikogu istungil valiti esimeheks rohkem kui kümme aastat kohalikus poliitikas erinevatel ametikohtadel tegutsenud Alar Nääme. Praegu Tallinnas Sõle Spordikeskuse arendusjuhina töötav Alar Nääme ütleb, et Eestis kehtiv eriolukord talle pikka kohanemisaega ei anna.

"Praegu on põhitähelepanu suunatud koroonaviirusele. Prioriteet on inimeste tervis ja sellega seonduv. Olen meeskonnamängija ja usun, et ka kohalik kogukond on ühtsem kui kunagi varem," kinnitab Alar Nääme. "Samuti teeme omaltpoolt kõik, et ettevõtted saaksid nii palju kui võimalik oma tavapärast tegevust jätkata. Suureks abiks on olnud peaminister Jüri Ratase korraldus, mis võimaldab riigipiiriga vahetult piirnevates valdades Eesti ja Läti vahel töölkäimise."

Loe edasi
Mär 27

Tallinna Linnavolikogu liikmete hüvitis tõuseb 1. aprillist seoses indekseerimisega. Seoses praeguse kriisiga on probleemide lahendamisega tegelevates organisatsioonides rahavajadus suurem kui tavaliselt.
 
Seetõttu teen ettepaneku, et annetame üheskoos vähemalt oma hüvitise tõusu summa mõnele organisatsioonile, kes seda inimeste aitamiseks vajab. Loodan, et olete minuga samal meelel.

Loe edasi
Mär 25

Keskerakonna toetus on tõusnud viimased neli nädalat, ületades esmakordselt 2020. aastal 24 protsendi piiri. Märkimisväärne on, et Keskerakonna toetus on kuu aja jooksul tõusnud ligi nelja protsendi võrra ja saavutanud kõrgeima taseme pärast eelmise aasta märtsis toimunud valimisi.

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb ütleb, et viimast tõusu mõjutas otseselt koroonaviiruse levikust tingitud eriolukord. "Reitingu selge tõus näitab, et Eesti inimesed toetavad valitsuse otsuseid eriolukorra ajal," lausub Mihhail Korb. "Just sellistel puhkudel saavad määravaks selged juhtimisotsused, ühtsustunne ja oskus tunnetada ühiskonna ootusi."

Loe edasi
Mär 23

Jüri Ratas on jätkuvalt suurima toetusega peaministrikandidaat, märtsis kasvas Keskerakonna esimehe toetus kuue protsendi võrra, selgub Eesti Päevalehe tellitud ja Turu-uuringute AS-i poolt läbi viidud küsitlusest. Jüri Ratas edestab Reformierakonna juhti Kaja Kallast koguni 10 protsendiga. Vahe teiste erakondade juhtidega on veel suurem.

Jüri Ratase toetus on kõrgeim eestlaste ja muust rahvusest elanike hulgas ning samuti meeste ja naiste seas. Küsitlus kestis 11 päeva, neli neist langes otseselt eriolukorra perioodi. See näitab, et rahvas usaldab peaministrit ning Jüri Ratase kui eriolukorra juhi otsustesse suhtutakse tõsiselt.

Loe edasi
Mär 18

Riigikogu Eesti Keskerakonna fraktsiooni juhtkond kutsub üles parlamendiliikmeid annetama 1. aprillist kehtima hakkava palgatõusu organisatsioonidele, kes tegelevad täna otseselt või kaudselt kriisiolukorraga. Neid organisatsioone on üle Eesti väga palju: haiglad, Kaitseliit, Toidupank, vabatahtlikud päästjad…

Keskfraktsiooni juht Kersti Sarapuu ütleb, et kehtiv seadus ei luba seaduses sätestatud isikutel nn palgatõusust loobuda või seda ära jätta. "Seaduse muutmise korral hakkaks ta kehtima alles järgmisele koosseisule," selgitab Sarapuu.

Loe edasi
Mär 19

Eesti inimesed usaldavad Keskerakonda järjest rohkem. Jaanuari lõpust alates on Keskerakonna toetus pidevalt tõusnud, ulatudes nüüd 23 protsendini.

Keskerakonna liikmed lubavad anda endast kõik, et koroonaviiruse levik ja sellega kaasnevad mõjud oleksid Eestis võimalikult väikesed ning inimesed saaksid naasta tavapärase elurütmi juurde.

Keskerakond soovib kõikidele Eesti inimestele hoolivust ja üksteisemõistmist!

Mär 17

Täna lahkus pärast pikka ja rasket haigust Eesti taasisesesvusaja esimene Järva maavanem, XI riigikogu liige ja ettevõtja, Riigivapi III klassi teenetemärgi kavaler Arvo Sarapuu.

Arvo Sarapuu sündis 26. augustil 1953. aastal Tartus. Ta lõpetas 1972. aastal Tartu 7. keskkooli ja  1988. aastal Tallinna Polütehnilise Instituudi ökonoomikainsenerina. Pärast ülikooli lõpetamist asus ta Järvamaale tööle ehitusjuhina ja maakond sai tema kodupaigaks kogu eluks.

Arvo Sarapuu kuulus põlvkonda, kes andis suure panuse Eesti Vabariigi taasiseseisvumisse ja edasisse arengusse. Aastatel 1989–1997 oli Sarapuu Järva maavanemana taasisesesvusaja esimene maavanem.

Loe edasi
Mär 17

Tallinna linnavalitsus kinnitas Lasnamäe linnaosa vanemaks Vladimir Sveti. Tema sõnul on praegu oluliseimaks eesmärgiks aidata kaasa Lasnamäe elanikel koroonaviiruse põhjustatud kriisist üle saada. „Peame olema nendega, kes ei saa toetuda oma lähedastele ja naabritele ning ma olen kindel, et kõik linnaosa töötajad annavad endast parima selle töö nimel," lisas Svet.

Uutest plaanidest rääkida alles siis, kui linnaosa elanikega on kokku saadud ning arutatud nende mõtteid ja ootusi, ütles Svet. „Paraku praegu ei ole aeg rahvarohketeks kohtumisteks. Seetõttu kutsun kõiki lasnamäelasi online-konverentsile, mis toimub minu esimesel tööpäeval 23. märtsil kell 18.00 isiklikul Facebooki lehel: loodan seal kuulata küsimusi ja ettepanekuid linnaosa probleemide ja arengu teemadel," rääkis Svet.

Loe edasi
Mär 13

Lühikese pausi järel on Keskerakond Valga vallas taas võimul. Pärast seda, kui senine vallavalitsus täna täies koosseisus tagasi astus, sündis Valgas Keskerakonna ja EKRE koalitsioon. Valga vallavolikogu valis uueks vallavanemaks Ester Karuse, Keskerakonna liikmetest on abivallavanemad Toomas Peterson ja Mati Kikkas.

Loe edasi
Mär 12

Valitsus kinnitas pensioni 2020. aasta indeksi väärtuseks 1,080. See tähendab, et 1. aprillist kasvavad pensionid keskmiselt 8%. Koos erakorralise pensionite tõstmisega kasvab keskmine vanaduspension 45 eurot. Samuti arvutatakse ümber töövõimetoetused.

"Alustasime sel aastal pensionite erakorralise tõstmisega, et vähendada vanaduspensionäride vaesusriski ja parandada nende heaolu. Pensionite indekseerimise ja erakorralise tõstmisega suureneb keskmine vanaduspension 45 euro võrra. Oluline on ka see, et käesoleva aasta erakorraline pensionitõus aitab kiirendada pensionitõusu indekseerimise abil ka järgmistel aastatel. Pean õigeks, et koos palgakasvuga tõusevad ka pensionid senisest kiiremas tempos. Loodan, et valitsusel on võimalik jätkata pensionite täiendava tõstmisega ka järgmistel aastatel," sõnas sotsiaalminister Tanel Kiik.

Loe edasi
Mär 12

Sotsiaalministeerium esitas Riigikogule ettepanekud puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seaduse muutmiseks, mille järgi oleks edaspidi võimalik määrata puudega lapse toetus ka harvikhaigusega lastele.

Muudatustega luuakse erisus, mille järgi on võimalik puudega lapse toetust maksta teatud juhtudel ka neile lastele, kellele puuet pole määratud. Eesmärk on toetada peresid, kelle laste harvikhaigusega kaasnevad olulised lisakulud ning aidata kaasa püsivate tervisekahjustuste ja puude tekkimise ennetamisele. Toetust hakkavad saama sotsiaalkindlustusameti kaudu ka fenüülketonuuria diagnoosiga lapsed, kellel pole puuet määratud või ei määrata, ent kes vajavad tuge ravitoidu ostmisel.

Loe edasi
Mär 12

Keskerakond saab Pärnu linna uues koalitsioonis varasemast suuremas mahus enda valimisprogrammi ellu viia. Keskerakonna Pärnumaa piirkonna esimehe kt Marko Šorin ütles, et koos EKRE ja valimisliiduga Pärnu Ühendab hakatakse töötama kolmanda silla rajamise nimel.

"See on uue võimuliidu suur prioriteet, mida Pärnu elanikud on kaua oodanud," lausus Šorin. "Uus sild ei ole mitte ainult transpordiprobleemide lahendamiseks, vaid ka uue arenguvõimaluse andmiseks Rääma piirkonnale. Samuti annab uus liikluslahendus võimaluse ümber kujundada linnaruumi kesklinnas. Oluliseks peame ka Pärnu lennujaama tegevuse ja turundamise toetamist."

Loe edasi
Mär 07

Valitsuskabinet otsustas riigihalduse minister Jaak Aabi ettepanekul Kagu-Eesti tegevuskava pikendada 2030. aastani. Jätkatakse nii seniste tegevuste ellu viimisega kui ka ideekorjega.

"Kagu-Eesti vajab piirkonnana suuremat riigi tuge, et pidurdada sealset rahvaaru vähenemist ning kaasa aidata hoogsamale majandusarengule," selgitas riigihalduse minister Jaak Aab. „Riigil oli selleks olemas Kagu-Eesti tegevuskava aastateks 2015-2020. Nüüd otsustas valitsus tegevuskava kümne aasta võrra pikendada, sest jätkuvalt on väljakutseid, mis vajavad lahendamist."

Loe edasi
Mär 11

Hiljuti Eesti Omanike Keskliidu poolt välja antava "Koduomanike Sõber 2019" tiitli pälvisid Pärnu linn ning Lasnamäe ja Põhja-Tallinna linnaosad selle eest, et loobusid inimeste, loomade ja keskkonna säästmise nimel ilutulestikust uusaastaööl. Mõistagi väärivad kõik kolm tunnustust, kuid kas see ei ole järjekordne signaal, et probleemile tuleks läheneda juba seadusandlikul tasandil? Kas poleks aeg kaaluda kohalikele omavalitsustele vastava määruse kehtestamist või koguni riiklikku regulatsiooni?

Loe edasi
Mär 10

Riigikogu võttis vastu äriseadustiku, tõestamisseaduse ja notari tasu seaduse muutmise seaduse, mis on suunatud eeskätt Eestis tegutsevatele idufirmadele.

Pärast seaduse jõustumist ei pea enam investeeringu kaasamisel kõik firma osanikud notari juures käima. Seda juhul, kui firma osakapital on vähemalt 10 000 eurot ja kõik osanikud on lihtsustatud tehingu vormiga nõus.

Loe edasi
Mär 05

Tallinna linnavolikogu uueks aseesimeheks valiti Helve Särgava. Seni selles ametis olnud Toivo Tootsen taandus omal soovil, et pühenduda loomingulisele tööle. Helve Särgava saamist linnavolikogu aseesimeheks toetas 47 linnavolikogu liiget.

"Iga volikogu liikme kohustus on esindada oma valijat. Mitte lihtsalt esindada, vaid jälgida, et linnas toimuks kõik linnainimeste huvides ja seaduslikult. See oli ka minu eesmärgiks volikokku kandideerimisel," ütles Helve Särgava. "Arvan, et volikogu aseesimehena saan rohkem panustada linnaelanike-maksumaksjate huvide eest seismisele, realiseerida mõtteid, kuidas korteriühistute tööd tõhustamaks muuta, ja aidata leida lahendusi lähisuhtevägivalla probleemidele. Loomulikult põhieesmärk: nii ilus linn kui Tallinn peab olema korrektselt juhitud," lisas Särgava.

Loe edasi
Mär 06

Pärnu linnavolikogu otsustas anda linna teenetemärgi 16 inimesele, kellel on silmapaistvaid teeneid Pärnu linna ees. Teenetemärkide saajate hulka kuulub ka kauaaegne Eesti võrkpallikoondise peatreener, praegu Pärnu Võrkpalliklubi juhendav ja Pärnu Linnavolikokku kuuluv Avo Keel.

Ametlikus teates on kirjas: "Võrkpallitreenerit Avo Keelt tunnustati teenetemärgiga nr 123 pikaaegse treeneritöö eest noorte juhendamisel ja võrkpalli propageerimisel. Keel on mänginud Tallinna Kalevis, mille koosseisus pääses ta 1985. aastal NSV Liidu meistrivõistluste kõrgliigasse.

Loe edasi
Mär 04

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart esitas uueks Lasnamäe linnaosavanema kandidaadiks senise Kesklinna linnaosavanema Vladimir Sveti. Linnavalitsus vabastas ametist Lasnamäe linnaosavanema Andres Vääni tema enda soovil.

"Linnavalitsus suhtub mõistvalt Andres Vääni otsusesse ja täname teda töö eest Lasnamäe linnaosa juhtimisel. Uuele linnaosavanemale on kõrged ootused nii linnavalitsusel kui ka kohalikel elanikel. Tal peab olema visioon Lasnamäe arengust ja energiat ning järjepidevust plaanide elluviimiseks. Loomulikult tuleb kasuks selle piirkonna hea tundmine ja selle eripäradega arvestamine. Vladimir Svet on näidanud, et ta suutis Kesklinna linnaosas rajada koostöö nii kohalike elanike kui ka partneritega ning seda hoida ja ma loodan, et ta suudab neid häid kogemusi ka Lasnamäel rakendada," ütles linnapea Mihhail Kõlvart.

Loe edasi
Mär 01

1. märtsil toimusid Keskerakonna Noortekogu volikogu valimised. Volikogu on noortekogu kõrgeim esindusorgan kongresside-vahelisel ajal, mis töötab välja noortekogu poliitikat.

Volikogu juhatus koosneb kolmest inimesest - esimehest ja kahest aseesimehest. Kesknoorte volikogu esimehe kohale kandideerisid Kristi Rüütel ja Markus Meier ning aseesimeeste kohale Tatjana Anttonen, Dmitriy Fadin ja Rauno Leuska. Häälteenamusega sai volikogu esimeheks Kristi Rüütel ja aseesimeesteks Tatjana Anttonen ja Dmitriy Fadin.

Loe edasi
Veebr 27

Valitsus kinnitas täna elektrituruseaduse muudatused, et suurendada biomassi osakaalu Eesti energiaportfellis ja muuta taastuvenergia tootmise vähempakkumiste regulatsioone paindlikumaks.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul on mõistlik asendada tulevikus järjest rohkem põlevkivi väheväärtusliku puiduga, et tõsta Narva elektrijaamade konkurentsivõimet elektriturul, säilitada inimestele töökohad energeetikasektoris ja luua juurde uusi metsanduses.

Loe edasi
Veebr 27

Igakuised erakondade reitingud pakuvad ainet enesereflektsiooniks ja ennustusteks. Vahur Koorits võttis sel korral kätte analüüsida (lugu leitav SIIT) värske Nordstati statistika põhjal Keskerakonna valijaskonda. Pealkiri pandi õrritav vihjates Keskerakonna valijate surelikkusele. Teksti toon tuli sel korral üsna negatiivne kui mitte öelda, et kannustatud ekslikust pessimismist ja murelikkusest erakonna noorte ning eestlastest toetajate suhtes.

Kriitikute seas on kombeks aeg-ajalt Keskerakonna liikmeskonda teatud tunnuste põhjal vastandada. Peamiselt on selleks rahvus ja vanus. Kuigi statistika ja andmed on olulised ning aina kasvava tähtsusega, siis on sel korral statistika põhjal tehtud järeldused selgelt ülepaisutatud.

Loe edasi
Veebr 26

Tallinna linn sõlmis ühiste kavatsuste kokkuleppe Läänemere laevandushiiglase Tallink Grupi AS ning Eesti ühe suurima investeerimisfirma ja Tallinki suuraktsionäri Infortariga Linnahalli arendamiseks rahvusvaheliseks konverentsi- ja kontserdikeskuseks koos seda toetava reisisadama, hotelli, ärikeskuse ja restoranide, kohvikute ning meelelahutusvõimalustega.
 
„Tallinn on leidnud strateegilised partnerid, kellega koostöös on võimalik Linnahalli arendus ellu viia. Kujundame Linnahallist rahvusvahelise konverentsi- ja kontserdikeskuse, mis elavdab turismisektorit ja majandust laiemalt, loob töökohti ning tulevikus tooks linnale ka kasumit. Reisisadama loomine Linnahalli kõrvale toob keskusesse sellisel hulgal turiste, mis muudab investeeringu tasuvaks,“ ütles linnapea Mihhail Kõlvart.

Loe edasi
Veebr 22

Peaminister Jüri Ratas rääkis täna Eesti Vabariigi aastapäeva kõnes, et mitte kunagi varem pole Eestil läinud suures plaanis nii hästi nagu viimasel paarikümnel aastal. "Me olemegi jõudnud heaoluühiskonna piirile, mille hüved, tõsi küll, pole ulatunud kõigini," sõnas peaminister.

Peaminister peatus Eesti Rahva Muuseumis peetud kõnes ilmastiku- ja kogu looduskeskkonna muutustel, mis on kaasnenud 19. sajandi lõpus alanud tööstusrevolutsiooniga ning viinud tänaseks meid kõiki globaalse kliimakatastroofi lävele.

Loe edasi
Veebr 22

Keskerakonna Paide osakonna aastakoosolekul valiti esimeheks Paide linnavalitsuse piirkonnajuht Peeter Saldre ning aseesimeheks Paide Linnavolikogu liige ja Keskerakonna Järvamaa piirkonna koordinaator Valeri Ivanov.

Juhatusse valiti Peeter Saldre, Valeri Ivanov, Ille Laal-Hinrikus, Anneli Tumanski, Aivar Tubli, Kai Kimmel, Janno Lehemets, Toivo Lilium, Ahto Tempel, Raul Suuder, Elena Sapp, Meelis Aasa ja Ain Petrov. Keskerakonna Järvamaa piirkonna esimehe kandidaadiks valiti ühehäälselt Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni juht Kersti Sarapuu.

Loe edasi
Veebr 21

Eesti Vabariik tähistab mõne päeva pärast oma 102. aastapäeva. See annab hea võimaluse mõtiskleda, milline Eesti nii meile endale kui meie sõpradele ja toetajatele maailmas paistab. Meil on väga palju, mille üle südamest uhke olla ning ka rohkelt sellist, millest soovivad õppida teised.

Möödunud nädalal oli mul hea võimalus külastada Eesti äridelegatsiooniga Jaapanit, kus kohtusin mitmete sealsete riigi- ja omavalitsusjuhtide ning ettevõtjatega. Need kokkusaamised näitasid selgelt, et oleme suutnud pea kolme kümnendi jooksul luua endale palju väärtusi, mida soovib meie toel arendada ka enam kui 125 miljoni elanikuga maailma üks arenenumaid ja edukamaid riike.

Loe edasi
Veebr 20

Keskerakonna läbirääkimisdelegatsiooni juhi Marko Šorini sõnul kulgesid Pärnu koalitsiooniläbirääkimised valimisliiduga Pärnu Ühendab ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga töises ning üksteist mõistvas õhkkonnas.

"Esimeseks teemaks oli üldpõhimõtete kokkuleppimine," lausus Šorin. "Üheks esmaseks eesmärgiks peetakse selgelt kolmanda silla rajamist. Sild ei täida üksnes transpordi liikumisvõimaluste avardamist, vaid ka kummalgi pool paiknevate linnaosade paremat sidumist. Uus sild pakuks palju paremat arenguvõimalust ka Pärnu Ülejõe linnaosale. Soovime ehitusega alustada 2021. aastal. Lisaks arutasime haridusvaldkonnaga seotud teemasid, alates alusharidusest ja lõpetades kõrghariduse väljakutseteni."

Loe edasi
Veebr 19

Riigihalduse minister Jaak Aab, majandus- ja taristuminister Taavi Aas ning Euroopa Komisjoni energiavolinik Kadri Simson kohtuvad homme, 20. veebruaril Ida-Virumaal ettevõtjate, kohalike omavalitsuste ja riigiasutuste esindajatega. Kohtumisel arutatakse Ida-Virumaa väljakutseid ja tulevikusuundi, peatudes ka põlevkivisektoril ja maakonna tööhõivel.

Loe edasi
Veebr 18

Keskerakonna Rakvere osakonna juhatuse esimeheks valiti Rakvere linnapea Triin Varek. Juhatusse valiti veel Liidia Bobkova, Helgi Kreek, Jaak Vettik ja Urmas Tamm.


"Uude juhatusse kuuluvad endine maavanem, praegune spordikooli ja lasteaia direktor ning erakonna kohaliku Seenioride kogu esinaine," ütleb Triin Varek. "Oma ala asjatundjate ning laiapõhjaliste teadmiste ja suurte kogemustega inimestega saame kindlasti ellu kutsuda ja läbi viia palju olulist. Pean tähtsaks inimeste kaasatust, seega loodan juhatuses näha rohkem ka praeguseid Rakvere linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni ja linnavalitsuse liikmeid. Siiralt loodan ja usun, et meiega on Rakveres liitumas veel toredaid inimesi."

Loe edasi
Veebr 18

Eesti merenduse seisukohalt on tegemist ajaloolise päevaga, ütles Riigikogu majanduskomisjoni liige Kalev Kallo, kommenteerides Riigikogus kolmanda lugemise läbinud seaduse eelnõu, mis soodustab kaubalaevade Eesti lipu alla toomist.


"Terendab lootus, et Eestist kui mereäärsest riigist saab jälle mereriik, sest mereriigi üheks tunnuseks on oma kaubalaevastik ja merendust võimaldav seadusandlik raamistik," lausub Kallo, kes tunnustab Jüri Ratase juhitud valitsuste aastatepikkusi pingutusi antud valdkonnas. "Protsess sai alguse 2008. aasta 17. aprillil, kui asutati seltsing Merendusnõukoda eesmärgiga olla survegrupiks Eesti merenduspoliitika väljatöötamisel."

Loe edasi
Veebr 13


Riigikogu Keskerakonna fraktsioon viibib neljapäeval ja reedel Järvamaal, kus parlamendiliikmed osalevad rahvakohtumistel, külastavad koole ja lasteaedu ning tutvuvad kohapealse ettevõtlusega.

Kahepäevasel külaskäigul Järvamaale osalevad Keskfraktsiooni esimees ja Keskerakonna Järvamaa piirkonna juht Kersti Sarapuu, aseesimees Siret Kotka ning Riigikogu liikmed Anneli Ott, Peeter Rahnel, Enn Eesmaa, Tarmo Tamm, Tõnis Mölder, Marika Tuus-Laul, Marko Šorin, Dmitri Dmitrijev, Oudekki Loone, Natalia Malleus ja Igor Kravtšenko.

Loe edasi
Veebr 11

Riigihalduse minister Jaak Aabi kommentaar maade hindamise ja maamaksu võimaliku tõusu teemal.

Juhul, kui valitsus otsustab alustada järgmisel aastal maade hindamisega, ei tõuse maamaks selle järel enam kui 10 kuni 15%, kinnitab riigihalduse minister Jaak Aab. Maamaks laekub kohaliku omavalitsuse eelarvesse ning selle abil saab pakkuda paremaid kohalikke teenuseid, sh maaomanditele lisaväärtust andvaid taristu arendusi (teed, tänavad, valgustus, trassid jne).

Loe edasi
Veebr 06

Reformierakond üritab lükata enda tegemata asju pealinna kraesse, ütleb Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev, kommenteerides täna Tallinna Linnavolikogus arutlusele tulevat ettepanekut minna üle eestikeelsele ja kohatasuta haridussüsteemile.

„Opositsioonis olles on lihtne populistlikke ideid välja pakkuda. Reformierakonna poliitikud teavad väga hästi, et järsult eestikeelsele haridussüsteemile üleminekuks on vaja suurt hulka uusi õpetajaid. Samal ajal on üldteada fakt, et Eestis napib nii eesti kui ka vene keelt rääkivaid pedagooge. Reformierakond oli 17 aastat riigis võimul. Huvitav, miks nad oma ettepanekuid ellu ei viinud?" küsib Belobrovtsev.

Loe edasi
Veebr 06

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas on 18. veebruaril kell 16 taas otse-eetris, et vastata teie küsimustele. Jüri Ratas ootab Facebook LIVE raames küsimusi kuni 13. veebruarini postituse kommentaaridesse SIIN.

See on ainulaadne võimalus uurida kas kohaliku elu või siis globaalsete teemade kohta.

Jan 31

Inimesed tahavad reaalseid tegusid, mitte plakatitega vehkimist, ütles Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb värsket erakondade toetusnumbreid kommenteerides. ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitluses on Keskerakonna toetus nelja kuu jooksul kasvanud kolme protsendi võrra 24%-le, Reformierakonna toetus seevastu on alates augustikuust kukkunud koguni üheksa protsenti 25%-le.

“Inimesed hindavad valitsuskoalitsiooni suuri tegusid,” lausus Korb. “Sel nädalal võttis Riigikogu vastu kaks märgilist seadust. Esmalt leidis toetust seadus, millega luuakse võimalus taotleda lihtsustatud korras kodakondsust Eestis sündinud alaealistele. Seejärel sai teoks teise samba pensionireform, mis annab inimestele võimaluse ise oma säästude üle otsustada. Valitsuse ühtsust näitas ka sel nädalal toimunud usaldushääletus.”

Loe edasi
Veebr 03

Jüri Ratas on jätkuvalt populaarseim peaministrikandidaat. Jaanuaris soovis Keskerakonna esimeest valitsusjuhi kohal näha 35% küsitletud valimisealisi kodanikke, selgub Eesti Päevalehe tellitud ja Turu-uuringute AS-i poolt läbi viidud küsitlusest. Reformierakonna liider Kaja Kallas jääb maha rohkem kui 10 protsendiga. Jüri Ratase toetus on alates septembrikuust olnud vähemalt 33 protsenti!

Loe edasi
Veebr 03

Keskerakonna volikogu väliskomisjoni koosolekul valiti esimeheks Andres Jaadla ja aseesimeheks Marko Šorin. Andres Jaadla on tugeva ja aktiivse välissuhtluse taustaga, omades kogemust nii Euroopa Liidu kui ka ÜRO intsitutsioonides. Ta on Euroopa Regioonide Komitee liige ja  lööb kaasa ÜRO Euroopa Majanduskomitee Läänemere Linnade Liidu tegevuses.

Lisaks on Andres Jaadla Euroopa Linnapeade pakti eestvedaja Eestis ja pakti suursaadik Euroopas. Linnapeade pakt on maailma suurim linnade liikumine, mille fookuses on kohalikud kliima- ja energiaalased meetmed. EL-i Linnapeade pakt kliima ja energia alal ühendab tuhandeid kohalikke omavalitsusi, kes on vabatahtlikult võtnud kohustuse rakendada ühenduse eesmärke.

Loe edasi
Veebr 02

Keskerakonna Naiskogu KENA aastakoosolekul valiti presidendina jätkama Tallinna abilinnapea ja Keskerakonna juhatuse liige Eha Võrk. Aasta KENA tiitli pälvis Valgamaa kohaliku elu edendaja ja presidendi Valgetähe IV klassi teenetemärgi kavaler Ülle Juht.

KENA juhatusse valiti veel Mailis Reps, Anneli Kööba-Orlov, Marina Riisalu, Lilian Altmäe, Merike Tuhkanen, Ülle Juht, Ester Tuiksoo, Heli Raevald, Siret Kotka, Kersti Männik, Anneli Tumanski, Gert Üprus, Erna Podanjova, Reet Trei, Yana Toom, Teresa Kipper, Greta Silberg-Käärik, Lemmi Vaher ja Signe Tiitsoo.

Loe edasi
Jan 30

Väike-Maarja vallavolikogu istungil valiti volikogu uueks esimeheks Keskerakonna liige Hans Kruusamägi. Senine volikogu aseesimees Kruusamägi peab oluliseks tegutseda kohaliku kogukonna huvides.

"Pikalt ettevõtluses tegutsedes olen aru saanud, et suurim vara on inimkapital," lausus põllumajandusettevõtte Simuna Ivax omanik Kruusamägi. "Vallavalitsus ja vallavolikogu peavad tegutsema eelkõige kohalike elanike huve silmas pidades. Olgu selleks siis lasteaedade renoveerimine, tee-ehitus, panustamine sotsiaalhoolekandesse või ühisürituste korraldamine. Väga tähtsaks pean ka mõnusa ja kaasaegse elukeskkonna loomist, et noored pered tuleksid Väike-Maarja valda lapsi kasvatama."

Loe edasi
Jan 28

Riigikogus võeti vastu seadus, mille tulemusel muutuvad Eesti kodakondsuse saamise tingimused senisest paindlikumaks.

Senimaani lubas kehtiv seadus sarnasel põhimõttel Eesti kodakondsust lastele vaid juhul, kui mõlemad tema vanemad on halli passi omanikud. Seadusmuudatuste jõustumise järel on võimalus saada kodakondsus ka lastel, kelle üks vanematest või esivanematest omab halli passi ja elas Eestis alates 1991. aasta 20. augustist, mil Eesti riik kuulutati taas iseseisvaks. 

Loe edasi
Jan 29

Keskerakonna juhatuse liige ja Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Jaanus Karilaid kirjutas arvamusloo teise samba pensionireformi teemal.

Keskerakond hindab kõrgelt eelnõu sidumist valitsuse usaldushääletusega järgmistel põhjustel. Kõigepealt tuletame meelde ja rõhutame investoriõiguste ühenduse Better Finance analüüsi, mis üllatuslikult avalikustati ka Eesti portaalides. Ülevaatest selgub, et inflatsiooni ja tasude järgne tootlus on pikki aastaid sügavas miinuses.

Loe edasi
Jan 25

Lääne-Virumaa Keskerakonna naiskogu KENA kogunes täna, et valida uus juhatus ja teha plaane tulevikuks. Juhatusse valiti seitse tegusat naist: Triin Varek, Siret Kotka, Ülle Teska, Margit Raja, Enely Rosenbaum, Kätlin Egors ja Helgi Kreek. Juhatuse esimeheks valiti Triin Varek, aseesimeheks Siret Kotka.

Loe edasi
Jan 23

Keskerakonna toetus on kasvanud poole aasta jooksul 29 protsenti. Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstati küsitlus näitab, et augusti alguses oli Keskerakonna toetus 17,8 protsenti, värskete andmete kohaselt on see tõusnud 23 protsendile.

Keskerakonna ja Reformierakonna toetuse vahe on alates augustikuust märkimisväärselt vähenenud. Kui augusti alguses oli vahe rohkem kui 20 protsendipunkti, siis täna avaldatud reitingutes on vahe alla 10 protsendipunkti.

Loe edasi
Jan 21

Kauaaegne Harju Maakohtu kohtunik ja esimees ning Tallinna Linnavolikogu liige Helve Särgava allkirjastas täna liitumisavalduse Keskerakonnaga. Helve Särgava ütles, et ta soovib poliitikas aktiivselt osaleda ja tahab Tallinna linna arengusse panustada.

Loe edasi
Jan 14

Riigikogus läbis teise lugemise kodakondsuse seadust muutev eelnõu, mille eesmärk on muuta Eesti kodakondsuse saamise tingimused senisest paindlikumaks.

Kehtiv seadus lubab sarnasel põhimõttel Eesti kodakondsust lastele vaid juhul, kui mõlemad tema vanemad on halli passi omanikud. Seadusmuudatuste jõustumise järel on võimalus saada kodakondsus ka lastel, kelle üks vanematest või esivanematest omab halli passi ja elas Eestis alates 1991. aasta 20. augustist, mil Eesti riik kuulutati taas iseseisvaks.

Loe edasi
Jan 15

Keskerakonna liikmed on oodatud liituma Roheliste kogu Facebooki grupiga. Tegemist on Keskerakonna Roheliste kogu Facebooki grupiga, kus on võimalus arutleda kogule olulistel teemadel.

Keskerakonna Roheliste kogu ühendab keskkonnateemade vastu huvi tundvaid keskerakondlaseid. Grupis toimunud arutelud ei väljenda Keskerakonna ametlikke seisukohti. Grupi administraatoritel on õigus kustutada viha õhutavad, laimavad ja muud pahatahtlikud kommentaarid. Rikkumise kordumisel on õigus liige grupist eemaldada.
 

Jan 15

Pensionireformist tuleb rääkida. Ja seda tuleb teha ausalt, ilma krokodillipisarateta, kirjutab Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni ja Mulgi vallavolikogu liige Peeter Rahnel ajalehes Sakala ilmunud arvamusloos. Peeter Rahnel toob välja, et kui hooldekodu koht maksab kahe või enamagi pensioni jagu, on midagi väga viltu.

"Asi ei ole selles, et hooldeteenuse hind on liiga kõrge, vaid ikka selleks, et pensionid on häbiväärselt väikesed," lisab Rahnel. "Nüüd, kui valitsuskoalitsioon soovib pensionisüsteemi muuta ja alustada pensioni teise samba vabatahtlikuks muutmist, on nende hulgas, kes paarkümmend aastat on lasknud pensionifonde ja fondide haldureid hallata inimeste ja tööandjate fondidesse pandud raha, meeletu nutt ja hala."

Loe edasi
Jan 10

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed käis uue poliitaasta eel Narva-Jõesuus mõtteid vahetamas ja meeskonnatunnet tugevdamas. Ministrid andsid ülevaate olulisematest algatustest ja väljakutsetest ning kohalike omavalitsuste esindajad rääkisid sellest, millist tuge nad riigilt ootavad.

Loe edasi
Dets 28

Mida toovad Keskerakonna juhitava valitsuse rohkem kui kaheksa kuu jooksul tehtud otsused 2020. aastaks?

Loe edasi
Jan 08

Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu direktor Andres Kollist pälvis Eesti Teaduste Akadeemia medali ulatusliku panuse eest akadeemia nähtavuse suurendamisel. Eesti Teaduste Akadeemia medal on Akadeemia kõrgeim autasu, mida antakse üksikisikutele suurte teenete eest Eesti teaduse arendamisel või selle arendamisele kaasaaitamisel, samuti teenete eest Eesti Teaduste Akadeemia ülesannete täitmisel.

Loe edasi
Dets 24

Keskerakonna liikmed jätkasid eelmisel aastal alanud algatust ning viisid üle Eesti haiglatesse, päästekomandodesse, politseijaoskondadesse ja mujalegi mitusada kringlit, et tänada neid inimesi, kes töötavad pühade ajal.

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas ütles, et jõulud on eelkõige aeg, mil olla koos pere ja lähedastega, kuid kõigil sellist võimalust paraku pole. Ta sõnas, et Eestis on tuhandeid inimesi, kes on jõulupühade ajal tööl, seistes muu hulgas meie turvalisuse ja tervise eest.

Loe edasi
Dets 20

Peaminister Jüri Ratas sõnas selle aasta viimase valitsuse istungi järel, et peatselt 102-aastaseks saaval Eestil läheb hästi ning oleme tuleviku väljakutseteks valmis.

„Unistasime iseseisvust taastades, et meie ühiskond oleks demokraatlik, kodu turvaline ja riik eeskujuks teistele – seda kõike me ka oleme. Meil on häid eeskujusid kogu maailmale – olgu selleks e-riik, absoluutsel tipptasemel põhiharidus, kiireim rallimeeskond, enim esitatud nüüdishelilooja Arvo Pärt või ka väike, kuid elujõuline eesti keel,“ sõnas Ratas.

Loe edasi
Dets 17

Mihhail Kõlvartit toetab Tallinna linnapeana ligi 50% valijatest. Värske küsitluse järgi on valimisealiste pealinna elanike seas vaieldamatult populaarseim linnapeakandidaat Keskerakonda kuuluv Mihhail Kõlvart – teda toetab praeguse seisuga 48% valijaid. Nii selgub Eesti Päevalehe tellitud ja Turu-uuringute AS-i poolt läbi viidud küsitlusest. Koguni 80% Keskerakonna Tallinna valijaid toetab Mihhail Kõlvartit. Tema toetus on suurim nii meeste kui ka naiste hulgas.

Loe edasi
Dets 14

Riigikogu võttis vastu tulumaksuseaduse muutmise eelnõu, mille tulemusel kehtestatakse inimestele mitmed maksusoodustused. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni juhi Kersti Sarapuu sõnul luuakse neljandas kvartalis sünnitus- või koondamishüvitise saanutele võimalus lükata osa oma hüvitisest maksustamise mõttes järgmisesse aastasse, et kasutada oma maksuvaba tulu senisel tasemel.

Loe edasi
Dets 13

Peaminister Jüri Ratas on endiselt suure edumaaga kõige eelistatum parteijuht valitsust juhtima. Ratast peab parimaks valitsusjuhiks 37% valimisõiguslikke küsitletuid, selgub Eesti Päevalehe tellitud ja Turu-uuringute AS-i poolt läbi viidud igakuisest eelistatava peaministrikandidaadi kohta tehtud küsitlusest.

Võrreldes novembriga on Jüri Ratase edu Reformierakonna juhi Kaja Kallase ees suurenenud 12 protsendile. Toetus Jüri Ratasele tähendab ühtlasi toetust praeguse valitsuskoalitsiooni esimesele riigieelarvele.

Loe edasi
Dets 13

Riigikogus vastu võetud 2020. aasta riigieelarves on ette nähtud kuus miljonit eurot multifunktsionaalsete aastaringselt kasutatavate jalgpalli sisehallide rajamiseks. Tegemist on pilootprojektiga Keskerakonna valimisprogrammist, mis näeb ette jalgpallihallide ehitamise suurematesse Eesti omavalitsustesse.

Järgmisel aastal alustatakse Kultuuriministeeriumi ja Eesti Jalgpalli Liidu koostöös praeguste plaanide kohaselt sisehallide ehitamist Tartus, Haapsalus, Viljandis ja Raplas. Riigikogu liige ja Haapsalu Linnavolikogu esimees Jaanus Karilaid ütleb, et halli valmimist on Läänemaal kaua oodatud.

Loe edasi
Dets 11

Riigikogu võttis vastu 2020. aasta riigieelarve eelnõu, mille kulude maht on 11,6 ning tulude maht 11,8 miljardit eurot. Võrreldes tänavusega kasvavad kulud ligikaudu 240 miljonit eurot ja tulud 760 miljonit eurot. Riigieelarve lähtub valitsuse viiest prioriteedist – peresõbralik Eesti, sidus ühiskond, teadmistepõhine majandus, tõhus valitsemine ning vaba ja kaitstud riik.

Loe edasi
Dets 11

Riigikogu kiitis istungil heaks seadusemuudatused, millega tühistatakse valimisagitatsiooni piirang valimispäeval ja poliitilise välireklaami keeld. Valimisrahu peab olema jätkuvalt tagatud hääletusruumides.

Seadus jõustub üldises korras ehk kümnendal päeval pärast Riigi Teatajas avaldamist. Seaduse jõustumist kavandades peeti silmas vajadust teha seda nii kiiresti kui võimalik, sest valimisseaduste muudatused peavad olema vastu võetud aegsasti enne valimisi. Lepingud valimisreklaami tellimiseks sõlmitakse pikaks ajaks ette ja seetõttu peab muudatus olema vastu võetud piisava ajavaruga. Järgmised valimised on kohaliku omavalitsuse volikogude valimised, mis toimuvad 2021. aastal. 

Loe edasi
Dets 08

Keskerakonna volikogu haridus- ja kultuurikomisjoni ning õpetajate kogu ühisel koosolekul valiti komisjoni esimeheks Ülle Juht ja aseesimeesteks Kairi Jakobson ning Eevi Paasmäe.

Ülle Juht on Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse direktor ning Valga Vallavolikogu kultuuri-, spordi- ja noorsootöö komisjoni liige. Samuti Keskerakonna volikogu liige. Kairi Jakobson on Tallinna Rahumäe Põhikooli direktor ja Keskerakonna volikogu liige. Eevi Paasmäe on Keskerakonna volikogu liige.

Loe edasi
Dets 04

Keskerakonna Raplamaa piirkond on astunud suure sammu edasi. Rapla kesklinnas, aadressil Tallinna mnt 12 avas uksed uus büroo! Pidulikku sündmust austasid kohaolekuga sotsiaalminister Tanel Kiik ja riigihalduse minister Jaak Aab, kes vastasid pärast ka kohalike elanike küsimustele.

Raplamaa piirkonna koordinaator Annika Rannamets on näinud tublisti vaeva, et büroo oleks soe ja hubane kooskäimiskoht.

Dets 04

Riigikogus läbis teise lugemise seaduseelnõu, mille kohaselt suurendatakse väiketootja õlle tootmismahu piiri 0,6 miljonilt liitrilt 1,5 miljoni liitrini aastas. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni kuuluva Erki Savisaare sõnul on seadusemuudatuse eesmärk  suurendada väikeõlletootjate konkurentsivõimet suurtootjatega.

Loe edasi
Dets 04

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Dmitri Dmitrijev käis parlamendis toimunud arutelul, mis puudutas spordipoliitika põhialuseid aastani 2030, välja uue ja suure eesmärgi – et Eestis elaksid maailma kõige sportlikumad ja tervemad inimesed.

Loe edasi
Dets 03

Eestikeelsesse kõrgharidusse suhtumise pendel pahatihti liiga hoogsalt ja liiga laia amplituudiga lehvinud ning tark on hoiduda läbimõtlematust ülipüüdlikkusest ja liigsest lihtsustamisest”, ütles Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Aadu Must riikliku küsimuse „Eestikeelse kõrghariduse tulevikust“ arutelu käigus.

Loe edasi
Nov 29

Eesti kolmanda kvartali 4,2% suurune majanduskasv näitab, et Eesti on odavast allhankeriigist liikumas järjest rohkem kõrgemat lisandväärtust pakkuvate majandusharude suunas ja seeläbi väheneb vahe kõrge elatustasemega riikidega, lausus Riigikogu majanduskomisjoni liige Mihhail Korb.

"Teist kvartalit järjest oli majanduskasvu enim panustanud tegevusala info ja side. Meie IKT-ettevõtted tegutsevad globaalsel turul ja on valdkonna liidriteks," rääkis Keskerakonna peasekretär Korb. "Riik saab sektori arengule omaltpoolt kaasa aidata läbi kõrghariduse riikliku koolitustellimuse ning usaldusväärse ja atraktiivse ettevõtluskeskkonna loomise. Koos majanduskasvuga on paranenud inimeste ostujõud ja sissetulekud, keskmine brutokuupalk tõusis koguni üle kaheksa protsendi."

Loe edasi
Nov 29

Täna ilmus Kesknoorte esimene podcast! Ühtlasi see peaks olema Eesti esimene poliitnoorte podcast.

Millised on tehnoloogiaga seotud probleemid? Mida toob tulevik? Kas tehisintellekt varastab inimestelt töö? Neile ja teistele küsimustele vastab Kesknoorte esimees Kea Kohv. Episoodi modereerib Kesknoorte peasekretär Gerttu Blank.

Loe edasi
Nov 23

Austatud volikogu liikmed!
Lugupeetud erakonnakaaslased!
Head külalised!

Täpselt kolm aastat tagasi, 23. novembril 2016 astus ametisse Eesti Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu valitsus. See tähendas, et pärast kümneaastast tööd opositsioonis sai meie erakond taas võimaluse valitsuse tasemel oma programmi ellu viia ning esindada oma valijate ning kõigi Eestimaa inimeste huve. Esimesest ja enne seda ka viimasest korrast peaministrivastutust kanda oli Keskerakonna jaoks selleks ajaks möödas juba pea veerand sajandit.

Loe edasi
Nov 23

Pärast tänavu kevadel toimunud Riigikogu valimisi astus 29. aprillil ametisse 50. Vabariigi Valitsus, mille Eesti Keskerakond moodustas koos Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Isamaa Erakonnaga. 

Tänaseks 209 päeva ametis olnud valitsus leppis kokku, et tegeleme peresõbraliku Eesti arendamise, sidusa ühiskonna loomise, teadmistepõhise majanduse edendamise, tõhusalt valitsetud ning vaba ja kaitstud riigi edasi viimisega, ütles Keskerakonna esimees Jüri Ratas Tallinnas volikogu istungi avakõnes.

Loe edasi
Nov 19

Riigikogus peetud olulise tähtsusega riikliku küsimuse „Maksusüsteem – kuidas edasi?“ arutelul ütles ettevõtja Indrek Neivelt, et tänane maksusüsteem on rahuldav, kuid mitte väga hea. „Maailm on muutunud ja muutuma peab ka Eesti maksusüsteem,“ lausus Neivelt "Eesti maksusüsteem on kinni 90-ndates. Siis ei olnud rikkust ega kapitali. Praegu töötab korralikult Maksu- ja Tolliamet ning inimestel on hea maksedistsipliin. Maailmas on kapitali ülejääk ja liiga suur rikkuse kontsentratsioon. Muutunud on ka inimeste käitumine."

Loe edasi
Nov 16

Viimased paarkümmend aastat oleme Eesti ühiskonnas ja poliitikas vaadanud maksuküsimusi üsna ühekülgselt. Üleminekuaastatel võeti suund majanduskasvule, mis edendas kiiresti meie ühiskondlikku jõukust. Samas jäid sellest edust maha paljud meie inimesed ja ühiskonnagrupid. Seepärast ei ole üllatav, et näeme oma ühiskonnas lõhesid, mida nüüd tuleb tasandada, rääkis peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas täna hommikul toimunud maksuteemalisel arutelul.

Loe edasi
Nov 14


Keskerakonna volikogu riigikaitsekaitsekomisjoni koosolekul valiti esimeheks Jaan Toots ning aseesimeesteks Jaak Haud ja Valeri Lõõnik.

Praegu ettevõtja ja Keskerakonna Tartu piirkonna esimehena tegutsev Jaan Toots on töötanud Eesti Vabariigi eriteenistuse peadirektorina, Politseiameti peadirektori I asetäitja ja peadirektori kohusetäitjana ning Siseministeeriumi kantslerina.

Loe edasi
Nov 13

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kersti Sarapuu sõnul näitas Reformierakonna esimees Kaja Kallas peaministrit Jüri Ratast riigireetmise valmiduses süüdistades oma tõelist palet.

Loe edasi
Nov 12

Riigikogu sotsiaalkomisjon arutas koos huvigruppidega kollektiivset pöördumist „Eesti vajab kanepireformi“, millega kutsutakse üles kanepiturgu reguleerima.
Sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder märkis, et narkootikumide tarvitamine on Eestis jätkuvalt suur probleem ja üledoosi tõttu sureb igal aastal keskmiselt 120 inimest.

Loe edasi
Nov 08

Millegipärast otsustatakse noorte eest võrdlemisi palju. Justkui noor ise poleks suuteline mõtlema, arvamust kujundama ja otsustama. Kuidas oleks, kui räägiks koos noortega, mitte noorte eest? Neil on otsesem kokkepuude nendega seotud probleemidega ning seetõttu võivad olla ka ekspertidele head koostööpartnerid, märgib Keskerakonna noortekogu juht Kea Kohv Eesti Päevalehes avaldatud arvamusloos.

Loe edasi
Nov 02

Tallinnas toimunud Keskerakonna noortekogu kongressil valiti uueks juhiks Kea Kohv, kes töötab riigihalduse ministri Jaak Aabi nõunikuna. Aseesimeesteks on Valentina Bortnovski ja Jan-Ander Kundla. Juhatusse kuuluvad veel Ilja Schor, Jass Juuremaa, Krismar Rosin, Karl-Mattias Sepp ja Ester Karuse.

Keskerakonna noortekogu senine juht Jaan Männik hakkab tööle Euroopa Komisjoni energiavoliniku Kadri Simsoni büroos.

Nov 01

Paides peetud Keskerakonna omavalitsuskogu V infopäeval kinnitas Eesti Linnade ja Valdade Liidu tegevdirektor Veikko Luhalaid, et riik võtab varasemast rohkem kuulda kohalike omavalitsuste muresid ja ettepanekuid. "Praegu toimib riigi ja kohalike omavalitsuste koostöö väga hästi," lausus Luhalaid. "Oluliselt konstruktiivsemalt sujub suhtlus ka ministeeriumite ametnikega. Julgen kinnitada, et omavalitsused on valitsuse tasandil head ja oodatud partnerid."

Loe edasi
Okt 31

Reedel Paide Muusika- ja Teatrimajas toimuva Keskerakonna omavalitsuskogu V infopäeva fookuses on 2020. aasta riigieelarve prioriteedid ja maksudebati arutelu. Keskerakonna omavalitsuskogu esimees Anneli Ott ütleb, et omavalitsuste tulubaasi suurendamine on olnud Keskerakonna üks prioriteetidest. Järgmisel aastal kasvavad omavalitsuste tulud rohkem 2,3 miljardi euroni, mida on ligi kaks korda rohkem kui 2010. aastal.

Loe edasi
Okt 28

Peaminister Jüri Ratas alustab homme Ameerika Ühendriikides visiiti, mille peaeesmärk on tihendada kahepoolseid suhteid ja laiendada majanduskoostööd. Peaminister kohtub visiidil koos haridus- ja teadusminister USA kaubandusministri Wilbur Rossi ja Senati väliskomisjoni esimehe James Rischiga ning koos haridus- ja teadusministriga ÜRO peasekretär António Guterresega. Visiidil on kaasas ka äridelegatsioon, kellega koos külastatakse kaubanduskodasid ja ettevõtteid. 

Loe edasi
Okt 27

Keskerakondlased Andrei Korobeinik ja Erki Savisaar tegid kriitilise avalduse Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) suunal, märkides, et Eesti IT-sektor ei pea poliitikute ebakompetentsuse tõttu kannatama.

“Väliskaubanduse ja IT-ministri koht, mis esmakordselt ilmus Taavi Rõivase valitsusesse, tundus väga asjakohane ja oleks võinud tuua Eestile palju kasu. Kuid ainukese oma ameti sisu mõistva ministri sellel ametipostil võib leida eelmisest valitsuskoalitsioonist.

Loe edasi
Okt 25

"Eesti investeerib täna elaniku kohta nii palju, et oleme Euroopa tipus. Kui investeeringud maha võtta, siis näeme, et kulude mõttes oleme Euroopa paljudest riikidest paarkümmend protsenti maas. Aga samal ajal soovime siin samasugust elu nagu Soomes või Rootsis. Sellise maksukoormusega ei suuda me pakkuda sarnaseid teenuseid edasi. Arvan, et see kõik on järgmiste valimiste teema," ütles peaminister Jüri Ratas ERR-ile antud pikas intervjuus.

Loe edasi
Okt 25

Riigikogu majanduskomisjoni liikme Mihhail Korbi sõnul pöörab Riigikogus esimese lugemise läbinud 2020. aasta riigieelarve suurt tähelepanu Eesti-siseste ühenduste parandamisele. Narva, Tartu ja Pärnu suunal alustatakse uute neljarajaliste teelõikude projektide ettevalmistamist, mille jaoks on eraldatud neli miljonit eurot.

Loe edasi
Okt 23

Riigikogus läheb täna esimesele lugemisele 2020. aasta riigieelarve. Enam kui 11 miljardi eurosest riigieelarvest panustatakse õpetajate, päästjate, politseinike ja teiste palgafondi, viiakse ellu erakorraline pensionitõus, tõstetakse toetusi ja tehakse uusi investeeringuid.

Loe edasi
Okt 17

Keskerakonna juhatusest taandusid Kadri Simson, Janek Mäggi ja Toomas Vitsut ning neid asendavad vastavalt Eha Võrk, Erki Savisaar ja Anneli Ott.

Euroopa Komisjoni energiavolinikuks siirdunud Kadri Simsonit asendab Tallinna abilinnapeana töötav Eha Võrk. Omal soovil taandunud ettevõtja Janek Mäggi asemel liitus juhatusega riigikogu liige Erki Savisaar. Samuti omal soovil juhatuse kohast loobunud Toomas Vitsutit asendab Riigikogu liige Anneli Ott.

Loe edasi
Okt 15

Jüri Ratas väljendas oma Facebooki kontol pahameelt rünnakute vastu sotsiaalministri Tanel Kiige vastu: 

“Koos valitsemine on meeskonnatöö. See tähendab, et võimalikud eriarvamused räägitakse omavahel läbi ning võimalusel lepitakse neis küsimustes kokku ühised seisukohad. Iga minister teeb oma valitsemisalas tööd vastavalt neile ühistele kokkulepetele, koalitsioonilepingule, valitsuse tegevusprogrammile ning oma paremale äranägemisele.

Loe edasi
Okt 09

„Peame ühiskonnas laiemalt arutama, mis on hoolekandes meie jaoks kõige olulisem ja kuidas peaks tulevikus toimima hoolekande korraldus,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik täna eakate hoolduse teemalisel konverentsil „Väärika vananemise võimalikkusest. Kuhu küll lõpeb rändaja tee? (G.Suits)“.

„Meie rahvastik väheneb ja vananeb, seetõttu peame tõsiselt kaaluma kõiki võimalikke lahendusi ja hindama nende jätkusuutlikkust. Ühelt poolt peame parandama hoolekandeteenuste kättesaadavust, sealhulgas suurendama teenuste mahtusid ja laiendama saajate ringi.

Loe edasi
Okt 05

Keskerakonna Raplamaa konverentsil valiti piirkonna juhina jätkama Mailis Reps.

“Tänan südamest oma erakonnakaaslasi selle suure usalduse eest ja luban, et töötan meie eesmärkide täitumise nimel vankumatult edasi,” lausus Reps. “Raplamaa toredaid inimesi ühendab suur soov ühiskonnaelus kaasa rääkida. Nad on valmis panustama ja üheskoos töötama selle nimel, et Eesti areng ja jõukus jõuaks kõikidesse piirkondadesse.

Loe edasi
Sept 25

Laias laastus on opositsioonisaadikutel kaks valikut – kas teha sisulist tööd või klähvides faktidega meelevaldselt mängida. Paraku erakondliku kuuluvuseta Raimond Kaljulaid on otsustanud teise valiku kasuks, kirjutab keskerakonna peasekretär Mihhail Korb.

Loe edasi
Sept 25

Peaminister Jüri Ratas ütles esinedes 21. konverentsil Äriplaan, et Eesti majandus on võimeline kiiremini kasvama, kuid selleks peavad nii ettevõtjad kui valitsussektor pingutama oma efektiivsuse suurendamise nimel.

Ratase sõnul ootab meie majandust ees mõningane jahtumine, mis on seotud globaalsete tendentsidega ning kitsenevate ekspordivõimalustega, kuid Eesti edu sõltub eelkõige meist endist. “Kiiremaks kasvuks ning meie võimekuse ära kasutamiseks peavad Eesti ettevõtjad panustama tootlikkuse tõusu, suurendades oma konkurentsivõimet, laiendades sihtturgudel tegevust, müües rohkem ja suurema raha eest.

Loe edasi
Sept 24

2020. aasta aprillis tõuseb keskmine vanaduspension 45 eurot, mis toob aastas eakatele 540 eurot juurde. Erakorraline pensionitõus on sel aastal kõigest esimene samm eakate heaolu tõstmisel.

1) Keskerakonna juhitud valitsus toob 12 aasta suurima pensionitõusu.
2) 2020. aasta aprillis tõuseb keskmine vanaduspension +45 eurot. Aastas toob see eakatele 540 eurot juurde.
3) Keskerakonna valitsused tõstsid 2017-2020 vanaduspensioni 132 eurot ehk keskmiselt 33 eurot.

Loe edasi
Sept 11

Keskerakonna toetus on tõusnud valimiste aegsele tasemele, kuid ülekaaluka liidrina jätkab ikkagi Reformierakond, näitab Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud viimatine Norstati uuring. 

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 13. augustist 9. septembrini ning kokku küsitleti 4004 valimisealist Eesti kodanikku. Reformierakonda toetab 34,5 protsenti vastajatest ning eelmise nädalaga võrreldes toetus praktiliselt muutunud ei ole.

Loe edasi
Sept 10

Peaminister Jüri Ratas kohtus Eestil visiidil oleva Namiibia asepresidendi Nangolo Mbumba ning teda saatva valitsus- ja äridelegatsiooniga, et arutada koostööd infotehnoloogia, hariduse ning teistes valdkondades.

„Namiibia on esimene Aafrika riik, kellega Eesti e-riigi alast koostööd alustas ja tänane kohtumine annab tunnistust meie järjest tihedamatest sidemetest. Digitaalne areng on Eesti edusse väga palju panustanud ning Namiibial on samuti kõik eeldused enda edenemises neid võimalusi ära kasutada.

Loe edasi
Sept 10

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen teatas, et Kadri Simson saab tema kabinetis energiavoliniku portfelli.

Juba möödunud nädalal jõudis väljaandesse Politico volinike ametikohtade jaotus, kus Simsonit soovitakse energeetikavoliniku positsioonile.

Loe edasi
Sept 01

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps soovib kooliaasta alguse puhul, et iga kool Eestimaal oleks turvaline, sõbralik ja toetav ning uus aasta tooks kaasa palju uusi ja huvitavaid teadmisi. Vaata ministri videotervitust siit.

Minister Mailis Repsi tervituse täistekst:

Loe edasi
Aug 30

Lugupeetud Riigikogu esimees!
Väga austatud Riigikogu liikmed!
Head ametikaaslased, ajakirjanikud!
Armsad Eestimaa inimesed!

17. aprillil alustasin siin samas kõnetoolis auväärse Riigikogu ees oma ettekannet uue valitsuse moodustamise alustest tsitaadiga president Lennart Meri 1994. aasta uusaastaläkitusest. Täna kasutan ma samuti tema mõtet ning sellest samast kõnest. Mitte omaenda laiskuse pärast, vaid tema sõnade headuse pärast.

Loe edasi
Aug 30

Riigikogu Keskfraktsiooni esimees Kadri Simson ütles täna umbusaldushääletusel peetud kõnes, et mõne nädala tagustes sündmustes oli just peaminister Jüri Ratas see, kes õigusriigi eest vankumatult ja kõhklusteta seisis.

„Opositsioon väitel oleks peaminister Jüri Ratas justkui politseijuhi tagandamist pealt vaadanud ning läinud vastuollu õigusriigi põhimõtetega. Tegelikult ei seisa ükski kirjapandud seadusetäht ise enda eest ning selles kriisis oli just peaminister see, kes õigusriigi mõtte ilma vilesid puhumata ja tulesid vilgutamata otsekohe kehtestas,“  sõnas Simson.

Loe edasi
Aug 21

Stenbocki maja, 20. august 2019 – Peaminister Jüri Ratas kohtus meie iseseisvuse taastamise päeval Eestis visiidil viibiva Leedu presidendi Gitanas Nausėdaga, kellega arutati riikidevahelisi suhteid ja regionaalseid koostööprojekte.

„Täna 28 aastat tagasi taastas Eesti oma iseseisvuse ja alustasime koos heade sõpradega Leedust ja Lätist teekonda demokraatia ja Euroopaga lõimumise suunas,“ sõnas Ratas. „Nüüdseks saame koos tulevikku vaadata end maailmas tõestanud riikidena, kes mõistavad vabaduse väärtust. Mul on hea meel, et Eesti ja Leedu suhted on selle ajaga muutunud vaid tihedamaks ja soojemaks,“ ütles peaminister.

Loe edasi
Aug 21

Riigi lisatoetus on aidanud kohalikel omavalitsustel paremini noori kaasata ning laiendada noorte huvihariduse ja –tegevuse võimalusi, selgus täna avaldatud noortevaldkonna riikliku lisatoetuse kasutamise tulemustest. 20 miljoni eurose toetuse eest viidi pea pooleteise aasta jooksul ellu 1800 erinevat tegevust, millest sai osa 59 tuhat noort.

Loe edasi
Jul 24

Keskerakonna traditsioonilised SUVEPÄEVAD toimuvad sel aastal 17.–18. augustil VAREMURRU puhkekeskuses.

Varemurru puhkekeskus asub Pärnumaal Lääneranna vallas Matsi külas – Pärnust 60 km ja Tallinnast 160 km kaugusel: https://www.puhkaeestis.ee/et/matsi-rand#

Loe edasi
Jul 20

Pärast 2017. aasta haldusreformi ühinemise etappi on Eestis 79 kohalikku omavalitsust, mida on kolm korda vähem kui enne reformi ja mis on keskmiselt kolm korda suuremad. Viimased aastad on omavalitsuste jaoks möödunud muutuste keerises ning nüüd on vaja rahulikku tööperioodi, et uuenenud oludega kohaneda ja oma töö ümber korraldada.

Loe edasi
Jun 29

„Kolmepoolne koostöö formaat annab võimaluse ühiselt arutada tööturu väljakutseid, otsida kompromisse ja aitab muuta ka riigi panust maksimaalselt efektiivseks. Seetõttu kavatseb ka uus valitsus kaks-kolm korda aastas vahetada mõtteid tööandjate ja töötajate esindusorganisatsioonidega,“ ütles peaminister Jüri Ratas.

Loe edasi
Jun 28

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps tunnustas täna Kadriorus toimunud vastuvõtul parimaid koolilõpetajaid. “Olete palju saavutanud, kuid veel rohkem seisab ees. Õpime ju kogu elu,” ütles Reps. “Tundke saavutatust rõõmu, aga ka tähelepanust, mida edukas õppetöö ja sotsiaalne aktiivsus kaasa toovad.”

Minister Mailis Reps märkis, et paljud filosoofid on pidanud haridust kõige võimsamaks vahendiks, millega maailma muuta. “Eestis on kõikidel aegadel osatud haridust väärtustada,” sõnas Reps. “Teadmistel põhinev ning sidus ühiskond on see, mis suudab kindlustada eesti keele, kultuuri ja omariikluse järjepidevuse.”

Loe edasi
Jun 20

Riiklikult kõrgele viidud alkoholiaktsiis oli liialt järsk ega arvestanud piirikaubandusega. Samas saab kõrge alkoholiaktsiisi poliitika mõjusid rahva tervisele hinnata alles mõne aja pärast ning kiiruga tehtud maksumäära langetamise otsused võivad tuua pikema aja jooksul enam kahju kui kasu.

Loe edasi
Jun 17

Laupäeval peetud Keskerakonna volikogul kõnelnud erakonna esimees, peaminister Jüri Ratas ütles, et tugevat kriitikat uute valitsuskoalitsioonide kohta on tehtud varemgi, kuid Keskerakond ei kavatse selle surve pärast loobuda oma põhilistest valimislubadustest, millest üheks tähtsamaks on erakorraline pensionitõus.

Loe edasi
Jun 13

Alates aprillist Tallinna volikogu juhtiv Tiit Terik räägib oma ametist ning koostööst opositsiooniga. Samas teab ta, et tuleb vahetult suhelda ka linlastega, sest mida rohkem poliitik viibib väljaspool kabinetti, seda paremaid otsuseid võib temalt oodata.

Loe edasi
Jun 12

Peaminister Jüri Ratase sõnul töötab valitsus Ida-Virumaa tööturuprobleemidele nii lühiajalise kui pikema lahenduse leidmise nimel, samas tõdes peaminister, et põlevkivist elektritootmise konkurentsivõime on vähenemas.

Ratase sõnul on sõnumid, mis Eesti Energiast on ühiskonda jõudnud, väga murettekitavad. “Kuid ma kinnitan teile, et valitsus töötab täie tõsidusega lahenduste leidmise osas. Ma soovin seda öelda nii teile kui ka teistele Ida-Virumaa inimestele, et valitsus seisab selle eest, et kedagi ei jäeta üle öö tööta, ei saadeta tänavale ning ei jäeta iseenda ja saatuse hooleks,” ütles Ratas riigikogu infotunnis.

Loe edasi
Jun 12

Riigieelarve strateegia läbirääkimised kolme koalitsioonierakonna vahel on lõppenud ning esmane versioon valitsuse poolt ka kinnitatud. Kahtlemata jäävad selja taha väga keerulised läbirääkimised, sest kõigil kolmel erakonnal on soovkohti rohkem kui riigil rahalisi vahendeid. Siiski on kokku lepitud mitmeid põhimõttelisi otsuseid, mis peaksid ühel või teisel viisil puudutama kõiki Eestimaal elavaid inimesi.

Loe edasi
Mai 27

Peaminister Jüri Ratas suundus Brüsselisse, kus ta kohtub täna ja homme NATO ja Euroopa Liidu juhtidega ning osaleb ELi riikide riigipeade ja valitsusjuhtide kohtumisel.

Loe edasi
Mai 27

Peaminister Jüri Ratas suundus Brüsselisse, kus ta kohtub täna ja homme NATO ja Euroopa Liidu juhtidega ning osaleb ELi riikide riigipeade ja valitsusjuhtide kohtumisel.

Loe edasi
Mai 27

Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioon jõudis täna kokkuleppele riigi eelarvestrateegia 2020-2023 osas. Muu hulgas tõstetakse maksuvaba tulu pensionäridele 50 euro võrra ning teise pensionisamba vabatahtlikuks muutumisel suunatakse vabanevaid vahendeid erakorraliseks pensionitõusuks.

Loe edasi
Mai 23

Keskerakonna esinumber Euroopa Parlamendi valimistel Yana Toom analüüsib 17. mai Postimehes tööd Europarlamendis ning kirjutab, et sellel, kes kõik ühekorraga käsile võtab, ei tule välja midagi.

„Ma jälgin hämmeldusega neid kandidaate, kes lubavad ajada Brüsselis Eesti asja ning on valimiseelses retoorikas oponentide (mitte ainult minu) suhtes lausa halastamatud. Kardan, et siin on tegemist kogemuste puudumisega. Olin ka ise viis aastat tagasi selline. Vigadest aga õpitakse ja ma olen võtnud endale reegliks Eesti teistest eurosaadikutest mitte halba rääkida,“ märgib Toom.

Loe edasi
Mai 22

Riiklikul regionaalpoliitikal on täita väga oluline roll piirkondliku arengu edendamisel ja piirkondlike arenguerinevuste vähendamisel. Valdkonnad, kus riik saab oma abikäe ulatada, on kohalike omavalitsuste tugevdamine, kohaliku ettevõtluskeskkonna toetamine, teede korrashoid, kiire internetiühenduse ja avalike teenuste kättesaadavuse tagamine.

Loe edasi
Mai 16

Valitsus kiitis täna heaks oma saja päeva plaani, mis lähtub valitsuse viiest prioriteedist – peresõbralik Eesti, sidus ühiskond, teadmistepõhine majandus, tõhus valitsemine ning vaba ja kaitstud riik.

Loe edasi
Mai 02

Tallinna päeval toimuvale traditsioonilisele etteütlusele eelnevad veel kaks ettevalmistavat tundi, kus 2. mail osaleb ka Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Loe edasi
Mai 01

Peaminister Jüri Ratas rõhutas täna Varssavis peetud sõnavõtus, et Euroopa Liidu tuleviku tagatis on ühtsus ning ühised jõupingutused oma väärtuste ja huvide eest seismisel. ELi laienemise aastapäeva tähistamisele pühendatud kohtumisel Poolas osalesid 2004. aastal ning hiljem Euroopa Liitu astunud 13 liikmesriigi juhid.

Loe edasi
Apr 29

Peaminister Jüri Ratase juhitav valitsus astus täna riigikogu ees ametivande andmisega ametisse.

Loe edasi
Apr 25

Riigikogu valimistel Keskerakonna nimekirjas kandideerinud ja tänane Euroopa Parlamendi valimiste kandidaat, Riigikogu liige Andrei Korobeinik astub Keskerakonna liikmeks.

Loe edasi
Apr 24

Tallinna-Helsingi koostöös on meie järgmiseks prioriteediks ühine turismialane turundus, ütlesid Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja Helsingi linnapea Jan Vapaavuori täna Tallinna linnavalitsuses peetud ühisel kohtumisel.

Loe edasi
Apr 23

Peaminister Jüri Ratas tunnustas täna Asutava Kogu avaistungi 100. aastapäeval kõigi parlamendikoosseisude panust Eesti arengusse.

Loe edasi
Apr 18

Keskerakonna Tallinna piirkondade nõukogu kogunes täna, et arutada kandidaate Tallinna abilinnapeade ametikohtadele. Linnavalitsus muutub võrreldes varasemaga kuueliikmeliseks ning vahetub sotsiaalvaldkonna eest vastutav abilinnapea.

Loe edasi
Apr 11

Eesti Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Isamaa Erakonna esindajad kohtusid täna merendusekspertidega, et arutada Eesti merenduse tugevdamist ja vajalikke meetmeid sektori arenguks.

Loe edasi
Apr 06

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas tutvustas täna erakonna volikogule koalitsioonilepingu põhimõtteid ning rõhutas, et loodav valitsusliit seisab nii Eesti arengu kui ka Keskerakonnale oluliste väärtuste ja põhimõtete eest.

Loe edasi
Mär 30

Eesti Keskerakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Isamaa Erakond seadsid konsultatsioonidel eesmärgiks parandada inimeste heaolu igas Eestimaa piirkonnas. Mitme nädala jooksul on kokku lepitud ühised põhimõtted tervishoiu, hariduse ja kultuuri, välis- ning julgeolekupoliitika, maaelu, regionaalpoliitika ja muudes olulistes valdkondades.

Loe edasi
Mär 30

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas peatus volikogu ees kõneldes nii Riigikogu kui ka Euroopa Parlamendi valimistel ning Keskerakonna, EKRE ja Isamaa konsultatsioonikõnelustel. Samuti võttis erakonna volikogu vastu avalduse, milles tunnustatakse ühisosa leidmist kolme erakonna vahel.

Loe edasi
Mär 25

Täna 70 aastat tagasi toimunud märtsiküüditamine on hoiatavaks näiteks, et ükski ideoloogia ei tohi kunagi inimlikkust varjutada, ütles Tallinna linnapea Taavi Aas.

Loe edasi
Mär 08

Täna kogunenud Keskerakonna juhatus ei nõustunud Reformierakonna ettepanekuga alustada ametlikke koalitsioonikõnelusi, kuna nende poolt juba enne läbirääkimisi maha pandud punased jooned ei võimalda erakonnal oma valijate eest seista.

Loe edasi
Veebr 26

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas ütles, et Keskerakonna eesmärk on ehitada õiglast riiki, mis seisab iga inimese eest ning järgmist valitsust moodustades sellest põhimõttest ei taganeta.

Loe edasi
Veebr 10

Peaminister Jüri Ratas esines täna Araabia Ühendemiraatides Dubais valitsustevahelisel tippkohtumisel (World Government Summit) avakõnega Eesti digiedusammudest ja avaliku sektori teenuste arendamise tulevikuvõimalustest. Eesti on sel aastal kõrgetasemelise konverentsi ametlik külalisriik.

Loe edasi
Veebr 09

Peaminister Jüri Ratas sõidab täna Araabia Ühendemiraatidesse Dubaisse, kus ta peab homme, 10. veebruaril  kõne kõrgetasemelisel konverentsil World Government Summit ja avab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) esinduse Dubais. Eesti on tänavu World Government Summiti ametlik külalisriik.

Loe edasi
Veebr 02

Keskerakonna juhatuse liige Raimond Kaljulaid sõnab, et Jüri Ratase ja Kaja Kallase toetuse pea kahekordne erinevus tuleneb sellest, et Ratas teeb igapäevaselt pikki tööpäevi. Reformierakond peaks aga mõtlema, kuidas oma asju teha paremini.

Loe edasi
Veebr 02

Täna tähistame tänu meie julgete esivanemate ennastohverdavale panusele Tartu rahu 99. aastapäeva. Tartu rahulepingu roll meie omariikluse loos on hindamatu. 2. veebruaril 1920 Tartus alla kirjutatud rahulepinguga lõppes Vabadussõda. Sümboolselt kestab Eesti Vabariik 100 programm just 2. veebruarini 2020, mil möödub sajand Tartu rahulepingu allkirjastamisest. Keskerakond õnnitleb tervet Eesti riiki ja rahvast!

Veebr 02

Keskerakonna seenioride kogu valis uue juhatuse ja esimehe. Aastakoosolekul valiti esimeheks tagasi  Elmar-Johannes Truu. Samuti võttis kogu vastu avalduse, milles rõhutatakse, et väga suur osa eakatest elab vaesuses ning ära on vajalik teha erakorraline pensionitõus.

Loe edasi
Jan 31

Ajakirja The Parliament Magazine välja antava Euroopa Parlamendi liikme preemia (MEP Award) erinevate nominatsioonide short-listidesse valiti kaks parlamendiliiget Eestist: Yana Toom ja Urmas Paet.

Loe edasi
Jan 30

Peaminister Jüri Ratase sõnul on maksuvaba tulu reform valitsuse kõige olulisem ja põhimõttelisem maksupoliitiline otsus, mis praegustel andmetel on ennast õigustanud, sest on tõstnud enamiku tulusaajate sissetulekuid.

Loe edasi
Jan 30

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas sõnas ERRi tellitud Turu-Uuringute ASi toetusnumbreid kommenteerides, et valimistel otsustatakse, kas Eesti läheb või tagasi.

Loe edasi
Jan 30

Keskerakonna Viljandimaa liikmed kogunesid eile erakorraliselt, et valida piirkonnale uus juht ja juhatus. Piirkonna esimeheks valiti Keskerakonna juhatuse liige, Järva- ja Viljandimaa esinumber riigikogu valimistel Jaak Aab.

Loe edasi
Jan 28

Keskerakonna juhatuse liige Jaak Aab kinnitas, et peaministrierakond ei lubaks riigiettevõttel Omniva lõpetada laupäevane ajalehtede kojukanne, sest see tapaks eelkõige kohaliku ajakirjanduse.

Loe edasi
Jan 26

Tallinna Linnavolikogu toetas tänasel istungil volikogu esimees Mihhail Kõlvarti esitatud ettepanekut muuta kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seadust. Muudatusettepanek näeb ette Tallinna Linnavolikogu miinimumkoosseisu vähendamist 79lt liikmelt 63ni.

Loe edasi
Jan 21

Rahandusministeerium alustab ettevalmistusi omandireformi mõjude uurimiseks vastavalt valitsuse omandireformi komisjoni otsusele. Eesmärk on hinnata reformi tulemusi ja mõjusid erinevatele gruppidele, nagu näiteks sundüürnikud ja represseeritud.

Loe edasi
Jan 17

Täna, 479 poolthäälega, võttis Euroopa Parlament vastu Yana Toomi ja Jo Leineni raporti Euroopa Liidu Nõukogu töö läbipaistvuse kohta.

Loe edasi
Jan 17

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu peab ebaõigeks Kaja Kallase väiteid, et praegune maksureform karistab edasipüüdlikust ajal, mil pooled Eesti töötajatest teenivad alla 1000 euro.

Loe edasi
Jan 14

Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul on reformierakondlane Aivar Sõerd tulumaksureformi kritiseerides läinud demagoogia teele, unustades mugavalt, et reformist võitis koguni 2/3 Eesti inimestest.

Loe edasi
Jan 14

Eesti Keskerakonna Riigikogu 2019 valimisplatvormi töörühma esimehe Tanel Kiige sõnul on erakonna eesmärk kogu riigi terviklik areng ning seetõttu on ka valimisplatvorm koostatud võimalikult laiapõhjalise vaatega.

Loe edasi
Jan 13

Keskerakonna juhatuse liige Raimond Kaljulaid peab Taavi Rõivase analüüsi valimisnimekirjade osas pealiskaudseks ja läbimõtlematuks ning soovitab tal keskenduda Reformierakonna nimekirjale ja kampaaniale. Jätkuv püüd mängida niinimetatud vene kaardile Kaljulaidi arvates Reformierakonnale nendel valimistel edu ei too.

Loe edasi
Jan 12

Keskerakonna peasekretäri Mihhail Korbi sõnul on tegemist tugeva nimekirjaga, kus on tublisid ettevõtjaid, tipp-poliitikuid, linnapeasid, volikogu esimehi, tippsportlasi, ajakirjanike, arste. „Keskerakonnas kandideerivad nii noored kui ka eakamad, kogenud poliitikud kui ka uued tulijad. Meie kõigi eesmärk on sama: ehitada õiglast riiki kõigile!“ rõhutas Korb. Riigikogu valimised toimuvad 3. märtsil 2019.

VAATA NIMEKIRJA SIIT

Loe edasi
Jan 11

Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul on Keskerakonna valimisplatvormi jõudnud lubadus, mille elluviimisel saaksid kõik Eesti inimesed ka pealinnas ja teistes tasuta ühistranspordiga omavalitsustes piletita sõita, väga tugev algatus, sest sellega arendatakse tasuta ühistranspordi süsteemi veelgi jõulisemalt edasi.

Loe edasi
Jan 10

Keskerakonna juhatus kinnitas eile riigikogu valimisplatvormi punkti, mille järgi pealinnas ja ka mujal kohalikes omavalitsustes peavad kõik Eesti inimesed saama ühistranspordis tasuta sõita vaatamata sissekirjutusele.

Loe edasi
Jan 10

Tulevikus peaks Tallinna ühistransport olema tasuta kõigile, ütles Tallinna linnapea Taavi Aas.

Loe edasi
Jan 07

Keskerakonna juhatuse liige, endine reklaamiettevõtja Raimond Kaljulaid kirjutab oma sotsiaalmeediakontol, et segregatsioonile viitav reklaam lõhestab ühiskonda, solvab siin elavaid vene inimesi ning vene kogukonda hingepõhjani ning on täiesti vastutustundetu.

Loe edasi
Jan 07

Peaminister Jüri Ratas ning tervise- ja tööminister Riina Sikkut arutasid täna Stenbocki majas Tartu Ülikooli liikumislabori esindajatega Eesti laste vähest liikumisaktiivsust, sealhulgas liikumist propageeriva programmi „Liikuma Kutsuv Kool“ tulevikku ja laiendamist.

Loe edasi
Jan 07

Eesti edusamme innovatsiooni toetamisel tunnustatakse homme, 8. jaanuaril tehnoloogiakonverentsil CES Ameerika Ühendriikide Tarbijatehnoloogia Ühingu auhinnaga. Auhinna võtab vastu tänasest neljapäevani Ameerika Ühendriikides visiidil olev minister Mailis Reps. Lisaks auhinnatseremooniale peab minister avaliku loengu Stanfordi Ülikoolis ja kohtub haridusjuhtidega.

Loe edasi
Jan 05

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid leidis EKRE täna avaldatud programmi kommenteerides, et erakond soovib jätta enam raha kätte jõukamatele ning lõhkuda tänane solidaarne sotsiaalsüsteem.

Loe edasi
Jan 05

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb leiab, et EKRE valimisplatvorm sobib eelkõige Reformierakonnale, sest ühiselt peetakse riigi olulisimaks küsimuseks õlle hinda ning lähtutakse põhimõttest, mille järgi tuleb igaühel ise hakkama saada.

Loe edasi
Dets 26

Endine minister, riigikogu liige, etnograaf ja saatejuht Andra Veidemann astub Keskerakonda ning kandideerib eelseisvatel riigikogu valimistel Mustamäel ja Nõmmel. Veidemann on varasemalt olnud ka Eesti Keskerakonna esimees. 

Loe edasi
Dets 25

23. ja 24. detsembril viisid Keskerakonna esindajad üle Eesti haiglatesse, päästekomandodesse, politseijaoskondadesse ja mujalegi ligi 400 kringlit, et tänada neid inimesi, kes töötavad pühade ajal. 

Loe edasi
Dets 24

Jõululaupäeva keskpäeval, kuulutas Tallinna linnapea Taavi Aas välja jõulurahu, lugedes traditsiooni kohaselt Raekoja aknalt linnarahvale ajaloolise jõulurahusõnumi. 

Loe edasi
Dets 22

Rahvuslike aadete eest tuleb ja saab võidelda ka kõige keerulisematel aegadel, ütles peaminister Jüri Ratas Tartu Pauluse kirikus Jaan Tõnissoni 150. sünniaastapäeva jumalateenistusel peetud kõnes. 

Loe edasi
Dets 19

Riigikogu õiguskomisjoni esimees, Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid sõnas, et Eestit raputanud rahapesuskandaalis ilmnevad asjaolud näitavad järjest enam, et miljonite liikumine finantsinspektsiooni nõukogu endist juhti ja rahapesu vastast komisjoni juhtinud formaalselt Jürgen Ligit diivanilt tõusma ei sundinud. 

Loe edasi
Dets 19

Kasvatusteadlane ja jätkusuutliku arengu asjatundja Rea Raus kandideerib Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal Keskerakonna nimekirjas riigikogusse, et seista muu hulgas Eesti jätkusuutliku arengu ning mahepõllunduse eest. 

Loe edasi
Dets 18

Peaminister Jüri Ratas rõhutas Aafrika ja Euroopa kõrgetasemelise foorumi raames eile õhtul toimunud riigijuhtide kohtumisel vajadust tihendada koostööd Aafrika riikidega, eriti digivaldkonnas. 

Loe edasi
Dets 15

Otsime Aasta KENA 2019, kes on aastal 2018 piirkonnas või laiemalt naiste tegevusi edendanud, teisi naisi läbi isikliku eeskuju innustanud. Kandidaate ootame hiljemalt 7. jaanuariks 2019 meiliaadressi See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Loe edasi
Dets 14

Täna tutvustas Keskerakond Võru keskväljakul Võru-, Valga- ja Põlvamaa valimisringkonna kandidaate Riigikogu valimisteks. Keskerakonna esinumber 11. valimisringkonnas on maaeluminister Tarmo Tamm. 

Loe edasi
Dets 13

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaidi hinnangul näitavad tänased reitingud Reformierakonnale kolmandat kohta ning võimalikku lagunemist, sest pärast kehva tulemust valimistel lahkuvad paljud nimekad poliitikud erakonnast. 

Loe edasi
Dets 13

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas, et Keskerakonna juhtpositsioon reitingutes tuleb tasakaalukast ja ühiskonda siduvast, mitte lõhestavast poliitikast ning usaldusest peaminister Jüri Ratase vastu.

Loe edasi
Dets 12

Keskerakonna juhitud koalitsioon võttis täna vastu riigieelarve, mille kogumaht ületab 11 miljardi piiri. Muu hulgas toob see palgakasvu sisejulgeoleku töötajatele, panustab tervishoidu ja omavalitsuste tulubaasi. 

Loe edasi
Dets 12

Ettevõtja, Keskerakonna nimekirjas Riigikogusse kandideeriv Jaan Toots leiab, et Eesti ettevõtjate esindamine välismaal vajab lisatuge ning saatkonnad tuleb enam majanduse heaks tööle panna, sh luua välismajandusministri ametikoht.

Loe edasi
Dets 11

Tallinna Linnavolikogu ja Pirita linnaosakogu liige Miroslav Berezovski peab kohatuks reformierakondlase Ülle Rajasalu süüdistusi tema suunas seoses 10. detsembril toimunud umbusaldushääletusega.

„Mul on väga kahju, et Ülle Rajasalu püüab asja isiklikuks teha ning on asunud mulle ette heitma minu igapäevast tööd ettevõtjana,“ ütles Berezovski, „umbusalduse põhjused on ju Rajasalule väga hästi teada: esiteks, koosolekud muutusid jututoaks, kus unustati sisuline arutelu ning teiseks üleolev ja halvustav suhtumine kolleegidesse.“ 

Loe edasi
Dets 11

Koduloolane, mitmete raamatute autor ja ajakirjanik Josef Kats kandideerib Keskerakonna ridades Riigikogusse esimeses ringkonnas ehk Haaberstis, Põhja-Tallinnas ja Kristiines.

Loe edasi
Dets 08

Keskerakonna volikogul poliitilise ettekande teinud erakonna esimees, peaminister Jüri Ratas tõi välja, et töörahu taastanud valitsus ei või ühtegi päeva niisama tiksuda, sest pärast Reformierakonna valitsusaastaid on veel palju teha.

Loe edasi
Dets 06

Keskerakond avalikustas täna Eesti suuruselt teise valimisringkonna ehk Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita esinumbri ning kandidaadid. Keskerakonna esinumber on Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart ning teine number on haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Loe edasi
Dets 06

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid leiab Jürgen Ligi eilse koalitsioonimõtte valguses, et Reformierakond on aktsepteerinud tõenäolise kaotusega valimistel ning vanad süüdistused, millega aastaid valimisi võideti, enam tänasele peaministrierakonnale külge ei jää.

Loe edasi
Dets 05

Aastaid raadioajakirjaniku ja saatejuhina töötanud Ilja Ban kandideerib Riigikogu valimistel Harju- ja Raplamaa valimisringkonnas.

Loe edasi
Dets 04

Keskerakonna esinumber märtsikuistel Riigikogu valimistel Mustamäe ja Nõmme piirkonnas on Tallinna linnapea Taavi Aas. Kolmandas valimisringkonnas kandideerivad ka riigikogu liige Tiit Terik, Mustamäe linnaosavanem Lauri Laats ja Vene kultuurikeskuse juht Eduard Toman. 

Loe edasi
Dets 04

Keskerakonna maaelu puudutavad valimislubadused näevad muu seas ette Eesti põllumeeste võrdsete konkurentsitingimuste eest seismist Euroopa Liidu ühisturul ja „Noored maale“ programmi käivitamist.

Loe edasi
Dets 01

Keskerakond tutvustas täna Riigikogu valimiste esinumbrit ja teisi kandidaate Tartu- ja Jõgevamaal. Üheksanda valimisringkonna esinumber on riigihalduse minister Janek Mäggi. Teiste seas kandideerivad Riigikogu liige Marika Tuus-Laul, endine regionaalminister Jaan Õunapuu ning tuntud telenägu Peeter Võsa. 

Loe edasi
Nov 30

Keskerakond esitles täna Riigikogu kandidaate. Esinumber on Tartu Linnavolikogu esimees, Riigikogu kultuurikomisjoni juht professor Aadu Must. Teiste seas kandideerivad ettevõtja Jaan Toots ning majandusteadlane Viktor Trasberg. 

Loe edasi
Nov 29

Keskerakond on eelmise aasta novembrist korraldanud Eesti Vabariigi 100. juubeli puhul 85 rahvakohtumist üle Eesti, kus on osalenud kokku ligi 4000 inimest. Eesmärk on järgmise aasta alguseks korraldada kokku 101 rahvakohtumist.

Loe edasi
Nov 29

Peaminister Jüri Ratase sõnul kindlustasid Vabadussõjas Eesti iseseisvuse meie inimeste ühised pingutused, millele koos kaitsetahte ning sõprade ja liitlastega toetub ka praegu Eesti julgeolek.

Loe edasi
Nov 26

Peaminister Jüri Ratase avaldus: "Eesti riik on alati pidanud oluliseks rahvusvahelist koostööd ning üleilmsetele probleemidele koos lahenduste leidmist. Meie iseseisvuse ning sõltumatuse kindel garantii on kuulumine rahvusvahelistesse organisatsioonidesse ja koostöö meiega sarnaseid väärtusi jagavate riikidega. 

Loe edasi
Nov 24

Keskerakond tutvustas eile Rakveres Riigikogu valimiste esinumbrit ja kandidaate Lääne-Virumaal. Esinumber kuuendas valimisringkonnas on Riigikogu liige Siret Kotka-Repinski. 

Loe edasi
Nov 23

Keskerakonna esinumbrid Tallinnas – linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart, linnapea Taavi Aas ja Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid – kutsuvad Reformierakonda üles ÜRO ränderaamistikku käsitleva Riigikogu avalduse arutelul käituma konstruktiivselt ning lähtuma parteiliste huvide asemel Eesti välis- ja julgeolekupoliitilistest riiklikest huvidest. Nad tegid sellega seoses järgmise avalduse.

Loe edasi
Nov 21

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu sõnas, et Reformierakonnal pole Jüri Ratase valitsuse umbusaldamiseks toetust riigikogus ega ühiskonnas. Eesmärk oleks tema sõnul vaid üks – külvata valimiste eel ühiskonnas segadust. 

Loe edasi
Nov 21

Riigikogu toetus 2019. aasta riigieelarve teise lugemise läbimisele näitab, et valitsuses tekkinud pinged on tänaseks lahendatud. Valitsuskoalitsiooni ühine otsus tõestab, et etteheited koostöö puudumise või otsuste vältimise osas on sisutühjad.

Loe edasi
Nov 21

Peaminister Jüri Ratas tunnustas täna Riigireformi Sihtasutust valminud reformipaketi eest ning kinnitas, et riik oma ülesannete ja tegevustega vajab pidevat analüüsi. Ratase sõnul on ettepanekud, mille Riigireformi Sihtasutus tänasel riigireformi konverentsil üle annab, esitatud läbimõeldult ja tasakaalukalt.

Loe edasi
Nov 20

Keskerakonna aseesimees, Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid sõnas, et rändeküsimuse arutelu Riigikogusse viimine oli õige samm. Reformierakonna tänased väljaütlemised Riigikogu avalduse osas viitavad aga riigi mainet kahjustava sisepoliitilise mängurluse jätkamisele.

Loe edasi
Nov 19

Keskerakonna välissekretär, Riigikogu I asespiiker Enn Eesmaa sõnas, et Reformierakonna juhtpoliitikute kahepalgalise