Peaminister Jüri Ratas rõhutas Aafrika ja Euroopa kõrgetasemelise foorumi raames eile õhtul toimunud riigijuhtide kohtumisel vajadust tihendada koostööd Aafrika riikidega, eriti digivaldkonnas. 

Loe edasi

Otsime Aasta KENA 2019, kes on aastal 2018 piirkonnas või laiemalt naiste tegevusi edendanud, teisi naisi läbi isikliku eeskuju innustanud. Kandidaate ootame hiljemalt 7. jaanuariks 2019 meiliaadressi See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Loe edasi

Täna tutvustas Keskerakond Võru keskväljakul Võru-, Valga- ja Põlvamaa valimisringkonna kandidaate Riigikogu valimisteks. Keskerakonna esinumber 11. valimisringkonnas on maaeluminister Tarmo Tamm. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaidi hinnangul näitavad tänased reitingud Reformierakonnale kolmandat kohta ning võimalikku lagunemist, sest pärast kehva tulemust valimistel lahkuvad paljud nimekad poliitikud erakonnast. 

Loe edasi

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas, et Keskerakonna juhtpositsioon reitingutes tuleb tasakaalukast ja ühiskonda siduvast, mitte lõhestavast poliitikast ning usaldusest peaminister Jüri Ratase vastu.

Loe edasi

Keskerakonna juhitud koalitsioon võttis täna vastu riigieelarve, mille kogumaht ületab 11 miljardi piiri. Muu hulgas toob see palgakasvu sisejulgeoleku töötajatele, panustab tervishoidu ja omavalitsuste tulubaasi. 

Loe edasi

Ettevõtja, Keskerakonna nimekirjas Riigikogusse kandideeriv Jaan Toots leiab, et Eesti ettevõtjate esindamine välismaal vajab lisatuge ning saatkonnad tuleb enam majanduse heaks tööle panna, sh luua välismajandusministri ametikoht.

Loe edasi

Tallinna Linnavolikogu ja Pirita linnaosakogu liige Miroslav Berezovski peab kohatuks reformierakondlase Ülle Rajasalu süüdistusi tema suunas seoses 10. detsembril toimunud umbusaldushääletusega.

„Mul on väga kahju, et Ülle Rajasalu püüab asja isiklikuks teha ning on asunud mulle ette heitma minu igapäevast tööd ettevõtjana,“ ütles Berezovski, „umbusalduse põhjused on ju Rajasalule väga hästi teada: esiteks, koosolekud muutusid jututoaks, kus unustati sisuline arutelu ning teiseks üleolev ja halvustav suhtumine kolleegidesse.“ 

Loe edasi

Koduloolane, mitmete raamatute autor ja ajakirjanik Josef Kats kandideerib Keskerakonna ridades Riigikogusse esimeses ringkonnas ehk Haaberstis, Põhja-Tallinnas ja Kristiines.

Loe edasi

Keskerakonna volikogul poliitilise ettekande teinud erakonna esimees, peaminister Jüri Ratas tõi välja, et töörahu taastanud valitsus ei või ühtegi päeva niisama tiksuda, sest pärast Reformierakonna valitsusaastaid on veel palju teha.

Loe edasi

Keskerakond avalikustas täna Eesti suuruselt teise valimisringkonna ehk Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita esinumbri ning kandidaadid. Keskerakonna esinumber on Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart ning teine number on haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid leiab Jürgen Ligi eilse koalitsioonimõtte valguses, et Reformierakond on aktsepteerinud tõenäolise kaotusega valimistel ning vanad süüdistused, millega aastaid valimisi võideti, enam tänasele peaministrierakonnale külge ei jää.

Loe edasi

Aastaid raadioajakirjaniku ja saatejuhina töötanud Ilja Ban kandideerib Riigikogu valimistel Harju- ja Raplamaa valimisringkonnas.

Loe edasi

Keskerakonna esinumber märtsikuistel Riigikogu valimistel Mustamäe ja Nõmme piirkonnas on Tallinna linnapea Taavi Aas. Kolmandas valimisringkonnas kandideerivad ka riigikogu liige Tiit Terik, Mustamäe linnaosavanem Lauri Laats ja Vene kultuurikeskuse juht Eduard Toman. 

Loe edasi

Keskerakonna maaelu puudutavad valimislubadused näevad muu seas ette Eesti põllumeeste võrdsete konkurentsitingimuste eest seismist Euroopa Liidu ühisturul ja „Noored maale“ programmi käivitamist.

Loe edasi

Keskerakond tutvustas täna Riigikogu valimiste esinumbrit ja teisi kandidaate Tartu- ja Jõgevamaal. Üheksanda valimisringkonna esinumber on riigihalduse minister Janek Mäggi. Teiste seas kandideerivad Riigikogu liige Marika Tuus-Laul, endine regionaalminister Jaan Õunapuu ning tuntud telenägu Peeter Võsa. 

Loe edasi

Keskerakond esitles täna Riigikogu kandidaate. Esinumber on Tartu Linnavolikogu esimees, Riigikogu kultuurikomisjoni juht professor Aadu Must. Teiste seas kandideerivad ettevõtja Jaan Toots ning majandusteadlane Viktor Trasberg. 

Loe edasi

Keskerakond on eelmise aasta novembrist korraldanud Eesti Vabariigi 100. juubeli puhul 85 rahvakohtumist üle Eesti, kus on osalenud kokku ligi 4000 inimest. Eesmärk on järgmise aasta alguseks korraldada kokku 101 rahvakohtumist.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratase sõnul kindlustasid Vabadussõjas Eesti iseseisvuse meie inimeste ühised pingutused, millele koos kaitsetahte ning sõprade ja liitlastega toetub ka praegu Eesti julgeolek.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratase avaldus: "Eesti riik on alati pidanud oluliseks rahvusvahelist koostööd ning üleilmsetele probleemidele koos lahenduste leidmist. Meie iseseisvuse ning sõltumatuse kindel garantii on kuulumine rahvusvahelistesse organisatsioonidesse ja koostöö meiega sarnaseid väärtusi jagavate riikidega. 

Loe edasi

Keskerakond tutvustas eile Rakveres Riigikogu valimiste esinumbrit ja kandidaate Lääne-Virumaal. Esinumber kuuendas valimisringkonnas on Riigikogu liige Siret Kotka-Repinski. 

Loe edasi

Keskerakonna esinumbrid Tallinnas – linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart, linnapea Taavi Aas ja Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid – kutsuvad Reformierakonda üles ÜRO ränderaamistikku käsitleva Riigikogu avalduse arutelul käituma konstruktiivselt ning lähtuma parteiliste huvide asemel Eesti välis- ja julgeolekupoliitilistest riiklikest huvidest. Nad tegid sellega seoses järgmise avalduse.

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu sõnas, et Reformierakonnal pole Jüri Ratase valitsuse umbusaldamiseks toetust riigikogus ega ühiskonnas. Eesmärk oleks tema sõnul vaid üks – külvata valimiste eel ühiskonnas segadust. 

Loe edasi

Riigikogu toetus 2019. aasta riigieelarve teise lugemise läbimisele näitab, et valitsuses tekkinud pinged on tänaseks lahendatud. Valitsuskoalitsiooni ühine otsus tõestab, et etteheited koostöö puudumise või otsuste vältimise osas on sisutühjad.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas tunnustas täna Riigireformi Sihtasutust valminud reformipaketi eest ning kinnitas, et riik oma ülesannete ja tegevustega vajab pidevat analüüsi. Ratase sõnul on ettepanekud, mille Riigireformi Sihtasutus tänasel riigireformi konverentsil üle annab, esitatud läbimõeldult ja tasakaalukalt.

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees, Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid sõnas, et rändeküsimuse arutelu Riigikogusse viimine oli õige samm. Reformierakonna tänased väljaütlemised Riigikogu avalduse osas viitavad aga riigi mainet kahjustava sisepoliitilise mängurluse jätkamisele.

Loe edasi

Keskerakonna välissekretär, Riigikogu I asespiiker Enn Eesmaa sõnas, et Reformierakonna juhtpoliitikute kahepalgalised sõnumid ning ränderaamistiku avalduses kaasa rääkimisest loobumine tähendaks sisuliselt erakonna senisest välispoliitilisest joonest loobumist. 

Loe edasi

Tartumaa keskerakondlased valisid nädalavahetusel piirkonna juhiks Riigikogu liikme Marika Tuus-Lauli. Aseesimeesteks valiti Janek Mäggi ja Holar Sepp. Tartumaa piirkonnas on ligi 600 liiget. Tuus-Laul, kes on ka varasemalt Tartumaa piirkonna juhtinud, tänas erakonnakaaslasi usalduse eest ja lisas, et piirkond on talle südamelähedane. 

Loe edasi

Laupäeval, 17. novembril toimub Tallinna Kiirabi Koolituskeskuses (Retke tee 1) traditsiooniline iga-aastane elamumajanduskonverents.

„Seekord on konverentsi põhirõhk arutelul linna tasakaalustatud arengu ja kõigiga arvestava elukeskkonna teemal,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. 

Konverentsi avab linnapea Taavi Aas ning tervituskõne peab Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. Konverents algab kell 12, registreerimine kell 11.30.

Loe edasi

Andrei Korobeinik ja Imre Sooäär kandideerivad 2019. aasta Riigikogu valimistel Keskerakonna nimekirjas. Meeste sõnul on peaministrierakonnal läbimõeldud valimisplatvorm, mis panustab riigi kestlikule arengule ja innovatsioonile.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kinnitas Kaitseliidu 100. aastapäeval, et vabatahtlikest koosnev organisatsioon annab üle maa laiuva turvavõrgustikuna hindamatu panuse Eesti julgeoleku tagamisse. 

Loe edasi

Keskerakonna põhilubadused riigihalduses näevad ette bürokraatia vähendamist, mugavamat suhtlemist riigiga ja teenuste kättesaadavuse parandamist, regionaaltoetuste suurendamist ning riigipalgaliste töökohtade viimist pealinnast välja.

Loe edasi

Endine telesaatejuht ja produtsent Kristiina Heinmets-Aigro soovib, et meil oleks ühtehoidev Eesti, kus naised ja pered on väärtustatud. Selleks kandideerib ta Keskerakonna nimekirjas Harju- ja Raplamaal Riigikogusse.

Loe edasi

Valitsuskabinet otsustas puidurafineerimistehase kavandamiseks algatatud riigi eriplaneeringu ülekaaluka avaliku huvi tõttu lõpetada. Peaminister Jüri Ratase sõnul saavad ettevõtjad uurida tehase rajamise võimalusi teistes piirkondades, kui kohalikel omavalitsustel on selleks huvi ja valmisolek.

Loe edasi

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas, et Keskerakond on nii maja müügil kui ka erakonna uue kontori üürimisel olnud läbipaistev ning avalikustanud ajakirjanduses tehingute üksikasjad juba varasemalt. 

Loe edasi

Eesti Keskerakonna juhatus arutas täna erakonna põhilubadusi Riigikogu valimisteks 2019. aastal. Keskerakonna esimees Jüri Ratas tõdes, et kahe suurema Eesti erakonna ambitsioonikuse tase on sihte võrreldes täiesti erinev.

Loe edasi

Riigikogu majanduskomisjoni liige Erki Savisaar ütles, et seadusemuudatuste eesmärk on suurendada Eesti lipu all sõitvat laevastikku ja kasvatada kaldal asuvat laevandussektorit. „Selle tulemusena suureneb Eesti laevastik, mis aitab kaasa Eesti majanduse kasvule ja kaldasektori tekkele,“ ütles Savisaar.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas tutvustas täna enam kui paarikümnele Norra ettevõtjale ja ettevõtlusorganisatsiooni esindajale Eestit kui tugeva pangandussektori ja eelarvepoliitika ning lihtsa ärikeskkonnaga riiki, kuhu investeerida. Samas soovis peaminister kuulda välisinvestorite kogemusi Eesti turule sisenemisel.

Loe edasi

Keskerakonna põhieesmärk sotsiaalvaldkonnas eelseisvateks Riigikogu valimisteks näeb ette koos erakorralise tõusuga pensionitõusu 100 euro võrra 2020. aastal. Lisaks seistakse lesepensioni ja õenduskodude loomise ning koduõendus teenuse kättesaadavuse eest.

Loe edasi

Keskerakonna üheks eesmärgiks saab lesepensioni sisseviimine, mille puhul tõstetaks abikaasa surma puhul lese pension võrdväärseks lahkunu pensioniga. Endine sotsiaalminister Jaak Aab selgitas, et abikaasa surma puhul tuleb silmitsi seista mitte ainult emotsionaalselt raske ajaga, vaid ka elukvaliteedi langusega.

Loe edasi

Riigireformi sihtasustuse ettepanekuid kommenteerides sõnas varasem riigihalduse minister Mihhail Korb, et Keskerakond lähtub valitsuskulude kokku tõmbamisel teenuste kättesaadavusest ja kvaliteedist, mitte vaid ametnike arvust. 

Loe edasi

Keskerakonna põhilubadused regionaalpoliitikas näevad ette kohalike omavalitsuste otsustusõiguse ning tulubaasi suurendamist. Samuti on keskseks teemaks teede seisukorra parandamine ja teenuste parem kättesaadavus kohalikul tasandil.

Loe edasi

Ekspertide töörühm, kuhu kuulusid Eesti Lipu Seltsi esimees Jüri Trei, riigikantselei sümboolikanõunik Gert Uiboaed, Tallinna linnaarhiivi juhataja Küllo Arjakas ja linnavolikogu istungite saali kujundusprojekti autor arhitekt Siiri Nõva, leidis, et ilma põhjaliku ümberehituseta ei ole piisavalt ruumi eesmärgipäraselt tavasuuruses Eesti, Euroopa Liidu ja Tallinna lippu saalis kasutada. 

Loe edasi

Kas mäletate, kui meie meeli ülendas rattur Lance Armstrong - läbi aegade üks edukamaid oma alal, aga kuigi ta maine oli ülihea, võeti ta siiski vahele. Skandinaavia suusatajaid on avalikkust raputanud kasvuhormooni tarvitamisega ning ühiskond selle tulemusena veendunud kaitsjateks ja pettunud kriitikuteks kahte leeri jagunes. Rattasõidust me ei räägi ega isegi mitte suusatamisest. Me räägime Eesti pangandusest.

Loe edasi

Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart teatas täna volikogu ees kõnet pidades, et kutsus piinlikuks muutuva lipu-teema lahendamiseks kokku ekspertidest koosneva töörühma. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas arutas täna hommikul Microsofti asutaja ja filantroop Bill Gatesiga, kuidas teadus- ja arendustegevuse kaudu toetada Aafrikat. Lisaks andis Ratas Gatesile üle e-residendi digitaalse isikutunnistuse. 

Loe edasi

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas sõnas, et erakonna pooleteise aasta kõrgeima reitingu on toonud õiglase riigi ehitamine ning erakonna kindel toetus solidaarse tervishoiu ja pensionisüsteemi säilitamisele ning tasuta ühistranspordi laiendamisele.

Loe edasi

Olukord, kus Ardo Ojasalu hakkab sisuliselt esindama ERJKs juba kolmandat erakonda, nimelt EKREt, naeruvääristab kahjuks kogu erakondade rahastamise järelevalve tööd, ütles Tallinna linnapea Taavi Aas.

Loe edasi

Riigikogus läheb täna esimesele lugemisele 2019. aasta riigieelarve. Kuigi opositsioonipoliitikud püüavad tõenäoliselt eelarvele kahe käega vastu olla, seisab koalitsioon ühiselt vajalike eesmärkide täitumise eest. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas sõidab täna pärastlõunal Brüsselisse, kus arutab Euroopa Ülemkogul teiste Euroopa Liidu riigipeade ja valitsusjuhtidega rände-, sisejulgeoleku- ja Euroopa Liidu välispoliitikat, Suurbritannia lahkumisläbirääkimiste seisu ning euroala arengut. Ülemkogule järgneb Aasia ja Euroopa kohtumine.

Loe edasi

Toila vallavanem, Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu esimees Eve East ja Eesti Piirivalve endine peadirektor, Toila vallavolikogu esimees Roland Peets liituvad Keskerakonnaga. 

Loe edasi

Keskerakonna laupäeval valitud juhatus otsustas kinnitada erakonna peasekretäriks Mihhail Korbi, kelle põhieesmärk on läbi viia edukas valimiskampaania ja töötada Riigikogu valimiste võidu nimel. 

Loe edasi

Pärnus toimunud Keskerakonna kongressil valiti erakonna esimeheks tagasi 984 poolt- ja 20 vastuhäälega Jüri Ratas.

Erakonna juhatusse valiti Raimond Kaljulaid (488), Kadri Simson(461), Mailis Reps (450), Mihhail Kõlvart (450), Jaak Aab (442), Taavi Aas (431), Enn Eesmaa (409), Jaanus Karilaid (384), Aadu Must (345), Yana Toom (306), Vadim Belobrovtsev (258), Kalev Kallo (255), Toomas Vitsut (253) ja Janek Mäggi (243). Ratas nimetas aseesimeeste kandidaatideks Mailis Repsi, Kadri Simsoni, Jaanus Karilaiu ja Mihhail Kõlvarti.

Loe edasi

Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas kongressi kõnes, et valijad hindavad erakonna tööd valitsuses ning tugeva erakonnaga soovitakse liituda. Erakonda astumisest andis teada ka Lääneranna vallavanem Mikk Pikkmets. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimehe, majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul on Reformierakonna pikaaegse esimehe Andrus Ansipi tänane väljahõige Eesti väidetava maksukaose kohta lihtsalt tavapärane opositsiooni jutt. Kui siseriiklikult võiks sellist tegevust pidada arusaadavaks, siis Eesti eurovolinikul tuleks vältida taolistel teemadel sekkumist, sest sellega kahjustab Ansip vaid Eesti mainet Euroopas.

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson andis täna valitsuskabinetile ülevaate Tallinna Sadama aktsiate noteerimisest Tallinna börsil. 

Loe edasi

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas tutvustas täna erakonna Riigikogu 2019 valimiste juhtlauset „Õiglane riik kõigile!“. Ratas tõdes erakonna büroos toimunud hüüdlause esitlusel, et oleme ühisel pingutusel arenenud viimastel aastakümnetel oluliselt jõukamaks ning edukamaks riigiks. Paraku pole mitmed varasemad valitsused piisavalt seisnud Eesti inimeste heaolu eest, mistõttu süvenes piirkondlik, majanduslik ja sotsiaalne ebavõrdsus.

Loe edasi

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin ütles olulise tähtsusega riikliku küsimuse „Maksusüsteem – kaos või kaalutlus“ arutelu kohta, et tegemist oli Reformierakonna valimiseelse miitinguga. 

Loe edasi

Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid ütles, et ootab endist rahandusministrit Jürgen Ligi Danske panga rahapesu juhtumis selle nädala neljapäeval komisjoni selgitusi jagama. 

Loe edasi

Täna valiti Keskerakonna noortekogule uus juhatus. Lisaks valimisteks valmistumisele võtab värske juhtkond eesmärgiks ka noorpoliitikute maine parandamise. 

Loe edasi

Eestile on oluline toetada Mali inimesi, et neil oleks kodumaal turvaline elukeskkond ja väljavaated paremaks eluks, kinnitas peaminister Jüri Ratas Mali president Ibrahim Boubacar Keïtale.

Loe edasi

Eilsel Tallinna Linnavolikogu istungil jätkus poleemika Eesti riigilipu volikogu saali toomise ümber. „On kurb vaadata, kuidas reformierakondlasest kolleeg Kristen Michal püüab poliitilistel kaalutlustel vastandada Kõlvartit ja Eesti lippu,“ ütles Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas sõidab täna Strasbourgi, kus arutab homme toimuval Euroopa Parlamendi täiskogul saadikutega Euroopa tulevikku. Peaminister Jüri Ratas kõneleb oma sõnavõtus Euroopa Liidu ühtsuse olulisusest ja liidu mõjust maailmamajandusele, vajadusest parandada sise- ja välisjulgeolekut ning populismivastasest võitlusest.

Loe edasi

Haigekassa jagab eratervishoiu asutustele iga nelja aasta tagant riigihanke korras vastuvõtuaegu. Esmaspäevast lõppesid eelmise Haigekassa hanke tulemusel sõlmitud lepingud, mis tähendab, et lasnamäelastel on raskendatud eriarsti juurde aja saamine oma linnaosas.

Loe edasi

Eesti omavalitsused on aastaga muutunud tugevamaks, kuid neile on siiski rohkem jõudu juurde vaja, ütles Tallinna linnapea ning Eesti Linnade ja Valdade Liidu esimees Taavi Aas tänase omavalitsuspäeva puhul. Taavi Aas osutas, et kohalik omavalitsus pole mitte vabariigi valitsuse käepikendus, vaid iseseisev ja inimesele kõige lähedasem võimutasand.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas rõhutas täna ettevõtlusseminaril Valgas, et ettevõtlus on riigi arengu mootoriks ning valitsus peab toetama sellega alustamist ning juba asutatud firmade kasvamist. Ratase sõnul mängib ettevõtluse areng ülitähtsat rolli valitsusliidu peamiste eesmärkide eesmärkide saavutamises, milleks on elanike arvu kasv, sissetulekute ebavõrdsuse vähendamine ning majanduse elavdamine ja majanduskasvu viimine kõigi Eesti inimesteni.

Loe edasi

Riigihalduse minister Janek Mäggi ning tema haldusala ametnikud töötavad oktoobri esimesel nädalal Kagu-Eestis. Kolm päeva on minister Valgas ning järgnevad päevad Võrus ja Põlvas.

Loe edasi

Keskerakonna volikogu võttis täna vastu otsuse, mille kohaselt peab Eesti inimeste poolt järjest enam kasutatav e-hääletamise võimalus säilima ja arenema, kuid muutuma turvalisemaks ning võtma kasutusele topeltserverid.

Loe edasi

Keskerakonna volikogu, mis on erakonna kõrgeim organ kongressivahelisel ajal, juhtidena jätkavad senine esimees Kersti Sarapuu ning aseesimehed Marika Tuus-Laul ja Mihhail Korb. Nii otsustasid volinikud tänasel hääletusel. 

Loe edasi

Keskerakonna esimehe Jüri Ratase kinnitusel läheb erakond valimistele kaitsma seni saavutatut ning küsima praegusest suuremat mandaati uute ideede elluviimiseks. Ratase sõnul soovib Keskerakond tuua Eestimaa inimesed senisest enam reaalselt riigijuhtimise juurde, seadustada presidendi otsevalimised ning laiendada rahvaalgatuse ja rahvahääletuse võimalusi. 

Loe edasi

Keskerakonna esimees Jüri Ratas tõi erakonna volikogu kõnes välja, et õhus on tugevat valimiste hõngu ning sisulist debatti ei tohi asendada lahmivad lubadused ja provokatsioonid. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratase sõnul andis valitsus täna riigikogule üle vastutustundliku ning jätkusuutlikku eelarvepoliitikat toetava riigieelarve, mis annab positiivse tõuke kogu Eestimaa terviklikule arengule. "Enam kui 11 miljardi eurose mahuga riigieelarve võlgneme me kõigile tublidele ettevõtjatele ja inimestele, kes on sel aastal ning varasemate aastakümnete jooksul meie riigi ehitamisse panustanud," ütles Ratas riigieelarve eelnõu algatamisel.

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson sõnas täna valitsuses kinnituse saanud tuleva aasta eelarvet kommenteerides, et tegemist on plaaniga, mis panustab ennekõike inimestesse, pidades siinkohal silmas nii õpetajate, politseinike, päästjate kui ka piirivalvurite palgatõusu. Samal ajal peab majandusminister tähtsaks, et unustatud ei ole ka majanduskasvu soodustamist.

Loe edasi

Täna võõrustas peaminister Jüri Ratas Stenbocki majas Eesti Linnade ja Valdade Liidu esindajaid, kes andsid valitsusjuhile üle valitsuskomisjoni ning omavalitsusliitude koostöökogu riigieelarve läbirääkimiste lõpp-protokolli. Kohtumisel, milles osales ka riigihalduse minister Janek Mäggi, arutati omavalitsuste ees seisvaid suuremaid rahalisi väljakutseid, sealhulgas teede hooldust ning lasteaiatöötajate palgaküsimust. 

Loe edasi

Keskerakonna fraktsiooni saadik Oudekki Loone sõnas, et Eesti kodakondsuse regulatsioonis on palju probleeme, kuid Reformierakonna esitatud eelnõu oli läbimõtlemata soov teha erakondlikku poliitikat, mitte lahendada murekohti. Loone tõdes, et põhiseaduse ja kodakondsuse seaduse vahel on tõepoolest vastuolu. „Me mõnedele inimestele justkui anname põhiseadusliku õiguse omada mitut kodakondsust ja teistele ei anna. 

Loe edasi

"Vastupidiselt Eestis levinud müüdile ei arva Euroopa Parlamendi haridus- ja kultuurikomisjon, et vähemuskeelne haridus on segregatsioon," nõnda kommenteeris Euroopa Parlamendi liige Yana Toom komisjoni arvamust "Vähemuste õiguste miinimumstandardid" (Minimum Standards for Minorities) raportist, mis võeti vastu esmaspäeval, 24. septembril.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kohtus täna New Yorgi Eesti Majas kohaliku eestlaskonnaga, et vestelda nendega eestluse hoidmisest ja tulevikust, vabariigi juubeliaasta tähistamisest ning Eesti üha kasvavast rollist ja vastutusest maailmas. New Yorgis on eestlaskonna pidepunktiks ja eestluse hoidjaks olnud aastakümneid Eesti Majas tegutsev kool, mis on üks vanimaid eesti täienduskoole maailmas.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ja välisminister Sven Mikser suunduvad täna Ameerika Ühendriikidesse New Yorki, et osaleda koos teiste maailma riigi- ja valitsusjuhtide, ministrite ning rahvusvaheliste organisatsioonide esindajatega ÜRO peaassamblee 73. istungjärgu avanädala sündmustel.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas on täna ringkäigul Hiiumaal, kus ta kohtub omavalitsusjuhtide, ettevõtjate ja kohalike elanikega, külastab Kaitseliidu Hiiu malevkonda ja Kärdla kirikut ning annab külalistunni Hiiumaa Gümnaasiumis. 

Loe edasi

Keskerakonna fraktsiooni juht Kersti Sarapuu sõnas reitinguid kommenteerides, et aktiivne töö valitsuse otsuste selgitamisel ning välja pakutud uued ideed on erakonna toetust tõstmas. Sarapuu sõnas, et Turu-Uuringute vastne uuring näitab selle aasta kõrgeimat toetust ning ta tänas kõiki, kelle eelistus on sidusam ja solidaarsem ühiskond.

Loe edasi

Valitsus jõudis tänasel kabinetiarutelul põhimõttelisele kokkuleppele 2019. aasta riigieelarves, mille maht ületab 11 miljardit eurot. Eelnõu on plaanis järgmisel nädalal valitsuse istungil heaks kiita. Peaminister Jüri Ratase sõnul panustab järgmise aasta eelarve eelkõige inimestesse, avalikesse teenustesse ja maapiirkondade arengusse. 

Loe edasi

Riigikogu läbis täna esimese lugemise seaduseelnõu, mis näeb ette jätta erisoodustuse alt välja kulutused, mida tööandja teeb hüvitamaks töötajatele nende tööl käimisega seotud ühistranspordi kulude katmisel. 

Loe edasi

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna abilinnapea Tõnis Mölder sõnas, et iga inimese tervis peab olema kaitstud sõltumata tema rahakoti paksusest. 

Loe edasi

Üleriiklik tasuta ühistransport on osutunud üle ootuste edukaks, sest sõitjate arv on jõudsalt kasvanud, ütles Tallinna linnapea Taavi Aas kommenteerides augustikuiseid andmeid. Üleriiklik tasuta ühistransport käivitus 1. juulil ja Aasa sõnul viitavad viimase kuu andmed, et sõitjate arv on kasvanud üle Eesti keskmiselt 33 protsenti, mis osutab väga suurele nõudlusele.

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul seisab Keskerakond ka tulevikus tasuta ühistranspordi säilimise eest ning kavatseb ühistranspordi süsteemi veelgi edasi arendada. Seesuguse avalduse tegi Simson vastusena Reformierakonna esimehe Kaja Kallase intervjuule, milles Kallas sõnas, et Reformierakond lõpetaks valitsusse pääsedes tasuta bussisõidu ära. 

Loe edasi

Keskerakonna eakad soovivad erakonna esimehe, peaminister Jüri Ratase jätkamist, sest senine juht arvestab eakate muredega. Samuti on Ratase juhitud valitsus viinud ellu mitu Eestimaa eakate eluolu parandavat otsust. Keskerakonna Seenioride kogu juht Elmar-Johannes Truu sõnas, et Jüri Ratas on oma tööga näidanud, et mõistab erakonna esimehena ja peaministrina, et elukogenud inimeste muresid ja ettepanekuid tuleb kuulata.

Loe edasi

Keskerakonnaga liitus endine regionaalminister, varasemalt Riigikogu saadikuna ja Tartu abilinnapeana töötanud Jaan Õunapuu. Riigikogu valimistel kandideerib endine minister Jõgeva- ja Tartumaa ringkonnas.

Loe edasi

Puhas elukeskkond ei saa olla teene järeltulevatele põlvedele, vaid see on meie kohustus, mille peame oma lastele ja lastelastele tagama, ütles peaminister Jüri Ratas täna esimesel Maailmakoristuspäeval osaledes. 

Loe edasi

Riigihalduse minister Janek Mäggi on täna visiidil Läänemaal, kus kohtub maakonna omavalitsusjuhtidega ning külastab erinevaid ettevõtteid ja asutusi. Ministri sõnul võiks maakonnast saada võimalusi ära kasutades arvestatav turismipiirkond. „Kuigi Läänemaa kaotas haldusreformiga kõige rohkem pindala ning 17 protsenti rahvastikust, siis sellegipoolest võiks maakond turistide meelitamises konkureerida Pärnuga.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas suundub täna Leetu Vilniusesse, kus kohtub Saksamaa liidukantsler Angela Merkeliga. Ratas ja Merkel räägivad Eesti ja Saksamaa digikoostööst ning kuidas jõuda konkreetsete ja praktiliste ühisprojektideni. Lisaks on kõne all kaitse- ja julgeolekupoliitika ning koostöö arendamine idapartnerluse riikidega. „Rahvusvahelistes suhetes on kõige väärtuslikum vara usaldus.

Loe edasi

Keskerakondlasest endine sotsiaalminister Jaak Aab leiab, et Reformierakonna tähelepanu eakatele ja pensionitõusu lubadus tuleneb valimistest ning on vastuolus reformierakondlaste äsjase kriitikaga Keskerakonna suunal, kes pensionitõusust rääkinud juba aasta algusest. Aab sõnas, et Reformierakonna tähelepanu eakatele on positiivne.Paraku ei tundu pensionide tõstmise soov Kaja Kallase poolt siiras, sest kuni eilseni on suurim opositsioonierakond seda plaani tugevalt kritiseeritud.

Loe edasi

Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid tõdes, et endise rahandusministri ja Finantsinspektsiooni nõukogu esimehe Jürgen Ligi valulik reaktsioon oli etteaimatav, kuid ei vähenda vajadust uurida ligi 150-miljardi väärtuses kahtlaseid tehinguid või ka VEB-fondi. 

Loe edasi

On väga kahju, et sotsiaaldemokraadid seisavad linnavolikogus vastu bussi- ja trammijuhtide kolmeprotsendisele palgatõusule, kommenteeris linnapea Taavi Aas Tallinna tänavuse lisaeelarve arutelusid. 

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Erki Savisaar sõnas, et Peeter Ernitsa otsus liituda EKREga on kahetsusväärne ning riigimehelik oleks lahkuda Riigikogust ja saada valituks juba uue erakonna ridades. Savisaar sõnas, et on väga kahju, et fraktsioonikaaslased pidid lugema Peeter Ernitsa otsusest erakonnast lahkuda meediast.

Loe edasi

Maaeluminister Tarmo Tamm tervitas endise sumomaadleja Kaido Höövelsoni liitumist Keskerakonnaga ning sõnas, et Höövelsoni ideed maaelu ja ekspordi valdkonnas on oodatud. Tamm sõnas, et tal on väga hea meel, et Keskerakonnaga liitus tubli inimene, kes armastab sporti ja maaelu ning soovib ühiskonnas olulistel teemadel kaasa rääkida. 

Loe edasi

Endine tippsportlane ja ettevõtja Kaido Höövelson on otsustanud liituda Keskerakonnaga ning kandideerib erakonna ridades ka Riigikokku. Otsus liituda just Keskerakonnaga oli Höövelsoni sõnul kerge, sest ta jagab erakonna maailmavaadet, mille kohaselt peab elu edenema terves Eestis.

Loe edasi

Keskerakonna Noortekogu volikogu esimehe Jaan Männiku hinnangul on EKRE noorteliikumise eilne üleskutse, mille kohaselt peaksid kaitsevägi ja riigi jõustruktuurid suhtuma kriitiliselt riigisaladusega töötavate ohvitseride mitte-eesti päritolusse, põhjendusega, et “veri on paksem kui vesi”, küüniline ja absurdne. Seesuguse avaldusega taotlevad noored konservatiivid justkui etnilist puhastust Eesti ühiskonnas.

Loe edasi

Täna avati Ida-Virumaal Eesti Energia tütarettevõttele Enefit Energiatootmine kuuluv Auvere elektrijaam. Põlevkivist ja taastuvatest allikatest elektrit tootev jaam on suuteline katma üle veerandi Eesti elektritarbimisest. 

Loe edasi

Riigikogu majanduskomisjoni liige, keskerakondlane Erki Savisaar leidis, et reformierakondlane Aivar Sõerd katsub inimesi eksitades teha teed Reformierakonna põhilubadusele, mis toob raha eelkõige jõukamatele. Savisaar sõnas, et Aivar Sõerd toob ise oma loos välja, et 75% Eesti inimestest on maksureformist eelmise aasta tuludeklaratsioone vaadeldes tegelikult võitnud. 

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu sõnas, et valijate toetuse märkimisväärne tõus peaminister Jüri Ratasele näitab inimeste hinnangut töökusele ja heale suhtlemisoskusele.

Sarapuu tõdes, et kuigi Eesti Päevalehes väljatoodud maratoni näide on õige ja tippvorm tuleb ajastada valimisteks, on Keskerakonna esimees töötamas temale täiesti tavapärases tempos nii suvel kui ka talvel. „Ratas on sisuliselt väsimatult spurtinud 2016. aasta novembrist, mil värskelt valitud erakonna esimehest sai peaminister. 

Loe edasi

Majandus-ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul näitavad tänased peaministrikandidaatide toetusnumbrid, et peaminister Jüri Ratas on teinud head tööd ning tema tegevus jõuab inimesteni. Aktiivne peaminister on olnud Keskerakonna aseesimehe sõnul nähtav nii sisepoliitiliste küsimuste lahendamises kui ka välispoliitikas ning see tõestab, et just tema on sobivaim mees jätkama antud positsioonil ka pärast 2019. aasta valimisi.

Loe edasi

Kui homme toimuksid Riigikogu valimised, annaks oma hääle Keskerakonnale 27 protsenti valijatest, selgus ERRi tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlustest. 

Loe edasi

Keskerakonna Harjumaa, Ida-Virumaa ja Lääne-Virumaa piirkonnad toetavad erakonna esimehe Jüri Ratase jätkamist ka pärast 13. oktoobril toimuvat kongressi. Oma ettepanekud tehti ka juhatusse. Harjumaa piirkonna juht Toomas Vitsut sõnas Jüri Ratas on Harjumaa piirkonna liikmete hinnangul näidanud end riigi lähiajaloo tegusaima peaministrina ja tema jätkamine tooks kasu nii Keskerakonna toetajatele kui ka kogu Eestile.

Loe edasi

Täna õhtul tutvusid linnajuhid eesotsas linnapea Taavi Aasaga olukorraga Kanuti aias. Linnapea sõnul tehti täna Kesklinna valitsusele ülesandeks korraldada Tallinna kesklinnas elanikkonna turvalisuse ja avaliku korra tagamiseks turvateenuse tellimine esialgselt kümneks päevaks.

Loe edasi