Jun 02

Laupäeval kell 10:00 kogunevad Kultuurikatlasse Eesti poliitika tippeksperdid ja arvamusliidrid, et arutada Keskerakonna visioonikonverentsil „Eesti – kuidas edasi?“ Eesti ja Eesti poliitika tuleviku üle.  

Loe edasi
Mai 25

Keskerakonna Harjumaa piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks tagasi Maardu linnapea Vladimir Arhipov, juhatusse valiti Anna Platonov, Annika Vaikla, Ailar Lyra, Jaanus Kalev, Albina Noorlind, Ilja Ban, Jevgeni Tamme, Vitali Rõtšov, Greta Silberg, Robert Antropov, Ene Lill, Oleg Tšubarov ja Raimo Tann. Aseesimeesteks nimetati Jaanus Kalev ja Annika Vaikla ning Maardu osakonna noortekogu esimees, kelle valimised toimuvad lähiajal.

Loe edasi
Mai 24

Eesti Keskerakonna Kristiine piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks tagasi Jaanus Riibe. Kuus aastat Kristiine linnaosa vanema ametis olnud Jaanus Riibe sõnul on linnaosas käima lükatud mitmeid suuri projekte, mis muudavad elukeskkonda paremaks ja mille valmimist elanikud ootavad.

Loe edasi
Mai 13

Eesti Keskerakonna poolt korraldatud rongkäigul ja meeleavaldusel "Ei valedele, ei Reformierakonna maksutõusudele!" osales ca 700 inimest, kes ei ole rahul tänase Vabariigi Valitsuse tegevusega tõsta erinevaid makse ja kärpida suurperede toetusi.

Loe edasi
Mai 11

Keskerakonna Tartu piirkonna aastakoosolekul valiti esimehena jätkama Jaan Toots. Piirkonna juhatusse valiti Markus Meier, Vladimir Šokman, Andro Roos, Tanel Kiik, Olev Raju, Irina Panova, Pille Linde, Kirill Avdejev ja Väino Land.


Piirkonna esindajateks Keskerakonna volikogusse valiti Ismail Mirzojev, Pille Linde, Vladimir Šokman, Olev Raju ja Igor Abarenkov. Revidentideks valiti Kaupo Panksepp ja Mirje Kikkas.

Mai 10

Eesti Keskerakonna Raplamaa piirkonna aastakonverentsil valiti esimeheks erakonna avalike suhete juht ja Riigikogu fraktsiooni meedianõunik Andres Kalvik. 

Loe edasi
Apr 19

Eesti Keskerakond alustab pikettidega Stenbocki maja ees igal neljapäeval kell 11.30-12.30, et seista vastu Reformierakonna juhitava valitsuse kavandatavatele maksutõusudele. Pikettidesari kulmineerub mai keskel Tallinnas toimuva suure meeleavaldusega.

Loe edasi
Apr 17

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni sekretariaadijuhatajana alustas tööd Kätlin Pääro. Varasemalt on Kätlin töötanud muuhulgas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni sekretariaadijuhatajana, Jüri Ratase valitsuse ajal peaministri büroo juhi asetäitjana, tervise- ja tööminister Tanel Kiige nõunikuna ning Riigikogu valimiskampaania ajal Keskerakonna turundusjuhina.

Kätlin on pärit Toilast ja kuulub Keskerakond Ida-Virumaa piirkonna juhatusse.

Apr 15

Head erakonnakaaslased, külalised, Eestimaa inimesed!

Alustan oma ettekannet tervituse ja õnnitlusega Rahvarinde algidee äsjase tähtpäeva puhul. 35 aastat tagasi, 13. aprillil 1988 esitas meie hulgast tänaseks kahjuks lahkunud pikaaegne erakonna esimees Edgar Savisaar saates “Mõtleme veel” ettepaneku luua Rahvarinne. Just sellest sädemest tõusis ootuste, võimaluste ja arengu ning vabaduse tuli, mille leek põleb tänaseni läbi kõigi meie, läbi Keskerakonna. Soovin tänada kõiki, kes on sel teel andnud oma panuse vaba Eesti ning tugeva Keskerakonna heaks ja loomulikult eraldi Rahvarinde ja Eesti Keskerakonna asutajaliikmeid.

Loe edasi
Apr 14

Laupäeval Tallinnas toimuval Eesti Keskerakonna volikogu istungil tehakse kokkuvõte Riigikogu valimistulemustest, analüüsitakse poliitilist olukorda ja antakse hinnang uue valitsuse koalitsioonilepingule. Keskerakonna volikogu esimehe Tõnis Mölderi sõnul on valimistest möödunud kuu aja jooksul piirkonnad teinud kampaaniast kokkuvõtteid ja volikogu istung annab võimaluse erakonnakaaslastega sel teemal mõtteid vahetada.

Loe edasi
Apr 14

Eesti Keskerakonna Võrumaa piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks erakonna kauaaegne liige, ettevõtja Arno Kirsimägi. Juhatuse liikmeteks valiti Anneli Ott, Jüri Saar, Anti Saarepuu, Taavi Tuvike, Viljar Kavant, Randu Raudvassar, Külli Land, Alla Traagel ja Andres Visnapuu.

Aastakoosolekul osalejaid tervitas Keskerakonna esimees Jüri Ratas, kes andis ülevaate ka poliitilisest olukorrast.
 

Apr 11

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed valisid esimeheks Tanel Kiige ning aseesimeesteks Andrei Korobeiniku ja Vadim Belobrovtsevi. Eesti Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul on sotsiaalministri, tervise- ja tööministri ning Tallinna abilinnapea ametit pidanud Tanel Kiik end tõestanud kaasava juhina, kes tunnetab hästi ühiskonnas toimuvat.

Loe edasi
Apr 10

Riigikogu juhatuse valimistel valiti esimeheks Lauri Hussar, esimeseks aseesimeheks Toomas Kivimägi ja teiseks aseesimeheks Jüri Ratas.

Apr 10

28. aprillil kl 17 toimub Paides Wittensteini Ajakeskuses traditsiooniline aasta KENA tunnustamine - kuulutame välja üleriigilise aasta 2022 KENA ja tunnustame piirkondade KENA-sid. 


Oluline on, et nominent on olnud piirkonnas 2022. aastal aktiivne naine, kes on panustanud piirkonna KENA tegevusse nii isikliku eeskuju kui reaalsete tegudega.

Loe edasi
Mär 24

Kolmapäeval, 19. aprillil algusega kell 17.00 (kohal tuleb olla 16.45) toimub Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni ruumis valimisjärgne päevakajaline üritus. 


Meile tuleb külla Tarmo Jüristo, endine mõttekoda Praxis juhatuse esimees, praegune SALK juht ja kolumnist. Teema ikka meist, naistest. Kui kõrged on poliitikas tõkked naiste teel ja kes neid paigaldab?

Loe edasi
Mär 21

Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas, et kuigi erakorraline kongress raskendab sisulise tööga alustamist Riigikogu fraktsioonis ja piirkondades, kuid on erakonna edasi liikumiseks vajalik, teeb ta ettepaneku lisada erakorralise kongressi kokkukutsumine 15. aprillil toimuva volikogu istungi päevakorda.


Ratas tõi välja, et erakonna tulemus valimistel on toonud eri hinnanguid, miks seis selliseks kujunes ning milliseid muudatusi on vaja teha. Seda täna peetud juhatuse koosolekul ka arutati.

Loe edasi
Mär 10

Soovin südamest tänada igaüht teist erakordse ja silmapaistva pingutuse eest, millega läksime üheskoos Riigikogu valimistele vastu. Ma tänan kõiki erakonna liikmeid ja eriti neid, kes olid nõus nendel valimistel kandideerima ning panustama oma isiklikku aega ja vahendeid, et saaksime Riigikogus seista selle eest, mida usume ja õigeks peame. Samuti sügav kummardus neile, kes läksid Keskerakonda valima ja innustasid ka teisi seda tegema. Meil kõigil oli ja on kanda väga oluline roll.

Loe edasi
Jan 16

Eesti Keskerakonna volikogu kinnitas oma istungil Riigikogu valimisnimekirja, mis on segu kogenud poliitkutest ja uutest tulijatest. Noorimaks kandidaadiks on Andri Võsokovski (24, Lääne-Virumaa) ja vanimaks Nikolai Põdramägi (79, Tartu).

Loe edasi
Jan 15

EESTI KESKERAKONNA KANDIDAATIDE ÜLERIIGILINE NIMEKIRI RIIGIKOGU XV KOOSSEISU VALIMISEL

Loe edasi
Jan 14

Eesti Keskerakonna valimisplatvorm keskendub viiele sambale, mis tõstavad Eesti inimeste elukvaliteeti ja millele tänane Vabariigi Valitsus ei ole tähelepanu pööranud, ütleb erakonna volikogu esimees Tõnis Mölder.

Loe edasi
Jan 14

Lugupeetud volikogu liikmed, kandidaadid ja külalised, head Eestimaa inimesed!

Edukat jätkuvat aastat ja palju tervist ning energiat kõigile! Usun, et just seda kõike ja rohkemgi veel läheb täna siin saalis istuvatel inimestel vaja. Seda lisaks oma perekonna ja tuttavate toele, kellele ma juba täna ütlen suur aitäh, sest järgnevad 51 päeva võtavad mitte ainult kandidaatidelt, vaid ka nende lähedastelt väga palju. 

Loe edasi
Jan 09

Keskerakonna Pärnumaa nimekirjas kandideerib Riigikogu valimistel põllumajandusettevõtja, Lääneranna volikogu liige ja kuue lapse isa Hardi Pikkmets. Ta on sündinud ja kasvanud Oidremal, Mätiku Talus, koolis käis Lihula Gümnaasiumis, kõrghariduse omandas Tallinna Tehnikakõrgkoolis. Hardi Pikkmets elab Tonsi talus Oidremal ning tegeleb põllutehnika müügiga ja põllumajandusega.

Loe edasi
Jan 04

Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi direktor, Eesti Koolijuhtide Ühenduse eestseisuse ja Pärnumaa Koolijuhtide ühenduse juhatuse liige Erli Aasamets kandideerib Pärnumaa ringkonnas Eesti Keskerakonna nimekirjas Riigikokku.

Loe edasi
Jan 01

Armsad Eestimaa inimesed!


Mööduvad aastad viivad ja tulevased toovad alati midagi uut. Sammudes vaikselt uue aastaringi rajal, tahan teid, armsad Eestimaa inimesed, tänada selle eest, mida olete möödunud aasta kestel oma lähedaste, aga ka täiesti võõraste inimeste heaks teinud. Seda on olnud uskumatult palju.

Loe edasi
Dets 29

Täna lahkus Eesti Keskerakonna asutajaliige, kauaaegne esimees ning taasiseseisvumisaja üleminekuvalitsuse peaminister Edgar Savisaar.

Edgar Savisaar mängis Eesti poliitikas olulist rolli nii taasiseseisvumise ajal kui Eesti Vabariigi ülesehitamisel. 1988. aasta kevadel moodustati Edgar Savisaare eestvedamisel Rahvarinne, millest kujunes suurim massiliikumine Eestis. Rahvarindest kasvas välja Eesti Keskerakond, mida Edgar Savisaar juhtis aastani 2016.

Loe edasi
Dets 29

Eesti Keskerakonna juhatus kinnitas Riigikogu valimisnimekirja Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine valimisringkonnas, kus esinumbri vastutust kannab Tallinna abilinnapea ja kahekordne minister Tanel Kiik. Nimekirja esikolmikusse kuuluvad veel Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja Riigikogu liige Marek Jürgenson.

Loe edasi
Dets 22

Keskerakonna Riigikogu valimisteks koostatud majandusprogramm pöörab teravdatud tähelepanu kitsaskohtadele, mis on tingitud tänase Vabariigi Valitsuse passiivsusest ning seetõttu tuleb astuda otsustavaid samme, et muuta veelgi kasutajasõbralikumaks tasuta ühistransport, ehitada kiirendatud korras valmis 2+2 maanteed ja pakkuda energiakriisi tuge kõikidele tarbijatele.


"Majanduskasv ei tohi olla eesmärk iseenesest, vaid see peab jõudma iga Eestimaa pereni. Peame oluliseks, et jätkuks nii keskmise palga, alampalga kui pensionite ja erinevate toetuste tõus. Samuti ei tohi kasvada suhtelises vaesuses elavate inimeste osakaal. Majandusest saadud rikkust ja kasu tuleb ühiskonnas võrdsemalt jaotada," lausub majandusprogrammi eestvedaja Taavi Aas.

Loe edasi
Dets 21

Keskerakonna Pärnumaa nimekirjas kandideerib Riigikokku Ranna Rantšo perenaine, loomakaitse aktivist Ande Arula. Lääneranna vallas Uue-Ankru talu üles ehitanud Ande Arula sõnul on loomade päästmisest saanud tema elutöö ja just Keskerakonnas leidis ta toetuse enda mõtetele.


"Iga aasta raputab Eestit mõni loomapiinamise lugu, samal ajal on loomapidamine väikefarmides selgelt ülereguleeritud. Usun, et enda teadmiste ja kogemustega suudan Riigikogus maailma ja loomade elu paremaks muuta," lausub Ande Arula.

Loe edasi
Dets 20

Eesti Juristide Liidu juht, endine Põllumajandusministeeriumi asekantsler Krista Paal kandideerib Kesklinna-Lasnamäe-Pirita ringkonnas Riigikogusse.
 
Paal sõnas, et eelkõige on kandideerimise põhjuseks soov anda oma panus poliitika kujundamisse. “Olen pidevalt kritiseerinud valimistulemusi, kuna kõik on nii ettearvatav ja Riigikogu liikmed on ikka ühed ja samad isikud. Vali keda tahad, ikka samad näod! Kui ise ei saa seadust muuta, siis muuda olukorda ja kandideeri ise!” leidis ta.

Loe edasi
Dets 16

Eesti Keskerakonna juhatus kinnitas Riigikogu valimisnimekirja Ida-Virumaa ringkonnas. Esinumbrid Kaido Höövelson ja Yana Toom ütlevad, et kaheksaliikmelises nimekirjas on nii nooruslikku pealehakkamist kui ka väärikat kogemust.

Loe edasi
Dets 14

Riigikogu ja Tallinna Linnavolikogu liige Anastassia Kovalenko-Kõlvart kandideerib Eesti Keskerakonna ridades parlamenti Põhja-Tallinna, Haabersti ja Kristiine valimisringkonnas.

Loe edasi
Dets 13

25-aastase välispoliitilise kogemusega endine välisminister ja diplomaat Eva-Maria Liimets kandideerib Keskerakonna nimekirjas Harju- ja Raplamaal. 

Loe edasi
Dets 12

Eesti Keskerakonna juhatus kinnitas Riigikogu valimisnimekirja Järva- ja Viljandimaa ringkonnas. Esinumber Jaak Aab ütleb, et üheksaliikmelises nimekirjas on pikaajalise poliitilise kogemusega Riigikogu liikmeid, omavalitsustegelasi ja ettevõtjaid, kuid on ka uusi nimesid.

Loe edasi
Dets 10

Eesti Keskerakonna volikogu võttis 10. detsembril Tobia külas peetud volikogu istungil vastu avalduse "On aeg kehtestada õiglane astmeline tulumaks!".

Keskerakonna eesmärk on ehitada sidusat ja õiglast riiki kõigile Eestimaa elanikele. Igale inimesele sõltumata sissetulekust ja elukohast tuleb tagada kättesaadav kvaliteetne arstiabi, vajalikud sotsiaalteenused, kodulähedane hea haridus, väärikas palk ning pension. Õiglane riik eeldab ka õiglasemat maksusüsteemi, mille puhul väiksema ja keskmise sissetulekuga inimestel on madalam maksukoormus ning jõukad panustavad rohkem. 

Loe edasi
Dets 10

Lugupeetud Eesti Keskerakonna volikogu liikmed, head eestimaalased!


2022. aasta on jõudmas lõpusirgele. Järgmisel korral kohtume juba uuel aastal ja uute päevakorrapunktidega, kuid siiski veel sama sihiga – teha tugev tulemus Riigikogu valimistel ning seista julgelt Eestimaa inimeste heaks. Pärast seda juba taas valitsuses.

Loe edasi
Dets 10

Eesti Keskerakonna volikogu võttis 10. detsembril Tobia külas peetud volikogu istungil vastu avalduse "Hoiame oma inimesi – lõpetagem rahvuspõhine vastandumine!".

Loe edasi
Dets 09

Eesti Keskerakonna esinumber 2023. aasta parlamendivalimistel on Harju- ja Raplamaal erakonna esimees ja Riigikogu esimees Jüri Ratas, kelle sõnul tuleb riigi juhtimises teha otsustavaid ja põhimõttelisi muutusi. "Järjest rohkem Eesti inimesi on raskustes igapäevakulude katmisega, suureneb koondamiste hulk ja pankrottide arv. Tänane Vabariigi Valitsus ei ole pööranud piisavalt tähelepanu ettevõtete ja Eesti inimeste toimetuleku parandamisele," ütleb Jüri Ratas.

Loe edasi
Dets 08

Kodu on puutumatu. Nii sätestab Eesti Vabariigi põhiseaduse § 33. Nursipalu harjutusväljaku ümber toimuv ähvardab aga kodud ohtu seada. Riigikogu Eesti Keskerakonna fraktsioon mõistab täielikult kohalike inimeste muret toimuva suhtes. Me ei pea õigeks, et riik tuleb ja teatab 21 perele: jätke maha oma kodu ja elutöö, kolige mujale! Aastal 2022 ei tohiks Eestis asjaajamine sel moel käia. Ei saa eeldada, et Nursipalu laiendamisega on seotud ainult need 21 peret, kelle elamud planeeritava polügooni uutesse piiridesse jääksid. Mürareostus ja looduse hävitamise mõju ulatub oluliselt kaugemale.

Loe edasi
Dets 07

Riigikogu valimistel on Eesti Keskerakonna esinumber Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita valimisringkonnas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, kelle sõnul ei suhtu tänane Vabariigi Valitsus piisavalt tõsiselt Eesti inimeste toimetulekusse ega hooli sellest, kuidas kohalikud omavalitsused erinevate kriisidega hakkama saavad.

Loe edasi
Dets 05

Kambja vallavolikogu esimees Aivar Aleksejev ja Peipsiääre vallavolikogu esimees Kalev Parik kandideerivad parlamendivalimistel Tartu- ja Jõgevamaa ringkonnas Eesti Keskerakonna nimekirjas, sest just Keskerakond seisab kõige tugevamalt regionaalpoliitika ning kohalike omavalitsuste eest. Ühtlasi kinnitas Keskerakonna juhatus Tartu- ja Jõgevamaa valimisnimekirja.

Loe edasi
Dets 04

Riigikogu liige, kultuuriministri ja riigihalduse ministri portfelli hoidnud Anneli Ott kandideerib parlamendivalimistel Tartu linna nimekirjas kolmanda numbrina. 

Loe edasi
Dets 03

Eesti Keskerakonna naisteühenduse KENA poolt korraldatud konkursi Eestimaa Aasta Pere võitis üheksalapseline perekond Avarmaa Põlvamaalt. Ema Malle ja isa Alar Avarmaa on üles kasvatanud ning veel kasvatamas üheksat last - 4 tütart ja 5 poega - ning sirgumas on ka 10 lapselast.

Loe edasi
Dets 02

Eesti Keskerakonna juhatus kinnitas täna õhtul peetud koosolekul Riigikogu valimiste Pärnumaa ringkonna kolm esimest numbrit, kelleks on Andrei Korobeinik, Marko Šorin ja Enn Eesmaa.

Loe edasi
Dets 01

2023. aasta Riigikogu valimistel on Lauri Laats Eesti Keskerakonna esinumber Mustamäe ja Nõmme valimisringkonnas. Laatsi sõnul kujunevad valimistel põhiteemadeks inimeste toimetuleku tagamine ja tervishoiukriisi lahendamine. 

Loe edasi
Nov 30

Jaan Toots juhib Eesti Keskerakonna valimisnimekirja Tartus ning koos teiste kandidaatidega seistakse selle eest, et lasteaiakoht oleks tasuta, toiduainete käibemaks langetataks 5 protsendile, kodutarbijatele tagataks 130 kWh ulatuses tasuta elektrit ja riik toetaks veelgi enam teadusmahukat tootmist.

Loe edasi
Nov 26

Eesti Keskerakond teeb riigikaitse eesmärkide saavutamiseks koostööd kõikide erakondadega ja pooldab erakondade ülese kokkuleppe sõlmimist, seisab parlamendivalimiste kaitsepoliitika peatükis.

Loe edasi
Nov 26

Järgmise aasta parlamendivalimistel on Järva- ja Viljandimaa ringkonnas Eesti Keskerakonna esinumber Riigikogu liige Jaak Aab. Mitmekordne minister rõhutab, et maakondades elu edendamiseks on oluline omavalitsuste ja piirkondade arengu toetamine riiklike toetuste ja meetmetega.

Loe edasi
Nov 25

Tallinna abilinnapea Tanel Kiik on tuleva aasta Riigikogu valimistel Eesti Keskerakonna esinumber Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine valimisringkonnas. Kahekordne minister peab esmatähtsaks, et riik toetaks inimesi ja ettevõtteid mitme samaaegse kriisiga toimetulekul ning tagaks oma elanikele vajalike teenuste kättesaadavuse.

Loe edasi
Nov 23

Eelseisvatel parlamendivalimistel juhib Hiiu-, Saare- ja Läänemaal Eesti Keskerakonna nimekirja Riigikogu fraktsiooni esimees ning Haapsalu Linnavolikogu esimees Jaanus Karilaid, kelle sõnul on Reformierakonna juhitav Vabariigi Valitsus regionaalpoliitikale selja keeranud ja inimesed inflatsioonitormi kätte jätnud.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas iseloomustab Jaanus Karilaidi kui sihikindlat ja suure töövõimega poliitikut. "Rohuküla raudtee taastamise osas on Jaanus tegutsenud muljetavaldava järjekindlusega ja olen kindel, et lähiaastatel kannab tema pingutus ka vilja. Kahetsusväärsel kombel seisab rongiühenduse taastamise eest tõsiselt vaid Keskerakond, kuid Lääne-Eesti inimesed väärivad kiiret ja kaasaegset ühendust pealinnaga," lausub Jüri Ratas.

Loe edasi
Nov 20

Riigikogu valimistel on Ida-Virumaa ringkonnas Eesti Keskerakonna esinumber Riigikogu liige ja endine tippsportlane Kaido Höövelson, kelle sõnul piirkonna näol tegemist Eesti energiatagala ja riik peab hea seisma selle eest, et põlevkivi kasutamine jätkuks ning sealsetele inimestele oleks tagatud toimetulek.

Loe edasi
Nov 19

Keskerakonna meeskonna lipukiri tulevastel Riigikogu valimistel on "Julgelt inimeste heaks!", mis annab edasi nii erakonna seni tehtu kui ka uued suured eesmärgid, nagu pensioni tõstmine erakorraliselt 1000 euroni ja inimeste parem toimetulek ajal, mil hinnatõus purustab rekordeid.


Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas, et just Keskerakond on nii opositsioonis kui ka koalitsioonis seisnud otsuste eest, mida tihtipeale ei ole oponentide poolt peetud võimalikuks ega vajalikuks. "Kui Keskerakond 2016. aastal valitsusse tuli, ei pidanud hoopis meie võimalikuks jätkata peenhäälestusega, vaid teha vajalikke, aga ka julgeid otsuseid inimeste heaks. Täna on julgeid otsuseid vaja veelgi enam," rõhutas Ratas. 

Loe edasi
Nov 17

2023. aasta parlamendivalimistel on Tartu- ja Jõgevamaal Eesti Keskerakonna esinumber Riigikogu liige ning endine majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

"Taavi Aas on teinud oma valdkonnas tõsist tööd. Majandusministriks oleku ajal seisis Taavi Aas selle eest, et Eestis oleks kättesaadav vähemalt 1000 MW juhitavat tootmisvõimsust. Selle võimaluseta maksaksime täna elektri eest oluliselt kõrgemat hinda," ütleb Keskerakonna esimees Jüri Ratas. "Kui Taavi Aas kandis ministrivastutust, kehtis soomlastega kokkulepe, et LNG-laev tuleb Eestisse. Tänane Vabariigi Valitsus loovutas selle aga põhjanaabritele, seades ühtlasi ohtu Eesti energiajulgeoleku. Taavi Aasal on lisaks valitsuskogemusele ette näidata ka tulemuslik töö Tallinna linnapeana ning Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhina, omades seega head ülevaadet omavalitsuste käekäigust."

Loe edasi
Nov 16

Eesti Keskerakonna esinumber tuleva aasta parlamendivalimistel on Võru-, Valga- ja Põlvamaal Riigikogu liige ning endine keskkonnaminister Erki Savisaar.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütleb, et keskkonnaküsimustele pööratakse globaalselt järjest rohkem tähelepanu ja ka Eestis tuleb seista keskkonda väärtustavate põhimõtete eest. "Erki Savisaar on juhtinud Riigikogu keskkonnakomisjoni ja Balti Assamblee keskkonnakomisjoni ning töötanud Tallinna Linnavolikogu keskkonnakomisjonis. Saadud kogemustele tuginedes on Erki Savisaarel teadmisi, kuidas majandada metsa targalt, kaitsta viljakat põllumaad ja tagada puhta vee olemasolu. Samuti läheb Erki Savisaarele korda Eesti piirkondade tasakaalustatud areng ja kindlasti tuleb veelgi jõulisemalt panustada Kagu-Eesti tegevuskavasse," lausub Jüri Ratas.

Loe edasi
Nov 15

Narva linnavolikogu liige ja endine Narva linnapea Aleksei Jevgrafov kandideerib parlamendivalmistel Ida-Virumaa ringkonnas Keskerakonna nimekirjas. Aleksei Jevgrafovi sõnul on just Keskerakond ajalooliselt Ida-Virumaale palju tähelepanu pööranud ning eelseisvatele valimistele läheb tema hinnangul vastu tugev meeskond, kellega koos on võimalus piirkonna arengusse reaalselt panustada.

Loe edasi
Nov 13

Kui tahad Eesti arengus kaasa rääkida ja oma tegevusega panustada, siis liitu Keskerakonnaga. Meil on rohkem kui 14 000 liiget, kes peavad muuhulgas oluliseks, et kõik Eestimaal elavad inimesed oleksid hoitud ning täisväärtuslik elu oleks võimalik igas linnas ja vallas.


Täida liitumisavaldus mugavalt SIIN.
 

Nov 12

Tuleva aasta parlamendivalimistel kandideerib Võru-, Valga- ja Põlvamaal Eesti Keskerakonna nimekirjas endine tippsuusataja Anti Saarepuu. Torino olümpial kaheksanda koha pälvinud Saarepuu seisab selle eest, et tõuseks tervena elatud aastad ja Eestisse rajataks esimene suusatunnel.

Loe edasi
Nov 11

Keskerakonna aseesimees, Euroopa parlamendi liige Yana Toom kandideerib eelolevatel valimistel Ida-Virumaal. Toomi sõnul on lisaks sotsiaalmajanduslikule olukorrale vaja vaadata sisse ka ühiskonnas tekkinud lõhedele.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas tervitas Toomi otsust ning sõnas, et Yana lisandumine teeb Keskerakonna nimekirja ringkonnas tugevaimaks. "Yana Toomi teatakse kui väga tugeva sotsiaalse närviga julget poliitikut ja endist ajakirjanikku. Ka Euroopa Parlamendis töötades on Toom rääkinud kaasa ühiskonna murekohtadel ja seisnud selle eest, et inimesi koheldaks võrdselt ning et kõik tunneksid Eestis end väärtustatuna," sõnas Ratas. 

Loe edasi
Nov 09

Soovime ja eeldame, et saame Eestis hakkama riigikeelega. Asjaolu, et see alati nii ei ole, tekitab kahtlemata ühiskonnas küsimusi, pahameelt ja ootust, et olukord muutuks. Kõrge ootus toob lauale aga toored lahendused, mille taga on küll tugev emotsioon, aga nõrk faktoloogia.


Parlamendis arutluse all oleva põhikooli ja gümnaasiumi seaduse muutmise eelnõu puhul on küsimusi rohkem kui vastuseid ning väitega, et «aeg on küps» eesti keelele ülemineku murekohti paraku ei lahenda ka siis, kui seda väga soovida.

Loe edasi
Nov 07

Riiklikku pensionikindlustuse seadust tuleb muuta nii, et lisaks indekseerimisele tõstetaks pensioni baasosa ja rahvapensionimäära neljal järjestikusel aastal 50 euro võrra. Selle tulemusel suureneb keskmine vanaduspension vähemalt 1000 euroni, ütleb täna vastavasisulise eelnõu üle andnud Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Jaak Aab.

Loe edasi
Nov 02

Eesti Keskerakonna juhatus võttis vastu 102 uut liiget, teiste seas liitus Eesti suurima ja vanima erakonnaga Pirita linnaosa vanem Kaido Saarniit.


"Olen siseturvalisuse teemadega igapäevaselt tegelenud üle kahekümne aasta. Nii riigi kui Tallinna tasandil on viimastel aastatel tehtud Keskerakonna juhtimisel palju olulisi arenguid nii valdkonda sissepoole kui ühiskonnas laiemalt," lausub Kaido Saarniit. "Seda peab tunnustama. Samas on pikk tee veel minna, et siseturvalisuse teemad oleks õiglaselt väärtustatud ja ühtemoodi mõistetud. Keskerakonnaga liitusin, kuna julgeoleku vaatest on oluline, et me ei liigitaks oma elanikke paremateks ja halvemateks, vaid seisaksime kõigi eest. Keskerakond seda teeb ning soovin ka oma panuse selle kaitseks ja arenguks anda."

Loe edasi
Nov 01

Kandideerin Riigikokku Lääne-, Hiiu- ja Saaremaal, sest tahan, et Eestit valitsevad väärtused, mis toetavad iga Eesti inimest. Eesti Keskerakond on olnud minu koduerakond peagi 5 aastat, kui peaminister Jüri Ratas mind 2018. aasta aprillis oma valitsuse riigihalduse ministriks kutsus.

Loe edasi
Okt 27

Riigikogu liige Maria Jufereva-Skuratovski valiti Keskerakonna volikogu rahvastikupoliitika ja rahvussuhete komisjoni esinaiseks. Komisjoni esimesel istungil arutleti Keskerakonna poliitilist visiooni seoses kodakondsuspoliitika ja rahvusvähemustega.

Loe edasi
Okt 21

Endise Kaitseväe peastaabi ülema, kindralmajor Neeme Väli arvamuslugu


Ma tegin linna maatasa, purustasin majad alusmüürist katuseni ja põletasin maha. Ma lammutasin ja vedasin minema sisemised ja välimised linnamüürid, tellistest ehitatud templid ja tsirkuraadid ning puistasin rämpsu Arahuti kanalisse. Ja kui ma olin Babüloni ja selle jumalad purustanud ning linna elanikud tapnud siis koorisin ma linna-aluse maapinna ja viskasin Eufrati, et jõgi kannaks selle merre. 

Loe edasi
Okt 16

Keskerakonna noortekogu kongressil valiti uueks esimeheks Valentina Bortnovski, aseesimeesteks said Ismail Mirzojev ja Eingard Tops.

Juhatusse kuuluvad veel Dmitriy Fadin, Anna Lugenberg, Artur Komissarov, Aleksandr Iro, Makar Navitski ja German Levenets. Revisjonikomisjoni liikmeteks said Milana Marmazinskaja, Georg Villenberg ja Aleks Vain.

Edu Keskerakonna noortele!
 

Okt 15


Täna 20 aastat tagasi liitus Tarmo Tamm Eesti Keskerakonnaga. Kaks kümnendit Eesti vanimas ja suurimas erakonnas on möödunud äärmiselt tegusalt.


Tarmo on edendanud Põlvat nii linnapea kui ka vallavanemana ning võtnud kogemused kaasa Tallinna, kus ta on saanud elutarkust rakendada maaeluministri ametis ning panustanud maaelu arengusse Riigikogu liikmena. Põlvamaa on olnud parlamendis väärikalt esindatud!


Aitäh, Tarmo, selle panuse eest!

Okt 14


Eesti energiajulgeoleku seisukohast lähtuvalt oli LNG-laeva Eestisse jõudmine kriitilise tähtsusega küsimus ja seetõttu on väheusutav, et Riina Sikkut loovutas strateegiliselt niivõrd olulise objekti põhjanaabritele hetkeemotsiooni ajel. Olen veendunud, et otsus oli eelnevalt peaministriga kooskõlastatud. Isamaa erakonna ministrid jäeti targu otsustusprotsessist kõrvale, sest teati, et sealtpoolt ei oleks jah-sõna tulnud.

Loe edasi
Sept 10

Eesti Keskerakond kutsub 12. septembril kl 14 Toompea lossi ees meeleavaldusele hinnatõusude vastu. Ootame osalema kõiki inimesi, kes ei ole rahul peaminister Kaja Kallase tegevusetusega ja kelle hinnangul tuleks kiiremas korras välja töötada lahendused inimeste ja ettevõtete toetamiseks.

Loe edasi
Sept 10

Sügis on koputamas uksele ning uue aastaajaga kaasnevad mitmed väljakutsed. Juba sel esmaspäeval, 12. septembril kell 14 korraldab Eesti Keskerakond meeleavalduse Toompeal, Eesti Vabariigi parlamendihoone ees, et tuletada valitsusele ja parlamendisaadikutele alanud istungjärgul meelde – talv on tulemas. Ka meie siin, aga ka erakonna fookus laiemalt ja valimisplatvorm keskendub just inimeste toimetulekule ja energiahindadele. Muudmoodi ei saakski see olla.

Loe edasi
Aug 25

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon tuleb appi valitsusele, kes ei ole suutnud leida tõhusaid lahendusi energiakriisi lahendamiseks ja korraldab esmaspäeval inimeste toimetuleku parandamise nimel avaliku seminari, ütleb fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid.

Loe edasi
Aug 19

Eesti Keskerakonna turundusjuhina alustas tööd Kätlin Pääro, kelle peamine vastutusvaldkond on erakonna kaubamärgi tuntuse suurendamine ja valimiskampaaniaga seonduvad tegevused.

Eelnevalt on Kätlin Pääro töötanud Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni sekretariaadijuhatajana, peaministribüroo asejuhina ning tervise- ja tööminister Tanel Kiige nõunikuna. Kätlin Pääro kuulub Keskerakonda alates 2015. aastast ja on Ida-Virumaa piirkonna juhatuse liige.
 

Aug 19

Alutaguse vallavolikogu valis uueks esimeheks Keskerakonna Ida-Virumaa piirkonna juhi Marek Kullamäe, kes asub ametisse 1. septembril.

Marek Kullamägi: "Viis aastat tagasi omavalitsuste haldusreformi käigus moodustatud Alutaguse vald on kasvuraskused ületanud ja volikogus tunnetan üksmeelt piirkonna käekäigu eest hea seista. Alutaguse on kõige ürgsema metsaga piirkond Eestis ja kindlasti tuleb meil üheskoos pingutada selle säilimise eest. Viimastel aastatel on tehtud märkimisväärseid investeeringuid Peipsi järve põhjakaldale, millest on kujunemas nõutud turismipiirkond. Leian, et Alutaguse vallal on palju potentsiaali, mida tuleks veelgi paremini ära kasutada.

Loe edasi
Aug 14

Eesti Keskerakonna uus juhatus otsustas esimehe Jüri Ratase ettepanekul pikendada lepingut peasekretär Andre Hanimäega.

"Tänan juhatust usalduse ja büroo töötajaid senise eduka koostöö eest. Töö Eesti suurima ja vanima erakonna peasekretärina on pakkunud kohati ületamatuna näivaid väljakutseid, kuid üheskoos pingutades oleme ka kõige keerulisemad olukorrad lahendanud. See annab kinnitust, et Keskerakonda kuulub rohkem kui 14 000 ühtehoidvat liiget," lausub Andre Hanimägi.

Loe edasi
Aug 13

Tartus toimunud Eesti Keskerakonna XIX kongressil valiti erakonna esimeheks tagasi Jüri Ratas. Alates 2016. aastast Keskerakonda juhtiv Jüri Ratas pälvis 470 delegaadi toetuse. Vastaskandidaat Jaan Toots kogus 201 häält.

Loe edasi
Aug 13

Miks alustan ajast, mil saime peaministri erakonnaks? Leian, et pärast pikka valitsusperioodi on paslik teha kokkuvõtteid ja vaadata, kas ning mil moel täitis Keskerakond oma programmi ja lubadusi, oma valijate ning liikmete ootusi. Pea kuus aastat ei ole sugugi lühikene aeg ning selle perioodi sisse on mahtunud päris palju. Kindlasti ei jõua ma kõike välja tuua, kuid mõned põhilisemad punktid väärivad äramärkimist.

Loe edasi
Aug 13

Keskerakond ja Eesti Ametiühingute Keskliit sõlmisid koostööleppe töötamaks ühiselt selle nimel, et Eestist saaks parim paik elamiseks, õppimiseks ja töötamiseks. Ühiselt toetatakse inimeste sissetulekute ühtlast ja elukallidusest kiiremat tõusu. 

Loe edasi
Aug 13

Eesti panustab tervisevaldkonda oluliselt vähem raha kui enamik Euroopa Liidu liikmesriike. Meil on küll efektiivne tervishoiusüsteem, kus häid ravitulemusi saavutatakse madalate kuludega, kuid tervishoiuteenuste kättesaadavus on ebapiisav ja ebavõrdne nii rahaliselt kui regionaalselt. Liiga pikad ootejärjekorrad, kõrge omaosalus, hambaravi kättesaamatus, tervishoiutöötajate nappus, süvenev perearstikriis ning amortiseerunud haiglahooned on olnud murekohaks juba aastakümneid.  

Loe edasi
Aug 13

Keskerakonna valitsuste ajal on vanaduspension tõusnud enam kui 200 euro võrra ning kerkib järgmisel aastal prognooside kohaselt üle 650 euro, aga selleks, et me eakad saaksid hakkama, peab keskmine vanaduspension tõusma järgmise valimistsükli jooksul 1000 euroni ning moodustama edaspidi vähemalt 40% Eesti keskmisest palgast, ütles Eesti Keskerakonna esimees Jüri Ratas erakonna kongressil peetud kõnes.

Loe edasi
Jul 21

Eesti Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul ei saa Vabariigi Valitsus erakordselt kõrge inflatsiooni tingimustes piirduda vaid energiatoetuste meetmetega ning kavandatava peretoetuste tõstmise kõrval tuleb tähelepanu pöörata ka eakatele.

Loe edasi
Jul 20

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon teeb Vabariigi Valitsusele ettepaneku töötada välja tegevusava, kuidas rahastada juba kohustusena võetud Tallinna Haigla ehitust, soetada hädavajalikud meditsiinikopterid ja rajada Rohuküla raudtee Turba–Risti vaheline lõik.

Loe edasi
Jul 19

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis üle eelnõu langetada toiduainete käibemaks üheksale protsendile. Riigikogu liikme Tõnis Mölderi sõnul on erakordselt kõrge ja inimeste toimetulekut mõjutava inflatsiooni tingimustes riigi kohustus oma inimestele erinevate meetmetega appi tulla.

Loe edasi
Jun 17

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis erakorralisel istungil üle otsuse eelnõu Vabariigi Valitsusele tulla välja uue toetusmeetmete paketiga kõrgete energiahindade hüvitamiseks eesootavaks kütteperioodiks alates 2022. aasta septembrist kuni 2023. aasta maini nii kodutarbijatele kui juriidilistele isikutele.

Loe edasi
Jun 11

Eesti Keskerakonna esimehe Jüri Ratase kõne Salme kultuurikeskuses toimunud erakonna volikogu istungil.

Loe edasi
Jun 11

Eesti Keskerakonna volikogu istungil valiti esimeheks tagasi Riigikogu liige Tõnis Mölder, kelle sõnul on peamised eesmärgid anda oma panus 2023. aasta parlamendivalimiste valimisplatvormi koostamisse ja olla kiiresti muutuval ajal erakonna poliitika kujundajaks.

Loe edasi
Jun 08

Keskerakonna prioriteetideks poliitilistel konsultatsioonidel on inimeste toimetuleku eest seismine, sealhulgas energia- ja kütusehindade kiire tõusu leevendamine, kinnitavad läbirääkimiste delegatsiooni kuuluvad Jüri Ratas, Jaanus Karilaid ja Jaak Aab.

Loe edasi
Jun 03

Eesti Keskerakonna juhatus otsustas täna konsensuslikult teha ettepanek Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale ja Isamaa Erakonnale alustada poliitilisi konsultatsioone võimaliku koalitsiooni moodustamiseks.

Loe edasi
Mai 22


Jõhvis toimunud Keskerakonna Ida-Virumaa piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks tagasi Marek Kullamägi. Aseesimeesteks nimetati Eevi Paasmäe ja Alevtina Jermakova. Juhatusse kuuluvad veel Kätlin Pääro, Johannes Neiland, Vitali Sevtšenko, Aleksei Naumkin, Dmitri Lett, Vladimir Võssotski, Vladislav Lazarevitš ja Valeri Abramovitš.

Loe edasi
Mai 14

Keskerakonna Võrumaa piirkonna aastakoosolekul valiti piirkonna esimeheks Võru linnavolikogu liige Andres Visnapuu, aseesimeesteks nimetati Võru valla osakonna esimees Arno Kirsimägi ja Setomaa osakonna esimees Jüri Saar. Juhatuse liikmeteks valiti Alla Traagel, Viljar Kavant, Randu Raudvassar, Külli Land ja Vampula Oper.

Loe edasi
Mai 13


Täna toimus Eesti Keskerakonna Pärnumaa piirkonna esimehe ja juhatuse valimine, kus osalesid ning tervitasid piirkonna liikmeid erakonna esimees Jüri Ratas, riigihalduse minister Jaak Aab ja Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid. Keskerakonna Pärnumaa piirkonna esimeheks valiti Andrei Korobeinik, aseesimeesteks nimetati Varje Tipp ja Hillar Talvik. 

Loe edasi
Mai 12

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid andis üle laste- ja peretoetuse seaduseelnõu, mille eesmärk on toetada Eesti lastega perede toimetulekut. Eelnõu kohaselt suureneb lapsetoetus 100 euroni iga lapse eest, lisatakse 700 eurot igakuist lasterikaste perede toetust neile, kes kasvatavad kolme kuni kuut last ning lisatakse 900 eurot igakuist lasterikaste perede toetust neile, kes kasvatavad seitset ja enamat last.

Loe edasi
Mai 09

Keskerakonna Valgamaa piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks tagasi Alar Nääme, aseesimeesteks nimetati Ester Karuse ja Endel Uppin. Juhatusse kuuluvad veel Anastasija Kikkas, Vilju Arna, Ruth Jürgens, Arne Nõmmik, Ülle Juht, Uuno Laul, Eddi Tsirkov, Toomas Peterson, Igor Jallai ja Kermo Küün.

"Peaeesmärk on koostada Riigikogu valimisteks tugev nimekiri ja teha parim tulemus. Oleme valmis tegema koostööd kõikide poliitiliste jõududega, kellele läheb korda Valgamaa areng," ütles Valga vallavolikogu liige Alar Nääme.

Mai 01

Keskerakonna Tartumaa piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks mitme Riigikogu koosseisu liige ja endine Euroopa Parlamendi saadik Igor Gräzin, kes võtab juhi kohustused üle Marika Tuus-Laulilt.

"Otsustasin juba mõni aeg tagasi, et ei kandideeri tuleval aastal parlamendivalimistel. Pidasin oma kohuseks tagada Tartumaa piirkonnale tugeva ja aktiivse liidri näol järjepidevus ning usaldan piirkonna esimehe ülesanded Igor Gräzinile rahuliku südamega," lausus kaks kümnendit Riigikogu liikmena valijaid esindanud Marika Tuus-Laul. "Igor Gräzin on korduvalt Tartumaal Riigikogusse kandideerinud ning tunneb piirkonda läbi ja lõhki. Varasemalt oleme olnud suured konkurendid, nüüd on mul aga hea meel temaga koostööd teha."

Loe edasi
Apr 29

Eesti Keskerakonna Roheliste kogu esimeheks valiti Eesti Kalastajate Seltsi juhatuse liige Erki Tammleht, aseesimeheks nimetati keskkonnaminister Erki Savisaar. Juhatusse kuuluvad veel Gerttu Blank, Andres Kollist, Helmut Hallemaa, Ronald Ross, Jüri Martin, Kristjan Mark, Kristjan Tõnismäe, Arvo Käärd, Kalev Kask ja Andres Jaadla.

Loe edasi
Apr 28

Eesti Keskerakonna Seenioride kogu aastakoosolekul valiti uueks juhiks Aadu Jõgiaas, aseesimeesteks nimetati Maire Kurmet ja Olev Raju. Juhatusse valiti veel Tiit Merisalu, Vladimir Šokman, Lylian Altmäe, Toomas Väinaste, Heli Jazõkova, Sirje Nõmm, Aavo Vään, Karl Õmblus, Heikki Sool, Harry Paasmäe, Svetlana Skorobogatova ja Elmar-Johannes Truu.

Loe edasi
Apr 28

Keskerakonna Nõmme piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks tagasi kultuuriminister Tiit Terik, aseesimeesteks nimetati Risto Kask ja Grete Šillis. Juhatusse valiti veel Marko Männikov, Peeter Mardna, Irina Kevel, Peeter Muska, Marianne Avik, Raik Saart ja Ando Leps. 

Loe edasi
Apr 27

Keskerakonna Viljandimaa piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks tagasi erakonna juhatuse liige ja riigihalduse minister Jaak Aab. Juhatusse valiti veel Peeter Rahnel, Priit Toobal, Priit Pramann, Helmut Hallemaa, Heino Luik, Valli Veigel, Karl Õmblus, Priit Kaup, Katrin Linkov, Mare Mihkelson, Imre Jugomäe, Katrin Kivistik, Hannes Männik ja Voldemar Nikolajev.

Aseesimeesteks nimetati: Peeter Rahnel, Karl Õmblus ja Priit Pramann. Erakonna volikogu liikmeteks valiti Peeter Rahnel, Priit Pramann, Priit Toobal, Helmut Hallemaa, Karl Õmblus ja Mare Mihkelson.

Loe edasi
Apr 23

Lugupeetud Keskerakonna volikogu liikmed, head Eesti inimesed


Kaks kuud tagasi oli 23. veebruari õhtu veel vaikne ning elasime Eesti Vabariigi 104. sünnipäeva ootuses. Öösel vastu 24-ndat veebruari maailm muutus aga tundmatuseni. Putini väed alustasid täiemahulist sõda Ukraina riigi vastu. Homme on Ukraina rahvas kannatanud juba 60 päeva pommide all, vägivalla tõttu, millel ei ole ühtegi õigustust. Mälestame kõiki, kes on selles sõjas oma elu kaotanud ning toetame neid, kes on kaotanud oma kodu, oma lähedase, oma ligimese.

Loe edasi
Apr 21

Keskerakond korraldas reedel, 22. aprillil veebipõhise arutelu "Tsiviilkaitse arendamine Eestis". Arutelu saate järelevaadata SIIT.


Vabariigi Valitsuses põhimõttelise heakskiidu saanud lisaeelarves on Siseministeeriumi valitsemisalale ette nähtud üle 90 miljoni euro elanikkonnakaitse ja sisejulgeoleku tõhustamiseks. Arutelu raames keskendume tsiviilkaitse arendamisele Eestis, lisaeelarves sel teemal ette nähtule, kavandatud tegevustele ja sellele, millele tulevikus veelgi rõhku panna. Samuti räägime viimastest arengutest Ukrainas.

Loe edasi
Apr 19


Täna sai valitsuskabineti poolt põhimõttelise heakskiidu riigi lisaeelarve kogumahuga üle 730 miljoni euro. See tagab Eesti elanikele kiire hinnakasvu tingimustes parema toimetuleku, kindlustab energia varustuskindluse ja tugevdab elanikkonnakaitset, ütleb Keskerakonna valitsusdelegatsiooni juht, riigihalduse minister Jaak Aab.

Lisaeelarve näeb ette toimetulekutoetuse piiri tõstmise 150 eurolt 200 euroni esimese leibkonnaliikme kohta, edaspidi saab majandusraskustesse sattunud pere toetust ka eluasemelaenuga seotud kulude katmiseks. Kokku eraldatakse toimetulekutoetuse tõstmiseks lisaeelarves 29 miljonit eurot.

Loe edasi
Apr 18

Täna lahkus pärast pikka ja rasket haigust 83-aastasena endine Riigikogu liige ja bioloog Rein Ratas.

Rein Ratas oli Eesti Kongressi liige ja XI Riigikogu liige aastatel 2007 kuni 2011. Rein Ratas kuulus ka mitmesse Tallinna linnavolikogu koosseisu ja oli alates 1999. aastast Keskerakonna liige.

Loe edasi
Apr 16

Keskerakonna Jõgevamaa piirkonna konverentsil valiti piirkonna esimeheks tagasi Andres Vään.

Juhatuse liikmeteks valiti Riho Laanes, Vello Lukk, Taavi Aas, Väino Ling, Peep Põdder, Heli Raevald, Kalev Pikver, Angela Saksing, Heiki Post, Tarmo Tomson, Aivar Altmäe ja Aivar Võime.

Loe edasi
Apr 13

Keskerakonna Lääne-Virumaa piirkond esitab augustis kogunevale erakonna kongressile esimehe kandidaadiks Riigikogu esimehe Jüri Ratase. Lääne-Virumaa piirkonna esimees Siret Kotka ütles, et Jüri Ratas on end tõestanud võimeka juhina nii peaministri kui ka Riigikogu esimehe ametit pidades ning samal ajal kandnud hoolt Keskerakonna käekäigu eest.

Loe edasi
Apr 10

Eesti Keskerakonna XIX kongress toimub käesoleva aasta 13. augustil Tartus Vanemuise teatrimajas. Kongressi päevakorras saab olema muu hulgas erakonna esimehe ja juhatuse liikmete valimine.

Loe edasi
Apr 09

Elame pöördelisel ajastul ning esile kerkinud küsimuste lahendamiseks on vaja avarat pilku ja rahvusvahelist tunnetust, ütleb Eesti Keskerakonna Tartumaa piirkonnaga liitunud Igor Gräzin, kes on mitme Riigikogu koosseisu liige ja endine Euroopa Parlamendi saadik.

Loe edasi
Apr 05

Töötan selle nimel, et Kohtla-Järve linnaelanike elukvaliteet tõuseks ning inimesed leiaksid nii õpingute kui ka töökohtade näol sobivaid väljakutseid kodu lähedal, ütleb Eesti Keskerakonnaga liitunud Kohtla-Järve Linnavolikogu esimees Tiit Lillemets.


"Kandideerisin Keskerakonna nimekirjas kahtedel viimastel kohalike omavalitsuste valimistel ja erakonnaga liitumine on asjade loogiline jätk. Poliitikas saab iseseisvalt tegutsedes suuri sõnu teha, otsuste elluviimisel on erakondlik tugi äärmiselt oluline. Keskerakonna jaoks on Ida-Virumaa olnud ajalooliselt oluline piirkond ja mul on hea meel, et saan Kohtla-Järve arengusse oma panuse anda," räägib Tiit Lillemets.

Loe edasi
Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela