Mihkel Undrest: Saaremaa on Eesti osa, mida iga elanik peaks vähemalt korra aastas külastama

Saarte ja mandri vahel kehtestatud liikumispiirangud olid rasked otsused, kuid valikut ei olnud - vastasel juhul olnuksid tagajärjed veel karmimad, ütleb Saare vallavolikogu liige ja Keskerakonna Saaremaa piirkonna esimees Mihkel Undrest.


"Koroonaviirusega seonduvas oli ja on ka praegu palju tundmatuid. Meil on südamest kahju nendest tublidest inimestest, kes on viiruse tagajärjel meie hulgast lahkunud. Samas saan kinnitada, et Kuressaare haiglas töötanud arstid ja vabatahtlikud on andnud võitluses nähtamatu vaenlasega endast parima ja enamgi veel," räägib Mihkel Undrest, kes ka ise koroonaviirust põdes.


Kuressaare Haigla SA nõukogu liige Mihkel Undrest lausub, et kriitika asutuse ravijuhi Edward Laane suhtes on olnud liigselt võimendatud. "Kriisi ajal eksivad kõik. Edward Laane puhul välja toodud vead on pigem väikesed ja nõuda nende alusel tunnustatud arsti tagasiastumist, on selgelt ülereageerimine. Kinnitan, et Edward Laane on teinud oma tööd suure pühendumisega ja loodan, et ta jätkab oma ametis," sõnab Mihkel Undrest.


Samuti tunnustas Mihkel Undrest Saaremaa inimesi, kes hoidsid tooliaktsoonis madalat profiili. "Tegemist oli rahvaalgatusega, mis hiljem muutus poliitiliseks aktsiooniks. Õnneks ei tekkinud seoses sellega suuri rahvakogunemisi. Peaminister Jüri Ratase sõna maksis rohkem," kinnitab Mihkel Undrest, kes täna Saaremaad väisanud valitsusjuhiga ka isiklikult kohtus. "Jah, Saaremaa inimesed ja ettevõtjad on kõvasti kannatanud, kuid Saaremaa on jätkuvalt Eesti osa, mida iga elanik peaks vähemalt korra aastas külastama."